Boks

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
Awatar użytkownika
Merlin

Re: Boks

Post autor: Merlin » 14 cze 2017, 22:17

runfixe pisze:
14 cze 2017, 21:12
Jesli ci bokserzy byli do tego czynnymi wojskowymi, co jest dość prawdopodobne, to wydaje mi się dość logiczna decyzja Ukraińców.
Wydaje Ci się logiczne, że organizator wybiera sobie sportowców, którzy mogą wystąpić w mistrzostwach?
A, jeśli np. Rosja nie wpuści na Mundial piłkarzy z krajów, które nałożyły na nią sankcje, m.in. z Polski, też wyda Ci się to logiczne?

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 14 cze 2017, 22:42

A co powiecie o polskim rządzie, który ma swoje rządy w duchu narodowo-socjalistycznym (nacjonalizm przejawiający się m.in. pochlebstwami na temat ONR, a socjalizm np. w programie 500+), a do tego o ochronie swoich rodaków przed ludźmi przybywającymi zza granicy mówi w Oświęcimiu? Jeszcze parę lat tych rządów i my też nie będziemy wpuszczać - Ukraińców (za Banderę i UPA), Rosjan (za Smoleńsk), Niemców (za Hitlera), Arabów (bo terroryści).

Awatar użytkownika
Merlin

Post autor: Merlin » 14 cze 2017, 22:58

Jeśli nie będziemy wpuszczać sportowców jakiegokolwiek kraju, to będę jak najbardziej za tym, żeby nie przyznawać nam organizacji imprez międzynarodowych. Ja jestem w tym wieku, że przeżyłem igrzyska bojkotu. Byłem wtedy bardzo młody, ale pamiętam, jak czułem się strasznie rozczarowany i oszukany, że politycy zabrali mi moje święto. Dlatego do dzisiaj szlag mnie trafia, kiedy ktoś nie może startować z przyczyn pozasportowych.

Awatar użytkownika
123qwe

Post autor: 123qwe » 14 cze 2017, 23:02

Ogólnie dość rzadko się zdarza że gospodarz nie wpuszcza, jak coś to uczestnicy rezygnują z przyjazdu...

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 14 cze 2017, 23:55

Merlin pisze:
14 cze 2017, 22:17
runfixe pisze:
14 cze 2017, 21:12
Jesli ci bokserzy byli do tego czynnymi wojskowymi, co jest dość prawdopodobne, to wydaje mi się dość logiczna decyzja Ukraińców.
Wydaje Ci się logiczne, że organizator wybiera sobie sportowców, którzy mogą wystąpić w mistrzostwach?
A, jeśli np. Rosja nie wpuści na Mundial piłkarzy z krajów, które nałożyły na nią sankcje, m.in. z Polski, też wyda Ci się to logiczne?
Jeżeli jesteś z kimś wstanie wojny, to masz prawo odmówić wjazdu żołnierzom z kraju z którym prowadzisz wojnę. To mi się wydaje logiczne. Bokserzy, judocy, strzelcy itp w krajach postsowieckich (i nie tylko) często są aktywnymi żołnierzami, jak u nas choćby.
Nie mówię, że to prawidłowe i to popieram, tylko że logiczne - sam znajdź różnicę między dwoma terminami. I nie piszę o sankcjach - jak wydaje się, że zrozumiałeś, tylko wysunąłem hipotezę skąd mogła być taka decyzja i ta zaprezentowana przeze mnie jest jedyną, która się broni.

Awatar użytkownika
Merlin

Post autor: Merlin » 15 cze 2017, 8:37

Nie trzeba wysnuwać żadnych hipotez, bo Ukraińcy oficjalnie ogłosili, że nie wpuścili bokserów za to, że startowali na Krymie, a nie dlatego, że są żołnierzami ( nie wiem, czy są ).
Przecież to kompletny debilizm. Można mieć różne zdania na temat włączenia półwyspu do Rosji i to nie jest forum na takie dyskusje, ale fakty są takie, jakie są. Jeśli Rosja np. zorganizuje na Krymie mistrzostwa kraju, to wszyscy mają je zbojkotować, żeby przypodobać się Ukrainie? To chyba oczywiste, że każdy musi najpierw przestrzegać prawa i zasad obowiązujących we własnym państwie, choćby nawet nie popierał decyzji podejmowanych przez rząd. Bokserzy mieli się narazić na zdyskwalifikowanie przez własny związek, bo tak chcą banderowcy? Przy okazji, niedawno nie wpuszczono na Ukrainę burmistrza Przemyśla, bo tak samo jak rosyjska piosenkarka poruszająca się na wózku stanowił "zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa". Paradoks polega na tym, że burmistrz jest tak proukraiński, że bardziej już chyba nie można, a jedyna jego wina polegała na tym, że kiedyś chlapnął coś o ludobójstwie na Wołyniu. Dodam jeszcze, że burmistrz nie jest żołnierzem, a Polska nie jest w stanie wojny z Ukrainą (zresztą, żeby była jasność, Rosja też nie). Zakaz wjazdu na Ukrainę ma mnóstwo polityków, aktorów, piosenkarzy, ludzi kultury itp. jak choćby Gerard Depardieu, Steven Seagal, Marine Le Pen, nawet Korwin-Mikke. Wszyscy oni są w stanie wojny z tym śmiesznym państwem?
Przepraszam wszystkich, że wchodzę w politykę, ale kiedy słyszę o banderowcach, to nóż mi się w kieszeni otwiera. I, żeby nie było, nie mam nic przeciwko zwyczajnym Ukraińcom, nawet znam kilka Ukrainek, które pracują w moim mieście i trudno im coś zarzucić.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 15 cze 2017, 10:09

Tym zamknijmy ten temat. Każdy kraj ma swoją rację stanu i możemy się z nią zgadzać lub nie, oraz dyskutować między sobą w innych niesportowych tematach, dokąd zawendrują dalsze ewentualne offtopici.

Awatar użytkownika
123qwe

Post autor: 123qwe » 15 cze 2017, 11:54

Obiecuje że ostatni post nie na temat(zresztą potem śmiało można go usunąć). Takich sytuacji będzie pewnie więcej, a niektórzy (w tym ja) muszą czasem się wyżalić, więc co wy na to aby założyć wątek sport a polityka?

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 15 cze 2017, 12:07

Popieram. Można też pewnie przenieść tam sporą część powyższych wpisów (poza pewnie pierwszym o niewpuszczeniu Rosjan).

Awatar użytkownika
Merlin

Post autor: Merlin » 15 cze 2017, 21:59

Ryszard1 pisze:
15 cze 2017, 11:50
Kończąc temat Merlinie trafiłeś w sedno, za to podczas kolejnego Pucharu świata w Wiśle stawiam Ci duże piwo
Dziękuję za piwo, a raczej za obietnicę, choć nie wiem, czy dostanę je za mój stosunek do banderowców, czy za znajomość z Ukrainkami ;)

Awatar użytkownika
Merlin

Post autor: Merlin » 17 cze 2017, 22:38

Dobry początek ME. Dwie walki, dwa zwycięstwa.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 17 cze 2017, 23:02

Merlin pisze:
17 cze 2017, 22:38
Dobry początek ME. Dwie walki, dwa zwycięstwa.
Rownież dwie porażki - Jakubowski i Iwanow.

Awatar użytkownika
Merlin

Post autor: Merlin » 18 cze 2017, 10:51

Kiedy pisałem o dobrym początku, nie znałem jeszcze wyników sesji wieczornej. Niestety, wszystko wraca do normy. Niedługo nie będzie nawet z kim powspominać sukcesów naszego boksu, w tym roku zmarło już trzech wybitnych pięściarzy.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 20 cze 2017, 9:24

To mamy dwóch Polaków w ćwierćfinałach - Kiwiora i Polskiego? Ktoś jeszcze został w grze czy juz wszyscy odpadli? Jak to drugie, to jest gorzej niż ostatnim razem gdy wywalczyliśmy trzy ćwierćfinały.

Awatar użytkownika
Merlin

Post autor: Merlin » 20 cze 2017, 14:16

Niestety, oprócz tej dwójki, wszyscy już odpadli.

ODPOWIEDZ