Barometr olimpijski 4

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny

Ile medali zdobędzie Polska na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w 2020 roku w TOKIO?

Czas głosowania minął 27 sty 2020, 18:03

<5
1
2%
5-8
3
7%
9-10
3
7%
11-12
12
27%
13-14
14
32%
15-16
9
20%
17-18
1
2%
19-20
0
Brak głosów
>20
1
2%

Liczba głosów: 44

Awatar użytkownika
Col_Frost

Re: Barometr olimpijski 4

Post autor: Col_Frost » 20 sty 2020, 0:16

Kuburgha pisze:
19 sty 2020, 23:47
Ukassiu pisze:
19 sty 2020, 23:40
Udane regaty kwalifikacyjne w wiosłach i kajakach, progres u lekkoatletów tak byśmy mieli jak najwięcej szans medalowych.
Obawiam się, że ewentualne sukcesy kajakarzy i wioślarzy w kwalifikacjach nie przełożą się już na kolejne szanse medalowe. Prawdopodobny model - szczyt formy właśnie na kwalifikacje. Taki wariant sugerował np. Gryczuk w przypadku Natana, a zapewne dotyczy to i pozostałych wioślarzy, bo miejsc mało do zdobycia.
Z ciekawości sprawdziłem sobie jak było z tymi ostatnimi kwalifikantami w Rio i w sumie nie było najgorzej. Trzy medale we wioślarstwie (złoto i dwa brązy) i cztery w kajakach (dwa złota i dwa brązy), przy czym w tych ostatnich zapomniałem sprawdzić czy medalu nie zdobył ktoś z kwalifikacją kontynentalną w innej konkurencji. Najlepiej wyszli na tym Hiszpanie, którzy kwalifikacje kontynentalne zamienili na aż trzy medale, w tym dwa złote.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 20 sty 2020, 1:04

Col_Frost pisze:
20 sty 2020, 0:16
Kuburgha pisze:
19 sty 2020, 23:47

Obawiam się, że ewentualne sukcesy kajakarzy i wioślarzy w kwalifikacjach nie przełożą się już na kolejne szanse medalowe. Prawdopodobny model - szczyt formy właśnie na kwalifikacje. Taki wariant sugerował np. Gryczuk w przypadku Natana, a zapewne dotyczy to i pozostałych wioślarzy, bo miejsc mało do zdobycia.
Z ciekawości sprawdziłem sobie jak było z tymi ostatnimi kwalifikantami w Rio i w sumie nie było najgorzej. Trzy medale we wioślarstwie (złoto i dwa brązy) i cztery w kajakach (dwa złota i dwa brązy), przy czym w tych ostatnich zapomniałem sprawdzić czy medalu nie zdobył ktoś z kwalifikacją kontynentalną w innej konkurencji. Najlepiej wyszli na tym Hiszpanie, którzy kwalifikacje kontynentalne zamienili na aż trzy medale, w tym dwa złote.
Tylko, że np. w kajakach już chyba aż tak ostrej konkurencji nie będzie, żeby do awansu był potrzebny aż szczyt?
UWAGA! TYPER MŚ w biathlonie - pierwsze typy do jutra do 14:45!

Awatar użytkownika
Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 20 sty 2020, 8:59

Krolowa Sniegu pisze:
20 sty 2020, 1:04
Col_Frost pisze:
20 sty 2020, 0:16

Tylko, że np. w kajakach już chyba aż tak ostrej konkurencji nie będzie, żeby do awansu był potrzebny aż szczyt?
Ale zlekceważyć tego też nie można. W końcu tylko zwycięzca regat pojedzie na IO.

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 20 sty 2020, 20:55

Krolowa Sniegu pisze:
20 sty 2020, 1:04
Col_Frost już odpowiedział, a poza tym też chyba i my nie mamy już tak mocnych zawodników bez kwalifikacji, którzy niejako po drodze, z marszu mogą tę kwalifikację wywalczyć.

Gryczuk przytaczał przykład Sycza i Kucharskiego, którzy nie mając kwalifikacji olimpijskiej postawili na przygotowania pod kątem szczytu formy na IO, a kwalifikację wywalczyli z marszu (rozumiem, że chodziło mu o 2000 rok, ale jaki był wtedy system kwalifikacji?) Tyle tylko, że to byli już wcześniej mistrzowie świata, więc pewnie z ich perspektywy taka konkurencja jaka była w kwalifikacjach nie wymagała pełnej spiny. A kto z naszych wioślarzy i kajakarzy może sobie teraz na to pozwolić?

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 20 sty 2020, 21:14

Kuburgha pisze:
20 sty 2020, 20:55
Col_Frost już odpowiedział, a poza tym też chyba i my nie mamy już tak mocnych zawodników bez kwalifikacji, którzy niejako po drodze, z marszu mogą tę kwalifikację wywalczyć.
U pań przecież spróbujemy zakwalifikować jeszcze jedną zawodniczkę, a mamy Iskrzycką, Paszek, Rosolską, Gosie Puławska.
UWAGA! TYPER MŚ w biathlonie - pierwsze typy do jutra do 14:45!

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 20 sty 2020, 21:50

Być może k1 pań to jedyna konkurencja gdzie warto zaryzykować i spróbować zdobyć kwalifikację bez szykowania szczytu na kwalifikacje. W innych konkurencjach kajakowych i wioślarskich wydaje się to raczej mało prawdopodobne. A co dopiero pisać o zwiększaniu się w związku z tym puli szans medalowych, co marzyło się tu Ukassiu.

Ty chyba pisałaś też coś trochę wcześniej w tym wątku o C2 pań jako medalowej szansie. Możemy jeszcze dwójkę zakwalifikować? Rozumiem, że w kajakarstwie jest trochę inaczej niż w wioślarstwie i możemy startować w kwalifikacjach kontynentalnych? I czy ma prawo startować Borowska gdybyśmy chcieli ją tam wstawić?
Ale raczej dla C2 pań to nie będzie spacerek.

barnaba

Post autor: barnaba » 21 sty 2020, 20:30

SzG pisze:
20 sty 2020, 0:00
Myślę , że możemy mieć kolejną ciekawą statystykę - ile będziemy mieć medali z kwalifikacji zdobytych w 2020 roku. I będzie bardziej miarodajnie niż w poprzednich latach że względu na lekkoatletów.
Kto jeszcze z czołówki lekkoatletów został bez kwalifikacji? Na pewno Cichocka i Jóźwik, na pewno oszczepniczki. I to chyba wszystko.

Jeśli chodzi o szanse medalowe w grupie walczących o kwalifikację, to poza wystrzałem formy Andrejczyk albo Witek w oszczepie, możemy chyba tylko liczyć na dwójkę podwójną wagi lekkiej kobiet, Nowacką w pięcioboju, być może kogoś w sportach walki (pięściarki? zapaśnicy? Robak w taekwondo? Banaszczyk w karate??).

mrpotato

Post autor: mrpotato » 21 sty 2020, 20:46

barnaba pisze:
21 sty 2020, 20:30
SzG pisze:
20 sty 2020, 0:00
Myślę , że możemy mieć kolejną ciekawą statystykę - ile będziemy mieć medali z kwalifikacji zdobytych w 2020 roku. I będzie bardziej miarodajnie niż w poprzednich latach że względu na lekkoatletów.
Kto jeszcze z czołówki lekkoatletów został bez kwalifikacji? Na pewno Cichocka i Jóźwik, na pewno oszczepniczki. I to chyba wszystko.

Jeśli chodzi o szanse medalowe w grupie walczących o kwalifikację, to poza wystrzałem formy Andrejczyk albo Witek w oszczepie, możemy chyba tylko liczyć na dwójkę podwójną wagi lekkiej kobiet, Nowacką w pięcioboju, być może kogoś w sportach walki (pięściarki? zapaśnicy? Robak w taekwondo? Banaszczyk w karate??).
judo można dopisac skoro poruszamy się w kategorii "wystrzał formy"
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

maruda

Post autor: maruda » 21 sty 2020, 23:47

barnaba pisze:
21 sty 2020, 20:30
A szermierka? :)

wilk stepowy

Post autor: wilk stepowy » 23 sty 2020, 11:31

Przy okazji wielu typowań igrzysk można zauważyć, że większość osób typuje liczbę naszych medali bliską tej faktycznie uzyskanej. Mimo to później panuje powszechny zawód – a w końcu uzyskany wynik był na poziomie prognozowanego.

Ciekawie byłoby poznać odpowiedzi na takie trzy pytania:
1) Ile medali powinna zdobywać Polska na letnich io z ogólne punktu widzenia (nie patrzymy na stan dzisiaj, pomijamy bieżące problemy, skupiamy się na tym jaki powinien być nasz udział w medalowym torcie patrząc na względy historyczne, geograficzne, rywali itp.)
2) Jaki jest nasz dzisiejszy potencjał na wynik w Tokio (tu spoglądamy na bieżące problemy, na dzisiejszą sytuację)?
3) Ile zdobytych medali w Tokio, powodowałoby, że uznalibyśmy nasz start za udany?
4) Ile medali faktycznie zdobędziemy (jakbyś mieli na to postawić pieniądze i tylko dokładne trafienie oznacza wygraną).

Jak ktoś się chce wypowiedzieć, proszę podawać konkretne liczby bez przedziałów, będzie to można porównać.

Wg mnie odpowiednio 20-15-15-11

Lukash

Post autor: Lukash » 23 sty 2020, 11:51

1/ 20(w tym z 7 złotych)
2/i 3/ 15(5 złotych)
4/ 12-13

Awatar użytkownika
Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 23 sty 2020, 14:32

wilk stepowy pisze:
23 sty 2020, 11:31
Przy okazji wielu typowań igrzysk można zauważyć, że większość osób typuje liczbę naszych medali bliską tej faktycznie uzyskanej. Mimo to później panuje powszechny zawód – a w końcu uzyskany wynik był na poziomie prognozowanego.
Nie wiem jak inni, ale zaobserwowałem u siebie następującą zależność. Dopóki jest przed zawodami, dopóki tylko prognozujemy to chłodno kalkuluję, staram się patrzeć na sprawę pod różnymi kątami, a jeśli się waham to chyba częściej wybieram wariant bardziej pesymistyczny. Ale po pierwszym gwizdku to już jest zaciskanie kciuków i czysta wiara (często w cuda). Przykład z siatkarkami. Od początku eliminacji w nie nie wierzyłem, nie dawałem większych szans na kwala, na początku to chyba nawet w dostanie się na europejskiego dobijaka nie wierzyłem. Ale to mi nie przeszkadzało ściskać kciuków w każdym meczu, wierzyć, dopingować itd. A wtedy po porażce przychodzi żal, wszystko jedno czy przegrało się w tie breaku na przewagi czy w trzech setach do 10.

Co do pytań:
1) 20 (6-8 złotych)
2) 10-15
3) Wszystko powyżej 10.
4) 11-12

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 23 sty 2020, 14:57

20
15
15
13
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

SzG

Post autor: SzG » 23 sty 2020, 15:14

1)500
2)tyle ile aktualnych medali MŚ
3)dużo zależy od przebiegu igrzysk,kolorów medali,różnorodność na dyscypliny,ale lepszy start niż ostatnio- ilościowo i jakościowo to minimum
4)nic bym nie postawił,bo jak stawiam to zawsze przegrywam.Ale bardziej Sydney/Atlanta niż Pekin/Londyn.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 23 sty 2020, 15:19

1. ok. dwa medale średnio dziennie, choć sam temat jest zaproszeniem do tasiemcowej dyskusji
2.15-20
3.>=15
4.13
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

ODPOWIEDZ