Kandydaci na chorążego

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
Kuburgha

Re: Kandydaci na chorążego

Post autor: Kuburgha » 30 lip 2019, 12:58

pbest pisze:
30 lip 2019, 12:48
ja bym postawił na Pawła Fajdka...on ma co odczarowywać
W sumie będzie i tak zmagał się z wielką presją, więc świadomość "klątwy" chyba dodatkowo go nie przytłoczy. Jeśli nie Partyka, to dla mnie byłby mocnym kandydatem.

Zresztą ma to raczej tylko chwilowe znaczenie. Ilu kibiców w kraju (poza forumowymi pasjonatami) wymieni chorążych np. z XXI wieku? A jakby zrobić sondaż uliczny, to pewnie jako kandydaci wygraliby Kubica z Lewandowskim (a Stoch blisko podium) ;)

Dlatego własnie uważam, że należy postawić na Partykę, bo choćby na chwile, miałoby to szansę być dostrzeżone w mediach na świecie. A co by nie mówić, to ta parada sportowców, to też jakiś element, w którym fajnie się dać zauważyć.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 30 lip 2019, 13:01

no name pisze:
30 lip 2019, 12:16
Królowa od jakiegoś czasu nie potrafi powstrzymać emocji i po raz któryś tam z kolei przedstawia SWOJE doskonale wszystkim znane radykalne zdanie prowokując do kolejnej politycznej gównoburzy, kiedy to poprzednią runfixe dopiero co ogarnął.
Co ma wspólnego temat "Kandydaci do chorążego" z analizowaniem moralnej jakości Klepackiej w tej roli ???
To inni wspomnieli o Klepackiej jako kandydatce, wyraziłam jedynie swoja opinię na jej temat i uzasadniłam, dlaczego nie akceptuję jej kandydatury. Tak jak nie akceptuję kandydatury Leona.
Kuburgha pisze:
30 lip 2019, 12:47
No to moim zdaniem jesteś ostatnią osobą na naszym forum, która ma prawo zwracać innym uwagę, że gdziekolwiek tu prezentują swoje poglądy np. polityczne, co tak skrzętnie (i jednostronnie) czynisz. Bo jeśli gotowa jesteś manifestować nie tylko na forum ale nawet na IO, to faktycznie nie brnij w to dalej i już nie ciągnij.
Nie, to nie są żadne poglądy polityczne. Obrona godności drugiego człowieka i jego praw, które łamie Klepacka nie jest polityką. Nie róbcie z elementarnego szacunku dla drugiego człowieka polityki. I na IO to nie byłaby żadna manifestacja polityczna. To nie sprzeciw wobec polityki, ale wobec atakowania innych. Dla mnie sytuacja analogiczna do tej, gdy ktoś dałby flagę skrajnemu rasiście. Też czarnoskórzy mieliby z nim wyjść. Nie wyszliby zapewne i tak samo zrozumiałabym, gdyby Ci tutaj tego nie zrobili. Na marginesie wielu z Was wspomina o tym, że Partyka to super medialna kandydatura i dużo by się o niej mówiło. Tak samo byłoby w tym przypadku.

Straszne jest to, że w szacunku widzicie politykę. Zresztą mam wielką nadzieję, że Klepacka ani na IO nie pojedzie, ani nikt jej flagi nie da. Wtedy nie będzie żadnego powodu do negatywnego odbioru tych IO.
Do 20 sierpnia można typować w Typerze MŚ w Kajakarstwie 2019! Zapraszam :)
PS. Nie ma pokręconych zasad :P

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 30 lip 2019, 13:15

Krolowa Sniegu pisze:
30 lip 2019, 13:01
Nie, to nie są żadne poglądy polityczne.
Chyba nie zrozumiałaś KŚ. Napisałem "poglądy np. polityczne", a generalnie w przypadku forum chodzi o odległe od sportu. Natomiast bojkot, to śmierć idei olimpijskiej. Pytasz o rasistę, to ja zapytam, czy potępiasz postawę Persów odmawiających rywalizacji z Żydami? Słusznie czynią? Pewnie powiesz, że nie. Ale może mają jakieś święte dla siebie uzasadnienie. Ważniejsze niż olimpijskie idee. Albo zasady obowiązują zawsze, albo nie wycierajmy sobie nimi ust. Bo inaczej każdy ma prawo bojkotować co i kogo chce i zrobimy z IO arenę setek manifestacji.

mtk

Post autor: mtk » 30 lip 2019, 13:28

Oboje macie wiele racji. To co opowiada Klepacka to nie poglądy polityczne, a gusła. Natomiast bojkot wg mnie to zaprzeczenie idei olimpizmu. W końcu przez te dwa tygodnie mamy zaprzestać wszelkich wojen. Zapominają o tym Persowie, szkoda byłoby, aby Polacy poszli tą drogą.
Tak na marginesie... Gdybym był maszynką losującą w sportach walki na IO to bym losował tak, by w pierwszych rundach zawsze Pers wpadał na Izraelczyka. :)

SzG

Post autor: SzG » 30 lip 2019, 13:41

Na szczęście głosy nt. bojkotu IO będące totalnym nieporozumieniem są tu głosem marginalnym. I dobrze.
Parafrazując b. prezydenta: Życzę KAŻDEMU polskiemu sportowcowi ,który pojedzie na igrzyska jak najlepszego miejsca, najlepiej medalu ,najlepiej złotego medalu.

Życzenia dla zawodników,żeby nie pojechali na igrzyska są wredne.

Monte88

Post autor: Monte88 » 30 lip 2019, 13:44

A ja bym chiał, by Klepacka na IO pojechała. Przynajmiej nie zawali tak, jak Białecka w Rio. A to, że ona nie jest rozgarnięta, to inna sprawa. Czy sportowiec mus być mądry? Według mnie, nie.
Zyczmy wszystkim tego, by się zakwalifikowali.
Quis custodiet ipsos custodes?

Pawło

Post autor: Pawło » 30 lip 2019, 13:54

Słuchajcie, to jednak Klepacka wyskoczyła pierwsza z agresją, więc rozpatrujmy to zgodnie z czasem. Tak, wg wielu to ona naruszyła idee olimpizmu i tak, uprawnione jest chyba dyskutowanie czy powinna być olimpijką. Według mnie nie i ja jej na IO nie będę dobrze życzył tylko dlatego, że jest "nasza". Szerzej oceniam ludzi. Życzę jej na IO trochę goryczy, której zadała tak wielu (karma) i tak, zawodnicy mają prawo ją bojkotować, w kadrze, na akwenie - też z innych państw. Formy jak każdy przyjmie - na tym polega dorosłość, wolność, wolny wybór.
Dla mnie winny jest zawsze tylko ten, który zaczyna, wyłącza się spod ochrony. Szanuję też głosy, które jej dobrze życzą na IO.
Wszystkie reakcje będą jedynie skutkiem, konsekwencją, jej świadomych działań jako dorosłego człowieka, wielomiesięcznych świadomych działań mimo wielu uwag i próśb - nawet od związku. Ona wywołała wiatr, ona zbierze żniwa, takie jakie zbierze. Nie będę jej współczuł, każdy się wobec niej określi jak będzie czuł.
Ale chyba schodzimy znów z tematu, ja mam nadzieję, że nigdy nie będzie takiej kwestii jak Klepacka jako chorąży polskiej ekipy, tyle.

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 30 lip 2019, 14:03

Pawło pisze:
30 lip 2019, 13:54
Dla mnie winny jest zawsze tylko ten, który zaczyna, wyłącza się spod ochrony.
To teraz zestaw to sobie z tym co pisałeś w off-owym wątku w obronie rozmaitych prowokacji. Nie będzie brzmiało dwulicowo? Oj będzie ;)

A poza tym zgadzam się, Klepacka jest dużą dziewczynką i musi sobie radzić z konsekwencjami tego co mówi i robi.

Pawło

Post autor: Pawło » 30 lip 2019, 14:27

Kuburgha pisze:
30 lip 2019, 14:03
Pawło pisze:
30 lip 2019, 13:54
Dla mnie winny jest zawsze tylko ten, który zaczyna, wyłącza się spod ochrony.
To teraz zestaw to sobie z tym co pisałeś w off-owym wątku w obronie rozmaitych prowokacji. Nie będzie brzmiało dwulicowo? Oj będzie ;)

A poza tym zgadzam się, Klepacka jest dużą dziewczynką i musi sobie radzić z konsekwencjami tego co mówi i robi.
Oj, mieszamy chyba wątki, niezbyt zgodnie z Regulaminem. Nie, nie zabrzmi dwulicowo. Zaczęła, już daaaaaawno ;)...strona dominująca w PL, strona...hhmmm...kolorowa odpowiada. Jestem raczej konsekwentny, staram się być. Ty patrzysz za bardzo na formy, gubisz trochę przekazywane nimi treści :). Ale nie piszmy tu o tym. Tak, Zośki dotyczą wszystkie prawa, które dotyczą każdej dorosłej osoby. Na szczęście...chyba...trochę się wyciszyła, no jest w każdym razie o niej ciszej

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 30 lip 2019, 15:55

Odpowiedziałem więc Ci w stosownym wątku dlaczego uważam inaczej niż Ty, że jest to jednak dwulicowość. Zresztą wpis z tego tu wątku potraktuj raczej jako właśnie taki z lekkim przymrużeniem oka.

A co do chorążych, to jaka jest faktycznie praktyka wyboru? Nigdy się tym nie interesowałem. Decyduje PKOL? Jego prezes jednoosobowo? Są jakieś konsultacje z zawodnikami?

Pawło

Post autor: Pawło » 30 lip 2019, 15:58

W sumie ciekawe, obstawiam lekki chaos w tym zakresie, znaczy trochę przypadku. Kwestia lokalizacji wiosek (np. żeglarzy), terminów, zgód trenerów, planów zawodników, temperatur itp. pewnie.
Pamiętam, że najbardziej zdziwiła mnie Ligocka z flagą :)

Awatar użytkownika
Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 30 lip 2019, 17:25

Na pewno decyduje jakieś gremium. Być może prezydium, być może cały zarząd PKOl, kto to wie. Pamiętam, że przed Pjongczangiem Kraśnicki ogłaszał, że Bródka został wybrany jednogłośnie. A więc było jakieś głosowanie.
TYPER MŚ W SPORTACH WALKI! POWALCZ O ZWYCIĘSTWO, TYPUJ JUŻ TERAZ!

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 30 lip 2019, 18:14

Col_Frost pisze:
30 lip 2019, 17:25
Na pewno decyduje jakieś gremium. Być może prezydium, być może cały zarząd PKOl, kto to wie. Pamiętam, że przed Pjongczangiem Kraśnicki ogłaszał, że Bródka został wybrany jednogłośnie. A więc było jakieś głosowanie.
Głosowanie niekoniecznie. Mogło być na zasadzie "proponuję/proponujemy Zbyszka Bródkę, czy ktoś jest przeciw?", aplauz i koniec. Bach tak załatwia niektóre sprawy w MKOl.

barnaba

Post autor: barnaba » 30 lip 2019, 18:14

Prawie na pewno chorążym nie będzie Klepacka, więc odpuśćmy ten temat :)

Pamiętajcie, że najważniejszym jest, by ta funkcja nie przeszkodziła w wyniku sportowym. Reszta to sprawy drugorzędne, nawet jak chorążym zostanie rezerwowy drużyny siatkarskiej, albo tenisista, to co?
Kiedyś na zimowych IO został bobsleista i też było dobrze, flagi nie upuścił. ;)

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 30 lip 2019, 18:16

barnaba pisze:
30 lip 2019, 18:14
Pamiętajcie, że najważniejszym jest, by ta funkcja nie przeszkodziła w wyniku sportowym. Reszta to sprawy drugorzędne, nawet jak chorążym zostanie rezerwowy drużyny siatkarskiej, albo tenisista, to co?
No z jednej strony to taki podniosły moment. Jak dla mnie szkoda, że to nie mogą być sportowcy, którzy np. skończyli karierę w minionym cyklu.
Do 20 sierpnia można typować w Typerze MŚ w Kajakarstwie 2019! Zapraszam :)
PS. Nie ma pokręconych zasad :P

ODPOWIEDZ