Koszykówka 3x3

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Re: Koszykówka

Post autor: runfixe » 09 cze 2017, 21:32

Za tydzień rozpoczną się MŚ w koszykówce 3x3 i teraz ta konkurencja nabiera nowego wymiaru. Na MŚ wystąpi nasza kadra mężczyzn i w grupie zagramy z Katarem, Sri Lanką, Estonią i Ukrainą.

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 09 cze 2017, 22:57

Ktoś sie bardziej tą odmianą interesował? Jaka szansa na awans z grupy? O co mozemy powalczyć?
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

Awatar użytkownika
Merlin

Post autor: Merlin » 10 cze 2017, 13:05

Miejsca w rankingu FIBA mężczyzn: Ukraina - 8, Estonia - 13, Sri Lanka - 41, Katar - 44, Polska, uwaga, uwaga,
miejsce - 3 :P

pbest

Post autor: pbest » 10 cze 2017, 15:08

A może byśmy osobny wątek na ten rodzaj koszykówki otworzyli jak to jest z siatkówką plażową?

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 10 cze 2017, 15:20

Myślę, że nie ma sensu patrzyć na ranking. Mało kto chciał grać w ta odmiane koszykówki, a teraz zmieni sie to o 180 stopni. Jedyny plus to, że ten ranking być może bedzie decydował o rozstawieniu w eliminacjach.
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 10 cze 2017, 16:02

Wszyscy się zgadzają, by założyć nowy temat?

Awatar użytkownika
Merlin

Post autor: Merlin » 10 cze 2017, 17:54

Ukassiu pisze:
10 cze 2017, 15:20
Myślę, że nie ma sensu patrzyć na ranking. Mało kto chciał grać w ta odmiane koszykówki, a teraz zmieni sie to o 180 stopni. Jedyny plus to, że ten ranking być może bedzie decydował o rozstawieniu w eliminacjach.
Ja się w ogóle dziwię skąd u nas taki ranking, skoro na zeszłorocznych MŚ zajęliśmy zaszczytne 20 miejsce na dwadzieścia startujących ekip.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Re: Koszykówka 3x3

Post autor: runfixe » 10 cze 2017, 18:34

Nie do końca to rozumiem, ale to jest chyba suma indywidualnych rankingów zawodników występujących w różnych turniejach World Tour etc.

Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 11 cze 2017, 12:04

Światowe rankingi w sportach drużynowych zazwyczaj są niełatwe do zrozumienia, a już na pewno nie liczą się do nich tylko MŚ ;) Z tego co się orientuję składy zespołów bardzo często się zmieniają, właściwie z turniej na turniej, niektórzy zawodnicy często nie wracają już do tej odmiany sportu, bo wypromowali się w koszykówce pięcioosobowej. Dlatego też na turniejach typu MŚ czy ME z edycji na edycję klasyfikacja potrafi stanąć na głowie. Teraz to się pewnie bardziej ustabilizuje, ale patrząc w kontekście Tokio pierwszymi imprezami, które powiedzą nam coś o rozkładzie sił będą pewnie dopiero te przyszłoroczne.

Awatar użytkownika
Merlin

Post autor: Merlin » 11 cze 2017, 16:56

Col_Frost pisze:
11 cze 2017, 12:04
Światowe rankingi w sportach drużynowych zazwyczaj są niełatwe do zrozumienia, a już na pewno nie liczą się do nich tylko MŚ ;)
Ja, akurat, nie mam kłopotów ze zrozumieniem zasad najróżniejszych rankingów i nawet taka tajemna wiedza, że MŚ nie są jedyną zaliczaną do nich imprezą nie jest mi obca. Wiem też jednak, że w innych dyscyplinach mistrzostwa świata są zazwyczaj "nieco" wyżej punktowane niż mistrzostwa powiatu. Tymczasem tutaj za zwycięstwo w turnieju Zelmera, w którym startowało kilka, wyłącznie polskich zespołów, punktacja była wyższa niż za szóste miejsce w MŚ, dwa takie turnieje dają więcej punktów niż złoto mundialu :shock: . Dlatego muszę przyznać Ci rację, ten ranking jest niełatwy do zrozumienia, tyle że nie zasady, a sens.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 17 cze 2017, 10:08

Dzisiaj rozpoczynają się Mistrzostwa Świata w Nantes.

Mecze podobno będzie można oglądać na żywo na stronie www.fiba.com/3x3worldcup/2017

Polacy grają jutro.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 18 cze 2017, 18:17

Dwie przegrane na początek i chyba koniec szans na wyjście z grupy.

cOx

Post autor: cOx » 20 cze 2017, 18:27

Dzisiaj Polacy wygrali dwa mecze i zajęli w grupie 3 miejsce nie dające niestety awansu do ćwierćfinałów. Oglądałem dzisiaj kilka spotkań i mam pewne spostrzeżenia. Ogólnie jak dla mnie dyscyplina jak najbardziej na plus. Łatwe zasady, duża dynamika gry i sporo emocji. Sama gra zawodników zdaje się cechować sporą "kulturą boiskową".

W kontekście kwalifikacji do Tokio sytuacji Polski wydaje się być raczej ciężka. Tak jak pisano powyżej, Europa zapewne na IO będzie mogła wystawić max 3 zespoły. Tak jak w niektórych sportach drużynowych, tak i tutaj europejczycy wiodą prym. Z ćwierćfinalistów jedynie dwa kraje są spoza Europy: USA i Katar (pokonali Polaków). Nie wiadomo jeszcze jak będą wyglądały kwalifikacje do Tokio (przebąkuje się o turniejach), jednak szanse na start Polaków w Tokio na ten moment wydają się być dla mnie większe niż koszykarzy halowych, czy też siatkarek.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 20 cze 2017, 19:04

Zgodzę się z Tobą cOxie, oglądam te zawody od czterech dni i jak dla mnie jak najbardziej dyscyplina na plus. Co mi się najbardziej podoba to krótki czas trwania meczu - 10 minut i bardzo intensywna gra. Dużo się dzieje, nie ma czasu na tracenie cennych minut. Oczywiście wielbiciele koszykówki i rozwiązań taktycznych będą mieli problemy odnaleźć w tej dyscyplinie te same smaczki i emocje. Nie ma tej koszykarskiej "partii szachów" no i zwłaszcza nie ma money time-u. Od razu nasuwała mi się analogia z plażówką i siatkówką halową - uproszczenie zasad i wprowadzenie większej dynamiki. Dzięki temu byłem wstanie zobaczyć kilka meczów dziennie i mnie to naprawdę interesowało. W porównaniu do zwykłej koszyków to duża zmiana, bo prawie nigdy nie oglądam meczów zespołów, którym nie kibicuje, bo są długie i mnie nudzą.

Faktycznie Polakom będzie bardzo cieżko się zakwalifikować, Serbowie, Holendrzy, Rosjanie itd grali dużo lepiej od naszych.

balwan

Post autor: balwan » 20 cze 2017, 19:06

Ja też oglądałem kilka spotkań i mam odmienne zdanie. Dla mnie ten sport jest pozbawiony emocji przypominający zabawę przedszkolaków na podwórku .

Ale są i sporty jeszcze mniej interesujące na IO, albo ja już się starzeje i nie każdy sport mnie bawi.

ODPOWIEDZ