Kajakarstwo

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
Krolowa Sniegu

Re: Kajakarstwo

Post autor: Krolowa Sniegu » 04 wrz 2019, 12:34

pbest pisze:
04 wrz 2019, 12:05
Ale co miały powiedzieć twoim zdaniem, że osiągnęły już max?
Nie chodzi o formę, ale o stwierdzenie, że płynęły zachowawczo, bo jeszcze się nie dotarły.
Sprawdź, kto został kajakowym mistrzem naszego forum :)

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 05 wrz 2019, 21:56

https://www.magazynsportowiec.pl/justyn ... 36dYmYAyiM - wywiad z Iskrzycką. Wynika z niego, że to ona chciała pływać K1 1000 m i Kryk uznał to za dobry pomysł. Mówi też, że jeszcze o kwalifikację może powalczyć i że ma nadzieję znów na wspólne pływanie z Pauliną Paszek. Sama nie dowierzała, że jest tak mocna.

Awatar użytkownika
barania głowa

Post autor: barania głowa » 08 wrz 2019, 14:56

Jest kolejny wywiad Kołodziejczyka, tym razem z Martą Walczykiewicz:
https://www.rp.pl/Plus-Minus/309069998- ... serce.html

Jeden fragment pokazuje jej nietypowe podejście do sportu”
„Nie wiem, co bardziej bolało – brak medalu czy to, że wszyscy na mnie liczyli, a ja zawiodłam. I wie pan, ja nawet nie myślę o rodzinie czy bliskich, ale o całym kraju, o polskich kibicach, którzy spodziewali się medalu. Ze świadomością, że zawiodłam siebie, dałabym radę, a z tyloma ludźmi było mi za ciężko.”

Z jednej strony nie jest dobrze jak sportowiec ma wszystko gdzieś, nie umie docenić wydatkowanej na niego kasy, pracy sztabu, czy zainteresowania kibiców. Z drugiej ww. podejście Marty wydaje się mi skrajnością w drugą stronę. Stawianie przed sobą takiej presji oczekiwań jest szkodliwe dla psychiki. A przecież te oczekiwania są jej wymysłem. Większość ludzi w tym kraju nie wie pewnie kto jest Walczykiewicz, a zdobycie medalu, czy jego brak dla nich nie ma znaczenia.
Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 08 wrz 2019, 15:27

barania głowa pisze:
08 wrz 2019, 14:56
Z jednej strony nie jest dobrze jak sportowiec ma wszystko gdzieś, nie umie docenić wydatkowanej na niego kasy, pracy sztabu, czy zainteresowania kibiców. Z drugiej ww. podejście Marty wydaje się mi skrajnością w drugą stronę. Stawianie przed sobą takiej presji oczekiwań jest szkodliwe dla psychiki. A przecież te oczekiwania są jej wymysłem. Większość ludzi w tym kraju nie wie pewnie kto jest Walczykiewicz, a zdobycie medalu, czy jego brak dla nich nie ma znaczenia.
Ale ona to mówi w czasie przeszłym o Londynie, a tam faktycznie głowa chyba też nie zagrała. Nie wiadomo czy teraz nadal ma aż takie podejście. Zresztą ten wywiad też pokazuję, że przez te lata dojrzała i jej podejście przed Rio i teraz jest już inne niż wtedy.

Raczej dziwny jest ten fragment:

Nikt nie pamiętał o moim urazie, nie dostałam drugiej szansy, trener od razu podjął decyzję, że nie wystartuję w jedynce na 200 metrów na igrzyskach europejskich. Czułam, jakby zabrali mi coś, co zawsze było moje. To był wielki żal, smutek. Dwie noce były tragiczne. Przychodziły do mnie koleżanki, mówiły, że się ogarnę, a ja tylko prosiłam, żeby dały mi spokój, bo potrzebuję pocierpieć dwa dni, a później wszystko sobie ułożę. Tak było. Uznałam, że będzie, jak trener zdecydował i że skoro mam startować w innej konkurencji, to OK, zrobię to, jestem wystarczająco zmotywowana. Otrząsnęłam się, a los chciał tak, że ostatecznie to ja wystartowałam na 200 metrów w jedynce.

Bo z niego wynika, że w K1 200 m na IE miała pływać Naja. Razi też to mówienie "koleżanka z kadry". Tak jakby tam nie grało za dobrze między nimi. Domyślam się, że Walczykiewicz dostałaby wtedy na IE nieolimpijskie K2 200 m z Wiśniewską - nawet na PŚ ten układ był testowany. Chyba dopiero one i średni start Naji w sprincie przesądziły, że na 200 m popłynęła Marta.

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 08 wrz 2019, 15:30

barania głowa pisze:
08 wrz 2019, 14:56
Jest kolejny wywiad Kołodziejczyka, tym razem z Martą Walczykiewicz:
https://www.rp.pl/Plus-Minus/309069998- ... serce.html

Jeden fragment pokazuje jej nietypowe podejście do sportu”
„Nie wiem, co bardziej bolało – brak medalu czy to, że wszyscy na mnie liczyli, a ja zawiodłam. I wie pan, ja nawet nie myślę o rodzinie czy bliskich, ale o całym kraju, o polskich kibicach, którzy spodziewali się medalu. Ze świadomością, że zawiodłam siebie, dałabym radę, a z tyloma ludźmi było mi za ciężko.”

Przez większość czterolecia nie wie. Aż tu nagle na parę dni przed igrzyskami budzą się dmuchacze balonika i mówią o szansach medalowych w kajakarstwie i Walczykiewicz wymieniają jednym tchem z Carrington, Kozák czy Khudzenką. I mają rację, ale oni to rozdmuchują do rozmiarów niewspółmiernych do okresu czasu, w jakim to mówią. Gdyby przez cały cykl olimpijski się tak o tym mówiło (jak np. na Węgrzech - miesiąc do MŚ i praktycznie codziennie w wiadomościach sportowych coś o kajakach), przywykłaby i ona. Tak myślę.

Awatar użytkownika
123qwe

Post autor: 123qwe » 08 wrz 2019, 16:37

W krajach wiodących w sporcie takie poczucie to norma moim zdaniem.

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 11 wrz 2019, 15:53

🇵🇱🇵🇱🇵🇱

ODPOWIEDZ