Kajakarstwo

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
Kuburgha

Re: Kajakarstwo

Post autor: Kuburgha » 15 sie 2017, 14:40

Pisałem już o tym w wątku "sugestie", ale na prawdę uważacie, że osobny wątek o mś w kajakach jest potrzebny? Nie zaburza trochę przejrzystości forum? Chyba jednak nie powtórzy sytuacji z lekkiej, gdzie było więcej wpisów niż dotychczasowych dla całej dyscypliny?
Krolowa Sniegu pisze:
14 sie 2017, 13:32

Zobaczymy :) cieszy to ze mamy nastepczynie i to mocne.
Czy są naprawdę mocne to się przekonamy na mś i w następnych sezonach ;)

kocich

Post autor: kocich » 15 sie 2017, 15:25

Kuburgha pisze:
15 sie 2017, 14:40
Pisałem już o tym w wątku "sugestie", ale na prawdę uważacie, że osobny wątek o mś w kajakach jest potrzebny? Nie zaburza trochę przejrzystości forum? Chyba jednak nie powtórzy sytuacji z lekkiej, gdzie było więcej wpisów niż dotychczasowych dla całej dyscypliny?
Krolowa Sniegu pisze:

Popieram w 100%. Przez takie wątki robi się na forum bałagan.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 15 sie 2017, 17:36

Kuburgha pisze:
15 sie 2017, 14:40
Krolowa Sniegu pisze:

Runfixe zdecydowal, ze jesli watek o mistrzostwach bedzie mial mniej niz 5 stron to po imprezie przeniesie go tutaj. Zobaczymy, ale juz podczas ME udowodnily ze beda walczyc. Sam Kryk po ME byl zaskoczony niektorymi wynikami jak medal w K2 1000 m Markiewicz i Lis, wyrwaly wtedy srebro Niemkom, a te zawsze sa dobrze przygotowane. Ja w nie wierze :)

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 15 sie 2017, 21:17

Dokładnie, wątek założony więc dajmy mu szansę.

Luccini

Post autor: Luccini » 03 wrz 2017, 16:05

Dziś zakończyły się MP. Szczególnie ciekawa rywalizacja wśród kanadyjkarzy: http://pzkaj.domtel-sport.pl/live/?seri ... &impreza=6
Moim zdaniem naszą realną męską szansą na medal na torze kajakowym w Tokio może być wyłącznie c2 na 1000 metrów, ale tylko jeśli popłyną w osadzie najlepsi zawodnicy:) Jak sądzicie, czy osada Kuleta - Głazunow wchodzi w grę w tym kontekście?

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 03 wrz 2017, 16:24

To pytanie chyba do Plocha? ;) On pewnie widzi więcej i chyba nie tylko suche wyniki na jedynce powinny decydować o składzie osady.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 04 wrz 2017, 10:00

Luccini pisze:
03 wrz 2017, 16:05
Dziś zakończyły się MP. Szczególnie ciekawa rywalizacja wśród kanadyjkarzy: http://pzkaj.domtel-sport.pl/live/?seri ... &impreza=6
Moim zdaniem naszą realną męską szansą na medal na torze kajakowym w Tokio może być wyłącznie c2 na 1000 metrów, ale tylko jeśli popłyną w osadzie najlepsi zawodnicy:) Jak sądzicie, czy osada Kuleta - Głazunow wchodzi w grę w tym kontekście?
Na pewno nie możemy kierować się suchymi wynikami startów na jedynkach, bo jednak często dwóch mistrzów wsadzonych do jednej łódki radzi sobie gorzej niż zawodnicy pływający indywidualnie nieco słabiej. Ale zgadzam się, że jeśli panowie mają jakiś medal na IO w kajakach zdobyć to właśnie szanse będą największe w C2 1000 m. Chociaż nie skreślam też Kaczora w C1 1000 m, ale będzie mu bardzo trudno. Poza tym czy to Tomek popłynie jedynkę też nie jest pewne :P

Monte88

Post autor: Monte88 » 16 paź 2017, 17:57

Wpadłem dziś w galerii na Martę Walczykiewicz. Przesyłam pozdrowienia dla portalu.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 18 paź 2017, 14:06

Zła nowina, Ploch zrezygnował z trenowania kadry. Związek wydaje się zaskoczony...

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 06 lis 2017, 8:09

Kolejne pranie brudów w Przeglądzie Sportowym , tym razem Aneta Konieczna.
http://www.przegladsportowy.pl/sporty-w ... 1,961.html

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 07 lis 2017, 18:44

runfixe pisze:
06 lis 2017, 8:09
Kolejne pranie brudów w Przeglądzie Sportowym , tym razem Aneta Konieczna.
http://www.przegladsportowy.pl/sporty-w ... 1,961.html
Bardzo ciekawa i fajna rozmowa z mądrą kobietą. Nie widzę w tym prania brudów, to raczej zwykła szczerość. Aneta już i tak nie startuje, więc może mówić wszystko i nie ma powodu by kłamać. Nie pranie, ale też wspomnienia świetnej zawodniczki.

bart4

Post autor: bart4 » 07 lis 2017, 19:14

Mam w rodzinie osobę która startowała w MŚ/ME, na IO w innych barwach. Kiedyś pogadaliśmy pół dnia. Powiedział że od względem tzw. "relacji interpersonalnych" to tutaj jest jeden wielki syf począwszy od klubów po kadrę, od relacji zawodnik - zawodnik, po zawodnik trener, trener klubowy - trener reprezentacji. To jedna z dyscyplin w której ludzie sami z siebie na wzajem wyciągają najgorsze cechy niestety, często też decydujące są względy pozasportowe. Ładne jabłko zepsute w środku, tam bym to określił.
Wywiadu z Konieczną bym nie nazwał praniem brudów, raczej jest tam trochę żalu.

Awatar użytkownika
barania głowa

Post autor: barania głowa » 19 lis 2017, 10:43

Więcej wiadomo o sytuacji z Markiem Plochem. Z jednej strony zderzył się z tradycyjnym w tej dyscyplinie betonem ze strony działaczy i zawodników, z drugiej miał alternatywę lepszej pracy w Chinach, zarówno jeśli idzie o finanse, jak i organizację warunków szkolenia. Szczegóły sytuacji:
https://sport.onet.pl/kajakarstwo/marek ... al/58dwelw

Czyli można podsumować, w kajakach nic nowego, pełna amatorka. Po pierwszym roku w drodze do Tokio robimy krok w tył.
Nowym trenerem kadry kanadyjkarzy został Michał Śliwiński, wcześniej wybitny zawodnik.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 29 mar 2018, 10:36

Karolina Naja wznowila treningi. Jestem ciekawa czy zobaczymy ja jako element czworki lub dwojki. Jeszcze ponad rok temu Kryk mowil, ze dwojke i czworke oddaje mlodym, a pozniej Beata jednak z nimi plywala. Chcialabym zobaczyc porownanie dwojek Iskrzycka/Paszek z dwojka Naja/Mikolajczyk za rok, zeby nie bylo jak z Aneta Konieczna, ze na IO nie pojada najlepsze.

Lukash

Post autor: Lukash » 29 mar 2018, 12:05

Krolowa Sniegu pisze:
29 mar 2018, 10:36
Chcialabym zobaczyc porownanie dwojek Iskrzycka/Paszek z dwojka Naja/Mikolajczyk za rok, zeby nie bylo jak z Aneta Konieczna, ze na IO nie pojada najlepsze.
Możesz to rozwinąć?

Nigdy nie spotkałem się z żadną sugestią, że w 2012r. Konieczna była lepsza od Karoliny. Żale dotyczyły tego, że Beata - zamiast wykazać się lojalnością(dla mnie źle rozumianą)- od razu stała na stanowisku, że na IO powinny płynąć najlepsze.

I to raczej z doświadczenia z 2004r., gdzie bez problemu powinna załapać się conajmniej do k4, ale "miała wtedy czas".

ODPOWIEDZ