Pływanie

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
maruda

Re: Pływanie

Post autor: maruda » 27 mar 2018, 0:56

Krolowa Sniegu pisze:
27 mar 2018, 0:53
maruda pisze:
26 mar 2018, 11:30
Kuburgha pisze:
26 mar 2018, 8:17

Chyba jardów nie metrów.
Zdecydowanie, poprawiłem. Gdyby "metrów" to już byśmy złoto przyznali Świtkowskiemu na wszystkich najbliższych zawodach przez kilka lat ;p
Złoto i rekord świata o 12 sekund. Phelps pływał 1:51 :P
Chyba na krótkim basenie :P Rekord świata to 1:54 Ryana Lochte.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 27 mar 2018, 1:19

maruda pisze:
27 mar 2018, 0:56
Krolowa Sniegu pisze:
27 mar 2018, 0:53
maruda pisze:
26 mar 2018, 11:30

Zdecydowanie, poprawiłem. Gdyby "metrów" to już byśmy złoto przyznali Świtkowskiemu na wszystkich najbliższych zawodach przez kilka lat ;p
Złoto i rekord świata o 12 sekund. Phelps pływał 1:51 :P
Sprawdzalam motylek zamiast zmiennego :P

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 27 mar 2018, 11:42

Krolowa Sniegu pisze:
27 mar 2018, 1:19
maruda pisze:
27 mar 2018, 0:56
Sprawdzalam motylek zamiast zmiennego :P
W każdym stylu wynik Świtkowskiego byłby rekordem na 200 metrów. Ale i tak jest to świetny rezultat pokazujący, że w naszym pływaniu są przebłyski. Ciągle jeszcze mam nadzieję, że realnie bliżej nam do Kazania niż do Rio (nie tylko geograficznie ;) ). I że wyniki w Rio to efekt totalnej i niepowtarzalnej klapy w przygotowaniach, natomiast świat nam jeszcze kompletnie nie odpłynął. Ale z drugiej strony nie "jaram się jak tęcza na Zbawixie" na myśl o medalowej szansie. Zbyt wiele razy był tu zawód. W olimpijski medal w pływaniu dla Polski uwierzę chyba dopiero jak go zobaczę. Zwłaszcza, że tych przebłysków pozwalających na śmielsze marzenia nie ma zbyt dużo.

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 27 mar 2018, 13:29

Pływanie to jedna z tych dyscyplin w której po pierwsze można zdobywać mase medali, a po drugie w Polsce teraz prawie każdy dzieciak uczęszcza na zajęcia plywania więc nie trzeba martwić się o liczbe trenujących. Infrastruktura też z roku na rok coraz lepsza. Nie ma chyba powiatu bez basenu 25m, a basenów olimpijskich jest już blisko 20 i planowane są następne w Krakowie, Gdyni czy Bydgoszczy. Tutaj jest ogromny potencjał do wykorzystania.

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 27 mar 2018, 14:37

Ukassiu pisze:
27 mar 2018, 13:29
teraz prawie każdy dzieciak uczęszcza na zajęcia plywania więc nie trzeba martwić się o liczbe trenujących.
Nie negując potrzeby dbania o nasze pływanie, zauważę tylko, że akurat liczba trenujących jest tylko czynnikiem pomocniczym w odnoszeniu sukcesów olimpijskich. I w żaden sposób nie przesądza o medalach. Inaczej pewnie w większości dyscyplin Chińczycy byliby już dominatorem ;) Ale oczywiście lepiej mieć dużo ćwiczących niż garstkę, tyle że to truizm.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 27 mar 2018, 14:53

Ukassiu pisze:
27 mar 2018, 13:29
Pływanie to jedna z tych dyscyplin w której po pierwsze można zdobywać mase medali, a po drugie w Polsce teraz prawie każdy dzieciak uczęszcza na zajęcia plywania więc nie trzeba martwić się o liczbe trenujących. Infrastruktura też z roku na rok coraz lepsza. Nie ma chyba powiatu bez basenu 25m, a basenów olimpijskich jest już blisko 20 i planowane są następne w Krakowie, Gdyni czy Bydgoszczy. Tutaj jest ogromny potencjał do wykorzystania.
Pływanie, bynajmniej w moich czasach, było obowiązkowe dopiero w czwartej klasie podstawówki i to nie miało nic wspólnego nawet z nauką pływania. Ja umiałam pływać już dużo wcześniej, ale osoby, które wtedy zaczynały po roku zajęć nic nie potrafiły. No może góra skok do basenu głębokiego 120 cm na nogi i 5-metrowe przepłynięcie tzw. "strzałką". W gimnazjum to samo, tyle, że tylko 6 zajęć po 2 godziny w pierwszej klasie i koniec. W tak dużej grupie, gdzie uczy prowadzący wf nikt nawet się dobrze pływać nie nauczy...

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 27 mar 2018, 15:56

Póki nikt nie wpadnie na pomysł, by przy basenach regularnie robić dofinansowane przez powiat kluby pływackie, to niewiele się zmieni. Pewnie już się coś zaczyna robić, ale nie znam nikogo w moim dawnym 120 000 powiecie otwockim, kto chodziłby na profejsonalny kurs pływacki, za to na mojej obecnej francuskiej prowincji dzieciaki moich znajomych chodzą na water polo, skoki do wody... Pewnie nikt z nich nie będzie mistrzem olimpijskim, ale to niestety Francja ma więcej medali w pływaniu niż Polska.

Inną sprawą są ceny. Jak na polskie warunki 8 zł za 45 minut to bardzo drogo.

Co pływania na w-fie, dopiero w liceum miałem tą szansę, i nawet było to robione z głową czyli z deską lub fasolką z pianki między nogami (nie wiem jak to się nazywa...). Tylko jak zwykle nasz nauczyciel nie wpadł na genialny pomysł by nam wytłumaczyć po co tak pływać, a przecież umiem normalnie - efekt taki, że nikt tego nie chciał robić. Dopiero teraz w wieku starego konia zrozumiałem sens takich ćwiczeń...

Zgodzę się z Ukassiu - baseny 50 m to już jest duży postęp i przy nich są za każdym razem kluby. Może z tego coś będzie.

Wracając do tematów olimpijskich:

Na dzień dzisiejszy moja osobista klasyfikacja zawodników z największymi szansami na sukces olimpijski.

1. Wojdak
2. Juraszek
3. Świtkowski
4. Skierka
5. Majchrzak
6. Ola Knop (to jest raczej marzenie)

Świadomie pominąłem Kawęckieho i Czerniaka gdyż oni według mnie już swoje szanse stracili.
O kimś zapomniałem?

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 27 mar 2018, 16:44

Kacper Stokowski? Chyba junior z najgłośniejszymi ostatnio sukcesami. A jeśli już wpisałeś Knop w kategorii marzenie, to ja w tej samej wpiszę sztafetę. Jakąkolwiek. Chociaż oczywiście na dziś najbliżej do światowej czołówki męskiej 4x200. W sumie to od upadku komuny spełniło się już kilka moich sportowych marzeń, które wydawały się kiedyś mocno nierealne.
A na Świtkowskiego chyba ciągle liczę bardziej niż na Juraszka.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 06 kwie 2018, 21:26

Dzisiaj na zawodach w Sztokholmie rewelacyjny poziom na 1500 m. Niemiec Wellbrock popłynął 14:40. To jest świetny czas, pobił wicemistrza świata UKR Romańczuka. Wojdak był szósty z 15:31.

http://livetiming.se/results.php?cid=38 ... F&event=17

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 20 maja 2018, 1:33

Minima na Tokio dość wysokie. Będzie mniejsza kadra pływaków napewno.

https://m.facebook.com/polswim/photos/a ... &source=48

ODPOWIEDZ