Koszykówka 3x3

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
pbest

Re: Koszykówka 3x3

Post autor: pbest » 01 wrz 2019, 21:43

Czy te konkursy rzutów też są brane pod uwagę i punktowane do rankingu?

maruda

Post autor: maruda » 01 wrz 2019, 21:53

pbest pisze:
01 wrz 2019, 21:43
Czy te konkursy rzutów też są brane pod uwagę i punktowane do rankingu?
Nie (liczą się statystyki zawodnika z meczów w danych zawodach).

mtk

Post autor: mtk » 01 wrz 2019, 22:06

W tym idiotycznym systemie kwalifikacyjnym, to niech se odpoczną, oni i tak już punkty solidne mają. Natomiast wskazane byłoby, aby teraz powołać inną "reprezentację:, która ma 0 pkt. i niech nabijają punkty w turniejach. Tylko kasa musiałaby być na "wykup zaproszeń turniejowych", czy coś w tym stylu :roll: :roll: :lol:
Zabawny system :lol:

maruda

Post autor: maruda » 02 wrz 2019, 22:58

Co do punktów naszej reprezentacyjnej czwórki - za 3 tygodnie odpadną te za występ w World Tourze w Indiach (pewnie nie wszyscy, np. autor poprzedniego posta :P nie wiedzą jak to działa: jest to ranking kroczący, jak w tenisie). U Hicksa jest to 25 000 punktów (netto), u Pawłowskiego 20 000. Nawet jakby dodać jeszcze 30 000, które traci Renkiel (obecny trener reprezentacji) i 20 000 Kobusa (taka czwórka wtedy grała) to wychodzi tyle, ile jeden Rduch jest w stanie nadrobić jednym turniejem :) (a on zdecydowanie sezonu nie kończy).

Sporo punktów jest także do zdobycia w światowym finale Ligi Narodów U23 (za niecałe dwa tygodnie na Węgrzech).
Polacy trafili do grupy z Rosją, Ukrainą i Ugandą.
(Nisko rozstawione) Polki zagrają z Chinkami, Ukrainkami i Węgierkami.

Jeszcze większe zdobycze ;) czekają w turnieju Women's Series w Montrealu (6-7 września). Polki zagrają z Rumunkami, Japonkami i Szwajcarkami (te ostatnie to jedne z najważniejszych rywalek do miejsc w turniejach kwalifikacyjnych do IO).

mtk

Post autor: mtk » 03 wrz 2019, 0:12

maruda pisze:
02 wrz 2019, 22:58
Co do punktów naszej reprezentacyjnej czwórki - za 3 tygodnie odpadną te za występ w World Tourze w Indiach (pewnie nie wszyscy, np. autor poprzedniego posta :P nie wiedzą jak to działa: jest to ranking kroczący, jak w tenisie). U Hicksa jest to 25 000 punktów (netto), u Pawłowskiego 20 000. Nawet jakby dodać jeszcze 30 000, które traci Renkiel (obecny trener reprezentacji) i 20 000 Kobusa (taka czwórka wtedy grała) to wychodzi tyle, ile jeden Rduch jest w stanie nadrobić jednym turniejem :) (a on zdecydowanie sezonu nie kończy).

Sporo punktów jest także do zdobycia w światowym finale Ligi Narodów U23 (za niecałe dwa tygodnie na Węgrzech).
Polacy trafili do grupy z Rosją, Ukrainą i Ugandą.
(Nisko rozstawione) Polki zagrają z Chinkami, Ukrainkami i Węgierkami.

Jeszcze większe zdobycze ;) czekają w turnieju Women's Series w Montrealu (6-7 września). Polki zagrają z Rumunkami, Japonkami i Szwajcarkami (te ostatnie to jedne z najważniejszych rywalek do miejsc w turniejach kwalifikacyjnych do IO).
Zdaję sobie sprawę, że to ranking kroczący, natomiast nie mam faktycznie pojęcia ile im punktów odpadnie sprzed roku, bo wtedy jeszcze nie miałem pojęcia jak to działa. Mnie jakoś nie interesują sporty nie olimpijskie, więc tych nowych uczę się na pierwszych (dla nich) igrzyskach, jak to było np. z Rugby7 w Rio. Wyjątek stanowią sporty, w których już przed pierwszymi igrzyskami osiągamy sukcesy. Bardzo cenię sobie Twoje wpisy (szczególnie linki do transmisji), bo dzięki nim przeżyłem już wiele fajnych emocji, podobnie jak rugby7 to bardzo dynamiczny, widowiskowy sport, no i nasi grają czasem o medale (w przeciwieństwie do rugby). Natomiast nie mogę się nadziwić, że jako chyba jedyny tutaj nie widzisz mankamentów rankingowych, no ale może dlatego, że tak lubisz ten sport, to bierzesz go z "całym dobrostanem" :) (choćby takim, że Rduch, który zapewne na igrzyska nie pojedzie, może nam zapewnić grę na ostatnim turnieju kwalifikacyjnym).
p.s. Widzisz jakieś realne szanse, że nasi w rankingu będą na miejscu dającym grę w tym ostatnim turnieju, przy założeniu, że z dużego turnieju wejdą np. Litwa, Francja i Brazylia?

maruda

Post autor: maruda » 04 wrz 2019, 20:32

Col_Frost pisze:
30 sie 2019, 23:41
Zresztą ten ranking mieszany to już w ogóle jakaś abstrakcja. Przecież kobiety nie grają z mężczyznami (chyba że o czymś nie wiem).
Grają! :D (znalazłem właśnie przypadkiem)
Zob. https://play.fiba3x3.com/categories/ad8 ... e7caac23a8 - chłopaki nie płaczą ;) to reprezentacja Polski pań (swoją drogą to nie bardzo U23 :P)

Awatar użytkownika
Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 04 wrz 2019, 20:43

maruda pisze:
04 wrz 2019, 20:32
Col_Frost pisze:
30 sie 2019, 23:41
Zresztą ten ranking mieszany to już w ogóle jakaś abstrakcja. Przecież kobiety nie grają z mężczyznami (chyba że o czymś nie wiem).
Zob. https://play.fiba3x3.com/categories/ad8 ... e7caac23a8 - chłopaki nie płaczą ;) to reprezentacja Polski pań (swoją drogą to nie bardzo U23 :P)
No proszę. Ciekawe czy w takich spotkaniach/turniejach punktacja w jakiś sposób to uwzględnia czy dziewczyny są oceniane jak każdy zespół męski?
TYPER MŚ W SPORTACH WALKI! POWALCZ O ZWYCIĘSTWO, TYPUJ JUŻ TERAZ!

maruda

Post autor: maruda » 04 wrz 2019, 20:50

Col_Frost pisze:
04 wrz 2019, 20:43
maruda pisze:
04 wrz 2019, 20:32

No proszę. Ciekawe czy w takich spotkaniach/turniejach punktacja w jakiś sposób to uwzględnia czy dziewczyny są oceniane jak każdy zespół męski?
Nie uwzględnia chyba.
Swoją drogą, to Polki mogą liczyć na ogromne zyski netto po kolejnych turniejach (naprawdę mało punktów "bronią") - możemy jeszcze przed 1 listopada zobaczyć nasze panie na wyższej pozycji w rankingu niż panów (chociaż wierzę w sukcesy Rducha :P).

Greebo

Post autor: Greebo » 04 wrz 2019, 21:02

Ale chyba nie ten skład Pan który grał ostatnio jako Polska? Kluby już zaczęły przygotowania do sezonu i wątpię by taka Morwiec czy Szott mogły później dołączyć do treningów.

maruda

Post autor: maruda » 04 wrz 2019, 21:16

Greebo pisze:
04 wrz 2019, 21:02
Ale chyba nie ten skład Pan który grał ostatnio jako Polska? Kluby już zaczęły przygotowania do sezonu i wątpię by taka Morwiec czy Szott mogły później dołączyć do treningów.
Ten sam skład.
W planach Cebulskiej, Morawiec, Sosnowskiej i Szott m.in. turnieje najwyższej rangi w Montrealu (ten weekend) czy Udine (kolejny).

Szansa na igrzyska jest nieco istotniejsza niż kolejny sezon ligowy w Polsce :P
Zresztą przy wielu osobach wiem, a przy innych podejrzewam, że wybór klubu determinowało m.in. to na ile klub zgadza się na długie nieobecności i starty w 3x3.

Greebo

Post autor: Greebo » 04 wrz 2019, 21:19

Zależy dla kogo, dziwię się że np Gdynia zezwola Morwiec na start skoro ju, za miesiąc gra kwalifikacje do Euroligi.

I daje głowę że tym co determinowalo była zasobnosc klubów i wypłacalności.

maruda

Post autor: maruda » 04 wrz 2019, 21:33

Greebo pisze:
04 wrz 2019, 21:19
Zależy dla kogo, dziwię się że np Gdynia zezwola Morwiec na start skoro ju, za miesiąc gra kwalifikacje do Euroligi.

No nie wiem, i nagle Cebulska, Hicks itp. itd. wybrali kluby w niższych ligach, bo są wypłacalne, a zwłaszcza zasobne? ;)

Greebo

Post autor: Greebo » 04 wrz 2019, 21:52

maruda pisze:
04 wrz 2019, 21:33
Greebo pisze:
04 wrz 2019, 21:19

No nie wiem, i nagle Cebulska, Hicks itp. itd. wybrali kluby w niższych ligach, bo są wypłacalne, a zwłaszcza zasobne? ;)
Cebulska wybrała klub z niższej ligi pewnie głownie dlatego ze w wyższej nikt jej nie chciał. Poza tym wydaje mi sie ze z punktu widzenia drużyny 3x3 lepiej byłoby jej grac dalej w Lublinie skoro przyszła tam Szott..

Ao Hicksie chyba juz pisałem - w 2 lidze ma duże szanse sezon skończyć później niz grając w jakimkolwiek klubie PLK czy 1 ligi. Bo zakładam ze jego klub celuje w awans do wyższej klasy , a PO trwa tam wyjątkowo długo. (zresztą Cebulska tez ma szanse grac dłużej niż gdyby wybrała druzyny z dolnej połówki BLK..)

edit - i tak żeby ni e być gołosłownym - w poprzednich rozgrywkach ostatni mecz 1 ligi mężczyzn był 19 maja, ostatni mecz II ligi - 30 maja

maruda

Post autor: maruda » 04 wrz 2019, 22:51

Greebo pisze:
04 wrz 2019, 21:52
maruda pisze:
04 wrz 2019, 21:33

Cebulska wybrała klub z niższej ligi pewnie głownie dlatego ze w wyższej nikt jej nie chciał. Poza tym wydaje mi sie ze z punktu widzenia drużyny 3x3 lepiej byłoby jej grac dalej w Lublinie skoro przyszła tam Szott..

Ao Hicksie chyba juz pisałem - w 2 lidze ma duże szanse sezon skończyć później niz grając w jakimkolwiek klubie PLK czy 1 ligi. Bo zakładam ze jego klub celuje w awans do wyższej klasy , a PO trwa tam wyjątkowo długo. (zresztą Cebulska tez ma szanse grac dłużej niż gdyby wybrała druzyny z dolnej połówki BLK..)

edit - i tak żeby ni e być gołosłownym - w poprzednich rozgrywkach ostatni mecz 1 ligi mężczyzn był 19 maja, ostatni mecz II ligi - 30 maja
Nie sądzę, by np. Polska grała turnieje kwalifikacyjne bez Hicksa - bo ten ma mecze ligowe w 5x5 na trzecim poziomie polskich rozgrywek ;)
Dla mnie nie ma nic dziwnego w tym, że reprezentanci Polski w 3x3 tę odmianę koszykówki ustawiają jako priorytet.

maruda

Post autor: maruda » 06 wrz 2019, 12:24

Czas na ciąg dalszy marszu w górę rankingu naszych zawodniczek ;) (jak pisałem wyżej - będą duże zyski punktowe netto co weekend!).

Tym razem Polki grają w turnieju Women's Series w Montrealu, rozpiska spotkań grupowych naszych:
23:40 polskiego czasu Polska-Japonia
1:30 Polska-Rumunia
2:25 Polska-Szwajcaria

ODPOWIEDZ