Z czym (kim) do Tokio?

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
Kuburgha

Re: Z czym (kim) do Tokio?

Post autor: Kuburgha » 06 lut 2019, 14:16

Ukassiu pisze:
06 lut 2019, 13:58
Bardziej miarodajne porównanie byloby gdyby porównać aktualnych medalistów MŚ w roku przedolimpijskim(razem z tymi dyscyplinami, które mistrzostwa miały rok wcześniej np. lekka) do wyniku na IO.
Przecież lekka ma mś w roku przedolimpijskim.
A poza tym Ukassiu dane dla naszej reprezentacji dla okresu przed Londynem i Rio masz na naszym forum (w dziale statystyki medalowe.inne tematy sportowe). Więc do roboty ;)
maruda pisze:
06 lut 2019, 14:09
Ok, ale to jednak było raczej życzeniowo - a nie że planem jest 10.
"powinno wpaść 5 medali, ale ja liczę na 7-10".
Tego, że planem jest 10 to nie napisał jeszcze nikt. Ale na przestrzeni lat po każdych udanych mś (8 medali) na tym czy starym forum (a czytam od bardzo dawna) pojawiały się wpisy w stylu: "oczekuję powtórki a nawet poprawienia wyniku na IO".
Ale oczywiście. Nikt tego nie napisał, że taką stawia prognozę. Tylko że tu czepiasz się słówek :)

maruda

Post autor: maruda » 06 lut 2019, 14:21

Kuburgha pisze:
06 lut 2019, 14:16
maruda pisze:
06 lut 2019, 14:09
Ok, ale to jednak było raczej życzeniowo - a nie że planem jest 10.
"powinno wpaść 5 medali, ale ja liczę na 7-10".
Tego, że planem jest 10 to nie napisał jeszcze nikt. Ale na przestrzeni lat po każdych udanych mś (8 medali) na tym czy starym forum (a czytam od bardzo dawna) pojawiały się wpisy w stylu: "oczekuję powtórki a nawet poprawienia wyniku na IO".
Ale oczywiście. Nikt tego nie napisał, że taką stawia prognozę. Tylko że tu czepiasz się słówek :)
Sam napisałeś "mocarstwowe plany" ;)

10 medali w la to oczywista przesada, widzę co najwyżej 8 poważnych szans - a przecież nie wszystkie wypalą ;)

Te 8 medali na mś były zresztą zdobyte trochę fartem - w 2015 pięciu tyczkarzy na podium (w tym Lavillenie, Lisek i Wojciechowski z brązem), a w 2017 DNF Jamajek w sztafecie.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 06 lut 2019, 14:37

a człowiek który wygrał ostatniego typera lekkoatletycznego jak typuje?
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 06 lut 2019, 15:00

maruda pisze:
06 lut 2019, 14:21
Kuburgha pisze:
06 lut 2019, 14:16

10 medali w la to oczywista przesada, widzę co najwyżej 8 poważnych szans - a przecież nie wszystkie wypalą ;)

Te 8 medali na mś były zresztą zdobyte trochę fartem - w 2015 pięciu tyczkarzy na podium (w tym Lavillenie, Lisek i Wojciechowski z brązem), a w 2017 DNF Jamajek w sztafecie.
Tak, ale ze zdrową Święty ten brąz i tak bylby nasz.
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

maruda

Post autor: maruda » 06 lut 2019, 15:06

Pół roku temu widziałem to tak, i jakiejś wielkiej rewolucji chyba w tych typach bym nie zrobił:
maruda pisze:
14 sie 2018, 0:22
Moje prywatne zestawienie % szans (wybranych) Polaków na medal w Tokio:

Anita Włodarczyk 94%
Wojciech Nowicki 85%
Paweł Fajdek 85%
Konrad Bukowiecki 60%
Michał Haratyk 39%
Malwina Kopron 30%
Adam Kszczot 25%
Paulina Guba 25%
Piotr Lisek 22%
Piotr Małachowski 15%
4 x 400 kobiet 15%
Marcin Lewandowski 8%
Justyna Święty 5%
Klaudia Siciarz 5%
Paweł Wojciechowski 4% (poziom na świecie wzrasta, nie wiem czy Wojciechowski zrobi jeszcze istotny progres - mam niestety wrażenie, że nie ma AŻ takiej ambicji)
4 x 400 mężczyzn 3%
4 x 100 kobiet 2%
Klaudia Kardasz 2%
Patryk Dobek 1%
Adrianna Sułek 1%
Joanna Fiodorow 1% (uzasadnienie tak małych szans podobne jak u Urbanka niżej, oczywiście punktowane miejsce Fiodorow jest znacznie, znacznie bardziej realne)
Jakub Andrzejczak 1%
Kinga Królik 0,01% :)

Nie bardzo widzę szanse w biegach średnich pań - ale być może nowe przepisy dot. poziomu testosteronu coś tu tu zmienią :) (choć uważam za skandaliczne, że obowiązują tylko w wybranych konkurencjach, przepis jest wymierzony ewidentnie w Semenyę; ale może to dobrze: ponoć jedna polska lekkoatletka ma poziom wykraczający poza te proponowane normy, ale jej konkurencji ten przepis nie dotyczy).

Trudno przewidzieć szanse polskich oszczepniczek (zdrowie), ale nie jest to poziom zerowy!

O Lićwinko będzie można cokolwiek powiedzieć jak wróci do skoków po ciąży.

Nie widzę za to szans na medal Urbanka - popatrzcie jaki jest poziom w dysku na świecie. Czołowi zawodnicy już niekoniecznie zawodzą na kluczowych imprezach. Porównajcie to z PB Urbanka :/

Mamy jakieś tam szanse: śladowe, ale nie zerowe w chodzie i maratonie.

Trudno oceniać szanse w sztafecie mieszanej: nie są one duże, ale wobec świetnego wyniku Święty - wzrosły :)

Nawet jeżeli czyjeś szanse nieco zawyżyłem (np. Kopron) to wychodzi 5 medali - myślę, że to realne oczekiwania.
Też jestem ciekaw co na to Diablo ;)

mrpotato

Post autor: mrpotato » 06 lut 2019, 15:23

maruda pisze:
06 lut 2019, 15:06
Pół roku temu widziałem to tak, i jakiejś wielkiej rewolucji chyba w tych typach bym nie zrobił:
maruda pisze:
14 sie 2018, 0:22
Moje prywatne zestawienie % szans (wybranych) Polaków na medal w Tokio:

Anita Włodarczyk 94%
Wojciech Nowicki 85%
Paweł Fajdek 85%
Konrad Bukowiecki 60%
Michał Haratyk 39%
Malwina Kopron 30%
Adam Kszczot 25%
Paulina Guba 25%
Piotr Lisek 22%
Piotr Małachowski 15%
4 x 400 kobiet 15%
Marcin Lewandowski 8%
Justyna Święty 5%
Klaudia Siciarz 5%
Paweł Wojciechowski 4% (poziom na świecie wzrasta, nie wiem czy Wojciechowski zrobi jeszcze istotny progres - mam niestety wrażenie, że nie ma AŻ takiej ambicji)
4 x 400 mężczyzn 3%
4 x 100 kobiet 2%
Klaudia Kardasz 2%
Patryk Dobek 1%
Adrianna Sułek 1%
Joanna Fiodorow 1% (uzasadnienie tak małych szans podobne jak u Urbanka niżej, oczywiście punktowane miejsce Fiodorow jest znacznie, znacznie bardziej realne)
Jakub Andrzejczak 1%
Kinga Królik 0,01% :)

Nie bardzo widzę szanse w biegach średnich pań - ale być może nowe przepisy dot. poziomu testosteronu coś tu tu zmienią :) (choć uważam za skandaliczne, że obowiązują tylko w wybranych konkurencjach, przepis jest wymierzony ewidentnie w Semenyę; ale może to dobrze: ponoć jedna polska lekkoatletka ma poziom wykraczający poza te proponowane normy, ale jej konkurencji ten przepis nie dotyczy).

Trudno przewidzieć szanse polskich oszczepniczek (zdrowie), ale nie jest to poziom zerowy!

O Lićwinko będzie można cokolwiek powiedzieć jak wróci do skoków po ciąży.

Nie widzę za to szans na medal Urbanka - popatrzcie jaki jest poziom w dysku na świecie. Czołowi zawodnicy już niekoniecznie zawodzą na kluczowych imprezach. Porównajcie to z PB Urbanka :/

Mamy jakieś tam szanse: śladowe, ale nie zerowe w chodzie i maratonie.

Trudno oceniać szanse w sztafecie mieszanej: nie są one duże, ale wobec świetnego wyniku Święty - wzrosły :)

Nawet jeżeli czyjeś szanse nieco zawyżyłem (np. Kopron) to wychodzi 5 medali - myślę, że to realne oczekiwania.
ja mysle ze Cichocka, Ennaoui i byc moze Józwik tez powinny miec swoje procenty, zwazywszy rozne scenariusze w biegach srednich, no i Fiodorow wyzej

ale to na szybko i bez ambicji grzebania sie w tym na 1,5 roku przed gdzie duzo moze sie zmienic
natomiast co do 5 medali jako taki mocno realny plan to chyba jest zgoda w tej kwestii z tego co pamiętam dyskusje

maruda

Post autor: maruda » 06 lut 2019, 15:28

mrpotato pisze:
06 lut 2019, 15:23
maruda pisze:
06 lut 2019, 15:06

ja mysle ze Cichocka, Ennaoui i byc moze Józwik tez powinny miec swoje procenty, zwazywszy rozne scenariusze w biegach srednich, no i Fiodorow wyzej

ale to na szybko i bez ambicji grzebania sie w tym na 1,5 roku przed gdzie duzo moze sie zmienic
natomiast co do 5 medali jako taki mocno realny plan to chyba jest zgoda w tej kwestii z tego co pamiętam dyskusje
Tak, Fiodorow dałbym dziś ciut więcej (po moim wpisie zanotowała dwa występy - dwa najlepsze starty w całym sezonie). Cichocka, Ennaoui i Jóźwik mają niezerowe szanse, ale jednak znikome.

Dużo nam powie ten sezon, te 5 medali też np. typują eksperci jeśli chodzi o szanse Polaków na tegorocznych mś.

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 06 lut 2019, 15:52

Sztafeta 4x400 k to zdecydowanie za mało. Jak dla mnie szanse porównywalne do Kuli m
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

mrpotato

Post autor: mrpotato » 06 lut 2019, 15:58

maruda pisze:
06 lut 2019, 15:28
mrpotato pisze:
06 lut 2019, 15:23

Tak, Fiodorow dałbym dziś ciut więcej (po moim wpisie zanotowała dwa występy - dwa najlepsze starty w całym sezonie). Cichocka, Ennaoui i Jóźwik mają niezerowe szanse, ale jednak znikome.

Sabat jeszcze dodam, jest astronomicznie dalej niz była rok temu a gdzie bedzie po przejsciu konkretnych obozów to jestem mocno ciekaw bo to duża zdolniacha, sporo tez zalezy jakie bedzie czyszczenie terenu w zw z Caster S.... w kazdym razie majac na dzis taka grupe przyzwoitych zawodniczek jedna z nich powinna sie zakrecic koło medalu

btw. dziś Sabat zaliczy pierwszy start w sezonie

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 06 lut 2019, 16:33

I jeszcze jednej osoby brakuje na liście. Rafal Augustyn. 7 na MŚ i 6 na ME. To już jest czołówka światowa.
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

maruda

Post autor: maruda » 06 lut 2019, 16:50

Ukassiu pisze:
06 lut 2019, 15:52
Sztafeta 4x400 k to zdecydowanie za mało. Jak dla mnie szanse porównywalne do Kuli m
Też bym dał dziś nieco więcej niż wtedy :)
Ale w kuli uważam, że 1 medal jest bardzo prawdopodobny, w sztafecie jedynie możliwy.

maruda

Post autor: maruda » 06 lut 2019, 16:52

mrpotato pisze:
06 lut 2019, 15:58
maruda pisze:
06 lut 2019, 15:28

Sabat jeszcze dodam, jest astronomicznie dalej niz była rok temu a gdzie bedzie po przejsciu konkretnych obozów to jestem mocno ciekaw bo to duża zdolniacha, sporo tez zalezy jakie bedzie czyszczenie terenu w zw z Caster S.... w kazdym razie majac na dzis taka grupe przyzwoitych zawodniczek jedna z nich powinna sie zakrecic koło medalu

btw. dziś Sabat zaliczy pierwszy start w sezonie
A ja uważam, że Sabat nie ma szans w walce ze światową czołówką. Pamiętajmy, że to nie Europa rządzi na 800 m pań.
Choć chętnie się pomylę.

Co do Augustyna - kandydat na dobre miejsce to tak. Ale do poziomu medalowego brakuje dużo.

maruda

Post autor: maruda » 06 lut 2019, 16:53

Ukassiu pisze:
06 lut 2019, 15:00
maruda pisze:
06 lut 2019, 14:21

Tak, ale ze zdrową Święty ten brąz i tak bylby nasz.
Francuzi pewnie teraz piszą na jakimś swoim analogicznym forum "ze zdrową Florią Gueï" medal byłby nasz ;) "Co by było gdyby" to jednak tylko przypuszczenia (włącznie z tym, że Jamajki też mogą kiedyś w biegu przegrać).

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 06 lut 2019, 16:57

Panowie, a może z dyskusją o czysto lekkoatletycznym temacie przeniesiecie się do poświęconemu jej wątkowi? Mi tam nie przeszkadza nadmiernie, ale byłby większy porządek.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 07 lut 2019, 23:04

Ukassiu pisze:
05 lut 2019, 14:01

Poza tym prześledźcie sobie wszystkie dyscypliny i raczej jest wiecej + niż - w stosunku do poprzedniego czterolecia.
Ten post mnie zaintrygował i zastanowiłem się w jakich dyscyplinach jest gorzej niż 4 lata temu.

I wyszło mi:
- piłka ręczna - medal był dosłownie na wyciągnięcie ręki, a do Tokio pewnie się nie zakwalifikujemy.
- kajakarstwo górskie - jeszcze przed igrzyskami w Rio wielu z nas liczyło na medal i wydawał się on dość realny.
- podnoszenie ciężarów - co by nie było jechaliśmy z aktualnym mistrzem świata.
- pływanie - tuż przed igrzyskami w Rio kadra wydawała się mocniejsza niż ta obecna i mieliśmy dwóch aktualnych medalistów MŚ. Nie sądzę, by przed Tokio było podobnie.

To chyba tylko i aż tyle. Coś Wam jeszcze przychodzi do głowy?

ODPOWIEDZ