Kajakarstwo

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
Awatar użytkownika
Wilczek19857

Re: Kajakarstwo

Post autor: Wilczek19857 » 09 sie 2019, 14:04

Są powołania, ale kto z kim i na jakim dystansie nie ujawniono https://pzkaj.pl/dane/2019/POWOLANIE_MS ... 21VIII.pdf

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 11 sie 2019, 16:51

Czy ktoś może dysponuje już listą zgłoszeń innych państw? Bo interesują mnie zgłoszenia w kanadyjkach + inne ekipy u pań?
Do 20 sierpnia można typować w Typerze MŚ w Kajakarstwie 2019! Zapraszam :)
PS. Nie ma pokręconych zasad :P

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 12 sie 2019, 2:10

Wrzucę tutaj bo mamy tutaj rozmowę z trenerem Krykiem, Nają i Puławską. https://poznan.tvp.pl/2083127/sportowy- ... d1Cp8px7Kk
- Kryk potwierdził rozkład dystansów, który już tutaj podawaliśmy.
- "teoretycznie najłatwiejsza jest czwórka, awans do 10 miejsca, przy założeniu, że w znajdą się tam cztery kontynenty. Jeśli Europa zajmie 7 pierwszych miejsc, to tylko 7 daje awans". "W jedynkach 6 miejsc, ale jedno odliczone dla gospodarza, czyli należy być w piątce". - Kryk
- Kryk mówi, że inaczej podeszli do tematu kwalifikacji. Bo w 2011 wywalczyli 5 medali, ale nie zrobili kwalifikacji w czwórce. Przed Rio uznał, że mogą kwalifikować się z 5 miejsc, a o medale powalczą na IO.
- Kryk mówił, że wykonali dużą objętościowo pracę, która zaprocentuje za rok. I że zawodnicy muszą świadomie nie tyle zrezygnować z medali MŚ, ale nie być do nich w pełni przygotowanym, bo myślą o Tokio. (więc ta forma jest nieco gorsza niż mogłaby być, ale ma być dzięki temu lepiej za rok)

Więc po raz kolejny wracamy do zasady, że w tym roku kwalifikacja, a za rok medale.

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 12 sie 2019, 3:56

Krolowa Sniegu pisze:
12 sie 2019, 2:10
Więc po raz kolejny wracamy do zasady, że w tym roku kwalifikacja, a za rok medale.
Węgrzy wychodzą z założenia, że w tym roku kwalifikacja i medale, a za rok medale. :)

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 12 sie 2019, 4:24

Vojthas pisze:
12 sie 2019, 3:56
Węgrzy wychodzą z założenia, że w tym roku kwalifikacja i medale, a za rok medale.
No nie do końca. Bo wystawiają czwórkę bez dwóch najlepszych zawodniczek tylko po to, żeby mieć 6 kwalifikacji. Częściowo odpuszczają prestiżowe złoto w czwórce i to u siebie.

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 12 sie 2019, 4:43

Krolowa Sniegu pisze:
12 sie 2019, 4:24
Vojthas pisze:
12 sie 2019, 3:56
Węgrzy wychodzą z założenia, że w tym roku kwalifikacja i medale, a za rok medale.
No nie do końca. Bo wystawiają czwórkę bez dwóch najlepszych zawodniczek tylko po to, żeby mieć 6 kwalifikacji. Częściowo odpuszczają prestiżowe złoto w czwórce i to u siebie.
A ja myślę, że oni doskonale wiedzieli, jak zestawić, żeby mieć i złoto w czwórce, i sześć kwalifikacji. Ale przekonamy się o tym za dwa tygodnie.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 12 sie 2019, 5:15

Vojthas pisze:
12 sie 2019, 4:43

A ja myślę, że oni doskonale wiedzieli, jak zestawić, żeby mieć i złoto w czwórce, i sześć kwalifikacji. Ale przekonamy się o tym za dwa tygodnie.
A nawet jeśli im sie to uda, to co w związku z tym? Naturalnym jest to, ze pracując mocniej i zwiększają wydolność to się odbija na wynikach. Kryk już w 2011 dal paniom zdobyć 5 medali MS, ale nie zakwalifikował czwórki. Rok później był jeden medal. Przed Rio zrobił to, co teraz i zdobyliśmy dwa medale olimpijskie. Opłaciło się. MS są co roku i niech nawet zrobią wszystkie kwalifikacje z 5 miejsca, jeśli praca z tego roku, da medale za rok. Zwłaszcza, że nasza czwórka jest najmłodsza wśród wszystkich najlepszych. Iskrzycka pewnie będzie jedna z najmłodszych, o ile nie najmłodszą w stawce 500 metrów. Już rok temu we wszystkich konkurencjach poza 200 m mieliśmy najmłodsze zawodniczki/osady w FA. W tym wieku tym bardziej te obciążenia musiały iść w gore. Dobrze, ze Kryk potrafi otwarcie o tym mówić i przekonać zawodniczki, żeby świadomie odpuściły maksymalnie dobre przygotowania do MS. I tak nie zmienię zdania, ze w Tokio wystarczy mi powtórka Rio u kajakarek. Ich szczyt i optimum wiekowe to będzie Paryż.

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 12 sie 2019, 6:13

Krolowa Sniegu pisze:
12 sie 2019, 5:15
Vojthas pisze:
12 sie 2019, 4:43

A nawet jeśli im sie to uda, to co w związku z tym? Naturalnym jest to, ze pracując mocniej i zwiększają wydolność to się odbija na wynikach. Kryk już w 2011 dal paniom zdobyć 5 medali MS, ale nie zakwalifikował czwórki. Rok później był jeden medal. Przed Rio zrobił to, co teraz i zdobyliśmy dwa medale olimpijskie. Opłaciło się. MS są co roku i niech nawet zrobią wszystkie kwalifikacje z 5 miejsca, jeśli praca z tego roku, da medale za rok. Zwłaszcza, że nasza czwórka jest najmłodsza wśród wszystkich najlepszych. Iskrzycka pewnie będzie jedna z najmłodszych, o ile nie najmłodszą w stawce 500 metrów. Już rok temu we wszystkich konkurencjach poza 200 m mieliśmy najmłodsze zawodniczki/osady w FA. W tym wieku tym bardziej te obciążenia musiały iść w gore. Dobrze, ze Kryk potrafi otwarcie o tym mówić i przekonać zawodniczki, żeby świadomie odpuściły maksymalnie dobre przygotowania do MS. I tak nie zmienię zdania, ze w Tokio wystarczy mi powtórka Rio u kajakarek. Ich szczyt i optimum wiekowe to będzie Paryż.
Chodzi mi o to, że Węgrzy nie muszą poświęcać niczego, żeby zdobywać medale i na MŚ, i rok później na IO. Choć, oczywiście, na potwierdzenie mojej tezy musimy poczekać do Tokio. Co do młodych - Węgrzy wyciągają z rękawa na Szeged 19-latkę, zdziwię się, jeśli do Paryża nie wytrenują więcej jej rówieśniczek na ten poziom. Potem zostanie ci tylko zdziwienie, że przecież w 2019 to my mieliśmy te najmłodsze, najzdolniejsze.

Awatar użytkownika
Wilczek19857

Post autor: Wilczek19857 » 12 sie 2019, 10:30

Zastanawiam się, gdzie Wy skład tych Węgier dorwaliście bo jeszcze nie było do wczoraj list startowych

Awatar użytkownika
Wilczek19857

Post autor: Wilczek19857 » 12 sie 2019, 10:40

Wilczek19857 pisze:
12 sie 2019, 10:30
Zastanawiam się, gdzie Wy skład tych Węgier dorwaliście bo jeszcze nie było do wczoraj list startowych
Z Totallympics znalazłem
Women's
K–1 200 m: Lucz Dóra
K–1 500 m: Kozák Danuta
K–2 500 m: Kárász Anna, Kozák Danuta
K–4 500 m: Gazsó Dorka Alida, Medveczky Erika, Csipes Tamara, Bodonyi Dóra
C–1 200 m: Nagy Bianka
C–2 500 m: Balla, Devecseriné Takács

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 12 sie 2019, 12:53

Skład Węgrzy podali już parę tygodni temu. Jedynie kwestia K1 200 m była otwarta, a w ten weekend Lucz wygrała z Csipes w rozstrzygającym wyścigu w Szolnok.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 12 sie 2019, 15:27

Vojthas pisze:
12 sie 2019, 6:13
Chodzi mi o to, że Węgrzy nie muszą poświęcać niczego, żeby zdobywać medale i na MŚ, i rok później na IO.
Przed Londynem nie zrobili 6 kwalifikacji i poświęcili co nieco - nie wystawili na 200 m Douchev-Janics i było 9 miejsce na MŚ. Na MŚ 2015 za to zrezygnowali z Kozak w jedynce. Gdzie byłaby zdecydowaną faworytką do złota. Teraz NZL (jeśli podawany tutaj skład się zgadza) poświęca dwójkę, bo bez Carrington o medalu mogą zapomnieć.
Vojthas pisze:
Co do młodych - Węgrzy wyciągają z rękawa na Szeged 19-latkę, zdziwię się, jeśli do Paryża nie wytrenują więcej jej rówieśniczek na ten poziom. Potem zostanie ci tylko zdziwienie, że przecież w 2019 to my mieliśmy te najmłodsze, najzdolniejsze.
Nie z rękawa, bo dziewczyna miała już sukcesy, to nie jest anonimowa zawodniczka. Zresztą tak samo jak nasza Helenka Wiśniewska - rok temu wyjęta przez Kryka również jako 19-latka zdobyła medal MŚ. Na pewno wytrenują, ale to nie znaczy, ze będą na wyższym poziomie od naszych. Takie podejście dla mnie jest błędnym kołem i wyrazem już jakiegoś irracjonalnego strachu. To jest błędne koło, które jest aż niesportowe. Jak Puławska rok temu była najlepszą młodzieżówką na świecie to:
- i tak wyskoczą inne, lepsze.
- to pewnie już jej szczyt, zatrzyma się.
- Niemcy, Węgrzy i NZL mają takich na pęczki.
Jakby Polki były gorsze, to byśmy napisali - ok, norma. Jak byłyby na równi - Węgry uciekną. Jak są lepsze w czymkolwiek - to i tak będą gorsze. I nie, nie mówię, że na pewno będą nasze lepsze, ale skreślanie ich na 5 lat przed Paryżem to już cios poniżej pasa.
Ciekawe jakim cudem np. wioślarki zdobyły złoto? Przecież po 4 miejscu na MŚ 2015 już było gadanie, że świat im odskoczył. Ja się przestaję coraz częściej dziwić dlaczego my zdobywamy tak mało medali. Przy takiej złej energii, która się kumuluje trudno liczyć na więcej. Znamienne są słowa Wałentyna Szewczenko z 2010 "dziewczyno, gdzie ty żyjesz?"

agd

Post autor: agd » 12 sie 2019, 16:13

Krolowa Sniegu pisze:
12 sie 2019, 15:27
Vojthas pisze:
Co do młodych - Węgrzy wyciągają z rękawa na Szeged 19-latkę, zdziwię się, jeśli do Paryża nie wytrenują więcej jej rówieśniczek na ten poziom. Potem zostanie ci tylko zdziwienie, że przecież w 2019 to my mieliśmy te najmłodsze, najzdolniejsze.
Nie z rękawa, bo dziewczyna miała już sukcesy, to nie jest anonimowa zawodniczka. Zresztą tak samo jak nasza Helenka Wiśniewska - rok temu wyjęta przez Kryka również jako 19-latka zdobyła medal MŚ. Na pewno wytrenują, ale to nie znaczy, ze będą na wyższym poziomie od naszych. Takie podejście dla mnie jest błędnym kołem i wyrazem już jakiegoś irracjonalnego strachu. To jest błędne koło, które jest aż niesportowe. Jak Puławska rok temu była najlepszą młodzieżówką na świecie to:
- i tak wyskoczą inne, lepsze.
- to pewnie już jej szczyt, zatrzyma się.
- Niemcy, Węgrzy i NZL mają takich na pęczki.
Jakby Polki były gorsze, to byśmy napisali - ok, norma. Jak byłyby na równi - Węgry uciekną. Jak są lepsze w czymkolwiek - to i tak będą gorsze. I nie, nie mówię, że na pewno będą nasze lepsze, ale skreślanie ich na 5 lat przed Paryżem to już cios poniżej pasa.
Ciekawe jakim cudem np. wioślarki zdobyły złoto? Przecież po 4 miejscu na MŚ 2015 już było gadanie, że świat im odskoczył. Ja się przestaję coraz częściej dziwić dlaczego my zdobywamy tak mało medali. Przy takiej złej energii, która się kumuluje trudno liczyć na więcej. Znamienne są słowa Wałentyna Szewczenko z 2010 "dziewczyno, gdzie ty żyjesz?"
Nic dodać, nic ująć.

Zdziwiło mnie, że Pauliny Paszek zabrakło nawet w kadrze u23, ciekawe co się tam podziało?

Monte88

Post autor: Monte88 » 12 sie 2019, 16:36

A dlaczego nie ma Rosolskiej?
Quis custodiet ipsos custodes?

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 12 sie 2019, 17:28

Monte88 pisze:
12 sie 2019, 16:36
A dlaczego nie ma Rosolskiej?
A czemu ma być? Urodziła, była chyba na 1 zgrupowaniu i w tym roku jeszcze nie pływa. Może za rok, o ile wywalczy miejsce. Sama pisała np. dodając zdjęcie z treningu, że jeszcze mocno odstaje. Nawet do regat eliminacyjnych nie podeszła. Za rok spróbuje na pewno, ale miejsce musi wywalczyć.
agd pisze:
12 sie 2019, 16:13
Zdziwiło mnie, że Pauliny Paszek zabrakło nawet w kadrze u23, ciekawe co się tam podziało?
No dla mnie też mega dziwna sytuacja. Na regatach eliminacyjnych seniorów pływała średnio i rzeczywiście rozumiem jej brak w podstawowej szóste - z drugiej strony rok wcześniej rozkręciła się wraz z postępem sezonu. Jednak jej brak w kadrze U23 jest mega dziwny - na MMP, przed MŚ, zajęła drugie miejsce w K1 500 m i przegrała z Gosią Puławską mniej niż zawodniczka, która zdobyła brąz MMŚ. Ona wygrała tam z niektórymi z czwórki zdobywającej złoto na MMŚ o 3-4 sekundy. Więc tego nie rozumiem. Dla niej to duży cios, bo pewnie wypadnie z Team 100 - poza medalem MMP nie ma żadnego sukcesu w tym roku. Już rok temu Kryk ją długo trzymał z dala od podstawowej ekipy (poza startem w K2 1000 m), ale po złocie z Iskrzycką na MMŚ wrzucił ją do kadry na MŚ seniorów i było 5 miejsce. Jedynym sensownym wyjaśnieniem, które mi przyszło do głowy po obserwacji jej FB i dużej liczbie zdjęć z jednym z naszych kanadyjkach była ciąża. Ale wtedy by chyba na MMP nie pływała.
Tak samo nie rozumiem decyzji Kryka o odpuszczeniu wszystkich dystansów nieolimpijskich poza K1 1000 m. Przecież jest K2 200 i K2 1000 m. Ja bym dała szanse paniom z kadry U23. Na Węgry nie jest mega daleko, więc wyjazd pewnie nie kosztowałby mega dużo, a dla nich to byłaby i nagroda, jak i nauka. Paszek i Iskrzycka też dostały szanse w 2017 roku w dwójce na 1000 m i zdobyły swój pierwszy medal seniorskiej imprezy. Uważam, że Gosia Puławska z Paszek mogłaby popłynąć.

ODPOWIEDZ