Koszykówka 3x3

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
no name

Re: Koszykówka 3x3

Post autor: no name » 30 sie 2019, 22:54

maruda pisze:
30 sie 2019, 21:22
10:22 z Serbami, kolejna porażka świadcząca o tym, że do ścisłej światowej czołówki dużo naszym brakuje (tak, wiem - na mś był brąz, ale moim zdaniem to trochę zaciemnia prawdziwe miejsce w hierarchii).
Myślę, że brąz na MŚ bardziej odzwierciedla miejsce w hierarchii niż punkty Rducha w drużynie Jeddach.
Jeżeli jest inaczej to system jest upośledzony.

maruda

Post autor: maruda » 30 sie 2019, 23:02

Col_Frost pisze:
30 sie 2019, 22:29
maruda pisze:
30 sie 2019, 22:08

Zwłaszcza ten indywidualny.
Raczej fakt, że ranking drużynowy buduje się na podstawie indywidualnego. To trochę tak jakby siłę poszczególnych sztafet w lekkoatletyce czy pływaniu oceniać na podstawie indywidualnych występów 50 najlepszych biegaczy/pływaków z danego kraju. Jakieś odwzorowanie w rzeczywistości to będzie miało, najlepsi będą na szczycie, ale jednak klasyfikacja będzie wyglądała inaczej niż w finale MŚ lub IO ;-)
Bo to nie ranking drużyny (reprezentacji), lecz kraju.
Ale to przecież nie jest tak, że Hicks i spółka są w rankingu wysoko, a w rankingu jesteśmy w drugiej dziesiątce bo jesteśmy słabsi na zapleczu.
W czołowej "100" rankingu indywidualnego są reprezentanci 14 państw - Polaków brak.
Zaważyły oczywiście nieliczne i do tego nieudane starty w World Tourze (dwa występy różnych kwartetów - dwa ostatnie miejsca), gdyby nie i tak będący poza składem reprezentacji Rduch (najwyżej notowany Polak) to byśmy nawet na tej 14. pozycji w rankingu nie byli.
Dla rankingu mistrzostwa świata mają taką rangę zawodów jak challenger.

W 1/4 ME Polacy zagrają w niedzielę 1 września o 16:25 z Hiszpanami.
Na pewno nasi nie są bez szans :)

Marcin Sroka jedynym zawodnikiem/zawodniczką mistrzostw, który pojawił się pierwszego dnia na parkiecie - ale punktu nie zdobył.

Awatar użytkownika
Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 30 sie 2019, 23:11

Tyle, że ranking indywidualny też nie do końca jest miarodajny. Duże znaczenie ma w jakiej drużynie dany zawodnik gra, bo w im lepszej tym na wyżej ocenianych turniejach gra, więc zdobywa więcej punktów i to taka samonakręcająca się spirala. W czołowej "100" jest dwóch Mongołów, a na MŚ przegrali z Ukrainą i Portoryko, które nie mają nikogo.
maruda pisze:
30 sie 2019, 23:02
W czołowej "100" rankingu indywidualnego są reprezentanci 14 państw - Polaków brak.
Rduch jest 99. :-P
TYPER MŚ W SPORTACH WALKI! POWALCZ O ZWYCIĘSTWO, TYPUJ JUŻ TERAZ!

maruda

Post autor: maruda » 30 sie 2019, 23:23

Col_Frost pisze:
30 sie 2019, 23:11
Tyle, że ranking indywidualny też nie do końca jest miarodajny. Duże znaczenie ma w jakiej drużynie dany zawodnik gra, bo w im lepszej tym na wyżej ocenianych turniejach gra, więc zdobywa więcej punktów i to taka samonakręcająca się spirala. W czołowej "100" jest dwóch Mongołów, a na MŚ przegrali z Ukrainą i Portoryko, które nie mają nikogo.
maruda pisze:
30 sie 2019, 23:02
Rduch jest 99. :-P
Ranking 3 Francuzki wycenia wyżej ;)
Oczywiście masz trochę racji co do specyfiki rankingu (ale w jakiej dyscyplinie jest on idealny?), ale nasi jednak mieli swoje szanse w wysoko punktowanych turniejach - i wyszło jak wyszło.
I ja niestety uważam, że te wszystkie przegrane mecze więcej mówią niż dobre wyniki na turniejach mistrzowskich (które się mogą na tym forum wydawać istotniejsze od jakichś komercyjnych turniejów...). Całkiem możliwy medal mistrzostw Europy tylko to potwierdzi ;p
Chyba nie ma tu nikogo, kto uważałby że nasi staną na podium w Tokio?

Adama

Post autor: Adama » 30 sie 2019, 23:23

Samych igrzyskach

Awatar użytkownika
Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 30 sie 2019, 23:41

maruda pisze:
30 sie 2019, 23:23
Ranking 3 Francuzki wycenia wyżej
Miałem na myśli ranking mężczyzn ;-) To ile jest kobiet w czołowej setce mieszanego nie ma przecież żadnego znaczenia dla rankingu krajowego mężczyzn. Zresztą ten ranking mieszany to już w ogóle jakaś abstrakcja. Przecież kobiety nie grają z mężczyznami (chyba że o czymś nie wiem).
maruda pisze:
Oczywiście masz trochę racji co do specyfiki rankingu
W Twoich ustach brzmi to niemal jak pochwała :-P
maruda pisze:
I ja niestety uważam, że te wszystkie przegrane mecze więcej mówią niż dobre wyniki na turniejach mistrzowskich (które się mogą na tym forum wydawać istotniejsze od jakichś komercyjnych turniejów...). Całkiem możliwy medal mistrzostw Europy tylko to potwierdzi ;p
A ja uważam, że turniej turniejowi nierówny i najwyższą formę szykuje się na imprezę docelową, a wszystko po drodze to punkty do rankingu i kasa z nagród. Teraz pytanie czy MŚ były taką imprezą, a jeśli nie to co nią było? I jeśli jednak (wbrew mojej opinii) zainteresowanie zawodników mistrzostwami świata jest nikłe to dlaczego inaczej miałoby być z IO?

Outsider

Post autor: Outsider » 30 sie 2019, 23:44

maruda pisze:
Najpierw chcę się upewnić, czy dobrze ogarniam format. 8 drużyn, każdy z każdym. 3-6 do ćwierćfinałów, 1-2 od razu do półfinałów?
Jednak też nie da się tego (medalu) bezwględnie wykluczyć. Przy takiej liczbie drużyn, statystycznie szanse na medal to 37,5 %. Tu się zgodzę z Adama (swoją drogą dalej nie wiem z kim mam do czynienia, więc nie wiem, czy odmieniać nick), że może być trochę niespodzianek. I przy takim ćwierćfinale może decydować głowa, warto nad tym pracować, ale Polacy na MŚ pokazali, że nie jest źle pod tym względem. Nikt tu z nich faworytów nie będzie robił, ale tutaj zasada, że kwalifikacja będzie tak samo trudna, jak zdobycie medalu jest bliska prawdy ;)
Ostatnio zmieniony 30 sie 2019, 23:51 przez Outsider, łącznie zmieniany 1 raz.

maruda

Post autor: maruda » 30 sie 2019, 23:49

Col_Frost pisze:
30 sie 2019, 23:41
maruda pisze:
Ranking 3 Francuzki wycenia wyżej
Miałem na myśli ranking mężczyzn ;-) To ile jest kobiet w czołowej setce mieszanego nie ma przecież żadnego znaczenia dla rankingu krajowego mężczyzn. Zresztą ten ranking mieszany to już w ogóle jakaś abstrakcja. Przecież kobiety nie grają z mężczyznami (chyba że o czymś nie wiem).
A ja pisałem o rankingu ogólnym :P
Tak, to aberracja.
Widziałem kiedyś takie drużyny mieszane. Niestety nie pamiętam jakie to były zawody - chyba jakieś U18 ;) Mam wrażenie, że to były jakieś niby poważne zawody (nie wykluczałem, że to młodzieżowe IO, ale tam był konkurs wsadów u chłopców...).

maruda

Post autor: maruda » 30 sie 2019, 23:55

Outsider pisze:
30 sie 2019, 23:44
maruda pisze:
Najpierw chcę się upewnić, czy dobrze ogarniam format. 8 drużyn, każdy z każdym. 3-6 do ćwierćfinałów, 1-2 od razu do półfinałów?
Jednak też nie da się tego (medalu) bezwględnie wykluczyć. Przy takiej liczbie drużyn, statystycznie szanse na medal to 37,5 %. Tu się zgodzę z Adama (swoją drogą dalej nie wiem z kim mam do czynienia, więc nie wiem, czy odmieniać nick), że może być trochę niespodzianek. I przy takim ćwierćfinale może decydować głowa, warto nad tym pracować, ale Polacy na MŚ pokazali, że nie jest źle pod tym względem. Nikt tu z nich faworytów nie będzie robił, ale tutaj zasada, że kwalifikacja będzie tak samo trudna, jak zdobycie medalu jest bliska prawdy ;)
Format taki jak piszesz dokładnie, każdy gra 7 meczów grupowych. Co moim zdaniem ogranicza możliwość jakichś sensacyjnych rozstrzygnięć.
Inna sprawa, że sito kwalifikacyjne jest wymagające, więc słabeuszy na IO nie będzie :)

Zgadzam się, że na igrzyska będzie się trudno dostać :P
Obawiam się, że IO będą traktowane bardziej serio przez wielu zawodników niż mś.

Awatar użytkownika
Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 31 sie 2019, 0:00

maruda pisze:
30 sie 2019, 23:49
Mam wrażenie, że to były jakieś niby poważne zawody (nie wykluczałem, że to młodzieżowe IO, ale tam był konkurs wsadów u chłopców...).
Na MIO oglądałem turnieje 3x3 i w Nankinie i w Buenos, i na bank nie było tam drużyn mieszanych ;-)

maruda

Post autor: maruda » 31 sie 2019, 0:02

Col_Frost pisze:
31 sie 2019, 0:00
maruda pisze:
30 sie 2019, 23:49
Mam wrażenie, że to były jakieś niby poważne zawody (nie wykluczałem, że to młodzieżowe IO, ale tam był konkurs wsadów u chłopców...).
Na MIO oglądałem turnieje 3x3 i w Nankinie i w Buenos, i na bank nie było tam drużyn mieszanych ;-)
"nie wykluczałem" - czas przeszły: sprawdziłem, że nie było :P

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 31 sie 2019, 5:33

Maruda, przed MŚ też chyba nie dawałeś żadnych szans naszej drużynie? Zobaczmy najpierw jakie kraje się zakwalifikują :)

anoda

Post autor: anoda » 31 sie 2019, 6:30

Najbardziej chore kwalifikacje do IO jakie widziałem. To też działa na niekorzyść tych nowych dyscyplin wprowadzanych do IO.

maruda

Post autor: maruda » 31 sie 2019, 10:09

runfixe pisze:
31 sie 2019, 5:33
Maruda, przed MŚ też chyba nie dawałeś żadnych szans naszej drużynie? Zobaczmy najpierw jakie kraje się zakwalifikują :)
Tak? ;)
Oczywiście wygranych z Łotwą czy Serbią mało kto się spodziewał, ale tak jak pisałem wyżej - nie uważam, że to mś mówią więcej niż inne starty.

mtk

Post autor: mtk » 31 sie 2019, 12:51

Medal w Tokio jest jak najbardziej realny. Podobnie jak brak kwalifikacji w ogóle. Z tych kilkunastu turniejów, które mniej lub więcej oglądałem od ostatnich MŚ wnoszę, że ten sport jest dość loteryjny (oczywiście przy zespołach prezentujących zbliżoną klasę). A ranking, gdzie MŚ są traktowane jak drugoligowy turniej jest chory.

ODPOWIEDZ