Siatkówka

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
WZP

Re: Siatkówka

Post autor: WZP » 13 sie 2019, 21:41

Ukassiu pisze:
13 sie 2019, 18:39
WZP pisze:
13 sie 2019, 9:00

Niestety, ale takie decyzje to już podejmuje rząd.
Gdyby nie MS 2018 to Orlen całkowicie by się wycofał z siatkówki, za loty trzeba czymś zapłacić...
Wiec wątpię by chcieli wyłożyć coś jeszcze. :roll:

Orlen przynosi ostatnio takie zyski, że 1mln to pryszcz. Poza tym już pisałem, że związek pozyskał nowego dużego sponsora więc pieniędzy na pewno nie zabraknie
Niestety ale nowy sponsor jest tylko na spodenkach męskiej reprezentacji. Oczywiście PZPS może zarządzać pieniędzmi jak im się podoba, ale to dużo mówi.

mtk

Post autor: mtk » 13 sie 2019, 21:47

Col_Frost pisze:
13 sie 2019, 21:36
mtk pisze:
13 sie 2019, 21:12
A niby dlaczego uważasz, że w siatkówce mają być najlepsze drużyny, a w tenisie stołowym nie ma być najlepszych zawodników? Pewnie na 64 będzie 55 Chińczyków - są najlepsi, więc niech grają.
W zasadzie nie śmiałem tu rzucać aż tak odważnych opinii, ale w sumie uważam, że tak właśnie powinno być :-P
Tylko kogo poza Chinami by to interesowało? ;)

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 13 sie 2019, 22:13

Col_Frost pisze:
mtk pisze:
A niby dlaczego uważasz, że w siatkówce mają być najlepsze drużyny, a w tenisie stołowym nie ma być najlepszych zawodników? Pewnie na 64 będzie 55 Chińczyków - są najlepsi, więc niech grają.
W zasadzie nie śmiałem tu rzucać aż tak odważnych opinii, ale w sumie uważam, że tak właśnie powinno być :-P
mtk pisze:
A jeśli Polacy mogą zmontować dwie świetne drużyny siatkarzy, to czemu nie dopuścić obydwu? Śmiem twierdzić, że nawet mielibyśmy szansę na dwa medale.
Myślę, że trochę Cię ponosi po F6 Ligi Narodów, niemniej akurat w tym przypadku byłbym przeciwny, bo nominalnie jedna z tych drużyn byłaby tą gorszą.
Oczywiście, że jedna z tych drużyn byłaby gorszą. Bo najlepsza może być tylko jedna. Jeśli regularnie wygrywamy z Brazylią, to Brazylia też jest gorsza. Czyli ma nie jechać? No to pojedzie tylko jedna drużyna, bo tylko ona nie jest gorsza od nikogo. Tylko jak wtedy grać, jak nie ma rywala?

Awatar użytkownika
Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 13 sie 2019, 22:26

mtk pisze:
13 sie 2019, 21:47
Col_Frost pisze:
Tylko kogo poza Chinami by to interesowało? ;)
Oczywiście kibiców tenisa stołowego, z kolei kibiców poszczególnych reprezentacji już nie. Czyli w sumie odwrotnie niż spotkanie Polski z Egiptem w siatkówkę, którego poza kibicami obu tych drużyn, nie obejrzy prawie nikt ;-)
Vojthas pisze:
13 sie 2019, 22:13
Oczywiście, że jedna z tych drużyn byłaby gorszą. Bo najlepsza może być tylko jedna. Jeśli regularnie wygrywamy z Brazylią, to Brazylia też jest gorsza. Czyli ma nie jechać? No to pojedzie tylko jedna drużyna, bo tylko ona nie jest gorsza od nikogo. Tylko jak wtedy grać, jak nie ma rywala?

Wiesz jaka jest różnica między "nominalnie", a "na boisku"? :-P Nie bez powodu drużyny rezerw nie mogą grać w najwyższych klasach rozgrywkowych.
TYPER MŚ W SPORTACH WALKI! POWALCZ O ZWYCIĘSTWO, TYPUJ JUŻ TERAZ!

airborell

Post autor: airborell » 13 sie 2019, 23:03

mtk pisze:
13 sie 2019, 21:24
A Kanada jest 5 w FIVB, a nikt tu nie płacze, że mogą odpaść, natomiast płaczą nad 9 Francją i 10 Serbią...
Bo ranking niekoniecznie jest odzwierciedleniem sportowej siły. I to też jest problem FIVB.

mtk

Post autor: mtk » 13 sie 2019, 23:36

Dyskusja zaczyna przypominać tą o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkiej Nocy i odwrotnie.... :P
Z mojej strony pas

Lukash

Post autor: Lukash » 13 sie 2019, 23:40

WZP pisze:
12 sie 2019, 8:46
no name pisze:
12 sie 2019, 8:12

Moim zdaniem zdecydowanie Kochanowski za Kłosa.
Ze względu na pobyt w Bydgoszczy nie oglądałem meczów w Gdańsku i nie wiem jaką rolę odegrał w nich Kłos. Ale na przestrzeni kilku ostatnich lat pamiętam wiele sytuacji, kiedy to w istotnych meczach nie dźwigał presji i grał po prostu słabo.
A ćwierćfinał na igrzyskach, bez względu na to z kim, trzeba będzie wygrać blokiem. tak jak wygraliśmy tajbreaka z USA w półfinale MŚ.
To obejrzyj powtórkę meczu ze Słowenią i zobacz kto blokował. Kochanowski na dzień dzisiejszy nie ma tylu atutów co Kłos.
Niestety to niewymierna próbka, bo Kłos grał jedynie w "nieistotnych momentach", czyli z Tunezją i ze Słowenią, gdy było rozstrzygnięcie turnieju.

Nie zmienia to jednak faktu, że zaprezentował się świetnie i właśnie jego wejście dodało ten blok, którego brakowało w pierwszych dwóch setach, przez co się męczyliśmy. Jednak przewidywanie składu na dziś to duża loteria- może się sporo zmienić(kontuzje, rozwój), a przecież ciągle żyje ktoś taki jak Mateusz Mika, który potencjał ma ogromny.

Co do kasy PZPS i jego sponsorów, często publicznej kasy- naprawdę uważacie, że warto płacić tak gigantyczny haracz dla CEV? Dziewczyny muszę sobie poradzić, jeżeli chcą coś na tych IO osiągnąć. Jedną szansę już zmarnowały, zresztą tych polskich turniejów byłoby po prostu za dużo.

Awatar użytkownika
matt_

Post autor: matt_ » 13 sie 2019, 23:54

mtk pisze:
A Kanada jest 5 w FIVB, a nikt tu nie płacze, że mogą odpaść, natomiast płaczą nad 9 Francją i 10 Serbią...
Jeżeli Kanadyjczycy nie awansują na IO to będzie mi ich szkoda. Z tym, że Kanada za rywala w interkontynentalu miała bardzo średnią w skali świata Argentynę.

RychuGKM

Post autor: RychuGKM » 14 sie 2019, 6:26

Dokładnie. Sami są sobie winni, że nie awansowali

Pawło

Post autor: Pawło » 14 sie 2019, 9:54

Col_Frost pisze:
13 sie 2019, 21:00
Pawło pisze:
13 sie 2019, 20:43
Chodzi, ale w aspekcie olimpijskim, innym niż na MŚ, znanym nam od 1896.
I co z tego, że w siatce trochę traci Europa, skoro może w nożną Ameryka Płd, a w LA Am. Płn czy Afryka w niektórych dyscyplinach. Też na siłę dochodzą słabsi, czasem właśnie z Europy, tenis stołowy, badminton itp.
Na Igrzyska trzeba spojrzeć szerzej, nie wyobrażam sobie ich jako kolejnych MŚ. Przestały by być wyjątkowe
No tak, bo przecież na MŚ nie ma drużyn/zawodników z Afryki, Azji czy innych kontynentów. Na MŚ w tenisie stołowym i badmintonie grają tylko Azjaci, a na MŚ w ciężarach Europejczycy są dopuszczani tylko jeśli ważą ponad 100 kg :lol: To naprawdę takie dziwne i nietypowe, że igrzyska olimpijskie, impreza sportowa która w większości dyscyplin jest ważniejsza niż MŚ, powinna mieć wyższy od nich poziom sportowy?
P.S. W jaki sposób ktokolwiek traci w lekkoatletyce? Chyba przez ograniczenie trzech zawodników na kraj.
Oj są, ale jest ich 2-3, tylko że z Europy całem multum. Czasem robią się takie ME z dodatkiem 2-3 drużyn (choćby ręczna, siatka więcej). Od dawna wiadomo, że w siatce z Europy łatwiej zdobyć medal na IO niż się zakwalifikować więc nie walcz z rzeczywistością. To cecha igrzysk, nie wiem jak tego można nie przyjmowac po prostu jako faktu. Tu nie ma niczego do dyskutowania, 12 drużyn 5 kontynentów, 6 stref kontynentalnych (2 Ameryki w siatce) + gospodarz, nie zawsze mocny. Prosta matematyka bez pola do filozofii. Dlatego w badmintonie zagra nawet Polak czy Estończyk, ba...Polka pobiegnie może nawet na 3 km z przeszkodami - to działa w obie strony. Nie podoba Ci się...nie musisz oglądać Igrzysk :), napisz do MKOL ;).
To coś jakby z wigilii wyjąć choinkę i udawać, że to dalej wigilia...

Pawło

Post autor: Pawło » 14 sie 2019, 9:58

matt_ pisze:
13 sie 2019, 23:54
mtk pisze:
Jeżeli Kanadyjczycy nie awansują na IO to będzie mi ich szkoda. Z tym, że Kanada za rywala w interkontynentalu miała bardzo średnią w skali świata Argentynę.
Mi nikogo nie jest szkoda. Każdy ma swój los w swoich rękach. Przegrali sportowo z ARG, mają swoją drugą szansę jak każdy. Jeśli ogra ich Meksyk, Kuba, Portoryko to tylko ich problem, czemu mam płakać nad jakimikolwiek innymi narodami, same między sobą sportowo wszystko rozstrzygają. Ich sprawy, ich problemy.

WZP

Post autor: WZP » 14 sie 2019, 11:39

Pawło pisze:
14 sie 2019, 9:58
matt_ pisze:
13 sie 2019, 23:54

Mi nikogo nie jest szkoda. Każdy ma swój los w swoich rękach. Przegrali sportowo z ARG, mają swoją drugą szansę jak każdy. Jeśli ogra ich Meksyk, Kuba, Portoryko to tylko ich problem, czemu mam płakać nad jakimikolwiek innymi narodami, same między sobą sportowo wszystko rozstrzygają. Ich sprawy, ich problemy.
Kanada z racji położenia ma zagwarantowane miejsce w Pucharze Świata, który daje jej około +40 punktów do rankingu. Z Europy o te punkty szansę bić się mają tylko 2 zespoły a nasi siatkarze tylko z tego względu, że są mistrzami Świata. To jest jeden z absurdów rankingu FIVB.

Pawło

Post autor: Pawło » 14 sie 2019, 12:04

WZP pisze:
14 sie 2019, 11:39
Pawło pisze:
14 sie 2019, 9:58

Kanada z racji położenia ma zagwarantowane miejsce w Pucharze Świata, który daje jej około +40 punktów do rankingu. Z Europy o te punkty szansę bić się mają tylko 2 zespoły a nasi siatkarze tylko z tego względu, że są mistrzami Świata. To jest jeden z absurdów rankingu FIVB.
I w pewnym sensie zasad kwalifikacji, tak - jasne że część zasad jest sztucznie faworyzująca pewne kontynenty względem innych, ale pytanie czy 1 drużyna z Europy/Afryki powinna mieć miejsce w baseballu i softballu. Nie zdziwię się jak Włoszki przerżną wszystko grubo.
Tam jest też zabawnie w futbolu..do turniejów finałowych eliminacji IO awansują z automatu 3 drużyny ze strefy północnej CONCACAF...składającej się z...3 państw :) - USA, Meksyk,...Kanada. Czyli Kanada ma bez gry udział w finałowym turnieju a Kostaryka, Gwatemala i inni toczą ostre boje ;). Pewnych zasad nie zmienimy, sprawiedliwie nie będzie. Europa zazwyczaj, uśredniając wszystkie dyscpliny...ma trochę w plecy, tak jest i tyle. Ja to przyjmuję jako pierwotną cechę tej całej zabawy.

Awatar użytkownika
Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 14 sie 2019, 12:24

@Pawło parę razy wspominałem, że jest to moja UTOPIJNA wizja, więc nie zarzucaj mi, że czegoś nie akceptuję. Dyskusja toczy się bardziej na płaszczyźnie ideowej niż praktycznej, bo to że idee olimpijskie są już dawno martwe też jest faktem, a wielu się do nich odnosi. Niemniej nadal nie usłyszałem przekonującego argumentu dlaczego niektóre kraje mają być faworyzowane. Twój argument pt. "bo tak jest i już" też mnie jakoś nie przekonuje ;-)
TYPER MŚ W SPORTACH WALKI! POWALCZ O ZWYCIĘSTWO, TYPUJ JUŻ TERAZ!

Pawło

Post autor: Pawło » 14 sie 2019, 12:56

Col_Frost pisze:
14 sie 2019, 12:24
@Pawło parę razy wspominałem, że jest to moja UTOPIJNA wizja, więc nie zarzucaj mi, że czegoś nie akceptuję. Dyskusja toczy się bardziej na płaszczyźnie ideowej niż praktycznej, bo to że idee olimpijskie są już dawno martwe też jest faktem, a wielu się do nich odnosi. Niemniej nadal nie usłyszałem przekonującego argumentu dlaczego niektóre kraje mają być faworyzowane. Twój argument pt. "bo tak jest i już" też mnie jakoś nie przekonuje ;-)
Bo w olimpiźmie w założeniu jest 5 równych sobie kontynentów, a Europa i tak ma więcej miejsc.
Dla mnie nie są martwe i pamiętaj, że już patrząc na softball to pewnie Europa jest faworyzowana, wszystko jest względne.
I gdyby tak myśleć jak Ty, Angola nigdy nie zaczęła być niezła w ręczną. Szkoda, że afrykańskie żeńskie drużyny są słabe w siatkr, ale grać muszą, bo to igrzyska. Zaczną być mocne w końcu, taka droga

ODPOWIEDZ