Kajakarstwo

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
no name

Re: Kajakarstwo

Post autor: no name » 07 sie 2019, 23:44

Tylko po co?
Potencjału medalowego w jedynce i tak nie zmieni, a jeżeli będzie w formie to i tak może wejść do składu i płynąć w osadach bo kwalifikacje nie są imienne.

no name

Post autor: no name » 07 sie 2019, 23:58

Pomiędzy finałami K-1 500 i K-4 w Szeged jest 1 godz, 25 min.
Pomiędzy dekoracją K-1, a wyścigiem K-4 - 50 min.
Czy 1 godz i 25 min to jest wystarczająco dużo, żeby zawodniczka z "czwórki' popłynęła jako pełnowartościowa bez konsekwencji wcześniejszego startu? Ja się nie znam.
Może tu należy szukać przyczyny takich rozwiązań?

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 08 sie 2019, 0:17

no name pisze:
07 sie 2019, 23:58
Czy 1 godz i 25 min to jest wystarczająco dużo, żeby zawodniczka z "czwórki' popłynęła jako pełnowartościowa bez konsekwencji wcześniejszego startu? Ja się nie znam.
Po informacji o k2 Naja/Puławska spodziewałem się raczej wycofania Puławskiej z k4 na MŚ (i startu w jedynce na 500). Tak jak wspominała wcześniej KŚ, bez Puławskiej i tak czwórka powinna awansować. A prawdopodobieństwo zgarnięcia 6 kwalifikacji wtedy większe.
Krolowa Sniegu pisze:
07 sie 2019, 23:08
Jeśli Iskrzycka będzie w piątce MŚ to niech Węgry i NZL drżą
W sumie to w k2 już była 5 rok temu, ścigając się z Kozak i Carrington. Wiem, że to coś innego. Nie mam tu wielkich nadziei, ale może nie jest to takie kompletnie nierealne?

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 08 sie 2019, 0:19

no name pisze:
07 sie 2019, 23:58
Pomiędzy finałami K-1 500 i K-4 w Szeged jest 1 godz, 25 min.
Pomiędzy dekoracją K-1, a wyścigiem K-4 - 50 min.
50 minut to mało. Gosia Puławska miała tyle na MME i mówiła, że przegrał złoto zmęczeniem. Wiem inny organizm, ale to mało czasu, a trzeba płynąc na full. My raczej liczyliśmy, ze Ania w czwórce nie popełnię. Układ dający kwalifikacje 6 zawodniczek, czyli jedynki z Ania i Marta, a czwórka z Naja, Iskrzycka, Kołodziejczyk i Wiśniewska. W czwórce jest aż 10 miejsc, wiec by spokojnie weszły. Ciekawe, co zrobia Bialorusinki. Bo moze tez nie poplyna maksymalna sila w czworce na tych MS.

A co do dodatkowego miejsca, to ono może być ważne. Bo jeśli Rosolska wróciłaby w gazie to wtedy raz, ze może stworzyć druga dwójkę z kimś, a dwa wtedy Ania może pójść na jedynkę, a Beata za nią do czwórki.
Sprawdź, kto został kajakowym mistrzem naszego forum :)

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 08 sie 2019, 0:22

Kuburgha pisze:
08 sie 2019, 0:17
W sumie to w k2 już była 5 rok temu, ścigając się z Kozak i Carrington. Wiem, że to coś innego. Nie mam tu wielkich nadziei, ale może nie jest to takie kompletnie nierealne?
Jeśli tak, to uwierzę w naszą siłę jeszcze bardziej. Bo to by oznaczało, ze mamy 3 jedynkarki na poziomie pierwszej piątki na świecie. Słaba na pewno nie jest. Może jej nie doceniam?
Taka Wojnarowska też dała radę być numerem 4 na świecie w jedynce.

no name

Post autor: no name » 08 sie 2019, 0:56

Krolowa Sniegu pisze:
08 sie 2019, 0:19
A co do dodatkowego miejsca, to ono może być ważne. Bo jeśli Rosolska wróciłaby w gazie to wtedy raz, ze może stworzyć druga dwójkę z kimś, a dwa wtedy Ania może pójść na jedynkę, a Beata za nią do czwórki.
Jak pojedzie pięć to to wszystko i tak jest możliwe.
K-1, K-2 i K-4 są "pływane" w osobne dni.
Wtedy czwórka Rosolska, Naja, Puławska + jedna młoda.
Dwójki Naja-Puławska i Rosolska + młoda, lub Rosolska-Naja bronią medalu i dodatkowo Puławska + młoda.
Jedynki dowolnie.
Terminarz jest dobry.
Najpierw K-2, czyli na świeżości na maxa optymalne zestawienia, potem K-1, w zależności od dyspozycji, obsady konkurencji i perspektyw na "czwórkę" ciśniemy lub odpoczywamy. Czwórka na końcu.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 08 sie 2019, 1:03

no name pisze:
08 sie 2019, 0:56
Jak pojedzie pięć to to wszystko i tak jest możliwe.
K-1, K-2 i K-4 są "pływane" w osobne dni.
Przez lata na MŚ i IO nigdy Kryk tak nie postąpił. Ale może czas na pierwszy raz?
no name pisze:
Wtedy czwórka Rosolska, Naja, Puławska + jedna młoda.
O ile Rosolska wróci w takim gazie. Bo jeśli Iskrzycka by teraz wywalczyła kwalifikację w jedynce i była w piątce na świecie, to może być jej trudno wrócić. Zwłaszcza, że są Kołodziejczyk i Wiśniewska jeszcze.
no name pisze:
Dwójki Naja-Puławska i Rosolska + młoda, lub Rosolska-Naja bronią medalu i dodatkowo Puławska + młoda.
Myślę, że wystawi jedną dwójkę z najmocniejszym składem. Rozbicie dwóch najlepszych na 2 osobne osady będzie dość ryzykowne. Naja i Puławska świetnie się razem czują, Karolina mówi, że Ania czyta jej w myślach. Czucie wody podobno razem mają super. Rosolska musi mieć dobrą szlakową, bo raczej ona zawsze jest z tyłu. Kryk mówił, że dobrze wygląda duet Naja-Wiśniewska. Puławska i Mikołajczyk dobrze pracowały razem już w 2017 roku, a Ania na pewno od tego czasu jest silniejsza.

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 08 sie 2019, 10:30

Krolowa Sniegu pisze:
08 sie 2019, 0:22
Jeśli tak, to uwierzę w naszą siłę jeszcze bardziej. Bo to by oznaczało, ze mamy 3 jedynkarki na poziomie pierwszej piątki na świecie.
Pamiętaj tylko, że takie Węgierki też maja kilka zawodniczek, które w piątce MŚ by się łapały. Kilka z nich byłoby pewnie medalistkami k1 500. Ale mają Kozak i droga zamknięta. Tak więc zbyt daleko idących wniosków z ewentualnego 5 miejsca naszej bym nie wyciągał. Zresztą na razie to niech to 5 miejsce wywalczy.

A teoretycznie istnieje chyba pewna szansa, aby awans na IO dało także miejsce 6 w k1 500. Otóż w alokacjach uzupełnia się miejsca w k4. Jeśli już nie da się skompletować kolejnej czwórki, to w k2, a jeśli zostanie jakieś pojedyncze nie zagospodarowane miejsce to przechodzi na 6 w k1 500. Ale tak może być lecz nie musi. Zależy od splotu nieprzewidywalnych teraz okoliczności. Trudno coś wróżyć nie znając kompletu składów (np. Białorusinek oraz Francuzek i Niemek w k4 i k2), ale minimum 5 miejsc już teraz widać w puli alokacyjnej: 2 z jedynek Carrington, Kozak z k1, obie nasze z k2. Sporo zależy też od tego czy awans wywalczą w k4 Dunki z Jorgensen (skoro bez niej były rok temu 8, to chyba powinny, wtedy jej prawdopodobne miejsca z jedynek też do alokacji). Może być chyba i tak, że wszystkie miejsca z wyścigu k1 500 pań przejdą na alokacje.
Krolowa Sniegu pisze:
08 sie 2019, 1:03
Przez lata na MŚ i IO nigdy Kryk tak nie postąpił. Ale może czas na pierwszy raz?
Ale program startów na MŚ jest najczęściej inny niż na IO na co zwraca słusznie uwagę no name.

W każdym razie ciekawi mnie, czy według Kryka poważnie walczymy o pełną pulę kwalifikacji, czy jednak odpuszczamy (tego szkoda, ale w medalowych perspektywach na IO wiele to nie zmienia).
MŚ zapowiadają się bardziej emocjonujące niż sądziłem. szkoda tylko, że nie przekonamy się czy w k1 500 Puławska zrobiła progres.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 08 sie 2019, 14:04

Kuburgha pisze:
08 sie 2019, 10:30
Pamiętaj tylko, że takie Węgierki też maja kilka zawodniczek, które w piątce MŚ by się łapały. Kilka z nich byłoby pewnie medalistkami k1 500. Ale mają Kozak i droga zamknięta. Tak więc zbyt daleko idących wniosków z ewentualnego 5 miejsca naszej bym nie wyciągał. Zresztą na razie to niech to 5 miejsce wywalczy.
Pewnie, że tak. Taka Karasz była w 2015 roku wicemistrzynią świata. Pytanie jak inne kraje by na tym tle wypadły? Z drugiej, oczywiście, większa szansa, że nie wywalczy. Naja, która jest numerem jeden/dwa w Polsce na PŚ do piątki nie weszła.
Kuburgha pisze:
Sporo zależy też od tego czy awans wywalczą w k4 Dunki z Jorgensen (skoro bez niej były rok temu 8, to chyba powinny, wtedy jej prawdopodobne miejsca z jedynek też do alokacji). Może być chyba i tak, że wszystkie miejsca z wyścigu k1 500 pań przejdą na alokacje.
O proszę, ja tam dobrze tych alokacji nie ogarniam jeszcze. Duże z tym jest zamieszanie. Ale Dunki powinny - na wszystkich PŚ i na IE złapały się do pierwszej ósemki, chociaż oczywiście dużo jeszcze przed nimi. Na I PŚ przegrały z naszą ekipą U23 w składzie z Jorgensen.
Kuburgha pisze:
Ale program startów na MŚ jest najczęściej inny niż na IO na co zwraca słusznie uwagę no name.
Wiem o tym, ale na IO też do tego nie dopuścił. Tylko też z drugiej strony nie miał kiedy. Ani Naja, ani Mikołajczyk nie były chyba tak mocne, żeby w Rio walczyć o medal w jedynce, więc skupił się na dwójce i czwórce. Natomiast w Londynie też chyba nie było takiej zawodniczki. Teraz uważam, że szansa będzie większa.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 08 sie 2019, 18:46

Znamy skład pań, z dokumentów powołań na zgrupowania klaruje się też skład reszty:
- kanadyjkarki - Borowska, Stanny, Szczerbińska i Walczak (do popłynięcia jest: C1 200, C2 500, C1 500 i C2 200 m. Naturalnie wydaje się, że Borowska w C1 200 i C2 200. Tam z Sylwią. W dwójce pewnie Sylwia i Julia. A Magda albo jako rezerwa, albo jako C1 500 m. Liczę na komplet kwalifikacji)
- kajakarze - Rosolski, Stabno, Brzeziński,Grabowski, Mazur, Kaczmarek i Korsak - podoba mi się skład, jestem ciekawa ustawienia ostatecznego w poszczególnych ekipach. Grabowski pewnie dostanie szanse w K2 200, może też K2 500 m z Korsakiem.
- kanadyjkarze - Barniak, Głazunow, Kitewski, Łubniewski, Kamiński, Kudła, Grzybowski i Śliwiński (duża kadra, ciekawe jak podzielą dystanse)

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 08 sie 2019, 18:51

Oczywiście Kaczor trenuje razem z kajakarkami w Poznaniu.

Oby wystawili w końcu mocną czwórkę.
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 08 sie 2019, 19:48

Ukassiu pisze:
08 sie 2019, 18:51
Oby wystawili w końcu mocną czwórkę.
No tak, tak :)
Znaczy nie ma Putto i to już plus :P Zależy od rozkładu sił. Dla mnie priorytetem powinna być czwórka, bo jest 10 miejsc i chyba największe szanse, żeby z gruntu mieć 4 zawodników na IO. Skład powinien być więc: Rosolski, Stabno, Brzeziński i Korsak.

Awatar użytkownika
Wilczek19857

Post autor: Wilczek19857 » 08 sie 2019, 20:09

Ja bym k4 MEN widział w składzie Grabowski, Rosolski, Brzeziński, Stabno

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 08 sie 2019, 20:12

Bez najlepszego zdecydowanie Korsaka?😂
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 08 sie 2019, 21:50

Wilczek19857 pisze:
08 sie 2019, 20:09
Ja bym k4 MEN widział w składzie Grabowski, Rosolski, Brzeziński, Stabno
Korsak jest najlepszy w Polsce na 500 metrów, na PŚ wchodzi do FA w tej konkurencji. Na 1000 m był numerem 4 na regatach. Więc skąd pomysł na Grabowskiego? Na niedawnych MMP Korsak wygrał zdecydowanie K1 1000 m. Na eliminacyjnych Grabowski, będąc w formie, o czym świadczy dobry występ na 200 m na 500 m płynął tragicznie i odpadł w eliminacjach.

ODPOWIEDZ