Podnoszenie ciężarów

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
Greebo

Re: Podnoszenie ciężarów

Post autor: Greebo » 04 cze 2019, 21:45

Sorry z pytanie nie na temat ciężarów - ale co konkretnie się nie zgadza w kwestii ME i LN w piłce?

@ciezarowiec No przy takim systemie jaki wymyślili jedynym sposobem na to by zwycięzca LN miał pewny awans na ME było rozegranie turnieju finałowego przed rozpoczęciem właściwych eliminacji (a dokładniej przed losowaniem). Wiec finał LN i baraże do ME to dwie różne sprawy.

Zeby nie było - ten przekombinowany system bardzo mi nie pasuje. Podobnie zresztą jak rozgrywanie ME w całej Europie.
Ostatnio zmieniony 05 cze 2019, 9:07 przez Greebo, łącznie zmieniany 1 raz.

ciezarowiec

Post autor: ciezarowiec » 04 cze 2019, 21:49

Niespodzianki i tak będą. Kto zna środowisko ten wie o co chodzi. Niewysłanie młodych do Las Vegas to nie pierwsza i nie ostatnia wspaniała akcja.

@Greebo: odpowiedz w swoim poście, żeby nie spamować więcej - co jeśli drużyna która wygra final four ligi narodów nie zakwalifikuje się do ME w normalnych eliminacjach? Czy będzie musiała grać w barażach, które wezmą pod uwagę tylko fazę grupową, bez final four? Bo myślałem, że główną nagrodą w LN jest automatyczny awans do ME.

maruda

Post autor: maruda » 04 cze 2019, 23:30

Jakby ktoś nie wiedział i nie miał co robić o 6 rano - o tej godzinie polskiego czasu walkę o medal w kategorii 96 kg zaczyna Paweł Szmeja.

maruda

Post autor: maruda » 05 cze 2019, 18:14

maruda pisze:
04 cze 2019, 23:30
Jakby ktoś nie wiedział i nie miał co robić o 6 rano - o tej godzinie polskiego czasu walkę o medal w kategorii 96 kg zaczyna Paweł Szmeja.
Szmeja nie zaliczył żadnej próby w rwaniu, podrzucił 180 kg.
Wyniki z ME seniorów (165+190) dałyby mu srebrny medal mśj...
Ponoć nasi nastawiają się bardziej na juniorskie mistrzostwa Europy, oby to była prawda ;)

ciezarowiec

Post autor: ciezarowiec » 05 cze 2019, 18:25

Teraz tak mówią, bo co innego mają powiedzieć. Na razie same nieudane starty (poza Adamusem - medal to medal, mimo że stać go na więcej).

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 05 cze 2019, 18:42

Co by nie było te mistrzostwa są na Fidżi... czyli 3 przesiadki i pewnie 30 godzin podróży. Fajnie, że jednak PZPC ich wysłał - na początku dużo się mówiło o kosztach, a teraz jednak tak duża grupa pojechała.

ciezarowiec

Post autor: ciezarowiec » 05 cze 2019, 21:23

Bo prezes nie mógł odpuścić takiej wycieczki.. Wziął dla niepoznaki całą ekipę (tak duże polskie ekipy to chyba tylko u nas jak byliśmy gospodarzami startowały - a przynajmniej w młodszych kategoriach), w końcu nie on płaci.

"Cusz" szans na ciekawe miejsce w plusie nie widzę - z tego co wiem Węgrzyn jest po kontuzji. Kobiet w plusie nie patrzałem nawet na listy, ale Karolakowa się nie poprawia, więc stawiam miejsce poza szóstką. 230 na MŚ nie może dać medalu.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 06 cze 2019, 9:40

Adamus w 96 kg też miałby medal (brązowy). Szkoda, że go nie wystawili w wadze olimpijskiej, mam nadzieję, że ktoś w związku doczyta się, że teraz musi startować w wagach olimpijskich by marzyć o Rio.

maruda

Post autor: maruda » 06 cze 2019, 11:29

Jakub Michalski piąty, do medalu zabrakło 36 kg ;)

W nocy z piątku na sobotę ostatni Polacy: o 2:00 naszego czasu Magdalena Karolak, o 4:30 Węgrzyn.

maruda

Post autor: maruda » 08 cze 2019, 11:21

Te 227 kg Karolak oczywiście nie zachwyca (98 w rwaniu podniosła dość lekko, może trzeba było inaczej rozłożyć próby?), ale wydaje mi się, że o kwalifikację olimpijską w +87 kg będzie względnie łatwo.

maruda

Post autor: maruda » 09 cze 2019, 23:13

Ze strony związku:
"Teraz pojawi się pewnie problem – kat. 89 kg nie jest wagą olimpijską i nasz medalista z Suvy może mieć kłopot z uzyskaniem stypendium MSiT! Resort takowe wypłaca medalistom MŚ w konkurencjach nieolimpijskich jedynie seniorom. Szkoda, bo Bartek startując w wadze 96 kg, już olimpijskiej przecież, z wynikiem 346 kg, także zdobyłby brązowy medal. W tej kategorii trenerzy desygnowali Pawła Szmeję (Narew Pułtusk) który – przypomnijmy - mając ogromną szanse na podium – nie ukończył dwuboju. Skoro mówimy o tym zawodniku – teraz można gdybać, czy jednak nie powinien on szykować się wyłącznie do startu w MŚ U20? Jak wiadomo – Paweł mocno trenował w marcu i kwietniu na zgrupowaniach seniorów, szykując się do ME seniorów w Batumi. Tam był 11, ale z wynikiem, jaki teraz w Suvie dawał srebro! Wychodzi jasno, że Gruzję należało odpuścić! A co do Bartka Adamusa, pozostaje mu udowodnienie klasy podczas ME U20. Medal w wadze olimpijskiej otworzy drogę do resortowego źródła finansowania przygotowań."

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 10 cze 2019, 0:07

maruda pisze:
09 cze 2019, 23:13
"Teraz pojawi się pewnie problem – kat. 89 kg nie jest wagą olimpijską i nasz medalista z Suvy może mieć kłopot z uzyskaniem stypendium MSiT! Resort takowe wypłaca medalistom MŚ w konkurencjach nieolimpijskich jedynie seniorom.
Wiadomo, że jakieś zasady muszą być i część z nich popieram, ale tutaj pewnie jakoś to przeskoczą. Zwłaszcza, że Bańka np. w przypadku Skinder obszedł przepisy, w przypadku Banaszczyk też zadziałał.
Sprawdź, kto został kajakowym mistrzem naszego forum :)

ciezarowiec

Post autor: ciezarowiec » 10 cze 2019, 21:35

Według mnie bez sensu. Po coś te przepisy są. I każdy przed startem o nich wie. Obejście przepisów, bo ktoś wydaje się większym talentem niż ktoś inny mnie nie przekonuje. Albo dajemy stypendia wszystkim, albo ktoś kto startuje w kategoriach nieolimpijskich nie dostaje i koniec.

Pawło

Post autor: Pawło » 11 cze 2019, 8:35

ciezarowiec pisze:
10 cze 2019, 21:35
Według mnie bez sensu. Po coś te przepisy są. I każdy przed startem o nich wie. Obejście przepisów, bo ktoś wydaje się większym talentem niż ktoś inny mnie nie przekonuje. Albo dajemy stypendia wszystkim, albo ktoś kto startuje w kategoriach nieolimpijskich nie dostaje i koniec.
Przepisy są ważne, ale jako wzorzec, baza. Nie mogą być jednak absolutem, doskonałych jeszcze nikt nie stworzył. Poza tym to raczej nie jest działanie contra legem, a dodatkowe wyróżnienie - bardzo słuszne, nie da się wszystkiego uregulować do milimetra. Gdyby komuś się należało a on obszedłby przepisy w 2 stronę to byłby problem. Prawo to dosłownie prawo...określa prawa, te gwarantowane też. Nie wolno tego minimum naruszyć. Wyróżnić kogoś extra? Nie widzę problemu.

maruda

Post autor: maruda » 23 cze 2019, 2:08

Trwają mistrzostwa Polski.
Zwarycz 338 (150+188 - rekord Polski)
Łochowska 195 (85+110)
Poza tym to raczej szału nie ma, dziś m.in. Michalski.

ODPOWIEDZ