Kandydaci na chorążego

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
Awatar użytkownika
barania głowa

Re: Kandydaci na chorążego

Post autor: barania głowa » 04 sie 2019, 14:32

Krolowa Sniegu pisze:
29 lip 2019, 21:01
A Leon? Co on zrobił dla Polski, żeby nieść flagę?
Wybrał nasz kraj. Samo w sobie jest to godne zauważenia – czołowy sportowiec swojej dyscypliny potencjalnie w najlepszych wieku dla sportowca chce nas reprezentować. Od lat 90-tych jedynym zawodnikiem podobnej klasy który przychodzi mi do głowy, a który do nas dołączył był Michał Śliwiński (obyśmy nie dali ciała jak wtedy z dopingiem, bo szansa medalowa przeszła i jemu, i nam koło nosa). Z Polski ludzie przede wszystkim wyjeżdżają.

Mając takiego chorążego jest szansa na promowanie sportowego kierunku emigracji z Ameryki Łacińskiej. Karaiby są m.in. kuźnią talentów w wielu konkurencjach lekkoatletycznych, w których mamy poważne braki – sprinty, skok w dal, trójskok. Tutaj kulejemy. Parę osób rozwiązałoby wiele problemów. Naturalnym dla nich kierunkiem są Portugalia i Hiszpania, ale w sferze światopoglądowej możemy być atrakcyjni. Mamy też pewną pozycje w la, także i bazę w tej dyscyplinie. Leon z flagą mógłby stanowić zachętę. Kolejny Pichardo następnym razem może rozważyłby naszą opcję.
Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa

Greebo

Post autor: Greebo » 04 sie 2019, 14:38

A ja mam nadzieję ze z jakiś powodów Leon w ogóle nie wystartuje na IO i wtedy przynajmniej będę mógł kibicować tej drużynie. Dla mnie naturalizacje dorosłych zawodników to taka sama choroba sportu jak doping.

Awatar użytkownika
barania głowa

Post autor: barania głowa » 04 sie 2019, 14:45

Greebo pisze:
04 sie 2019, 14:38
A ja mam nadzieję ze z jakiś powodów Leon w ogóle nie wystartuje na IO i wtedy przynajmniej będę mógł kibicować tej drużynie. Dla mnie naturalizacje dorosłych zawodników to taka sama choroba sportu jak doping.
Tak wygląda sport, i to nie od dziś. Nasi rywale zbroją się na potęgę w ten sposób, mają łatwiej bo mieli kolonie i/lub są bogatsi. Oczywiście można mieć nastawienie jak Twoje, tylko konsekwencją tego powinno być nie narzekanie w momentach, jak z io wracamy z 10 medalami. Wg mnie jak bawimy się igrzyska, musimy korzystać z tego samego arsenału co przeciwnicy. Nikt nam medali za brak naturalizowanych zawodników niestety nie da.
Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa

Ryszard_1

Post autor: Ryszard_1 » 04 sie 2019, 14:53

Dokładnie barania glowo słusznie piszesz. Uważam, że nie ma co się tłumaczyć z obecności Leona, który jest nielicznym wyjątkiem wśród naturalizowanych sportowców. Jakos nikt nie pisze o Włochach, które nie będąc mocarstwem kolonialnym przechodzi już wszelkie granice :Juantorena, Zajtsev,, Lasko, Travica, Baranowicz to bez wątpienia nie są potomkowie starożytnych Rzymian. Dodajmy do tego Chamizo, Howe etc etc. A pisałem wyrywkowo i z pamięci. Nie rozumiem więc dlaczego mamy się samobiczowac z powodu Leona, który chociażby mówi po polsku, a taki Chamizo np włoskiego kompletnie nie zna.

Greebo

Post autor: Greebo » 04 sie 2019, 14:59

Dla mnie to myślenie na zasadzie inni kradną - ja też mogę. ja tego nie kupuje, tka mnie wychowano że to że ktoś jest ch.. nie znaczy ze ch.. muszę być i ja.

Bawimy sie w naturalizację? ok, bawmy sie, ale wtedy nie patrzmy na żadne klasyfikacje medalowe etc bo to nie ma sensu. Mnie interesuje mnie kibicowanie Leonom, Gadzaevom, Khalidovom etc. Wolę nieudaczników ale wychowanych na "sąsiednim podwórku" a nie w Czeczeni czy na Kubie i zawsze mam radochę jak tego typu zawodnicy wpadną na dopingu, przemycie czy po prostu nabawią sie poważnej kontuzji.

Pomijam już fakt ze w naszym języku reprezentacje określamy jednak jako narodową a nie obywatelską a narodowości Leonowi nie da żaden papierek.

Ryszard_1

Post autor: Ryszard_1 » 04 sie 2019, 15:06

Wiesz porównywanie nawet odległe naturalizowanych sportowców do Ch... to jednak lekko nie na miejscu moim zdaniem.,tak samo jak życzenie komukolwiek kontuzji. Ja mam inne zdanie i będę się cieszył z kilkunastu medali, nawet jak połowę z nich zdobędą sportowcy naturalizowani i wolę taki obrazek, niż meczarnie, czy groteskowa postawę na bieżni, czy macie swojskiego chłopaka z sąsiedztwa.

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 04 sie 2019, 15:13

Greebo pisze:
04 sie 2019, 14:59
Dla mnie to myślenie na zasadzie inni kradną - ja też mogę. ja tego nie kupuje, tka mnie wychowano że to że ktoś jest ch.. nie znaczy ze ch.. muszę być i ja.

Bawimy sie w naturalizację? ok, bawmy sie, ale wtedy nie patrzmy na żadne klasyfikacje medalowe etc bo to nie ma sensu. Mnie interesuje mnie kibicowanie Leonom, Gadzaevom, Khalidovom etc. Wolę nieudaczników ale wychowanych na "sąsiednim podwórku" a nie w Czeczeni czy na Kubie i zawsze mam radochę jak tego typu zawodnicy wpadną na dopingu, przemycie czy po prostu nabawią sie poważnej kontuzji.

Pomijam już fakt ze w naszym języku reprezentacje określamy jednak jako narodową a nie obywatelską a narodowości Leonowi nie da żaden papierek.

To powinieneś się cieszyć. Masz dużo więcej szans ba kibicowanie. W samym RIO medale zdobywali Kozak,Jasiński,Kudla czy Kerber. Kudla nawet biegał po zdobyciu medalu z polska flagą..
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 04 sie 2019, 15:14

Pamiętam taką sytuację z lekcji WOS-u (indywidualne, jako jedyny szykowałem się do matury rozszerzonej). Moja pani profesor, znając moje zacięcie sportowe, przy temacie patriotyzmu pokazała kibiców (nie kiboli, takich normalnych, jakich widać w Orbicie) i spytała "komu oni kibicują"? - "Naszym" odpowiedział pewny siebie drugoklasista, po czym pani wrzuciła zdjęcie... Olisadebe. :) Była konsternacja, ale uznałem, że skoro chciał dla nas grać, to i jemu się doping należy.
Oczywiście, oburzaliśmy się na Katar, że tworzy sobie reprezentację w ręczną za kosmiczne pieniądze, ale jest różnica między systemowym wykupywaniem za duże pieniądze najlepszych graczy, a nadaniem obywatelstwa komuś, komu nasz kraj się podoba, czuje się z nim związany, a który na pewno miał wiele więcej dużo lepszych finansowo ofert. Czy to jest hipokryzja? Może, ale raczej w małym stopniu. Dużo większą hipokryzją wykazują się ci, którzy twierdzą, że stoją po stronie czystości sportu (bo rozumiem, że to jest podstawa tego, aby każdy kraj korzystał ze swoich zasobów ludzkich, choćby miał przegrać), a jednocześnie życzą konkretnym zawodnikom kontuzji czy wpadnięcia na dopingu czy przemycie (swoją drogą - jak ktoś bierze albo przemyca, to też mu życzę, żeby wpadł, ale nie dlatego, że jest naturalizowany).

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 04 sie 2019, 16:00

barania głowa pisze:
04 sie 2019, 14:32
Wybrał nasz kraj. Samo w sobie jest to godne zauważenia – czołowy sportowiec swojej dyscypliny potencjalnie w najlepszych wieku dla sportowca chce nas reprezentować.
Tego nie neguję, ale dla mnie to za mało. Mam czuć nobilitację, bo zawodnik wybrał nasz kraj. Jakby zdobył medal to jak najbardziej niech idzie jako chorąży.
barania głowa pisze:
04 sie 2019, 14:32
Mając takiego chorążego jest szansa na promowanie sportowego kierunku emigracji z Ameryki Łacińskiej. Karaiby są m.in. kuźnią talentów w wielu konkurencjach lekkoatletycznych, w których mamy poważne braki – sprinty, skok w dal, trójskok.
Greebo pisze:
04 sie 2019, 14:38
Dla mnie naturalizacje dorosłych zawodników to taka sama choroba sportu jak doping.
Ryszard_1 pisze:
04 sie 2019, 14:53
Dokładnie barania glowo słusznie piszesz. Uważam, że nie ma co się tłumaczyć z obecności Leona, który jest nielicznym wyjątkiem wśród naturalizowanych sportowców.
Vojthas pisze:
04 sie 2019, 15:14
Oczywiście, oburzaliśmy się na Katar, że tworzy sobie reprezentację w ręczną za kosmiczne pieniądze, ale jest różnica między systemowym wykupywaniem za duże pieniądze najlepszych graczy, a nadaniem obywatelstwa komuś, komu nasz kraj się podoba, czuje się z nim związany, a który na pewno miał wiele więcej dużo lepszych finansowo ofert.
Dla mnie to są różne skrajności. Kupowanie zawodników, o którym pisze barania głowa to dla mnie za dużo. Jak dla mnie naturalizować powinno się tych, którzy albo u nas mieszkają, albo tutaj przyjadą, pobędą kilka lat, poznają język, założą rodzinę i będą czuli się przywiązani. Wtedy dajmy im obywatelstwo. Ale dawanie go na zasadzie - jesteś bardzo dobrym zawodnikiem, nie chcesz/nie możesz trenować u siebie to przyjedź do nas, chociaż pewnie nawet nie wiesz, gdzie jest Polska. Turcy w ostatnich latach "kupowali" na potęgę i dla mnie to powinno być zakazane. IAAF czy inne federacje powinni jakoś to zmienić. Np. ok możecie mieć zawodnika z nowym obywatelstwem, ale nie kupujesz sobie go, ale on musi spełnić określone kryteria. Np. mieszkać minimum 2 lat w kraju i zdać test językowy czy np. mieć korzenie.
Do 20 sierpnia można typować w Typerze MŚ w Kajakarstwie 2019! Zapraszam :)
PS. Nie ma pokręconych zasad :P

Awatar użytkownika
barania głowa

Post autor: barania głowa » 04 sie 2019, 17:36

Krolowa Sniegu pisze:
04 sie 2019, 16:00
IAAF czy inne federacje powinni jakoś to zmienić. Np. ok możecie mieć zawodnika z nowym obywatelstwem, ale nie kupujesz sobie go, ale on musi spełnić określone kryteria. Np. mieszkać minimum 2 lat w kraju i zdać test językowy czy np. mieć korzenie.
W idealnym świecie byłoby to wspaniałe rozwiązanie, ale świat taki nie jest. Przede wszystkim nie ma jak kontrolować brak zakupu. Przepływ środków można ukryć, np. podstawić firmy słupy, czy sponsorować komuś wakacje, dać pracę, czy stypendium. Szczególnie kraje arabskie nie są krajami transparentnymi i nie ma możliwości prześwietlać takich operacji.
Natomiast podane kryteria premiują naszych rywali ze siata zachodniego:
- czerpią sportowców ze swoich krajów postkolonialnych, więc nie ma problemów z testem językowym, i pewne korzenie da się prosto wywieść,
- zapewniają sportowcom stypendia na uczelniach, więc kwestia pobytu też jest spełniona.

My takich warunków nie jesteśmy wstanie tak łatwo spełnić, do tego polski język jest trudny do opanowania. Dlatego nie ma co stwarzać warunków, których sami nie spełnimy, a inni zrobią to sprawniej.

Dla mocno zbulwersowanych Leonem - mam pytanie jak zapatrujecie się na przykład Jolanty Ogar i jej powrotu, jest to większe przegięcie niż Leon albo Katarczycy, czy też nie.

jerro

Post autor: jerro » 04 sie 2019, 18:24

Greebo pisze:
04 sie 2019, 14:59

Okropnie Cię w takim razie wychowano skoro cieszysz się z tego że ktoś łapie poważną kontuzję .... masakra

Kazulinho

Post autor: Kazulinho » 05 sie 2019, 17:30

Zdecydowanie wolę kibicować zagranicznym zawodnikom w naszych barwach niż życzyć jakiemukolwiek sportowcowi poważnej kontuzji. Jak się przedstawić jednym zdaniem w skrócie.

Pomijając już fakt, że inny jest przypadek Leona, inny Slaughtera, Olisadebe, a jeszcze inny reprezentacji Kataru.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 05 sie 2019, 19:27

Kazulinho pisze:
05 sie 2019, 17:30
Zdecydowanie wolę kibicować zagranicznym zawodnikom w naszych barwach niż życzyć jakiemukolwiek sportowcowi poważnej kontuzji. Jak się przedstawić jednym zdaniem w skrócie.
Oczywiście. O ile mogę nie akceptować niektórych "zakupów" na zasadzie: "bierzemy, chociaż nic Cię z nami nie łączy", albo kupowania w stylu Kataru w piłce ręcznej, tak nigdy bym na to nie wpadła, żeby komuś źle życzyć zdrowotnie.
Do 20 sierpnia można typować w Typerze MŚ w Kajakarstwie 2019! Zapraszam :)
PS. Nie ma pokręconych zasad :P

ODPOWIEDZ