Podnoszenie ciężarów

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
maruda

Re: Podnoszenie ciężarów

Post autor: maruda » 23 sty 2018, 22:13

Jak informuje witryna światowej federacji (IWF) podczas ostatnich „Mistrzostw Świata Seniorów” przeprowadzono ogółem 212 testów antydopingowych (43 krwi i 141 moczu), co stanowiło 67% wszystkich uczestników zawodów. Cztery z nich (tylko i aż) dały wynik pozytywny ! Oprócz wspomnianej już wcześniej Romeli BEGAJ (86, ALB) w 69 kg K, której próbka „A” wykazała obecność stanazololu z grupy sterydów anabolicznych (S1.1) w Anaheim (USA) „wpadli” również: Dimitris MINASIDIS (89, CYP) – X w 62 kg M, u którego stwierdzono niekorzystny wynik analizy dla GW501516 (hormon S4 i modulator metaboliczny), Dumitru CAPTARI (89, ROM) – III po rwaniu, lecz nie ukończył dwuboju w 77 kg M, efedryna (leki moczopędne i maskujące z grupy S5) i... Aurimas DIDZBALIS (LTU) – wicemistrz świata w 94 kg M, negatywny wynik analizy selektywnego modulatora receptora androgenowego S-22 z grupy innych środków anabolicznych (S1.2). Do zakończenia postępowania antydopingowego wszyscy w/w zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Dla Didzbalisa to już 2 „wpadka” dopingowa (poprzednio w 2012 r. – dehydrochlormethyltestosterone), któremu podobnie jak w przypadku Begaj grozi dożywotnia dyskwalifikacja.

Awatar użytkownika
Wilczek19857

Post autor: Wilczek19857 » 24 sty 2018, 16:38

Po wpadce Albanki Romeli Begaj kraj zrezygnoiwał z organizacji ME w tym roku i na szybko szukają kandydata do organizacji, jeśli się nie znajdzie termin ME zostanie przesunięty co może skutkować dla wszystkich europejczyków gorszym przygotowaniem do MŚ

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 24 sty 2018, 22:20

Niestety w środowisku ciężarowym mało kto chyba przejął się groźbami MKOL. Kolejne wpadki dopingowe, skracania zawieszenia dla poszczególnych federacji, zamieszanie wokół Ilina, teraz ME, które mogą się nie odbyć...

To wszystko sprawia, że staję coraz większym pesymistom co do przyszłości olimpijskiej jednej z moich ulubionych dyscyplin :(

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 16 mar 2018, 13:54

Odwołanie Tomasz Zielińskiego do trybunału arbitrażowego w Lozannie zostało rozpatrzone negatywnie, czyli wyczerpał już wszystkie środki i pozostaje mu tylko czekać aż 4 lata upłyną...

Polska-sztanga poza tym donosi, że brązowy medal z Londynu wcale nie jest taki pewny i ponoć IWF mógłby nie przyznać nikomu medali za dyskwalifikację.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 16 mar 2018, 14:05

runfixe pisze:
16 mar 2018, 13:54
Odwołanie Tomasz Zielińskiego do trybunału arbitrażowego w Lozannie zostało rozpatrzone negatywnie, czyli wyczerpał już wszystkie środki i pozostaje mu tylko czekać aż 4 lata upłyną...

Polska-sztanga poza tym donosi, że brązowy medal z Londynu wcale nie jest taki pewny i ponoć IWF mógłby nie przyznać nikomu medali za dyskwalifikację.
Wystarczy, że wpiszą wakat i tyle.

balwan

Post autor: balwan » 16 mar 2018, 14:06

runfixe pisze:
16 mar 2018, 13:54

Przyznawanie medalu komuś kto zajął 9 miejsce a dodatkowo sam wpadł na dopingu i ma karę w momencie ewentualnego przyznania medalu byłoby przynajmniej dziwnie. Mam nadzieję że Tomasz Zieliński tego medalu nie powącha nigdy.

RychuGKM

Post autor: RychuGKM » 17 mar 2018, 9:36

A jak dla mnie powinien otrzymać medal. Nie złapali go wtedy więc oficjalnie był czysty . Co ma powiedzieć zawodnik który wtedy był 4 i nie zdobył medalu bo całe podium było na koksie? Jego mi najbardziej szkoda jeśli taka decyzja zapadnie

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 17 mar 2018, 9:43

RychuGKM pisze:
17 mar 2018, 9:36
A jak dla mnie powinien otrzymać medal. Nie złapali go wtedy więc oficjalnie był czysty . Co ma powiedzieć zawodnik który wtedy był 4 i nie zdobył medalu bo całe podium było na koksie? Jego mi najbardziej szkoda jeśli taka decyzja zapadnie
Odpowiedź jest bardzo prosta - Andriej Demjanow - on też był na koksie :lol: https://fr.wikipedia.org/wiki/Halt%C3%A ... _kg_hommes
Dopiero 5-ty był czysty.

balwan

Post autor: balwan » 17 mar 2018, 10:44

RychuGKM pisze:
Ja uważam że każdy kto wpadl na dopingu powinien mieć duże kary m.in. całkowity zakaz startu na IO jak i stracenie wszystkich trofeów nawet przed wpadką. I nie ważne czy to.Polak, Amerykanin czy Rosjanin.

Tylko duże kary mogą skutecznie walczyć dopingiem.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 17 mar 2018, 10:51

balwan pisze:
17 mar 2018, 10:44
RychuGKM pisze:
Ja uważam że każdy kto wpadl na dopingu powinien mieć duże kary m.in. całkowity zakaz startu na IO jak i stracenie wszystkich trofeów nawet przed wpadką. I nie ważne czy to.Polak, Amerykanin czy Rosjanin.

Tylko duże kary mogą skutecznie walczyć dopingiem.
Oczywiście, jednak z zastrzeżeniem, że to musi być celowy doping, a nie wzięcie o dzień za długo syropu na kaszel, na który miało się zgodę i wyrzucenie, bo ktoś jest Rosjaninem. Jak dla mnie tylko długi kary, bardzo odczuwalne, a nie jak u Gatlina, który sobie wraca co chwilę i usunięcie TUE w obecnej formie. Jak masz przewlekłą chorobę to nie jesteś zawodowcem. Powinno zostać tylko w przypadku nagłych sytuacji, w których ten lek jest potrzebny, bo nie ma żadnego zamiennika. Tyle.
Na marginesie ja bym się zastanowiła, czy nie wyrzucić podnoszenia ciężarów z IO na 8-12 lat, tak by się miało czas wewnętrznie oczyścić. Przecież to, że np. dopiero 5 na mecie i później np. 9 są czyści jest farsą.

Awatar użytkownika
123qwe

Post autor: 123qwe » 17 mar 2018, 11:09

ja bym sprawę uprościł, zalegalizujmy doping i tyle
lista najlepszych i osiągane przez nich wyniki wiele by się nie zmieniła

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 17 mar 2018, 11:10

123qwe pisze:
17 mar 2018, 11:09
Jeśli kiedyś do tego dojdzie to będzie to dzień w którym dla mnie skończy się sport.

Awatar użytkownika
123qwe

Post autor: 123qwe » 17 mar 2018, 11:15

no to sport dla ciebie nie istnieje w większości krajów i dyscyplin...
to tak jak z narkotykami za komuny, władza uważała ze ten problem ni istnieje więc nie istniał :p

balwan

Post autor: balwan » 17 mar 2018, 11:26

123qwe pisze:
17 mar 2018, 11:09
Jest to rozwiązanie ale w tedy będzie wyścig "zbrojeń" jak w Formule 1. Pomijam fakt że w tedy śmiertelność aktywnych fizyczne osób na świecie by wzrosła do ogromnych liczb.

Nie wiem czy Ty na serio byłbyś za tym ale jakiś rok temu już w jakimś programie TV ktoś mówił że to najlepszy sposób na walkę dopingiem. Nie chcę podawać programu w którym taka opinia padła bo mogę się mylić.

Awatar użytkownika
123qwe

Post autor: 123qwe » 17 mar 2018, 12:08

Ludzie żyją fikcją. Wystarczy na pierwszej lepszej siłowni zobaczyć ile osób coś bierze, a co dopiero gdy w grę wchodzą pieniądze sława. Zresztą to sport zawodowy, a każdy zawód wiąże się z ryzykiem. Kierowca ryzykuje wypadkiem i ogólnie dramatycznymi warunkami dla życia, górnik to samo. Na budowie tez duże ryzyko uszczerbku na zdrowiu itd. W korporacji prędzej czy później przyjdzie czas że będzie potrzeba zachować się jak świnia albo samemu się padnie ofiarą takich działań, i niby każdy powie że to złe a tylko nieliczni nie dają się złamać. A co do śmiertelności to też żaden argument, bo nie trzeba by było się z tym kryć więc i profilaktyka była by na wysokim poziomie. Zresztą tak naprawdę nie ma dowodów że doping jest niezdrowy (a na pewno nie bardziej niż wiele leków, również tych bez recepty...).
A co do moralności kiedyś było badanie bodajże w USA i na pytanie czy mając gwarancje wejścia na sportowy szczyt za cenę śmierci w młodym wieku (chyba koło 30-40 lat było) prawie 3/4 odpowiedziało tak...

ODPOWIEDZ