Siatkówka

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
Awatar użytkownika
Merlin

Re: Siatkówka

Post autor: Merlin » 08 lis 2019, 22:10

Vojthas pisze:
08 lis 2019, 17:49
mrpotato pisze:
08 lis 2019, 15:04
jedyny polski trener który zdobył medal poważnej imprezy w siatkówce, licząc K i M
W XXI w. - wcześniej był Wagner, a jeszcze wcześniej Poburka i Krysik.
Geyer, Strycharzewski, Krzyżanowski, Tyszecki, Szpyt, Szlagor, Welcz, Skiba.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 08 lis 2019, 22:26

Merlin pisze:
08 lis 2019, 22:10
Vojthas pisze:
08 lis 2019, 17:49

W XXI w. - wcześniej był Wagner, a jeszcze wcześniej Poburka i Krysik.
Geyer, Strycharzewski, Krzyżanowski, Tyszecki, Szpyt, Szlagor, Welcz, Skiba.
Nie dopowiedzialem i teraz zbieram...chodziło o ludzi którzy mogą dać wywiad w sprawie albo chociaż większość z nas mogła być świadkami zdarzeń,że prehistorię mamy niezłą to nawet ja wiem a średnio się interesuje akurat tymi aspektami
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

mrpotato

Post autor: mrpotato » 08 lis 2019, 22:33

Vojthas pisze:
08 lis 2019, 19:10
barnaba pisze:
08 lis 2019, 19:01
Gwoli prawdy- tamten medal był w dużej części zasługą Piotra Makowskiego. Gdy Matlak opuścił ME ze względu na ciężką chorobę żony, zespół przejął Makowski i zaczął grać lepiej dochodząc do brązowego medalu.
Sam Makowski po dziś dzień mówi przy każdej okazji, że medal jest zasługą Matlaka. Ale wszyscy wokół i tak wiedzą swoje...
Generalnie pamiętam to dobrze i zespół był motorycznie świetnie przygotowany tylko skrzywiona twarz Matlaka na czasach niezbyt motywująco działała a Makowski choć też nie tytan przekazu merytorycznego to jednak swoim spokojem dobrze zadziałał na dziewczyny i uwolniły do końca swój potencjał ku radości kibiców...Matlaka tak miał że co by nie mówił to miał ton pretensji i twarz człowieka który wypił pół słoja formaliny ale przygotować zespół potrafił naprawdę przyzwoicie...motoryka,wolicjonalnosc,team spirit to wszystko było imho
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

Outsider

Post autor: Outsider » 08 lis 2019, 22:44

A oficjalny profil PZPS na twitterze gasi pożar benzyną i udostępnia link do takiego wywiadu z podpisem 'Warto mieć pełny pogląd!":
http://www.sport.pl/siatkowka/7,64948,2 ... enera.html

Sam rozmówca na twitterze "popełnił" już takie wpisy: Po pierwszych sygnałach o buncie "Jeżeli to prawda to jest to skandal!!!Ogon merda psem!!!Szczerze to wyjazd z „pseudo reprezentantkami”, Jack powoła juniorki i do przodu a dwóm menadżerom zakaz wykonywania zawodu postawiony przez PZPS-Teraz zobaczymy kto ma jaja...???Zwolnienie to będzie pomyłka jaj z jajecznicą" i po oświadczeniu dziewczyn: "W artykule oświadczenie które jest skandalem w historii polskiego sportu, nastepuje proces dewaluacji zawodu/pozycji trenera...dziś myśle ze tylko oficjalny i mocny głos trenerski z naszej strony może wyjaśnić „gwiazdeczkom” role na lini zawodnik-trener..."

WZP

Post autor: WZP » 08 lis 2019, 23:02

https://sport.onet.pl/siatkowka/repreze ... em/r6jdgr1
W 2015 roku został kandydatem do poprowadzenia kobiecej reprezentacji i już na wstępie nie miał łatwo. Głośno mówiono się, że bardziej doświadczone zawodniczki po niepowodzeniach z Piotrem Makowskim w roli selekcjonera chciały trenera z zagranicy. I taki był na horyzoncie. Massimo Barbolini wydawał się pewniakiem do przejęcia zespołu, który miał o wiele bogatsze CV, jeśli chodzi o pracę z kobietami.

Nieoczekiwanie postawiono na Nawrockiego. Zaczął świetnie, bo od srebra na Igrzyskach Europejskich. Dzięki świetnym wynikom udało się zdobyć tyle punktów do rankingu, że Polki pojechały na igrzyska do Rio de Janeiro. Tam jednak przegrały wszystkie spotkania.
Ma ktoś te mecze? Ktoś mnie okradł z emocji!

mtk

Post autor: mtk » 08 lis 2019, 23:05

Kuburgha pisze:
08 lis 2019, 17:02
mtk pisze:
08 lis 2019, 12:00
Natomiast trzeba było coś znaleźć na niego, by wpuścić "swoich".
Tak dla porządku, bo się pogubiłem, kto znalazł coś na Przedpełskiego, aby wpuścić swoich?

Najpierw jedna partia się tam przytuliła (kto wie, czy to nie była nawet rozgrywka wewnątrzpartyjna), a potem następna partia z chęcią ją zastąpiła. Najbardziej "zaangażowany" politycznie związek sportowy jaki znam ;)
Co do wywiadu udostępnionego na twitterze PZPS to... brak słów...

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 08 lis 2019, 23:53

mtk pisze:
08 lis 2019, 23:05
Kuburgha pisze:
08 lis 2019, 17:02

Tak dla porządku, bo się pogubiłem, kto znalazł coś na Przedpełskiego, aby wpuścić swoich?

Najpierw jedna partia się tam przytuliła (kto wie, czy to nie była nawet rozgrywka wewnątrzpartyjna), a potem następna partia z chęcią ją zastąpiła. Najbardziej "zaangażowany" politycznie związek sportowy jaki znam ;)
Co do wywiadu udostępnionego na twitterze PZPS to... brak słów...
Czyli jeśli dobrze zrozumiałem, to sugerujesz, że to jeszcze PO wrobiła, czyli jak pisałeś "znalazła coś na" Przedpełskiego?

A co do zainteresowania polityków (wszystko jedno jakiej opcji) PZPS-em to chyba nie dziwne. To chyba najbogatszy, obok PZPN-u, związek. Jeden z nielicznych, który nie jest niemal w całości na garnuszku państwa, ale ma jakieś pieniądze z innych źródeł.

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 09 lis 2019, 0:08

Kuburgha pisze:
08 lis 2019, 23:53
Czyli jeśli dobrze zrozumiałem, to sugerujesz, że to jeszcze PO wrobiła, czyli jak pisałeś "znalazła coś na" Przedpełskiego?
Kto rządził, gdy wyszła "afera" z Przedpełskim? Kto został jego następcą? Z ramienia czyjej partii był wtedy posłem (jest nim do dziś i będzie również od wtorku).

WZP

Post autor: WZP » 09 lis 2019, 0:59

Outsider pisze:
08 lis 2019, 22:44
A oficjalny profil PZPS na twitterze gasi pożar benzyną i udostępnia link do takiego wywiadu z podpisem 'Warto mieć pełny pogląd!":
http://www.sport.pl/siatkowka/7,64948,2 ... enera.html

Sam rozmówca na twitterze "popełnił" już takie wpisy: Po pierwszych sygnałach o buncie "Jeżeli to prawda to jest to skandal!!!Ogon merda psem!!!Szczerze to wyjazd z „pseudo reprezentantkami”, Jack powoła juniorki i do przodu a dwóm menadżerom zakaz wykonywania zawodu postawiony przez PZPS-Teraz zobaczymy kto ma jaja...???Zwolnienie to będzie pomyłka jaj z jajecznicą" i po oświadczeniu dziewczyn: "W artykule oświadczenie które jest skandalem w historii polskiego sportu, nastepuje proces dewaluacji zawodu/pozycji trenera...dziś myśle ze tylko oficjalny i mocny głos trenerski z naszej strony może wyjaśnić „gwiazdeczkom” role na lini zawodnik-trener..."
Ja już wiem to "robił za materac" :D

mtk

Post autor: mtk » 09 lis 2019, 8:29

WZP pisze:
08 lis 2019, 23:02
https://sport.onet.pl/siatkowka/repreze ... em/r6jdgr1
W 2015 roku został kandydatem do poprowadzenia kobiecej reprezentacji i już na wstępie nie miał łatwo. Głośno mówiono się, że bardziej doświadczone zawodniczki po niepowodzeniach z Piotrem Makowskim w roli selekcjonera chciały trenera z zagranicy. I taki był na horyzoncie. Massimo Barbolini wydawał się pewniakiem do przejęcia zespołu, który miał o wiele bogatsze CV, jeśli chodzi o pracę z kobietami.

Nieoczekiwanie postawiono na Nawrockiego. Zaczął świetnie, bo od srebra na Igrzyskach Europejskich. Dzięki świetnym wynikom udało się zdobyć tyle punktów do rankingu, że Polki pojechały na igrzyska do Rio de Janeiro. Tam jednak przegrały wszystkie spotkania.
Ma ktoś te mecze? Ktoś mnie okradł z emocji!
Nikt Cię nie okradł bo nie było żadnych emocji - przecież redaktor napisał ze wszystko przegrały. I właśnie wtedy trener powinien wylecieć z roboty ;);)

anoda

Post autor: anoda » 09 lis 2019, 9:26

Możecie mi przypomnieć z kim przegrały te mecze? :)

SzG

Post autor: SzG » 09 lis 2019, 10:49

Z Koreą Północną,Cesarstwem Rzymskim i Czechosłowacją.

mtk

Post autor: mtk » 09 lis 2019, 11:09

I wtedy prezes powiedział, że jak znowu przegramy z Czechosłowacją, to zwolni trenera!

Awatar użytkownika
sharkinator

Post autor: sharkinator » 09 lis 2019, 11:24

Tekst o kapitan drużyny jest żenujący. Chyba nikt nie bierze na poważnie tego człowieka.

WZP

Post autor: WZP » 09 lis 2019, 11:59

sharkinator pisze:
09 lis 2019, 11:24
Tekst o kapitan drużyny jest żenujący. Chyba nikt nie bierze na poważnie tego człowieka.
Przyznam szczerze, że przeczytałem ten wywiad bardzo wybiórczo, trochę mnie boli jak to czytam, ale teraz zajrzałem, czytam i oczom nie wierzę...
A zawodniczki jakie doświadczenie trenerskie mają? Jakie wykszatłcenie, jaką wiedzę? Może odrobinę praktyki, ale to wszystko. Dla przykładu pani kapitan lepiej by zrobiła, gdyby wolny czas zamiast na kręcenie afery poświęciła na pracę nad poprawieniem sprawności. Na dziś wygląda jak nasz jedyny okręt podwodny, który pływa, ale nie strzela i nie jest zwrotny. Jak jakaś torpeda trafi to trafi, czasem nawet trzy czy pięć razy w meczu, ale żeby samemu wypuścić bombę to zapomnijmy - dynamika jak w ORP Błyskawica, uzbrojenie zresztą też. W kolejce są młodsze i lepsze. I to bardzo boli.
Ja już się zastanawiam czy ja jestem normalny przy tej całej aferze.
Zawsze mi się wydawało, że jeżeli zawodniczka ma problemy motoryczne czy jakiekolwiek sprawnościowe to właśnie trener jest od tego by to poprawić. On tu zachwala Nawrockiego, ale ewidentny problem Kąkolewskiej nie został rozwiązany.
Poza tym to trener wybiera siatkarki do składu, więc skoro Aga jest taką kulą u nogi to co ona robi w reprezentacji?
SzG pisze:
09 lis 2019, 10:49
Z Koreą Północną,Cesarstwem Rzymskim i Czechosłowacją.
Kurła, w necie nigdzie nie mogę znaleźć... :roll:

ODPOWIEDZ