Koszykówka 3x3

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
pbest

Re: Koszykówka 3x3

Post autor: pbest » 31 sie 2019, 16:05

Ten ranking to dla mnie kpina i tyle, jak widzę rankingi z setkami tysięcy i milionami punktów to najchętniej bym wydrukował na papierze toaletowy w wiadomym celu.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 31 sie 2019, 16:07

mtk pisze:
31 sie 2019, 12:51
A ranking, gdzie MŚ są traktowane jak drugoligowy turniej jest chory.
Rozumiem, że Polacy zrobili medal MŚ i mogą nie pojechać na IO? To jest zwyczajnie śmieszne.
Sprawdź, kto został kajakowym mistrzem naszego forum :)

maruda

Post autor: maruda » 31 sie 2019, 16:10

Krolowa Sniegu pisze:
31 sie 2019, 16:07
mtk pisze:
Rozumiem, że Polacy zrobili medal MŚ i mogą nie pojechać na IO? To jest zwyczajnie śmieszne.
Ale bierzecie pod uwagę, że gdyby mś były bezpośrednią kwalifikacją do IO, to Polacy mogliby nie mieć medalu mś? :P
Ranking, jak już pisałem wcześniej, jest rankingiem 3x3 w danym kraju, a nie reprezentacji.
Przy kwalifikacji do większości turnieju używa się sumy punktów zawodników zgłoszonych w danej drużynie.

Ja uważam system awansu do IO za sprawiedliwy.

maruda

Post autor: maruda » 31 sie 2019, 16:14

Krolowa Sniegu pisze:
mtk pisze:
A w ilu to drużynówkach brązowy medal mistrzostw świata daje przepustkę na igrzyska?
W innych sportach to już nie jest śmieszne? ;)

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 31 sie 2019, 16:15

maruda pisze:
31 sie 2019, 16:14
A w ilu to drużynówkach brązowy medal mistrzostw świata daje przepustkę na igrzyska?
W innych sportach to już nie jest śmieszne?
Dla mnie w każdym, w normalnej siatkówce to też żenujące, że mistrzostwie świata muszą się pchać przez jakieś turnieje.

pbest

Post autor: pbest » 31 sie 2019, 16:15

Krolowa Sniegu pisze:
mtk pisze:
To akurat kiepski argument.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 31 sie 2019, 16:16

pbest pisze:
31 sie 2019, 16:15
Uważam, że w każdym sporcie medaliści MŚ powinni mieć pewny start na IO.

pbest

Post autor: pbest » 31 sie 2019, 16:19

Krolowa Sniegu pisze:
31 sie 2019, 16:16
pbest pisze:
Prawie w każdym są chyba mistrzowie i to moim zdaniem wystarczy, za mało miejsc na igrzyskach. (poza siatką oczywiście)

maruda

Post autor: maruda » 31 sie 2019, 16:20

Krolowa Sniegu pisze:
31 sie 2019, 16:16
pbest pisze:
Jednak czymś innym jest łucznictwo, gdzie w konkurencji indywidualnej masz 64 miejsca.
A w 3x3 na IO będzie zaledwie 8 drużyn, medaliści mś + gospodarz i już połowa miejsc byłaby zajęta.

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 31 sie 2019, 16:32

W hokeju na trawie też nie. I chyba w rugby też nie. Przestańcie narzekać, system jest taki sam dla wszystkich.

maruda

Post autor: maruda » 31 sie 2019, 16:34

Vojthas pisze:
31 sie 2019, 16:32
W hokeju na trawie też nie. I chyba w rugby też nie. Przestańcie narzekać, system jest taki sam dla wszystkich.
Jestem przekonany, że w wielu krajach świata uważają, że jest niesprawiedliwy - bo kraje z występami na IO w Londynie lub Rio w koszykówce 5x5 są "ukarane" wykluczeniem z drugiego turnieju kwalifikacyjnego :)

mtk

Post autor: mtk » 31 sie 2019, 16:35

maruda pisze:
31 sie 2019, 16:10
Krolowa Sniegu pisze:

Ale bierzecie pod uwagę, że gdyby mś były bezpośrednią kwalifikacją do IO, to Polacy mogliby nie mieć medalu mś? :P
Ranking, jak już pisałem wcześniej, jest rankingiem 3x3 w danym kraju, a nie reprezentacji.
Przy kwalifikacji do większości turnieju używa się sumy punktów zawodników zgłoszonych w danej drużynie.

Proszę Cię....
W dyscyplinie, gdzie pojadą na igrzyska czteroosobowe ekipy, decydujący jest ranking tworzony z 250-ciu zawodników. To nawet nie jest chore, to idiotyczne i niesprawiedliwe. No chyba, że w tym nowym sporcie poszli zgodnie z duchem olimpijskim i najważniejszy jest sam udział. Bo im więcej zawodników gra w turniejach tym lepiej. Co z tego, że np. Mongołowie będą mieć w tej 250 20 przeciętniaków, jak czwórki dobrej nie stworzą. My może i stworzymy, ale na IO zakwalifikują się przeciętniacy, bo gra ich po prostu dużo, zapraszają ich do turniejów, mają kasę na wyjazdy itd...
Na takiej zasadzie to np. w Judo Kelmendi by się nie kwalifikowała z rankigu na IO, bo z Kosowa są wybitni judocy, ale jest ich mało. Włoszczowska powygrywała by wszystko co jest, ale na IO by się nie łapała z rankingu, bo z Polaków punktowałaby tylko ona. A narodowy ranking Fifa tworzony był z dokonań zawodników w ich klubach. To jest absurd i dziwi mnie szczerze, że tego nie zauważasz ;)
Myślę, że każdy chce być mistrzem świata w swojej konkurencji i mielibyśmy ten medal tak czy inaczej. Co nie znaczy, że w innym takim turnieju mielibyśmy go, bo sporo zwycięstw odnieśliśmy o włos i mogłoby być zupełnie na odwrót.
P.S. Nie chce mi się szukać, ale system kwalifikacyjny w siatkówce krytykowałeś jak tu praktycznie wszyscy, że mistrz musi się jeszcze kwalifikować, czy jednak Ci się podobał?

maruda

Post autor: maruda » 31 sie 2019, 16:42

mtk pisze:
31 sie 2019, 16:35
maruda pisze:
31 sie 2019, 16:10

Proszę Cię....
W dyscyplinie, gdzie pojadą na igrzyska czteroosobowe ekipy, decydujący jest ranking tworzony z 250-ciu zawodników. To nawet nie jest chore, to idiotyczne i niesprawiedliwe. No chyba, że w tym nowym sporcie poszli zgodnie z duchem olimpijskim i najważniejszy jest sam udział. Bo im więcej zawodników gra w turniejach tym lepiej. Co z tego, że np. Mongołowie będą mieć w tej 250 20 przeciętniaków, jak czwórki dobrej nie stworzą. My może i stworzymy, ale na IO zakwalifikują się przeciętniacy, bo gra ich po prostu dużo, zapraszają ich do turniejów, mają kasę na wyjazdy itd...
Trzymajmy się może jednak faktów -
1. Ranking (powtórzę to po raz kolejny - jest to ranking "federacji", siły 3x3 w danym kraju, a nie reprezentacji) jest sumą rankingów 100 najwyżej sklasyfikowanych koszykarzy (nie 250 jak piszesz)
2. Wyjaśniałem to już wcześniej - to naprawdę nie jest tak, że Polacy są nisko (pytanie czy w ogóle są "nisko"? 14. miejsce na świecie) dlatego, że ranking jest rankingiem "100", a nie mniejszej liczby najlepszych zawodników. Przed najlepszym polskim zawodnikiem są koszykarze z 14 różnych państw (w tym wspomniani przez Ciebie Mongołowie)
3. Medaliści mś mają zagwarantowany udział w "dużym" turnieju kwalifikacyjnym, więc całej tej wstawki o Kosowie w judo nawet nie cytuję, bo nijak się ma do zasad kwalifikacji.
4. Polacy też brali udział w tych najwyżej punktowanych turniejach. Przypomnę: ostatnie miejsce w kwalifikacjach w Pradze oraz ostatnie miejsce w kwalifikacjach w Lozannie.

Awatar użytkownika
Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 31 sie 2019, 17:01

maruda pisze:
31 sie 2019, 16:42
1. Ranking (powtórzę to po raz kolejny - jest to ranking "federacji", siły 3x3 w danym kraju, a nie reprezentacji) jest sumą rankingów 100 najwyżej sklasyfikowanych koszykarzy (nie 250 jak piszesz)
I dlatego to, że podstawą formuły kwalifikacji olimpijskiej jest ten ranking jest chore.
maruda pisze:
2. Wyjaśniałem to już wcześniej - to naprawdę nie jest tak, że Polacy są nisko (pytanie czy w ogóle są "nisko"? 14. miejsce na świecie) dlatego, że ranking jest rankingiem "100", a nie mniejszej liczby najlepszych zawodników. Przed najlepszym polskim zawodnikiem są koszykarze z 14 różnych państw (w tym wspomniani przez Ciebie Mongołowie)
Ale to jest gra zespołowa, a nie jakaś sztafeta żeby sumować zdobycze najlepszych zawodników i na tej podstawie oceniać siłę danego kraju.
maruda pisze:
całej tej wstawki o Kosowie w judo nawet nie cytuję, bo nijak się ma do zasad kwalifikacji
Ma się i to bardzo. To oczywiście hipotetyczna sytuacja, ale nie niemożliwa. Wyobraź sobie, że kraj A ma 100 mocnych średniaków, grających w dobrze punktowanych turniejach, rzadko je wygrywających, ale zbierających punkty. Z kolei kraj B ma piątkę wyjątkowo utalentowanych, mega mocnych graczy, ale prócz nich w kraju jest posucha. Ten drugi kraj nie ma większych szans na zaistnienie w takim rankingu, chociaż w meczach bezpośrednich sklepałby kraj A 10 na 10 razy. I o to chodziło w przykładzie z dżudokami z Kosowa.
maruda pisze:
4. Polacy też brali udział w tych najwyżej punktowanych turniejach. Przypomnę: ostatnie miejsce w kwalifikacjach w Pradze oraz ostatnie miejsce w kwalifikacjach w Lozannie.
Chyba nie do końca dostrzegasz jak niewielki wpływ na cały ranking ma pojedynczy turniej.
TYPER MŚ W SPORTACH WALKI! POWALCZ O ZWYCIĘSTWO, TYPUJ JUŻ TERAZ!

maruda

Post autor: maruda » 31 sie 2019, 17:13

Col_Frost pisze:
31 sie 2019, 17:01
maruda pisze:
I dlatego to, że podstawą formuły kwalifikacji olimpijskiej jest ten ranking jest chore.
Te 3-4 najlepsze kraje z rankingu to nie są przypadkowe ekipy.
Do turniejów kwalifikacyjnych też nie wydaje mi się, że dostaną się jakieś kraje bez dobrych reprezentacji.
Są w ogóle takie wysoko w rankingu?
Bo mam wrażenie, że to akademicka dyskusja.
A ja idealnych rankingów w sporcie nie znam, zawsze jest narzekanie.
Col_Frost pisze:
maruda pisze:
Ale to jest gra zespołowa, a nie jakaś sztafeta żeby sumować zdobycze najlepszych zawodników i na tej podstawie oceniać siłę danego kraju.
Ale nasi graja akurat prawie cały czas w takim samym składzie.
Jeśli ktoś może narzekać na ten system to... Polki, które osiągają dobre wyniki - ale zaplecze jest słabsze niż u panów i stąd niższa pozycja w rankingu i niepewność co do awansu do turniejów kwalifikacyjnych.
Col_Frost pisze:
maruda pisze:
całej tej wstawki o Kosowie w judo nawet nie cytuję, bo nijak się ma do zasad kwalifikacji
Ma się i to bardzo. To oczywiście hipotetyczna sytuacja, ale nie niemożliwa. Wyobraź sobie, że kraj A ma 100 mocnych średniaków, grających w dobrze punktowanych turniejach, rzadko je wygrywających, ale zbierających punkty. Z kolei kraj B ma piątkę wyjątkowo utalentowanych, mega mocnych graczy, ale prócz nich w kraju jest posucha. Ten drugi kraj nie ma większych szans na zaistnienie w takim rankingu, chociaż w meczach bezpośrednich sklepałby kraj A 10 na 10 razy. I o to chodziło w przykładzie z dżudokami z Kosowa.
No kurczę, przecież Ty znasz zasady kwalifikacji :P
Medal mistrzostw świata daje prawo występu w dużym turnieju kwalifikacyjnym.
Gdyby tak skonstruowany ranking był jedyną kwalifikacją do IO - miałbyś rację. Ale tak nie jest.
Można mieć 4 zawodników w kraju, ale jeżeli są super - to załapią się na igrzyska.
Col_Frost pisze:
maruda pisze:
Chyba nie do końca dostrzegasz jak niewielki wpływ na cały ranking ma pojedynczy turniej.
W challengerze można zdobyć ponad 100 tysięcy punktów jednym turniejem, w lepszych turniejach jeszcze więcej (w World Tourze spokojnie powyżej 200 tysięcy). Pomnóż to przez 4 zawodników i już wychodzą zauważalne punkty, które zwiększają szanse na udział w kolejnych wysoko punktowanych turniejach. Trochę jak w tenisie :)

ODPOWIEDZ