Kajakarstwo

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
Krolowa Sniegu

Re: Kajakarstwo

Post autor: Krolowa Sniegu » 06 sie 2019, 23:55

barnaba pisze:
06 sie 2019, 22:41
Nie wiem
Oczywiście nie wiem. Jednak takie odrzucenie lekką ręką trzykrotnej medalistki olimpijskiej na nasze warunki jest pewną głupotą. A skoro Ministerstwo Sportu było gotowe finansować ją dalej i jej treningi, to powinna mieć chociaż szansę szykować się do Rio. Zwłaszcza, że takich zawodniczek mieliśmy bardzo niewiele.
barnaba pisze:
06 sie 2019, 22:41
Czwórka musi "grać" - musi być złożona z zawodników o podobnych warunkach fizycznych, stylu wiosłowania i wydolności.
Czasami wstawienie gwiazdy do czwórki skutecznie ją rozwala i osada staje się słabsza niż gdyby w miejscu tej gwiazdy pływała gorsza zawodniczka.
Ja się częściowo zgadzam. Inni tutaj mogą "Cię zjeść" :P, bo było wiele głosów, że w kajakach nie ma czegoś takiego jak zgranie i mają pływać po prostu najlepsi, bo zgranie nie ma znaczenia. Chyba @Lukash o tym pisał przy tym, jak Paszek i Iskrzycka opowiadały w wywiadzie, że czują się super duetem, bo co prawda długo nie mogły się zgrać, prawie 1,5 roku nie działo, aż wreszcie się wyczuły i zaczęło grać. Mówimy nawet wtedy: "albo razem, albo wcale". Co z Pauliną nadal nie wiem, bo nie dostałam nadal odpowiedzi. Większość krajów daje do czwórki jednak najlepszych, tak samo jak do dwójki i nie robi raczej wielkich analiz. Z drugiej strony Kryk też mocno żongluje dziewczynami i często zmienia.
Do 20 sierpnia można typować w Typerze MŚ w Kajakarstwie 2019! Zapraszam :)
PS. Nie ma pokręconych zasad :P

arturo470

Post autor: arturo470 » 07 sie 2019, 16:19

A wiec na 500 m na ms popłynie jednak Iskrzycka

no name

Post autor: no name » 07 sie 2019, 16:43

arturo470 pisze:
07 sie 2019, 16:19
A wiec na 500 m na ms popłynie jednak Iskrzycka
Podaj żródło tego newsa proszę...
Jest gdzieś pełne zestawienie osad ?

arturo470

Post autor: arturo470 » 07 sie 2019, 16:46

Artykuł na sport.tvp.pl

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 07 sie 2019, 17:07

Bardzo dziwna decyzja Kryka. Wiadomo, że jest dzięki temu większa szansa na medale K2 i K4 500 m, ale w tej sytuacji kwalifikujemy raczej tylko 5 zawodniczek do Tokio i odpuszczamy szóstą. Bo trudno liczyć na pierwszą piątkę Justyny Iskrzyckiej w jedynce.
Wygląda więc na to, że skład to:
K1 200 - Walczykiewicz
K1 500 - Iskrzycka
K2 500 - Puławska i Naja
K4 500 m - Puławska, Naja, Kołodziejczyk i Wiśniewska

Oby Marta nie zawiodła, bo będziemy mieli tylko 4 miejsca na Tokio. Tego się obawiam. Dla mnie to niestety myślenie w krótkiej perspektywie. Bo wyobraźmy sobie, że w sprincie, gdzie się różne rzeczy zdarzają Marta nie wchodzi. I co? Wtedy jeśli chcemy ją mieć na IO musi być też w składzie czwórki. Skład z Iskrzycką w czwórce zamiast Puławskiej też na pewno byłby w dziesiątce. Wydaje się jakby obecne medale przysłoniły te w Tokio. Wolałabym tutaj jeden medal w dwójce i np. czwarte miejsce w czwórce, niż 5 zawodniczek na Tokio. Przy zwiększonej liczbie do dwóch w jedynkach to tym bardziej ta szóstka byłaby potrzebna.

"– Po Igrzyskach Europejskich podjąłem decyzję, że nie zmieniam układu jedynki na 200 m oraz składu czwórki. Dałem sobie czas na wybranie zawodniczek do dwójki. Na żadnych zawodach nie sprawdziliśmy Nai z Puławską i podjąłem decyzję, że do dwójki wsiądą właśnie dwie najlepsze jedynkarki. Poza jedynką na 1000 m, nie startujemy na innych nieolimpijskich dystansach – zaznaczył opiekun kajakarek." Nie rozumiem też odpuszczenia K2 1000 m - mógł dać szansę M. Puławskiej i Cyrulewskiej albo Klatt. Skoro sam mówi, że Naja i Puławska to najlepsze jedynkarki, to Iskrzycka ma szczerze średnie szanse na FA.

A z innej beczki jeszcze - serio nie gra mi sytuacja z Paszek. Bo to wygląda na celowe odsunięcie od kadry, mam nadzieję, że tam nie ma żadnych zagrywek personalnych, ale tak to wygląda. Dziewczyna rok temu była 5 na seniorskich MŚ w dwójce olimpijskiej i zdobyła srebro MŚ i złoto ME na 1000 metrów z Iskrzycką. Rozumiem, że może być słabsza od podstawowych zawodniczek. Ale na pewno nie jest słabsza od wszystkich z kadry U23, zwłaszcza, że na MMP była druga na 500 metrów i przegrała minimalnie ze srebrną na MMŚ Puławską. Wygrała znacznie z innymi, które pojechały na te zawody. Dziewczyna na pewno ma pewien potencjał, a tutaj zero startów w sezonie i strata miejsca w Team 100 najprawdopodobniej.

Greebo

Post autor: Greebo » 07 sie 2019, 19:41

Ale przecież w jedynkach to nie jedyna szansa na kwalifikacje. Nawet gdyby tutaj Marta nie dała rady to jeszcze ma drugą szanse (tylko 1 miejsce, ale skoro ma walczyć o medale to albo teraz albo wtedy powinna sobie poradzić).

Natomiast też nie podoba mi się to zmniejszenie szans na 6 zawodniczek na IO przez wstawienie Iskrzyckiej.

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 07 sie 2019, 19:45

W dobijaku ile miejsc jest w k1 500m?
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

Greebo

Post autor: Greebo » 07 sie 2019, 20:17

W dobijaku po 1 miejscu w każdej 1-ce (ale jak rozumiem tylko 1 na kraj - patrząc sumarycznie)

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 07 sie 2019, 20:36

Greebo pisze:
07 sie 2019, 19:41
Natomiast też nie podoba mi się to zmniejszenie szans na 6 zawodniczek na IO przez wstawienie Iskrzyckiej.
Z Martą jeszcze aż tak się nie martwię, bo jeśli np. Lisa i Jorgensen zrobią kwalifikację na 500 metrów, to odpadają z puli 200 metrów. Pytanie czy Puławska/Naja/Rosolska da radę sięgnąć po szóste miejsce w dobijaku? Niemniej uważam, że lepiej byłoby mieć 6 zawodniczek.

Z drugiej jest też opcja, że Kryk z gruntu założył, że w przyszłym roku na IO odpuszcza Puławska w jedynce i pływa K2 i K4, a jedynkę odda np. Kołodziejczyk/Wiśniewskiej. Albo dwa razy popłynie Walczykiewicz. Tak zrobił np. w Rio.

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 07 sie 2019, 21:09

Do tej pory decyzje Kryka się broniły jakoś, ale tej nie rozumiem kompletnie. Jak ktoś znajdzie coś jeszcze na ten temat, to niech wrzuci. Węgrzy odpuszczają na MŚ u siebie Kozak w k4, zmniejszając znacznie szanse na to prestiżowe złoto, a my dublujemy k2 ze składu k4... Czyli z perspektywy kwalifikacji najbardziej bezsensowne posunięcie. Czemu? Kryk nie widzi szans Puławskiej w k1 500? Jeśli tak, to chyba nie tak super z dziewczynami. Nie wiem co o tym myśleć.
Krolowa Sniegu pisze:
07 sie 2019, 17:07
Oby Marta nie zawiodła, bo będziemy mieli tylko 4 miejsca na Tokio. Tego się obawiam. Dla mnie to niestety myślenie w krótkiej perspektywie. Bo wyobraźmy sobie, że w sprincie, gdzie się różne rzeczy zdarzają Marta nie wchodzi. I co? Wtedy jeśli chcemy ją mieć na IO musi być też w składzie czwórki.
Jak się nie zakwalifikuje na MŚ (tfu, tfu), to nie widzę powodu wpychać jej do k4 na IO. Ma szansę jeszcze w 2020 i tyle. Sama sobie będzie winna, nie karzmy za to dziewczyn z k4.
Ukassiu pisze:
07 sie 2019, 19:45
W dobijaku ile miejsc jest w k1 500m?
1
Ale jakby co, to nie będzie mogła o nie walczyć Puławska ani Naja.
Krolowa Sniegu pisze:
07 sie 2019, 20:36
Z Martą jeszcze aż tak się nie martwię, bo jeśli np. Lisa i Jorgensen zrobią kwalifikację na 500 metrów, to odpadają z puli 200 metrów.
Pisałem o tym kiedyś. Tylko, że tu jest komplikacja. Tak by było, gdyby nie startowały w k4. Jeśli zdobędą awans w czwórce, to ich miejsca z jedynek przechodzą do puli alokacji i nic nie zyskuje zawodniczka nr 6, miejsca przechodzą w miarę możliwości na kompletowanie kolejnej czwórki (punkt D.3.2.2 regulaminu). A NZ w k4 awansuje (i dwa miejsca Carrington z jedynek idą na alokacje w k4). Dunki zobaczymy, ale możliwe, że też. Ktoś w PZKaj w ogóle czytał ten regulamin kwalifikacji ze zrozumieniem?
Krolowa Sniegu pisze:
07 sie 2019, 20:36
Pytanie czy Puławska/Naja/Rosolska da radę sięgnąć po szóste miejsce w dobijaku?
Jak zaznaczyłem wyżej Naja i Puławska nie mogą wystąpić w dobijaku. Zostanie Rosolska lub któraś z młodych (jak ewentualnie wybuchnie talentem)
Krolowa Sniegu pisze:
07 sie 2019, 17:07
Przy zwiększonej liczbie do dwóch w jedynkach to tym bardziej ta szóstka byłaby potrzebna.
Co do potrzeby 6 zawodniczek na IO zgoda, ale nie ze względu na drugie miejsce startowe w jedynkach. Jeśli tam miałyby pływać któreś ze słabszych, to akurat nie widzę takiej potrzeby. Po co? Założeniem powinien być start każdej osady jako medalowej szansy.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 07 sie 2019, 21:44

Kuburgha pisze:
07 sie 2019, 21:09
Czemu? Kryk nie widzi szans Puławskiej w k1 500? Jeśli tak, to chyba nie tak super z dziewczynami. Nie wiem co o tym myśleć.
No nie sądzę. W tym roku wygrała zawody PŚ i była rok temu 4 na seniorskich MŚ. Chyba, że po prostu uznał, że dwójka i czwórka to największe szanse? Okej, ale po co tracić szanse na 6 zawodniczkę. Czwórka spokojnie by weszła bez Puławskiej. Gdyby podjął taką decyzję za rok, to bym zrozumiała.
Kuburgha pisze:
Jak się nie zakwalifikuje na MŚ (tfu, tfu), to nie widzę powodu wpychać jej do k4 na IO. Ma szansę jeszcze w 2020 i tyle. Sama sobie będzie winna, nie karzmy za to dziewczyn z k4.
No tak. Pominęłam opcję pt. 2020. Bo jeden raz może mieć upadek itd., dwa razy nie sądzę. Z drugiej Kryk chyba z nią jest najbliżej
Kuburgha pisze:
Ale jakby co, to nie będzie mogła o nie walczyć Puławska ani Naja.
No w grę wchodzi Rosolska. Może Wiśniewska. Czy będzie aż tak trudno o to miejsce? Bo teraz powinny wejść wszystkie najgroźniejsze zawodniczki.
Kuburgha pisze:
Ktoś w PZKaj w ogóle czytał ten regulamin kwalifikacji ze zrozumieniem?
No chyba Kryk powinien?
Kuburgha pisze:
Co do potrzeby 6 zawodniczek na IO zgoda, ale nie ze względu na drugie miejsce startowe w jedynkach.
No trochę tak. Ale może będą w takim gazie, że i Naja i Puławska będą gotowe do walki w jedynkach? Nie wiadomo. Niemniej trzeba się liczyć z 5 zawodniczkami na IO.

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 07 sie 2019, 22:13

Krolowa Sniegu pisze:
07 sie 2019, 21:44
Okej, ale po co tracić szanse na 6 zawodniczkę. Czwórka spokojnie by weszła bez Puławskiej. Gdyby podjął taką decyzję za rok, to bym zrozumiała.
No właśnie.
Krolowa Sniegu pisze:
Czy będzie aż tak trudno o to miejsce? Bo teraz powinny wejść wszystkie najgroźniejsze zawodniczki.
A może zdaniem Kryka jest już u nas tak dobrze, że w k1 500 i Iskrzycka ma szansę na 5 miejsce? W sumie poza jej możliwościami Kozak, Carrington, Jorgensen, Khudzenka. Ale może reszta do ugryzienia i jakaś szansa zdaniem trenera jest? Ale tak czy inaczej nie rozumiem decyzji.
Krolowa Sniegu pisze:

No chyba Kryk powinien?
Skład świadczy, że jeśli czytał (tak na poważnie to jednak sądzę, że czytał i zrozumiał) to nie zależy mu na 6 miejscach aż tak bardzo. W sumie NZ też odpuszcza komplet.
Z drugiej strony Kaczor wspominał, że nie przekazano mu w Rio informacji o zasadach kwalifikacji do następnej rundy. Więc coś bywa czasem nie tak w PZKaj.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 07 sie 2019, 23:08

Kuburgha pisze:
07 sie 2019, 22:13
Skład świadczy, że jeśli czytał (tak na poważnie to jednak sądzę, że czytał i zrozumiał) to nie zależy mu na 6 miejscach aż tak bardzo. W sumie NZ też odpuszcza komplet.
No tylko, że w NZL raczej Lisa jest nastawiona na pływanie 4 konkurencji, więc im ten komplet jest serio nie potrzebny, bo i tak te miejsca dla reszty wystarczą.
Kuburgha pisze:
Z drugiej strony Kaczor wspominał, że nie przekazano mu w Rio informacji o zasadach kwalifikacji do następnej rundy. Więc coś bywa czasem nie tak w PZKaj.
No ale to nie był Kryk, a ten się wydaje rozgarniętym facetem.
Kuburgha pisze:
A może zdaniem Kryka jest już u nas tak dobrze, że w k1 500 i Iskrzycka ma szansę na 5 miejsce? W sumie poza jej możliwościami Kozak, Carrington, Jorgensen, Khudzenka. Ale może reszta do ugryzienia i jakaś szansa zdaniem trenera jest? Ale tak czy inaczej nie rozumiem decyzji.
Szczerze jeśli ona zrobi 5 miejsce na MŚ to osobiście jestem gotowa uwierzyć w 4 medale w kajakach pań w przyszłym roku. Z drugiej poza ta czwórką faktycznie nie ma chyba aż takiej groźnej zawodniczki. Chociaż jeśli jest tak dobra to czemu nie ma jej w czwórce? Tylko jeśli nasza zawodniczka numer 3 (chyba nią jest) na jedynce jest w stanie być w piątce MŚ, to numery 1 i 2 (Naja i Puławska) powinny być już mega mega mocne. Jeśli Iskrzycka będzie w piątce MŚ to niech Węgry i NZL drżą :P

no name

Post autor: no name » 07 sie 2019, 23:20

Moim zdaniem rozwiązania tajemnicy Kryka mogą być dwa.
Całkowicie przeciwstawne, ale oba prawdopodobne

1. Założenie, że szans na medal w K-1 500 i tak nie ma i nie ma sensu spinać się i niepotrzebnie tracić siły przed czwórką. Popłynie sobie bez obciążenia Walczykiewicz, która już będzie po sprintach.

2. Założenie (poparte konsultacją z zawodniczkami), że Naja i/lub Puławska są na tyle mocne, że jedna lub obydwie wystartują w trzech konkurencjach i 12 x 500 m w ciągu 6 dni to nie jest jakiś kosmos (w przypadku wygranych eliminacji jest od razu półfinał więc tą liczbę można zredukować nawet do 9)

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 07 sie 2019, 23:26

no name pisze:
07 sie 2019, 23:20
1. Założenie, że szans na medal w K-1 500 i tak nie ma i nie ma sensu spinać się i niepotrzebnie tracić siły przed czwórką. Popłynie sobie bez obciążenia Walczykiewicz, która już będzie po sprintach.

2. Założenie (poparte konsultacją z zawodniczkami), że Naja i/lub Puławska są na tyle mocne, że jedna lub obydwie wystartują w trzech konkurencjach i 12 x 500 m w ciągu 6 dni to nie jest jakiś kosmos (w przypadku wygranych eliminacji jest od razu półfinał więc tą liczbę można zredukować nawet do 9)
Możliwe. Albo numer 3 - Rosolska za rok wejdzie z puli dodatkowej.

ODPOWIEDZ