Pływanie synchroniczne

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
MatG

Pływanie synchroniczne

Post autor: MatG » 22 lut 2017, 12:22

Kuburgha pisze:QR_BBPOST
123qwe pisze:QR_BBPOST Jak równość to równość (ale co z zawodami w pływaniu synchronicznym panów czy męskiej gimnastyce artystycznej? ;)
Żeby nie mieszać odpowiem w nowym temacie. Nie wiem czy wiecie, ale w 2015 na MŚ w pływaniu synchronicznym zadebiutowała konkurencja duetów mieszanych. Wystartowało co prawda tylko pięć par, ale pewnie z roku na rok będzie ich więcej.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Re: Pływanie synchroniczne

Post autor: runfixe » 27 lis 2018, 17:09

Polski związek pływacki właśnie szuka na FB odważnych panów do mikstu. Tak piszę jakby byli chętni.

Kilka dni temu dowiedziałem się, że we Francji jest oficjalnie 200 mężczyzn trenujących pływanie synchroniczne i zastanawiałem się jak to jest w Polsce ;)

Awatar użytkownika
Wilczek19857

Re: Pływanie synchroniczne

Post autor: Wilczek19857 » 27 lis 2018, 17:45

Ja sądzę, że nowe konkurencje w mikstach są rozpowszechniane na mistrzostwach świata i pucharach świata nie bez powodu, mam pewne podejrzenia i dużo szukam po necie potencjalnych nowych konkurencji, które mają sprawić równowagę płci na igrzyskach i zostać zgłoszone jako propozycje do Paryża, a wśród nich ma być para mieszana w synchronizacja pływania artystycznego, skokach do wody, w kajakarstwie górskim c-2, gimnastyce akrobatycznej, skokach na trampolinie, golfie, łukach bloczkowych, pięcioboju nowoczesnym. Na pewno znaczenie będzie miał wpływ zdobywanych medali przez reprezentantów Francji na imprezach międzynarodowych jak mistrzostwa świata.

ODPOWIEDZ