Szermierka

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
Awatar użytkownika
Ukassiu

Re: Szermierka

Post autor: Ukassiu » 24 lip 2019, 18:44

A spora szansa, że ktoś z dwójki Niemcy/WB awansuje z puli europejskiej(Rosja w czwórce) to wtedy kwalifikacja z rankingu bardzo prawdopodobna.
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 25 lip 2019, 23:33

Wracając do szpadzistek, to nie tylko Zamachowska była kontuzjowana. Było więcej urazów i jedna z solidnym przeziębieniem.
Istniało nawet zagrożenie, że w ogóle nie wystąpią.
To trochę powinno nas uspokoić.
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

mtk

Post autor: mtk » 25 lip 2019, 23:41

Dobrze, że teraz, a nie na IO.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 11 wrz 2019, 13:02

Sprawdź, kto został kajakowym mistrzem naszego forum :)

Awatar użytkownika
123qwe

Post autor: 123qwe » 11 wrz 2019, 13:42

I super

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 11 wrz 2019, 13:45

123qwe pisze:
11 wrz 2019, 13:42
I super
Jak dla mnie wyszła małość naszego PKOL-u.

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 11 wrz 2019, 13:59

I bardzo dobrze. Będzie w mediach głośno, ale drugi raz ktoś dwa razy się zastanowi zanim zrobi coś podobnego.
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 11 wrz 2019, 14:05

Ukassiu pisze:
11 wrz 2019, 13:59
I bardzo dobrze. Będzie w mediach głośno, ale drugi raz ktoś dwa razy się zastanowi zanim zrobi coś podobnego.
Ta, mentalność zastraszania - super pomysł. Na pewno wtedy walczyłaby nadal z sercem dla Polski. Takie ograniczenia są chore, jeśli inny kraj zdecydował się dać jej obywatelstwo, to musiał mieć do tego podstawy. I nikt nie powinien tego negować. Ciekawe, że u nas będzie grał Leon, walczy Gadzijew i im kibicujesz. Zresztą akurat ją z USA łączy dużo więcej niż wielu zawodników z innych krajów, którzy przyjęli obywatelstwo. Jak dla mnie to ewidentnie niestety widać, że to głównie jej wypowiedzi, w których powiedziała jak działa związek zaważyły na decyzji.

Outsider

Post autor: Outsider » 11 wrz 2019, 14:19

Ja chciałem zapytać - jaki okres karencji miała Shelton, zmieniając barwy i czy słusznie dedukuję, że takiego nie było? Dla przypomnienia - Leon miał 2 lata przerwy, podobnie kiedyś Li Qian chcąc występować dla Polski. A np. taka Nadieżda Kostiuczyk (Zięba) nie pojechała na Igrzyska w Atenach, bo Białoruski Komitet Olimpijski również nie zezwolił. Ach ten zły PKOL ...

Awatar użytkownika
Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 11 wrz 2019, 14:26

Jak dla mnie cała ta sprawa jest kupę śmiechu warta, podobnie jak obie strony konfliktu (tj. PZSzerm i Socha-Shelton) siebie nawzajem, bo żadna nie jest tu bez winy. Obie strony mogły na tym tylko zyskać (Socha szansę na IO, PZSzerm sprzęt do uprawiania szermierki), ale oczywiście emocje i gorące głowy wszystko spaprały i nie będzie z tego nic. Raczej trudno się dziwić decyzjom polskiej federacji skoro Socha ich w mediach obsmarowała (chyba nie do końca zgodnie z prawdą, skoro zdecydowano się na drogę sądową), a tylko naiwniak mógł liczyć na to, że PKOl nie stanie po stronie związku. Ot kolejny dzień w polskim piekiełku. A wystarczyło podejść do sprawy zwyczajnie, jak człowiek i każdy by się z każdym dogadał.
TYPER MŚ W SPORTACH WALKI! POWALCZ O ZWYCIĘSTWO, TYPUJ JUŻ TERAZ!

mrpotato

Post autor: mrpotato » 11 wrz 2019, 14:28

to już zawodniczka w wieku przedemerytalnym pewnie związek by ją puścił bo swoje "odsłużyła" ale chyba przyjęła za bardzo konfrontacyjną postawę i to się musiało tak skończyć

sprawę znam b słabo, ale tak mi się wydaje
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 11 wrz 2019, 14:29

Socha odeszła w niezgodzie z własnej winy i teraz dostała to, na co w mediach zapracowała. Nie dała władzom polskiego sportu powodu, żeby pójść jej na rękę.

anoda

Post autor: anoda » 11 wrz 2019, 14:31

To może jeszcze Shelton zmieni się na Sochę?

Lukash

Post autor: Lukash » 11 wrz 2019, 15:27

Col_Frost pisze:
11 wrz 2019, 14:26
Jak dla mnie cała ta sprawa jest kupę śmiechu warta, podobnie jak obie strony konfliktu (tj. PZSzerm i Socha-Shelton) siebie nawzajem, bo żadna nie jest tu bez winy. Obie strony mogły na tym tylko zyskać (Socha szansę na IO, PZSzerm sprzęt do uprawiania szermierki), ale oczywiście emocje i gorące głowy wszystko spaprały i nie będzie z tego nic. Raczej trudno się dziwić decyzjom polskiej federacji skoro Socha ich w mediach obsmarowała (chyba nie do końca zgodnie z prawdą, skoro zdecydowano się na drogę sądową), a tylko naiwniak mógł liczyć na to, że PKOl nie stanie po stronie związku. Ot kolejny dzień w polskim piekiełku. A wystarczyło podejść do sprawy zwyczajnie, jak człowiek i każdy by się z każdym dogadał.
Przypominam, że związek był pewien że nie będzie mógł jej zablokować, bo w przypadku przyjęcia obywatelstwa po mężu nie ma takiej możliwości (tutaj chodziło o to, że był to drugi ślub), a dodatkowo miał już na koncie nie sprzęt, ale kasę od zawodniczki (którą odesłał).

Nie ukrywam, że sam nie robiłbym większych problemów, ale nie miejmy pretensji do "państwowych" instytucji, że nie dają na siebie pluć. Pewnie gdyby zawodniczka przeprosiła to byłoby po problemie. Poważniejsze pytanie jest takie czy ona miała realne szanse, żeby na te IO pojechać w obcych barwach, bo mam co do tego wątpliwości.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 11 wrz 2019, 17:26

Outsider pisze:
11 wrz 2019, 14:19
Ja chciałem zapytać - jaki okres karencji miała Shelton, zmieniając barwy i czy słusznie dedukuję, że takiego nie było? Dla przypomnienia - Leon miał 2 lata przerwy, podobnie kiedyś Li Qian chcąc występować dla Polski. A np. taka Nadieżda Kostiuczyk (Zięba) nie pojechała na Igrzyska w Atenach, bo Białoruski Komitet Olimpijski również nie zezwolił. Ach ten zły PKOL ...
Nie zły, ale żenujący. Mógł pokazać klasę, a nie coś takiego. Skoro nie ma odgórnej karencji to nie powinni na złość stawać zawodnikowi na drodze. Zwłaszcza, że z tego co pisze Lukash wykorzystano furtkę, że to drugi mąż, bo przy pierwszym nie mogliby tego zrobić.
Col_Frost pisze:
11 wrz 2019, 14:26
Raczej trudno się dziwić decyzjom polskiej federacji skoro Socha ich w mediach obsmarowała (chyba nie do końca zgodnie z prawdą, skoro zdecydowano się na drogę sądową), a tylko naiwniak mógł liczyć na to, że PKOl nie stanie po stronie związku.
Nie sądzę, żeby bez powodu o tym mówiła. Raczej nie miała powodu, żeby sobie wymyślać, więc pewnie coś było na rzeczy. Zresztą i tak nawet przy zarzutach PKOL klasy nie pokazał.
Lukash pisze:
11 wrz 2019, 15:27
Nie ukrywam, że sam nie robiłbym większych problemów, ale nie miejmy pretensji do "państwowych" instytucji, że nie dają na siebie pluć. Pewnie gdyby zawodniczka przeprosiła to byłoby po problemie. Poważniejsze pytanie jest takie czy ona miała realne szanse, żeby na te IO pojechać w obcych barwach, bo mam co do tego wątpliwości.
Pewnie za prawdę (przynajmniej w swoim mniemaniu), którą przedstawiła nie chciała przepraszać. Pewnie sobie nie wymyśliła tego o czym mówiła i nie zamierza przepraszać. W drużynie na pewno miała szanse.

ODPOWIEDZ