Koszykówka 3x3

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
Awatar użytkownika
Col_Frost

Re: Koszykówka 3x3

Post autor: Col_Frost » 31 sie 2019, 17:25

maruda pisze:
31 sie 2019, 17:13
Te 3-4 najlepsze kraje z rankingu to nie są przypadkowe ekipy.
Do turniejów kwalifikacyjnych też nie wydaje mi się, że dostaną się jakieś kraje bez dobrych reprezentacji.
Są w ogóle takie wysoko w rankingu?
Bo mam wrażenie, że to akademicka dyskusja.
A ja idealnych rankingów w sporcie nie znam, zawsze jest narzekanie.
Na IO w siatkówce też te 3-4 najlepsze zespoły świata się dostaną, co nie znaczy, że system kwalifikacyjny jest dla wszystkich sprawiedliwy. Z tym, że w tym konkretnym przypadku podstawą kwalifikacji jest ranking oceniający coś zupełnie innego niż to co jest ważne na boisku i to jest problemem. To że nie da się stworzyć czegoś idealnego nie znaczy, że można akceptować takie aberracje.
maruda pisze:
Ale nasi graja akurat prawie cały czas w takim samym składzie.
Jeśli ktoś może narzekać na ten system to... Polki, które osiągają dobre wyniki - ale zaplecze jest słabsze niż u panów i stąd niższa pozycja w rankingu i niepewność co do awansu do turniejów kwalifikacyjnych.
Ja o jednym, Ty o drugim ;-) Co z tego, że nasi grają ciągle w jednym składzie jeśli ich wyniki to jedynie niewielka składowa punktów całego kraju? W żaden sposób nie oddaje to siły reprezentacji, a najwyżej potencjał danego kraju.
maruda pisze:
No kurczę, przecież Ty znasz zasady kwalifikacji
Medal mistrzostw świata daje prawo występu w dużym turnieju kwalifikacyjnym.
Gdyby tak skonstruowany ranking był jedyną kwalifikacją do IO - miałbyś rację. Ale tak nie jest.
Można mieć 4 zawodników w kraju, ale jeżeli są super - to załapią się na igrzyska.
Tylko, że ten sam ranking był podstawą do zakwalifikowania się na wspomniane MŚ ;-)
maruda pisze:
W challengerze można zdobyć ponad 100 tysięcy punktów jednym turniejem, w lepszych turniejach jeszcze więcej (w World Tourze spokojnie powyżej 200 tysięcy). Pomnóż to przez 4 zawodników i już wychodzą zauważalne punkty, które zwiększają szanse na udział w kolejnych wysoko punktowanych turniejach. Trochę jak w tenisie
800 tys. wobec 36,5 mln. jakie w tej chwili mają na koncie Serbowie to nieco ponad 2%.
TYPER MŚ W SPORTACH WALKI! POWALCZ O ZWYCIĘSTWO, TYPUJ JUŻ TERAZ!

maruda

Post autor: maruda » 31 sie 2019, 17:34

Col_Frost pisze:
31 sie 2019, 17:25
maruda pisze:
Ale nasi graja akurat prawie cały czas w takim samym składzie.
Jeśli ktoś może narzekać na ten system to... Polki, które osiągają dobre wyniki - ale zaplecze jest słabsze niż u panów i stąd niższa pozycja w rankingu i niepewność co do awansu do turniejów kwalifikacyjnych.
Ja o jednym, Ty o drugim ;-) Co z tego, że nasi grają ciągle w jednym składzie jeśli ich wyniki to jedynie niewielka składowa punktów całego kraju? W żaden sposób nie oddaje to siły reprezentacji, a najwyżej potencjał danego kraju.
No to jeszcze raz - gdyby ranking miał być siłą reprezentacji, to lokata Polaków byłaby podobna do obecnej.
Col_Frost pisze:
31 sie 2019, 17:25
maruda pisze:
No kurczę, przecież Ty znasz zasady kwalifikacji
Medal mistrzostw świata daje prawo występu w dużym turnieju kwalifikacyjnym.
Gdyby tak skonstruowany ranking był jedyną kwalifikacją do IO - miałbyś rację. Ale tak nie jest.
Można mieć 4 zawodników w kraju, ale jeżeli są super - to załapią się na igrzyska.
Tylko, że ten sam ranking był podstawą do zakwalifikowania się na wspomniane MŚ ;-)
Podobnie jak z igrzyskami - ranking nie był jedyną podstawą, te niżej klasyfikowane drużyny grały kwalifikacje do mś (przypomnij sobie z kim nasi grali w 1/4 finału mś).

Awatar użytkownika
Merlin

Post autor: Merlin » 31 sie 2019, 18:24

A ja Wam powiem, cieszmy się, że w rzucie młotem nie ma jakiegoś rankingu uwzględniającego stu zawodników z każdego kraju, bo Fajdek i Nowicki mogliby do Tokio nie pojechać.

Awatar użytkownika
Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 31 sie 2019, 22:18

maruda pisze:
31 sie 2019, 17:34
No to jeszcze raz - gdyby ranking miał być siłą reprezentacji, to lokata Polaków byłaby podobna do obecnej.
To Twoja opinia, ja mam odmienną ;-)
maruda pisze:
Podobnie jak z igrzyskami - ranking nie był jedyną podstawą, te niżej klasyfikowane drużyny grały kwalifikacje do mś (przypomnij sobie z kim nasi grali w 1/4 finału mś).
Łał, trzy miejsca z kwalifikacji na 20 grających na turnieju drużyn. Szał po prostu ile to możliwości daje słabszym (wg rankingu) drużynom - z których olbrzymia większość i tak nie grała w tych kwalifikacjach ;-) Pomińmy już fakt, że dwie z tych trzech drużyn okazały się na tyle mocne, że dotarły do ćwierćfinału.

Zakończmy już może ten temat, bo jedyne co do czego możemy się zgodzić to fakt, że się nie zgadzamy ;-)
TYPER MŚ W SPORTACH WALKI! POWALCZ O ZWYCIĘSTWO, TYPUJ JUŻ TERAZ!

maruda

Post autor: maruda » 31 sie 2019, 22:32

Col_Frost pisze:
31 sie 2019, 22:18
maruda pisze:
To Twoja opinia, ja mam odmienną ;-)
Nie no, czekaj - można mieć wątpliwości co do wyceny poszczególnych turniejów (uważam, że mś powinny mieć najwyższą kategorię), ale przy takim systemie jaki jest nasi reprezentanci zajmują miejsca (uwzględniając tylko mężczyzn):
120. Zamojski (wyżej notowanych koszykarzy mają: Łotwa, Serbia, USA, Węgry, Słowenia, Holandia, Rosja, Kanada, Szwajcaria, Litwa, Francja, Chiny, Japonia, Mongolia, Belgia, Czechy oraz Filipiny - łącznie 17 państw, z których część jest za Polakami w rankingu!)
128. Hicks
212. Pawłowski
311. Sroka

Oczywiście nie każdy kraj ma tak jak nasi, że występują praktycznie zawsze w identycznym zestawieniu. Oczywiście nie każda reprezentacja składa się z tych najwyżej notowanych z danego kraju. Od Rducha wyżej są gracze z 14 państw.
Skąd więc przekonanie o tym, że ranking reprezentacji byłby wyższy niż ten aktualny? (Jak pisałem wyżej - przy Polkach taka opinia ma potwierdzenie w faktach, ranking Polaków jest mniej więcej równo rozłożony na reprezentację, graczy w lepszych i słabszych klubach, młodzieżowców itp. itd.).
Polacy ("eksportowa" czwórka) brali udział głównie w średnio obsadzonych i punktowanych turniejach, rzadko je wygrywając.
O tym, że w Pradze zagrała inna polska drużyna zadecydowały przegrane przez Hicksa i spółkę zawody w kraju.

barnaba

Post autor: barnaba » 31 sie 2019, 22:51

Czyli w drużynowym sporcie mamy indywidualny ranking, liczony dla drużyny :)

mtk

Post autor: mtk » 31 sie 2019, 22:52

Podsumowując - to sport, w którym o tym, czy dana reprezentacja narodowa ma prawo wystąpić w mistrzostwach świata reprezentacji narodowych, jak również w IO w największym stopniu (o wiele większym niż w innych sportach) decyduje siła danej federacji, a nie siła reprezentacji narodowej.
Dla jednych to sprawiedliwe, dla innych nie.

Awatar użytkownika
Merlin

Post autor: Merlin » 01 wrz 2019, 9:55

Znacie koszykarzy o takich dźwięcznych nazwiskach jak Chatpol Chungyampin, albo Guntapong Korsah-Dick?
Ci panowie, a raczej chłopcy, rozegrali sobie w lecie po 13 meczów w ramach tzw. U23 Nations League. Ich zespół odniósł dwa zwycięstwa, a oni otrzymali po ok. 160 tys. punktów do rankingu, czyli prawie dwa razy więcej niż amerykańscy mistrzowie świata. Jeśli ktoś uważa, że ten ranking ma mądre zasady i powinien decydować o czymkolwiek w kontekście IO, to nie mam więcej pytań.

maruda

Post autor: maruda » 01 wrz 2019, 11:00

Merlin pisze:
01 wrz 2019, 9:55
Znacie koszykarzy o takich dźwięcznych nazwiskach jak Chatpol Chungyampin, albo Guntapong Korsah-Dick?
Ci panowie, a raczej chłopcy, rozegrali sobie w lecie po 13 meczów w ramach tzw. U23 Nations League. Ich zespół odniósł dwa zwycięstwa, a oni otrzymali po ok. 160 tys. punktów do rankingu, czyli prawie dwa razy więcej niż amerykańscy mistrzowie świata. Jeśli ktoś uważa, że ten ranking ma mądre zasady i powinien decydować o czymkolwiek w kontekście IO, to nie mam więcej pytań.
Nie wiem czy 21- i 22-latek to chłopcy :)
Poza lokatą w danym turnieju liczy się np. zdobycz punktowa danego gracza.
A przede wszystkim - do rankingu liczy się 9 najlepszych występów danego zawodnika.
Porównywanie punktów za jeden występ (jak już pisałem wyżej: moim zdaniem mś powinny mieć najwyższą kategorię) do sumy punktów za wiele startów jest nieco demagogiczne ;) W rankingu IAAF złoty medal igrzysk olimpijskich Anity Włodarczyk ustanawiającej rekord świata (czy każdy inny rekord świata, bądź jakikolwiek medal jakiejkolwiek imprezy w dowolnej konkurencji) jest wyceniany na mniej punktów niż trzy ostatnie miejsca w zawodach o puchar Wypierdkowa z zaszczytnym wynikiem 41 metrów w rzucie młotem :) Tak działają rankingi.

no name

Post autor: no name » 01 wrz 2019, 11:25

maruda pisze:
01 wrz 2019, 11:00
Merlin pisze:
01 wrz 2019, 9:55
Nie wiem czy 21- i 22-latek to chłopcy :)
Poza lokatą w danym turnieju liczy się np. zdobycz punktowa danego gracza.
A przede wszystkim - do rankingu liczy się 9 najlepszych występów danego zawodnika.
Porównywanie punktów za jeden występ (jak już pisałem wyżej: moim zdaniem mś powinny mieć najwyższą kategorię) do sumy punktów za wiele startów jest nieco demagogiczne ;) W rankingu IAAF złoty medal igrzysk olimpijskich Anity Włodarczyk ustanawiającej rekord świata (czy każdy inny rekord świata, bądź jakikolwiek medal jakiejkolwiek imprezy w dowolnej konkurencji) jest wyceniany na mniej punktów niż dwa ostatnie miejsca w zawodach o puchar Wypierdkowa z wynikiem 50 metrów w rzucie młotem :) Tak działają rankingi.
Marudo...
Każdy z nas ma tutaj swoje ulubione dyscypliny.
Do Twoich należy kosz 3x3 i robisz tu świetną robotę w kierunku ogarnięcia i pokazania co się dzieje.
Ale sensowność, przejrzystość, a przede wszystkim wymierność systemu kwalifikacji do IO jest nie do obrony.
To się kupy nie trzyma.
Przykład:
Sam ostatnio wspominałeś, że multum punktów (rankingowych, nie koszowych :))dla Polski zdobywa jakiś Rduch.
Kto to w ogóle jest? Dlaczego nie gra w kadrze? Jakie są szanse, że w wypadku kwalifikacji pojedzie do Tokio?

Z punktu widzenia ogółu dyscypliny sposób układania tych rankingów może i ma jakiś sens, ale przełożenie tego na wybór drużyn, które pojadą na IO i na turnieje kwalifikacyjne kompletnie nie ma.

maruda

Post autor: maruda » 01 wrz 2019, 11:37

no name pisze:
01 wrz 2019, 11:25
Sam ostatnio wspominałeś, że multum punktów (rankingowych, nie koszowych :))dla Polski zdobywa jakiś Rduch.
Kto to w ogóle jest? Dlaczego nie gra w kadrze? Jakie są szanse, że w wypadku kwalifikacji pojedzie do Tokio?
Rduch (niektórzy pewnie kojarzą z gry w 5x5 w PLK, wiele sezonów w Kołobrzegu, trzy lata temu dobry sezon w Krośnie - obecnie) grał regularnie w reprezentacji Polski (to m.in. on był w czwórce, która rok temu była 4. na mś i 5. na ME), od roku zastąpił go Zamojski (co oceniam pozytywnie).
Zamojski sprawdza się w 3x3, podobnie jak Hicks - chyba tylko uraz mógłby sprawić wypadnięcie z kadry.
Potrafię sobie wyobrazić zmianę Sroki na jakiegoś innego dość wysokiego zawodnika. Ale podejrzewam, że to jednak nie nastąpi.

Rduch gra w arabskiej drużynie, biorącej udział (z niezłym skutkiem) w wysoko punktowanych turniejach. Dla naszej sytuacji w rankingu to dobra wiadomość ;)

maruda

Post autor: maruda » 01 wrz 2019, 16:30

Ranking rankingiem, a Polacy zaczynają ćwierćfinał ME z Hiszpanami :P
Stream - https://www.youtube.com/watch?v=g0m1Skfcd1k

Awatar użytkownika
Merlin

Post autor: Merlin » 01 wrz 2019, 16:32

maruda pisze:
01 wrz 2019, 11:37
Rduch gra w arabskiej drużynie, biorącej udział (z niezłym skutkiem) w wysoko punktowanych turniejach. Dla naszej sytuacji w rankingu to dobra wiadomość ;)
Jeśli wprowadzą taki system kwalifikacji w piłce nożnej, to grę na Mundialu zapewni nam Lewandowski punktami zdobytymi w Bayernie.

maruda

Post autor: maruda » 01 wrz 2019, 16:49

Ja bym naprawdę wolał, żeby wyniki z tych turniejów przed mistrzostwami się nie potwierdzały :(
20:21 z Hiszpanią, Polacy poza sferą medalową mistrzostw Europy.

maruda

Post autor: maruda » 01 wrz 2019, 21:08

Bez niespodzianek, mistrzami Europy nasi grupowali rywale - Serbowie i Francuzki.
Hiszpanie po pokonaniu Polaków nie wygrali już meczu, kończą ME poza podium.

Marcin Sroka jedynym zawodnikiem (niezależnie od płci) czempionatu, który nie punktował.

Polaków sklasyfikowano na 5. miejscu, Polki na 12.

Mecz Polaków z Hiszpanami był najkrótszym meczem mistrzostw (6 minut czystej gry, to efekt tego co naszych wykończyło - nadmiaru fauli).

Hicks wygrał konkurs rzutów z dystansu :P

Hicks i spółka z grubsza kończą sezon (poza mś nieudany), Polki zamierzają jeszcze mocno popunktować ;)

ODPOWIEDZ