Lekkoatletyka

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
mrpotato

Re: Lekkoatletyka

Post autor: mrpotato » 05 mar 2018, 8:23

SzG pisze:
05 mar 2018, 8:05
Myślę, że Kiełbińska może wygryźć ze składu Hołub. Oczywiście nie poprzez spadek jej formy.
no i ok bo np w Rio finał 2 sekundy wolniejszy niz eliminacje
jak bedzie 6 dziewczyn ogarnietych to starczy pary i na finał
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 05 mar 2018, 8:40

Muszę gdzieś znaleźć te dwa biegi naszych sztafet, niestety nie mogłem ich ani oglądać ani zalesić na żywo.

Aż nie chce się wierzyć, skąd oni wzięli siły na tki kosmiczny wynik???

5 medali, w tym tylko jeden w konkurencji technicznej!

Nie chcę być czyimś adwokatem, ale przecież Greebo ironizował w odniesieniu do dyskusji na temat Kszczota i analogii z Kawęckim. Nie potrzebna więc ta fala hejtu.

RychuGKM

Post autor: RychuGKM » 05 mar 2018, 8:49

runfixe pisze:
05 mar 2018, 8:40
Muszę gdzieś znaleźć te dwa biegi naszych sztafet, niestety nie mogłem ich ani oglądać ani zalesić na żywo.

Aż nie chce się wierzyć, skąd oni wzięli siły na tki kosmiczny wynik???

5 medali, w tym tylko jeden w konkurencji technicznej!

Nie chcę być czyimś adwokatem, ale przecież Greebo ironizował w odniesieniu do dyskusji na temat Kszczota i analogii z Kawęckim. Nie potrzebna więc ta fala hejtu.
Na pewno wszystko jest na sport.tvp.pl

mrpotato

Post autor: mrpotato » 05 mar 2018, 8:50

albo youtube
np
https://www.youtube.com/watch?v=EV-557Jvpnk

żałuj, to moze byc sytuacja z cyklu "once in a lifetime"
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 06 mar 2018, 12:41

maruda pisze:
05 mar 2018, 0:51

A, jeszcze jedno. W lekkoatletyce właściwie do Tokio już porządnego testu nie będzie. W 2019 mistrzostwa świata odbędą się jesienią (w sezonie przedolimpijskim? przy igrzyskach w dość wczesnym terminie? absurd!), na hmś 2020 wiele osób się nie wybiera - to wiadomo już teraz, 2 lata przed zawodami. Nawet mistrzostwa Europy 2020 żadnym sprawdzaniem przed IO nie będą, bo... odbędą się po igrzyskach :)
Dla sztafet najbliższą imprezą docelową będą World Relays na wiosnę 2019 - jak kwalifikacje będą podobne jak ostatnio, to do zdobycia będzie 5 kwalifikacji olimpijskich dla top 8. Fajnie jakby już na nich wszystkie kwalifikacje zostały zaklepane, wtedy nie będzie nerwów, by być wysoko w rankingu czasowym. Sprinterom może być ciężko, ale nasze dwie 4x400 powinny nie mieć problemów.

Pisaliście, że mamy ok. 10 dziewczyn mogących biegać w 4x400, a jak to jest u mężczyzn? Jest jakieś pole manewru w przypadku kontuzji? Dałoby się kogoś przenieść do sztafety mieszanej? Pisałem, to już wcześniej, ale powtórzę, że jak już teraz zaczniemy tworzyć właśnie tą sztafetę mieszaną, to może to być nasz czarny koń. Ma ktoś jakieś informacje, czy już jest trener dla tej sztafety lub cokolwiek innego świadczącego, że ktoś o niej myśli o niej?

Nie przesadzacie z tym Zimnym? Według waszych wyliczeń, to on w Tokio już powinien deptać po piętach Van Niekierka :)

Poza tym martwi mnie słaba dyspozycja Czykiera, którego jeszcze rok temu widzieliśmy jako wielką przyszłą gwiazdę.

Jest kilka takich lekkoatletów, którzy coś muszą jeszcze udowodnić w tym roku, lub przyszłym: Czykier, Dobek, Andrejczyk, Witek, Stój.

pbest

Post autor: pbest » 06 mar 2018, 12:48

runfixe pisze:
06 mar 2018, 12:41
Jest kilka takich lekkoatletów, którzy coś muszą jeszcze udowodnić w tym roku, lub przyszłym: Czykier, Dobek, Andrejczyk, Witek, Stój.
No i jeszcze Swoboda...ciągle w nią wierzę.

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 06 mar 2018, 13:04

Jeśli już tak wyliczamy kto jeszcze jest, to powtórzę co już pisałem. Ciągle wierzę, iż koło podium w Tokio zakręci się (lub na nim stanie) zawodnik, o którego istnieniu nie mieliśmy pojęcia na koniec igrzysk w Rio. I niekoniecznie jest to ktoś, kogo tu częściej w kontekście medalowym wymieniamy. Nasza lekka akurat wypuszcza trochę tych talentów. Może błyśnie w tym sezonie letnim? Lub w następnym?

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 06 mar 2018, 13:10

Kuburgha pisze:
06 mar 2018, 13:04
Jeśli już tak wyliczamy kto jeszcze jest, to powtórzę co już pisałem. Ciągle wierzę, iż koło podium w Tokio zakręci się (lub na nim stanie) zawodnik, o którego istnieniu nie mieliśmy pojęcia na koniec igrzysk w Rio. I niekoniecznie jest to ktoś, kogo tu częściej w kontekście medalowym wymieniamy. Nasza lekka akurat wypuszcza trochę tych talentów. Może błyśnie w tym sezonie letnim? Lub w następnym?
Fajdek? ;)

A na poważnie, to mam nadzieję, że się nie myślisz, chociaż Tokio już coraz bliżej.

Lukash

Post autor: Lukash » 06 mar 2018, 13:25

Kuburgha pisze:
06 mar 2018, 13:04
Chyba nie pamiętasz juniorskich list diabla z poprzedniego forum. W LA kol. diablo jest wyjątkowo kompetentny i wie więcej o naszych utalentowanych nastolatkach, niż ich rodzice.

Pewnie trenerzy na SKSach i lekkoatletycznych czwartkach wiedzą, że jak ktoś przygląda się młodym zawodnikom to nie żaden pedofil, ale diablo uzupełniający listę talentów. ;)

Poziomu medalisty IO w LA nie da się osiągnąć w mniej, niż 4 lata. Może będziemy mieli medalistę, o którym nie wiedziałeś Ty czy ja w 2016, ale na pewno nie takiego o którym nie słyszał wtedy diablo. ;)

SzG

Post autor: SzG » 06 mar 2018, 13:34

Ale załóżmy,że np. K. Kołeczek przechodzi na 400m. ppł (co ostatnio sugerowała) i zaczyna biegać na poziomie 54s. Mało prawdopodobne,ale realne. Taki medal na dzień dzisiejszy jest irracjonalny,ale nie można tego przekreślić.

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 06 mar 2018, 14:19

Lukash pisze:
06 mar 2018, 13:25
Chyba nie pamiętasz juniorskich list diabla z poprzedniego forum. W LA kol. diablo jest wyjątkowo kompetentny i wie więcej o naszych utalentowanych nastolatkach, niż ich rodzice.
Tak całkiem poważnie odpowiadając, to chociaż na starym forum udzielałem się dopiero od Rio, to śledziłem je od czasów przed Pekinem na onecie. Listy diablo pamiętam. Ale wydaje mi się, że dołączył on już jakiś czas po Londynie. Dobrze pamiętam? Ciekawe czy pod koniec 2012 roku nawet on prognozowałby medal Nowickiego czy wyczyny Andrejczyk.
Lukash pisze:
06 mar 2018, 13:25
Poziomu medalisty IO w LA nie da się osiągnąć w mniej, niż 4 lata. Może będziemy mieli medalistę, o którym nie wiedziałeś Ty czy ja w 2016, ale na pewno nie takiego o którym nie słyszał wtedy diablo. ;)
I znów całkiem poważnie, to nie chodzi o kogoś kto odpali znienacka w Tokio, tylko właśnie o taki wypadek jak Nowicki, ktoś da o sobie poważniej znać w 2018 lub 2019. W naszej "specjalności" czyli rzutach częściej zawodnicy zaczynają błyszczeć w trochę starszym wieku (kompletnie nie wnikam tu czemu tak jest, bo to nie o to chodzi). I nawet nie próbuję typować, kto to może być. Ważne, że wiedzą trenerzy i działacze PZLA.
Swoją drogą, to oprócz lekkiej, chyba jeszcze tylko wioślarstwo jest dyscypliną, w której można sobie pozwolić na takie spekulacje, że pojawi się znienacka dla większości kibiców w ciągu tych 2,5 roku ktoś na medalowym poziomie, ze sporym prawdopodobieństwem, że to się stanie. Te dwa związki pracują zdecydowanie najlepiej i widać dopływ nowych talentów.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 06 mar 2018, 14:31

Leżę z grypą i tak mnie naszło do analizę szans na ME w Berlinie. Marzy mi się pobicie Budapesztu 1966 (7-5-3) razem 15 medali. Szanse widzę u Panów:
- 400 m mężczyzn - Omelko, Krzewina, a może i Zimny jak gigantycznie pójdzie do przodu powalczą o finał.
- 800 i 1500 m mężczyzn - Kszczot i Lewandowski, tutaj liczę na złoto Adama, do tego Rozmysł, który powinien powalczyć o finał. Wiadomo co w końcu z Kuciapskim?
- płotki - Dobek i Czykier mają sporo do udowodnienia.
- 3 km z przeszkodami - Zalewski powinien powalczyć
- 4x400 m panów - marzy mi się złoto i rekord Polski
- wzwyż - Bednarek powinien powalczyć
- tyczka - chociaż 1 medal to już u nas norma
- w dal - liczę, że super się pokaże Jakub Andrzejczak
- trójskok - Hoffmann będzie walczył o medal
- kula - Bukowiecki + Haratyk
- dysk - Małachowski, Urbanek, liczę na dobry występ Bartka
- młot - Fajdek + Nowicki
- oszczep - tutaj też mogą być emocje

U pań:
- 100 m - Swoboda - zbliżenie się do życiówki, jej poprawa może dać medal
- 400 m - Święty itd. - jest szansa na 2 Polki w finale, jeśli Justyna poprawi znów życiówkę to szanse na medal duże
- 800 m i 1500 m - Cichocka, Jóźwik, Ennaui - coś fajnego z tego powinno wyjść
- 400 m p.p. - Linkiewicz, Ankiewicz i pewnie Gaworska, która powinna iść mocno do przodu
- sztafeta 4x400 m - liczę na złoto
- trójskok - Anna Jagaciak może powalczyć
- dysk - liczę na dobry występ Zabawskiej
- kula - mamy dwie dziewczyny
- młot - może 3 medale? pomarzyć można - 2 powinny być
- oszczep - Andrejczyk kontra Witek
Ostatnio zmieniony 06 mar 2018, 14:59 przez Krolowa Sniegu, łącznie zmieniany 1 raz.

SzG

Post autor: SzG » 06 mar 2018, 14:44

Mam nadzieję, że nie w Amsterdamie, bo już zacząłem planować wyjazd na przynajmniej jedną sesję wieczorną.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 06 mar 2018, 14:59

SzG pisze:
06 mar 2018, 14:44
Mam nadzieję, że nie w Amsterdamie, bo już zacząłem planować wyjazd na przynajmniej jedną sesję wieczorną.
W Berlinie oczywiście.

bart4

Post autor: bart4 » 06 mar 2018, 15:03

Jagaciak i Hoffmann dopiero w sezonie mś19' powinni być w okolicy PB. Im bliżej IO tym lepiej startują.
ME za rok będą jednak bardziej prestiżowe niż Amsterdam, więc większość Europejskiej czołówki podejdzie do nich poważnie, szykując szczyt formy właśnie tam więc na medale takiej Linkiewicz czy Dobka bym nie liczył.
Kulomioci pokazali jacy są chimeryczni. Mimo doświadczenia już sporego, mogą we dwójkę pchnąc na medale a mogą być poza 8.
Zresztą zaczekajmy do pierwszych startów. Kto co pokaże w sezonie letnim. Na chwile obecną to wróżenie z fusów, część z nich może mieć dołek po poprzednich dobrych sezonach halowych/letnich.

Hala wypadła niemal doskonale, zawodnicy startowali bardzo dobrze, była spora skuteczność, wyniki w okolicy PB, mamy też wspaniały WIR. :)
Zawiódł Wojciechowski, Haratyk - tutaj minimalnie można ich tłumaczyć, przeciągające się konkursy, za dużo zawodników na starcie jak na finał, troszkę Angelika ale ona miała brutalne zasady kwalifikacji, nauczka na kolejny raz żeby biegać bezkompromisowo i od startu brać kwalifikacje w swoje ręce bez czajenia się z tyłu stawki czy w środku. Już kiedyś parę razy na takim bieganiu się Jóźwik przejechała, patrz HME w Pradze?

ODPOWIEDZ