Lekkoatletyka

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
Krolowa Sniegu

Re: Lekkoatletyka

Post autor: Krolowa Sniegu » 26 mar 2020, 23:06

mtk pisze:
26 mar 2020, 22:59
Niby artykuł wydaje się tendencyjny. Natomiast obrażenie się na memoriał Kamili za jakieś permanentne pierdoły sporo mówią o dziecinno-gwiazdorskim charakterze.
Ale to co kompromituje człowieka, dla sportowca może być napędem. Kiedy sportowiec z człowieka zmienia się w komputer ma największe szanse na sukcesy. Korzeniowski (chodziarz) najlepszym przykładem.
Z drugiej strony, jak przypominam sobie luz Hartinga, gdy wychodził na prezentację w Rio.... niby płakałem jak przerzucał Małachowskiego w ostatniej kolejce, ale gdzieś w głębi serca,tak po ludzku cieszyłem się, że taki sympatyczny luzak okazał się najlepszy.
Ona sama się może przygotować, tu tylko psychika może przeszkodzić w czymkolwiek.
Sama?
Zależy. Nie każdy sportowiec interesuje się treningiem i jego właściwościami.
UWAGA! TYPER MŚ w biathlonie - pierwsze typy do jutra do 14:45!

Piotrek

Post autor: Piotrek » 26 mar 2020, 23:11

Nie wiem, co w tekście red. Chmielewskiego nowego i odkrywczego. Same jego przypuszczenia i posklejanie ich w tekst. Bardziej cenię to co napisał red. Opiatowski.

mtk

Post autor: mtk » 26 mar 2020, 23:13

Krolowa Sniegu pisze:
26 mar 2020, 23:06
Sama?
Przez tyle lat chyba wyrabia się automatyzm...? Ale tak naprawdę nie znam się, gdybam tylko.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 27 mar 2020, 9:27

mtk pisze:
26 mar 2020, 23:13
Krolowa Sniegu pisze:
26 mar 2020, 23:06
Sama?
Przez tyle lat chyba wyrabia się automatyzm...? Ale tak naprawdę nie znam się, gdybam tylko.
Trening raczej trzeba modyfikować. Bo mięśnie pewnie pamiętają, ale powtarzanie tego samego przez 15 lat to raczej też nie rozwiązanie. Ja myślę, że Lewandowski to dobrze ujął podczas tej inby z trenerem, że on nie mógłby trenować się sam. Bo on idzie na trening i robi to co każe mu trener, nie pyta dlaczego tak, a nie inaczej, jakie są funkcje danego ćwiczenia. Myślę, że to mega złożone jednak.

A co do tekstu Opiatowskiego - przecież on tylko spisał słowa Kaliszewskiego. Nie napisał nic od siebie. Więc za co tutaj chwalić?
Ostatnio zmieniony 27 mar 2020, 10:15 przez Krolowa Sniegu, łącznie zmieniany 1 raz.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 27 mar 2020, 9:28

Piotrek pisze:
26 mar 2020, 23:11
Nie wiem, co w tekście red. Chmielewskiego nowego i odkrywczego. Same jego przypuszczenia i posklejanie ich w tekst. Bardziej cenię to co napisał red. Opiatowski.
Akurat dobrze to wszystko wyliczył. Nie każdy odbiorca pamięta każda scysję Włodarczyk. Tego, że Nowicki chciał się bić z Kaliszewskim nie wiedziałam.

maruda

Post autor: maruda » 27 mar 2020, 9:40

mtk pisze:
26 mar 2020, 22:59
Ona sama się może przygotować, tu tylko psychika może przeszkodzić w czymkolwiek.
Ta wiara, że 36-letnia (na IO) Włodarczyk to pewniaczka do złota - i wszystkie zawodniczki (Amerykanki nie śpią!) pokłonią się królowej młota jest dla mnie niebywała.
Przypominam, że ostatni raz 76 metrów Anita rzuciła w finale mistrzostw Europy 2018.
Młot to oczywiście konkurencja o dość krótkiej historii, ale zawodniczki 34-letnie i starsze nigdy w historii nie rzucały daleko.
Oby Polka i tutaj napisała historię :)

Awatar użytkownika
Dominik_Toruń

Post autor: Dominik_Toruń » 27 mar 2020, 9:54

Krolowa Sniegu pisze:
27 mar 2020, 9:28
Piotrek pisze:
26 mar 2020, 23:11
Akurat dobrze to wszystko wyliczył. Nie każdy odbiorca pamięta każda scysję Włodarczyk. Tego, że Nowicki chciał się bić z Kaliszewskim nie wiedziałam.
Jeśli oaza spokoju i wzór bycia grzecznym Wojtek Nowicki chciał się z kimś bić, to tam była wojna. Nowicki, świetny sportowiec i pewnie fajny facet, wygląda na takiego (żadna wada), który wolałby raczej przeprosić zamiast używać siły (zapewne dużej)

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 27 mar 2020, 10:16

Dominik_Toruń pisze:
27 mar 2020, 9:54
Jeśli oaza spokoju i wzór bycia grzecznym Wojtek Nowicki chciał się z kimś bić, to tam była wojna. Nowicki, świetny sportowiec i pewnie fajny facet, wygląda na takiego (żadna wada), który wolałby raczej przeprosić zamiast używać siły (zapewne dużej)
"A kolega Fiodorow z grupy treningowej Malwiny Wojtulewicz-Sobierajskiej Wojciech Nowicki kiedyś prawie pobił się z Kaliszewskim." No zgadzam się. Nikomu nie ujmując prędzej bym założyła, że to Fajdek mógłby być bardziej wybuchową osobą.

Piotrek

Post autor: Piotrek » 27 mar 2020, 11:07

Kiedyś Ewa Swoboda pocisnęła po red. Chmielewskim, zabawnie się bronił. Od tej pory jestem zdystansowany do jego tekstów.

maruda

Post autor: maruda » 27 mar 2020, 12:02

barnaba pisze:
26 mar 2020, 20:50
Innych fachowców w Polsce nie ma
Nie ma?

Outsider

Post autor: Outsider » 27 mar 2020, 12:11

maruda pisze:
27 mar 2020, 12:02
Nie ma?
Facet ma 85 lat. Po prostu mało kto brał pod uwagę, że wiekowy Cybulski będzie chciał jeszcze się brać za trenowanie.

Z innej bajki. Przełożono wszystkie mityngi Diamentowej Ligi aż do końca maja. Pierwszy planowany start to 7 czerwca w Eugene.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 27 mar 2020, 12:12

maruda pisze:
27 mar 2020, 12:02
Nie ma?
Tylko, czy Cybulski nie ma już problemów? Bo słyszałam, że myli mu się wiele rzeczy. Nagle każe trenować na 20% wcześniejszego wymiaru itd. Chyba Fajdek o tym mówił, że on już ma demencję.

Awatar użytkownika
Dominik_Toruń

Post autor: Dominik_Toruń » 27 mar 2020, 12:53

Nie no, bądźmy poważni. Niewątpliwie Cybulski jest/był fachowcem, ale urodził się w 1935 roku, miesiąc po tym jak zmarł Marszałek. Owszem ma prawo czuć się społecznie potrzebny, nie mam zamiaru go dyskryminować ze względu na piękny wiek, może być doradcą Związku, kimś o kim Związek pamięta, itd. Jeśli jednak ktoś w PZLA podjąłby decyzję, żeby tak wiekowemu człowiekowi dać do trenowania rekordzistkę świata, to.... powiedzmy łagodnie jest odważny w stosunku do możliwości 86-latka. Tym bardziej, że ta dwójka już swoją przygodę miała. Chociaż niewątpliwie tytułem eksperymentu chętnie bym zobaczył co z tego wyniknie. O ile ktoś chce eksperymentować z Włodarczyk...

Lukash

Post autor: Lukash » 27 mar 2020, 13:12

Krolowa Sniegu pisze:
27 mar 2020, 10:16
Dominik_Toruń pisze:
27 mar 2020, 9:54
"A kolega Fiodorow z grupy treningowej Malwiny Wojtulewicz-Sobierajskiej Wojciech Nowicki kiedyś prawie pobił się z Kaliszewskim." No zgadzam się. Nikomu nie ujmując prędzej bym założyła, że to Fajdek mógłby być bardziej wybuchową osobą.
To też jest totalne wyolbrzymienie, a sytuacja jest znana z relacji z afery alkoholowej z obozu Chula VIsta. Chyba w Cetniewie panowie stanęli naprzeciwko siebie, gdy Kaliszewski próbował wyrzucić grupę Sobierajskiej z rzutni, gdy nastała ich godzina treningu.

Piotrek pisze:
27 mar 2020, 11:07
Kiedyś Ewa Swoboda pocisnęła po red. Chmielewskim, zabawnie się bronił. Od tej pory jestem zdystansowany do jego tekstów.
Mam o tym gościu jak najgorsze zdanie, odkąd widziałem jego kilka "mądrych" tekstów na temat jury w skokach narciarskich. Widzę, że nie jestem odosobniony.

maruda

Post autor: maruda » 27 mar 2020, 13:47

Dominik_Toruń pisze:
27 mar 2020, 12:53
Jeśli jednak ktoś w PZLA podjąłby decyzję, żeby tak wiekowemu człowiekowi dać do trenowania rekordzistkę świata, to.... powiedzmy łagodnie jest odważny w stosunku do możliwości 86-latka. Tym bardziej, że ta dwójka już swoją przygodę miała.
86 lat Cybulski skończy 18 czerwca 2021 roku (możliwe, że wtedy Włodarczyk będzie już trzykrotną mistrzynią olimpijską, w skrajnym przypadku - sportową emerytką :P).
Kluczowe są chęci (te jak widać są) i stan zdrowia psycho-fizycznego. Jeżeli ma faktycznie demencję (choć Fajdek mógł tu się przecież jakoś odgrywać albo po prostu żartować) - to jest to bardzo silny argument przeciw.
Ale nie należy oceniać człowieka po jego dacie urodzenia, znam przypadki osób w wieku właśnie 84-85 lat, które świetnie sobie radzą w pracy zawodowej.
A fakt, że ta dwójka trenowała już razem, to akurat dla mnie duży argument za tym rozwiązaniem (choć nie mam pewności, czy Włodarczyk w ogóle będzie je brała pod uwagę).

ODPOWIEDZ