Podnoszenie ciężarów

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
Awatar użytkownika
Vojthas

Re: Podnoszenie ciężarów

Post autor: Vojthas » 06 lis 2018, 20:46

maruda pisze:
06 lis 2018, 20:42
Vojthas pisze:
06 lis 2018, 20:36
Myślę, że to nie samo złapanie najlepszych zaważyło, tylko to, że stało się podstawą do solidnego obcięcia finansowania. Bańka, członek komitetu wykonawczego WADA, ukarał tym samym PZPC za walkę z dopingiem. Bo przecież to nie było takie systemowe szprycowanie, jak w Rosji, gdzie pracował nad tym państwowy, czy chociaż związkowy aparat.
Ktoś kazał PZPC wysyłać Tomasza Zielińskiego do Rio? :)
Tak naprawdę to w Polsce było przyzwolenie na doping w ciężarach i bardzo dobrze, że te czasy się skończyły. Nawet jeżeli oznacza to słabsze wyniki.
W tej sprawie było już tyle rzeczy powiedziane, że ja się pogubiłem - wyniki były znane przed wylotem, czy jakaś opieszałość spowodowała, że polecieli, a po badaniu tam zanalizowano próbki pobrane w Polsce (bo chyba taka była pierwotna wersja)?
sport-na-nowo.blogspot.com - Serdecznie zapraszam!!!

maruda

Post autor: maruda » 06 lis 2018, 20:52

Vojthas pisze:
06 lis 2018, 20:46
maruda pisze:
06 lis 2018, 20:42
Vojthas pisze:
06 lis 2018, 20:36
Myślę, że to nie samo złapanie najlepszych zaważyło, tylko to, że stało się podstawą do solidnego obcięcia finansowania. Bańka, członek komitetu wykonawczego WADA, ukarał tym samym PZPC za walkę z dopingiem. Bo przecież to nie było takie systemowe szprycowanie, jak w Rosji, gdzie pracował nad tym państwowy, czy chociaż związkowy aparat.
Ktoś kazał PZPC wysyłać Tomasza Zielińskiego do Rio? :)
Tak naprawdę to w Polsce było przyzwolenie na doping w ciężarach i bardzo dobrze, że te czasy się skończyły. Nawet jeżeli oznacza to słabsze wyniki.
W tej sprawie było już tyle rzeczy powiedziane, że ja się pogubiłem - wyniki były znane przed wylotem, czy jakaś opieszałość spowodowała, że polecieli, a po badaniu tam zanalizowano próbki pobrane w Polsce (bo chyba taka była pierwotna wersja)?
Ja nawet nie o tym (te późne wyniki badań przeprowadzanych w Polsce są szczerze mówiąc ciemną kartą polskiego współczesnego sportu). Miałem na myśli wcześniejszą jeszcze sytuację - Tomasz Zieliński nie przygotowywał się z kadrą, nie wiadomo gdzie przebywał, nie przechodził badań (nie tylko antydopingowych :P). M.in. w związku z tym podejrzewano, że się koksuje. Jako że nie spełnił wymogów stawianych reprezentantom Polski na igrzyska, to np. Kołecki był przeciwny wysyłania takiego zawodnika do Rio. Ale głosowanie przegrał...

ciezarowiec

Post autor: ciezarowiec » 06 lis 2018, 22:03

Z braćmi Zielińskimi to sprawa jest grubymi nićmi szyta i całą prawdę znają tylko sami zainteresowani. W środowisku jest kilka prawdopodobnych wersji. Ja osobiście jestem daleki od stwierdzenia, że Zielińscy są be i postanowili się skoksować tuż przed wylotem jakby nie mieli nic innego do roboty.

A czy Tomek nie przechodził badań? Chodzi o to, że przeszedł 10 badań zamiast 15 w ciągu pół roku? Niektórzy zawodnicy naprawdę byli/są badani po kilka razy w miesiącu. Są środki, które były wykrywalne przez kilka godzin (np. hormon wzrostu). Ale zdecydowana większość jest wykrywalna powyżej tygodnia do nawet 40 dni. Na ostatniej prostej zastosowanie specyfiku wykrywalnego więcej niż tydzień jest niemożliwe (głupie) - np. co by komuś dało branie testosteronu przez dwa tygodnie?

A co do finansów - można sprawdzić na stronie PZPC.

2017 - 4 942 623,21
2016 - 10 607 981

Więc pieniędzy jest powiedzmy dwa razy mniej jak było przed cięciami.

Co do kwalifikacji - Łochowska jest na razie 61. Na igrzyskach będzie 98 kobiet. Musi się chyba zmieścić w tych 98, jeśli dobrze rozumiem ten cały system kwalifikacji?
https://www.iwf.net/qualif/menu/
Ostatnio zmieniony 06 lis 2018, 22:39 przez ciezarowiec, łącznie zmieniany 2 razy.

maruda

Post autor: maruda » 06 lis 2018, 22:15

ciezarowiec pisze:
06 lis 2018, 22:03
Ja osobiście jestem daleki od stwierdzenia, że Zielińscy są be i postanowili się skoksować tuż przed wylotem jakby nie mieli nic innego do roboty.
Podejrzewam, że nikt tak nie uważa. Podobnie jak mało kto wierzy w niektóre zgrupowania w Gruzji czy innej Osetii (zwłaszcza, że dziwnym trafem po wyjazdach nie pozostały żadne bilety, zdjęcia czy inne dowody obecności tam - a próby skontaktowania się z rzekomo przebywającymi w Gruzji zawodnikami nie przyniosły powodzenia).

ciezarowiec

Post autor: ciezarowiec » 06 lis 2018, 22:19

maruda pisze:
06 lis 2018, 22:15
ciezarowiec pisze:
Ja osobiście jestem daleki od stwierdzenia, że Zielińscy są be i postanowili się skoksować tuż przed wylotem jakby nie mieli nic innego do roboty.
Podejrzewam, że nikt tak nie uważa. Podobnie jak mało kto wierzy w niektóre zgrupowania w Gruzji czy innej Osetii (zwłaszcza, że dziwnym trafem po wyjazdach nie pozostały żadne bilety, zdjęcia czy inne dowody obecności tam - a próby skontaktowania się z rzekomo przebywającymi w Gruzji zawodnikami nie przyniosły powodzenia).
Skąd wiesz, że nie zostały pokazane żadne bilety i dowody? Bo ja mam informacje, że były przedstawione. (To czy oni tam byli czy nie to inna para kaloszy)

@Edit: https://www.iwf.net/2018/11/03/iwf-stat ... mC_cl3Bn4Y

Tego jeszcze nie było..

maruda

Post autor: maruda » 07 lis 2018, 3:11

ciezarowiec pisze:
06 lis 2018, 14:40
Broniłbym Joli - teraz walczyła o pietruszkę a na Europy do ostatniego podejścia o medal, a taka motywacja to dla niektórych właśnie kilka kilogramów w bojach więcej.

Poza tym start po 2 tygodniach - praktycznie niemożliwe jest wystartować tak samo dobrze na dwóch imprezach w tak krótkim czasie.
Ponoć zatrucie pokarmowe uniemożliwiło normalne dźwiganie.

Pawło

Post autor: Pawło » 07 lis 2018, 8:31

stawka była gruba, przecież to nie jest tak, że inni nie wiedzieli, że ich sztangiści jadą nakoksowani, ba - śmiem zaryzykować że w Kazachstanie itp. było to wręcz systemowe i oczywiste. Sam wygląd i szybki progres Zielińskich sporo mówił, stres Kołeckiego też. Ja to odbieram tak, że coś poszło nietak, może nieprofesjonalnie, może tam też są "obserwatorzy" z innych federacji i coś wzięło w łeb. Było to zbyt dziwne, samo to jak to wyszło, a przecież inni nie byli czyści. Ale to było dawno i prawdy raczej nigdy nie poznamy, lepiej się skupić na dziś i jutro imho

balwan

Post autor: balwan » 07 lis 2018, 9:54

ciezarowiec pisze:

Co do kwalifikacji - Łochowska jest na razie 61. Na igrzyskach będzie 98 kobiet. Musi się chyba zmieścić w tych 98, jeśli dobrze rozumiem ten cały system kwalifikacji?
https://www.iwf.net/qualif/menu/
Wydaje mi się ze ten ranking nie bierze pod uwagę ani limitów zawodników na wagę, ani limitów zawodników na kraj , ani limitu na kraj ze względu na wpadki dopingowe.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 07 lis 2018, 10:37

Jeśli dobrze rozumiem, to jest 8 najlepszych na wagę, Łochowska jest 17. i 16. po odrzuceniu jednej Chinki.

Awatar użytkownika
Wilczek19857

Post autor: Wilczek19857 » 07 lis 2018, 16:58

Wiejak rozpoczęła super od 97kg, potem problemy ze sztangą o wadze 100kg, póki co 8msc, ale jako pierwsza prawdopodobnie będzie podrzut zaczynać co nie daje wielkich nadziei

ciezarowiec

Post autor: ciezarowiec » 07 lis 2018, 17:01

U Gosi coś się popsuło przy drugim podejściu, a zapowiadało się nieźle.. Niski poziom w 76 kg, chyba jak na razie najniższy u kobiet. U mężczyzn poziom jak na razie w każdej kategorii kiepski w porównaniu do poprzednich lat (nie oglądałem jeszcze 96 kg). W 89 kg to z 5 osób powinno rwać w okolicach 175-180 i z 215 podrzucać.. Czyli może jednak jakaś tam walka z dopingiem ma miejsce.

@Edit: Myliłem się, jednak poziom w podrzucie dużo wyższy jak w rwaniu.

Mam takie spostrzeżenie, nie wiem czy słuszne, odnośnie docisków. Gdy zawodnicy mają długie, czarne rękawy to nie widać drgań łokci. Natomiast przy krótkim rękawku widać każde, nawet najmniejsze drganie łokcia. Wg mnie w długim czarnym rękawku można odrobinę oszukać sędziów. Też tak to widzicie?

maruda

Post autor: maruda » 08 lis 2018, 0:59

Ostatecznie 214 kg i 10. lokata. Tym samym kolejna osoba notuje słabszy występ niż na mistrzostwach kraju.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 09 lis 2018, 7:36

Czy wczoraj Ilja Ilin wszystko spalił, czy po prostu nie startował ? Widzę, że nie zaliczył niczego, ale przegapiłem wczoraj same zawody.

bartek

Post autor: bartek » 09 lis 2018, 7:43

Wycofał się. Zarejestrował się tylko dla wymogów kwalifikacji olimpijskich - rejestracja w 6 zawodach IWF. Taki wybieg...

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 09 lis 2018, 9:22

bartek pisze:
09 lis 2018, 7:43
Wycofał się. Zarejestrował się tylko dla wymogów kwalifikacji olimpijskich - rejestracja w 6 zawodach IWF. Taki wybieg...
Mam nadzieję, że mu przynajmniej kontrolę antydopingową zrobili...

ODPOWIEDZ