Kandydaci na chorążego

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
Pawło

Re: Kandydaci na chorążego

Post autor: Pawło » 29 lip 2019, 13:17

mrpotato pisze:
29 lip 2019, 12:46
Pawło pisze:
29 lip 2019, 12:19

O, faktycznie, masz rację - dla mnie nr 2. Maja byłaby nr 3, ale dojedzie za późno pewnie (jak zwykle) +..klątwa;p.
mtb tym razem jest na początku igrzysk

skoro jest klątwa
to ja bym dał kij do niesienia komus niezagrożonemu medalem, powinien być albo szerzej znany albo mieć dobrą prezencję...nie chodzi o Ryszarda Henryka
O, inny rozkład emocji, czas zapoznać się z harmonogramem, chyba za bardzo przywykłem do starego planu. Ale to pewnie i tak wyklucza tą funkcję u niej. Wydaje się, że 2 mocne kandydatury mamy (ewent 3 z Anitą, ale kilka jej akcji było średnio fajnych), Lewandowski też imho zasługuje, Kubot to dla mnie nie ten format, Kubiak trochę przesadził ostatnio, a Leon...dopiero rok będzie naszym reprezentantem (o ile pojedziemy)...chyba mamy zawodników, którzy zasługują na ten zaszczyt bardziej. Mój czarny koń to ewentualnie Lisek.

barnaba

Post autor: barnaba » 29 lip 2019, 17:35

Zanim wybierzemy chorążego, weźmy pod uwagę kilka rzeczy
1. Nie może być to zawodnik, który startuje następnego dnia- impreza skończy się po północy, a uczestnicy zasną pewnie koło 3-4:00- to raczej wyklucza wioślarzy
2. Musi być to zawodnik, który będzie w Tokio na początku Igrzysk- co czyni wątpliwym wyróżnienie lekkoatlety.
3. Flaga jest dość ciężka, a trzeba ją trzymać kilka godzin- co raczej wyklucza np. gimnastyczki i sterników wioślarskich

mtk

Post autor: mtk » 29 lip 2019, 18:13

Ja bym też postawił na Partykę, to byłoby rewelacyjne dla propagowania idei olimpizmu (i paraolimpizmu). Oczywiście jeszcze musi się zakwalifikować i na drugi dzień nie grać meczu, a zdaje się że oba warunki mogą przeszkadzać, oczywiście nie oba naraz. ;)

Awatar użytkownika
barania głowa

Post autor: barania głowa » 29 lip 2019, 20:01

runfixe pisze:
29 lip 2019, 12:06
Co w z tym Leonem, od kiedy to chorążymi są debiutanci bez żadnych medali?
Bywały już przypadki chorążych debiutantów bez medali. Całkiem nie tak dawno zimie w 1994 r. Tomasz Sikora, w odległej przeszłości Tadeusz Rut w 1956 r. Poza tym Leon jest srebrnym medalistą mś - co prawda dla Kuby, ale medal na koncie ma.
Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 29 lip 2019, 21:01

Tylko, że w zimowych długo nie mieliśmy medalistów olimpijskich, albo mieliśmy bardzo nielicznych, więc tutaj trudniej jest wybrać. Do Patryki nic nie mam, podziwiam ją za to, że walczy też na olimpiadzie. Ale czy to aż taka gwiazda, żeby ją wybrać? Jak dla mnie to powinien być ktoś znany w swojej dyscyplinie, kto ma medale i się udziela. Taki Małachowski jest w tym przypadku idealny, podobnie jak Włoszczowska. A Leon? Co on zrobił dla Polski, żeby nieść flagę? Może kajakarka? Marta Walczykiewicz, Karolina Naja albo Beata Rosolska jeśli pojedzie, która ma w końcu trzy medale IO.
Do 20 sierpnia można typować w Typerze MŚ w Kajakarstwie 2019! Zapraszam :)
PS. Nie ma pokręconych zasad :P

Awatar użytkownika
123qwe

Post autor: 123qwe » 29 lip 2019, 21:14

Też tak myślę. Dla mnie wybór Partyki był by w pewnym sensie objawem pozytywnej dyskryminacji. Nie ma co ukrywać że tego zaszczyty doznała by dlatego że jest niepełnosprawną.

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 29 lip 2019, 21:55

Krolowa Sniegu pisze:
29 lip 2019, 21:01
Do Patryki nic nie mam, podziwiam ją za to, że walczy też na olimpiadzie. Ale czy to aż taka gwiazda, żeby ją wybrać?
Widziałem gdzieś dawno reportaż, z którego wynikało, że budziła niesamowite zainteresowanie zagranicznych mediów w trakcie IO w Pekinie. Znacznie większe niż nasi medaliści (może nawet razem wzięci). Więc upieram się, że wizerunkowo to dobry pomysł.
Poza tym wystąpiła już na 3 IO. Ilu członków naszej reprezentacji mogłoby się pochwalić teraz takim stażem? (oczywiście bodajże 4 IP już nie liczę). Wielu tu się na starym jeszcze forum zachwycało IP. Na nich jest mega gwiazdą, więc to też nie taka znowu dyskryminacja innych sportowców, bo tylu złotych medali igrzysk, to chyba nikt z naszych startujących w Tokio nie ma ;)
Ale oczywiście najpierw niech się zakwalifikuje.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 29 lip 2019, 21:57

Kuburgha pisze:
29 lip 2019, 21:55
Widziałem gdzieś dawno reportaż, z którego wynikało, że budziła niesamowite zainteresowanie zagranicznych mediów w trakcie IO w Pekinie. Znacznie większe niż nasi medaliści (może nawet razem wzięci). Więc upieram się, że wizerunkowo to dobry pomysł.
Możliwe, nie przeczę. Jednak ja osobiście widzę Piotra Małachowskiego, jako osobę, która dla mnie po prostu na to zasługuje. Nie tylko za wyniki, ale również postawę.

mtk

Post autor: mtk » 29 lip 2019, 22:23

Krolowa Sniegu pisze:
29 lip 2019, 21:01
Do Patryki nic nie mam, podziwiam ją za to, że walczy też na olimpiadzie. Ale czy to aż taka gwiazda, żeby ją wybrać? Jak dla mnie to powinien być ktoś znany w swojej dyscyplinie, kto ma medale i się udziela.
Już ktoś Ci napisał, że ma wszystkie te cechy. Też słyszałem, że na IO wzbudzała większe zainteresowanie mediów niż mistrzowie pingpongowi z Chin. Więc jest gwiazdą swojej dyscypliny (gwiazda to nie tylko czyste wyniki), ma medale (para- ale jednak), udziela się. Mało który kraj ma takiego rodzynka, warto to wykorzystać. Byłoby o Polsce głośno chociaż w pierwszy dzień, bo potem raczej nie będzie. I klątwa jej nie groźna, bo szans na medal nie ma, no chyba, że minimalne w drużynie.... a jakby akurat ona z pomocą koleżanek to przełamała, to byłoby coś niesamowitego

dd100

Post autor: dd100 » 29 lip 2019, 22:45

W sumie kto jak kto, ale ona to chyba idealny kandydat na przełamanie.
Ostatnio zmieniony 29 lip 2019, 22:46 przez dd100, łącznie zmieniany 1 raz.

maruda

Post autor: maruda » 29 lip 2019, 22:45

Natalia Partyka pod względem wizerunkowym itp. nadaje się idealnie.
Ale wiecie, że wszystkie singlistki wystąpią 25 lipca (dzień po otwarciu)?
A kwalifikacja drużyny oznacza automatyczne prawo wystawienia dwóch zawodniczek indywidualnie?

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 29 lip 2019, 23:33

maruda pisze:
29 lip 2019, 22:45
A kwalifikacja drużyny oznacza automatyczne prawo wystawienia dwóch zawodniczek indywidualnie?
Tak.
maruda pisze:
Wszystkie? Nie tylko pierwsza/druga runda (najniżej rozstawione, choć pewnie Partyka by wśród nich była)?
Kuburgha pisze:
29 lip 2019, 21:55
Poza tym wystąpiła już na 3 IO. Ilu członków naszej reprezentacji mogłoby się pochwalić teraz takim stażem?
Spisak (wejdzie do klubu 5), Włoszczowska (weszłaby do klubu 5 gdyby nie kontuzja przed Londynem), Małachowski, Lewandowski, Włodarczyk, Fedaczyński, Augustyn, Szost, Burda (wejdzie do klubu 5), Brzeziński, Wasick, Li, Michalik, Wieszczek, Bogacka (wejdzie do klubu 5), Klepacka (wejdzie do klubu 5) i poza konkursem Shelton (byłaby druga w klubie 5, która nie zawsze startowała dla Polski)
W sumie 17 aktywnych sportowców+Partyka osiemnasta.
Oczywiście, jest kwestia tego, na ile realne są starty tych osób - wioślarze się łapią, bo przeszli z ósemki do czwórki i radzą sobie nieźle, Li jest tak pewna jak Partyka, chodziarze raczej też się załapią, co do reszty lekkoatletów nie mam wątpliwości, tak jak do Spisaka i Włoszczowskiej, Wasick jest pewniaczką do sztafety... zapaśniczki już najlepsze lata mają za sobą, Bogacka chyba też, ale gdyby kwalifikacja w karabinie rzutem na taśmę wpadła, to walczyłaby chyba o miejsce, Klepacka... cóż, ja mam nadzieję, że wewnętrzne kwalifikacje wygra ktoś inny.

maruda

Post autor: maruda » 29 lip 2019, 23:42

Vojthas pisze:
29 lip 2019, 23:33
maruda pisze:
Tak.
To było pytanie czy wiecie o tym, a nie czy tak jest ;)
Vojthas pisze:
maruda pisze:
Wszystkie? Nie tylko pierwsza/druga runda (najniżej rozstawione, choć pewnie Partyka by wśród nich była)?
A widzisz, może jestem w błędzie. Jest gdzieś rozpisany system turnieju singlowego? Taki jak w Rio?
W sobotę mamy eliminacje (szczątkowe jak sądzę) i pierwszą rundę. Więc faktycznie te z wolnymi losami mają wolne. I faktycznie - Partyka raczej musiałaby grać :)
Ostatnio zmieniony 29 lip 2019, 23:56 przez maruda, łącznie zmieniany 1 raz.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 29 lip 2019, 23:52

mtk pisze:
29 lip 2019, 22:23
Już ktoś Ci napisał, że ma wszystkie te cechy. Też słyszałem, że na IO wzbudzała większe zainteresowanie mediów niż mistrzowie pingpongowi z Chin.
TO po co powtarzasz treści? :P
Vojthas pisze:
Klepacka... cóż, ja mam nadzieję, że wewnętrzne kwalifikacje wygra ktoś inny.
Mam nadzieję, że jeśli ktoś wpadnie na taki pomysł, to inni zawodnicy to zbojkotują.

maruda

Post autor: maruda » 29 lip 2019, 23:55

Krolowa Sniegu pisze:
29 lip 2019, 23:52
Vojthas pisze:
Klepacka... cóż, ja mam nadzieję, że wewnętrzne kwalifikacje wygra ktoś inny.
Mam nadzieję, że jeśli ktoś wpadnie na taki pomysł, to inni zawodnicy to zbojkotują.
Tak, tylko bojkotu nam potrzeba.
Nie sądzę, żeby Klepacka miała być rozpatrywana jako chorąży. A w kwalifikacjach krajowych chyba prowadzi? ;)

ODPOWIEDZ