Kajakarstwo

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
Awatar użytkownika
Ukassiu

Re: Kajakarstwo

Post autor: Ukassiu » 21 sie 2018, 19:26

Sorry fakt, ale 8-9 powinno być
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 21 sie 2018, 20:41

Ukassiu pisze:
21 sie 2018, 19:26
No tak :) Myślę, że realnie u kobiet będzie jeden/dwa medale w olimpijskich. Walczykiewicz to dla mnie pewniak, po niej Borowska, później chyba czwórka. W nieolimpijskich pewnie będzie więcej bo Paszek i Iskrzycka na 1000 m (spore szanse nawet na złoto),w jedynce na 1000 m płynie Dzieniszewska, która świetnie wypadła na MP i pokonała Paszek o ponad 3 sekundy (widać, że Kryk coraz częściej zmienia zdanie, miało nie być Edyty w centralnym szkoleniu do Tokio itd.) Marnujemy trochę szanse w K2 200 m wystawiając Wiśniewską i Markiewicz, jednak chyba Włodarczyk lepiej by się nadawała, a może nawet Włodarczyk i Walczykiewicz to by była szansa na medal, a Marta ma tylko K1 200 m.
W TOP 6 myślę, że dwójka i jedynka na 500 m.
Naprawdę nie pojmuję marnowania szansy w C2 500 m...
U kanadyjkarzy to wielka niewiadoma, mam nadzieję, że się przygotują.
Jeśli Lisa wytrzyma tym razem to zawrotne tempo to na IO NZL będzie niemal pewniakiem do 4 medali.

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 21 sie 2018, 22:07

Ukassiu pisze:
21 sie 2018, 19:26
Cóż, to już wprawdzie nie wcześniejsze 10, ale widzę, że dzielnie walczysz o schedę po Diablo czyli miano największego optymisty forum ;)

Ja widzę to tak. U pań Walczykiewicz to pewniak do medalu (na tyle na ile tacy są w naszym sporcie). W naszym sporcie podobną pewność medali przed startem mam w tym roku tylko w przypadku trojga młociarzy i W4x.
Borowska, K4, K2 i Puławska to finał, ale z cichą nadzieją na medalowy wyskok (najmniej Puławska). Różnica między nimi a Walczykiewicz dla mnie taka, że w przypadku Walczykiewicz ponowny brak medalu to już poważny powód do niepokoju. A te 4 osady mogą pewnie nie zdobyć medalu, podobnie za rok, a i tak będzie można liczyć na ich wystrzał w Tokio. Młodość może wypalić jak W4x w Rio. Ale oczywiście mile widziane, aby ktoś z tego grona zrobił to już wcześniej. C2 pań raczej na nic nie liczę na tych MŚ.
U mężczyzn niestety patrzę bez optymizmu. 3-4 finały?! (bo tak wychodziłoby z przewidywań Ukassiu). Chyba nadmiar optymizmu. Ale oczywiście z przyjemnością przyznam się po MŚ do błędu.
Krolowa Sniegu pisze:
21 sie 2018, 14:42

- K2 500 m - Kołodziejczyk i Iskrzycka, szczerze nie wiem dlaczego Kryk tak bardzo trzyma się tego duetu, powtarza, że miały złoto MŚJ 2014. Jak dla mnie, tak zaraz mi się oberwie za to, obym się myliła, ale mam wrażenie, że Kryk ma jakieś uprzedzenie dla duetu Paszek-Iskrzycka. Rozumiem, że może na treningach wygląda to średnio, chociaż w to nie chce mi się wierzyć, ale chociaż na jednych zawodach PŚ powinny dostać szanse. Zrobiły w zeszłym roku złoto MŚ U-23 na 500 m, brąz na 1000 na MŚ, w tym roku złoto na 1000 m na ME i złoto na MEU-23 na 500 m z gigantyczną przewagą. Jakoś do mnie ten duet z Kołodziejczyk nie przemawia
Cóż, sama chyba kiedyś kilka razy wspominałaś, że trzeba zaufać Krykowi bo zasługuje na to i takie tam. On chyba wie lepiej niż my jak to ustawić. Oczywiście rozumiem Twoje przekonanie do pary Iskrzycka-Paszek (sam też wiążę z nimi duże nadzieje na przyszłość). Ale może jednak Kryk widzi coś więcej i ma rację ;)
Krolowa Sniegu pisze:
21 sie 2018, 20:41

Naprawdę nie pojmuję marnowania szansy w C2 500 m...
Może jeszcze to nie jest wielka szansa. Może Szczerbińska póki co nie daje szans na nic więcej na poziomie dorosłych MŚ niż na ciężką walkę o finał, bez gwarancji na sukces. Może więc na razie lepiej niech Borowska skupi się na tym w czym ma największe szanse niż próbuje chwytać dwie sroki za ogon. Carrington to ona jeszcze nie jest... Moim zdaniem słuszna decyzja.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 21 sie 2018, 22:19

Kuburgha pisze:
21 sie 2018, 22:07

Borowska, K4, K2 i Puławska to finał, ale z cichą nadzieją na medalowy wyskok (najmniej Puławska).

Cóż, sama chyba kiedyś kilka razy wspominałaś, że trzeba zaufać Krykowi bo zasługuje na to i takie tam. On chyba wie lepiej niż my jak to ustawić. Oczywiście rozumiem Twoje przekonanie do pary Iskrzycka-Paszek (sam też wiążę z nimi duże nadzieje na przyszłość). Ale może jednak Kryk widzi coś więcej i ma rację ;)

Może jeszcze to nie jest wielka szansa. Może Szczerbińska póki co nie daje szans na nic więcej na poziomie dorosłych MŚ niż na ciężką walkę o finał, bez gwarancji na sukces. Może więc na razie lepiej niech Borowska skupi się na tym w czym ma największe szanse niż próbuje chwytać dwie sroki za ogon. Carrington to ona jeszcze nie jest... Moim zdaniem słuszna decyzja.
Kryk ostatnio mnie trochę zaskakuje pewnego rodzaju miotaniem się w swoich wypowiedziach. Najpierw mówi, że nie widzi Edyty w kadrze, teraz Edyta jest w kadrze. Przed sezonie 2017 mówił, że dwójkę i czwórkę w pełni oddaje młodym, mówił o czwórce Iskrzycka/Paszek/Kołodziejczyk/Puławska, które tak jak duet Kołodziejczyk/Iskrzycka miał złoto w 2014 roku. Starsze pokolenie miało jedynie startować w jedynkach, później Beata, a teraz Karolina pływają w czwórce. Mikołajczak pływała jeszcze w dwójce. Doskonale rozumiem, że stawiał zapewne w danym momencie na najmocniejsze rozwiązanie, ale po co takie "wielkie słowa", mógł przecież powiedzieć, że będzie to analizował itd.
Ja chcę mu ufać, ale uważam, że z czystej uczciwości wobec nich Paszek i Iskrzycka zasłużyły chociaż na jedną szansę na olimpijskim dystansie wśród seniorek. Wystawienie ich na jednych zawodach PŚ nic by ich nie kosztowało, a byłoby sprawdzianem.
Borowska nie jest Lisą, ale 3/4 pań pływających w finale indywidualnym na 200 m na ostatnich MŚ pływało też w dwójce, więc to chyba nie jest wielkie obciążenie. Zwłaszcza, że Borowska na tych MŚ bierze nieolimpijskie C2 200 m.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 23 sie 2018, 7:54

Dzisiaj u pan rusza K2 500 m, awansuja 3 ekipy i nie wiem czy nie lepiej odpuscic i wchodzic przez SF, bo maja NZL, Wegry i Portugalie. Borowska w C1 200m plynie z 5 zawodniczkami i wszystkie maja z gruntu awans do SF. Na marginesie Kaczor tylko na 500 m, a w olimpijskim 1000 m plynie Glazunow.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 23 sie 2018, 9:25

Krolowa Sniegu pisze:
23 sie 2018, 7:54
Na marginesie Kaczor tylko na 500 m, a w olimpijskim 1000 m plynie Glazunow.
Kaczor też w C2 500.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 23 sie 2018, 11:29

C2 1000 m - niestety drugie miejsce i muszą się tułać przez półfinał, a walczyli do końca z Włochami o awans.
K2 1000 m - półfinał, ale to było do przewidzenia.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 23 sie 2018, 11:51

Bardzo dobrze Puławska i wygrywa swój wyścig. Mądrze to rozegrała i przyspieszyła w drugiej części dystansu. Wygląda bardzo pewnie.

no name

Post autor: no name » 23 sie 2018, 12:19

runfixe pisze:
23 sie 2018, 11:51
Bardzo dobrze Puławska i wygrywa swój wyścig. Mądrze to rozegrała i przyspieszyła w drugiej części dystansu. Wygląda bardzo pewnie.
Puławska nieźle wyglądała, ale tam jeszcze nie było rywalizacji. Wszystkie przechodziły dalej, bezpośredniego awansu do finału nie było.
C-2 - dziwny bieg.
Bardzo mocno wyskoczyli Niemcy i po osiągnięciu sporej przewagi po 100 metrach z premedytacją przestali wiosłować.
Potem nasi na względnym luzie cały czas mocno z przodu i kiedy zaczęli myśleć o powrocie do hotelu jak z procy wyskoczyli im Włosi.
Miałem wrażenie, że nasi nawet nie byli zmęczeni na końcu :)

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 23 sie 2018, 13:03

W K2 500 jednak Iskrzycka i Paszek, awans do polfinalu. Tak jak sie spodziewalam przeszly NZL, Wegry i Portugalia. Ciekawe kto w czworce w tej sytuacji.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 23 sie 2018, 13:31

Jestem ciekawa co zrobi Kryk, bo moze na IO zabrac tylko 6, a teraz na MS wystawil wiecej:
- Walczykiewicz
- Pulawska
- Iskrzycka
- Paszek
- Naja
- Kolodziejczyk
- Wisniewska
Chyba, ze w czworce tez bedzie zmiana.

no name

Post autor: no name » 23 sie 2018, 13:56

6 to będzie mógł zabrać, jeżeli 6 różnych wywalczy sobie osobne kwalifikacje. Po dzisiejszym przedbiegu K-2 nie jestem zbyt pewien tej opcji.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 23 sie 2018, 14:04

no name pisze:
23 sie 2018, 13:56
6 to będzie mógł zabrać, jeżeli 6 różnych wywalczy sobie osobne kwalifikacje. Po dzisiejszym przedbiegu K-2 nie jestem zbyt pewien tej opcji.
A liczyles na wygrana z NZL czy Wegrami? Do finalu wejda spokojnie. A tam zobaczymy.

Greebo

Post autor: Greebo » 23 sie 2018, 14:07

A ile dwójek będzie się kwalifikować?

no name

Post autor: no name » 23 sie 2018, 14:10

Krolowa Sniegu pisze:
23 sie 2018, 14:04
no name pisze:
23 sie 2018, 13:56
A liczyles na wygrana z NZL czy Wegrami? Do finalu wejda spokojnie. A tam zobaczymy.
Nie liczyłem, ale w przypadku składu, który przytoczyłem powyżej będę liczył. Ale nie o to chodzi.
O ile pamiętam kwalifikacje do Rio zakładały w tej konkurencji 6 miejsc.

ODPOWIEDZ