Kajakarstwo

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
Kuburgha

Re: Kajakarstwo

Post autor: Kuburgha » 13 paź 2018, 16:27

Krolowa Sniegu pisze:
13 paź 2018, 15:42

Zawsze był chyba taki zapis, ale on nie oznaczał, że nie możemy wystawić jednej zawodniczki więcej niż raz.
Faktycznie był, ale chyba w tym roku jest mocniej podkreślony i rozbudowany (D3.2)
Puławska była dla przykładu, więc nie będę ciągnął dyskusji na jej temat. Oprzyjmy się więc na rzeczywistych przykładach Kozak i Carrington. Czy jeśli obie kwalifikują się w k4, to z k2 Węgry i Nowa Zelandia dostają tylko po jednym dodatkowym miejscu startowym na IO, jeśli to one też by pływały w tych osadach? A może żadnego? I wtedy już żadnych miejsc nie dostanie więcej Nowa Zelandia jeśli w kwalifikacjach obu jedynek wystąpiłaby Carrington? Wtedy Nowa Zelandia ma z MŚ 4 miejsca startowe za k4 (lub 5 k4 i jedno z k2)?
Jedną zawodniczkę możemy na IO wystawić ile razy chcemy. Natomiast w kwalifikacjach teraz już chyba nie. Możemy ile razy chcemy na danych zawodach kwalifikacyjnych, np. MŚ. Natomiast jeśli już zawodnik wywalczy kwalifikacje (miejsce startowe) na MŚ to w kolejnych zawodach kwalifikacyjnych startować nie może. Tego ostatniego punktu chyba nie było przed Rio.
SzG pisze:
13 paź 2018, 16:02

A może (moje przypuszczenie)chodzi o możliwość wprowadzenia maksymalnie dwóch łódek przez jedną kwalifikację? Np. możliwość wystawienia tylko 4 i 1 mając tylko kwalifikację w czwórce i brak możliwości na kolejną przy braku q w tych innych? Bo nie chce mi się wierzyć w rewolucje,a jest to i tak niespójne z tabelką.
Moim zdanie rozwiązanie, o którym piszę jest spójne z tabelą. Popatrzcie jeszcze raz na tytuły tych tabel, jak już wspominałem. Ale też mi trudno uwierzyć w taką rewolucję. Tylko czy byłaby to największa rewolucja we współczesnym sporcie? Innego wytłumaczenia dla tej niespójności zapisu o jednej i dwóch osadach nie widzę. Ale zobaczymy.

SzG

Post autor: SzG » 13 paź 2018, 16:35

Kuburgha pisze:
13 paź 2018, 16:27
Krolowa Sniegu pisze:
13 paź 2018, 15:42

Zawsze był chyba taki zapis, ale on nie oznaczał, że nie możemy wystawić jednej zawodniczki więcej niż raz.
Faktycznie był, ale chyba w tym roku jest mocniej podkreślony i rozbudowany (D3.2)
Puławska była dla przykładu, więc nie będę ciągnął dyskusji na jej temat. Oprzyjmy się więc na rzeczywistych przykładach Kozak i Carrington. Czy jeśli obie kwalifikują się w k4, to z k2 Węgry i Nowa Zelandia dostają tylko po jednym dodatkowym miejscu startowym na IO, jeśli to one też by pływały w tych osadach? A może żadnego? I wtedy już żadnych miejsc nie dostanie więcej Nowa Zelandia jeśli w kwalifikacjach obu jedynek wystąpiłaby Carrington? Wtedy Nowa Zelandia ma z MŚ 4 miejsca startowe za k4 (lub 5 k4 i jedno z k2)?
Jedną zawodniczkę możemy na IO wystawić ile razy chcemy. Natomiast w kwalifikacjach teraz już chyba nie. Możemy ile razy chcemy na danych zawodach kwalifikacyjnych, np. MŚ. Natomiast jeśli już zawodnik wywalczy kwalifikacje (miejsce startowe) na MŚ to w kolejnych zawodach kwalifikacyjnych startować nie może. Tego ostatniego punktu chyba nie było przed Rio.
SzG pisze:
13 paź 2018, 16:02

A może (moje przypuszczenie)chodzi o możliwość wprowadzenia maksymalnie dwóch łódek przez jedną kwalifikację? Np. możliwość wystawienia tylko 4 i 1 mając tylko kwalifikację w czwórce i brak możliwości na kolejną przy braku q w tych innych? Bo nie chce mi się wierzyć w rewolucje,a jest to i tak niespójne z tabelką.
Moim zdanie rozwiązanie, o którym piszę jest spójne z tabelą. Popatrzcie jeszcze raz na tytuły tych tabel, jak już wspominałem. Ale też mi trudno uwierzyć w taką rewolucję. Tylko czy byłaby to największa rewolucja we współczesnym sporcie? Innego wytłumaczenia dla tej niespójności zapisu o jednej i dwóch osadach nie widzę. Ale zobaczymy.
Rzeczywiście,jakby założyć powstawanie osad z wywalczenia w innych konkurencjach jest to logiczne.

Marcinho

Post autor: Marcinho » 13 paź 2018, 17:09

Wojciech Pilarz w ćwierćfinale. Jego czas to 1:42.64 co dało mu czwarty czas eliminacji.

Marcinho

Post autor: Marcinho » 13 paź 2018, 19:25

Wojciech Pilarz w sprincie jeden na jednego zmierzy się w ćwierćfinale z Kazachem Michaiłem Jakowlewem.

mtk

Post autor: mtk » 15 paź 2018, 22:19

no name pisze:
13 paź 2018, 9:25
W końcu opublikowano zasady kwalifikacji.
https://www.canoeicf.com/sites/default/ ... _final.pdf
Pierwsza myśl....wiadomo dlaczego tak długo. Kilkanaście stron dziwnych zapisów, które w praktyce i tak dadzą efekt podobny do tego z kilku poprzednich igrzysk, chociaż zastanawiają mnie dziwne zapisy ze strony 2, gdzie najpierw w tabelce mamy, że "maximum number boats" w kazdej konkurencji to 1, a trochę niżej w punkcie B.4 zapis, że NOC can enter 2 boats per event...
Ktoś skuma o co tu chodzi???
Mi się wydaje, że "per event" w punkcie A oznacza co innego niż "per event" w B.4
W pierwszym przypadku - jedna łódź na konkurencję, w drugim - dwie łodzie na - jakby to ująć - dużą konkurencję (max. dwie łódki w kajakach pań, dwie w kajakach panów, kanadyjkach itd.) To wydaje się logiczne, bo jak zakwalifikujemy dwójkę i czwórkę to już mamy 6 osób i kwota zapełniona

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 15 paź 2018, 22:49

mtk pisze:
15 paź 2018, 22:19
Mi się wydaje, że "per event" w punkcie A oznacza co innego niż "per event" w B.4
W pierwszym przypadku - jedna łódź na konkurencję, w drugim - dwie łodzie na - jakby to ująć - dużą konkurencję (max. dwie łódki w kajakach pań, dwie w kajakach panów, kanadyjkach itd.) To wydaje się logiczne, bo jak zakwalifikujemy dwójkę i czwórkę to już mamy 6 osób i kwota zapełniona
To bez jedynek wtedy? Chyba dość dziwacznie? Nie upieram się, że moja propozycja wytłumaczenia jest jedyną słuszną, ale brzmi chyba trochę logiczniej. Bo przecież te "duże konkurencje", które proponujesz to w kajakach pań i panów po 4 łódki.

mtk

Post autor: mtk » 15 paź 2018, 23:11

Kuburgha pisze:
15 paź 2018, 22:49
mtk pisze:
15 paź 2018, 22:19
To bez jedynek wtedy? Chyba dość dziwacznie? Nie upieram się, że moja propozycja wytłumaczenia jest jedyną słuszną, ale brzmi chyba trochę logiczniej. Bo przecież te "duże konkurencje", które proponujesz to w kajakach pań i panów po 4 łódki.
Co z tego, że 4 łódki? 2 plus 4 to 6 (max kwota kajakarzy/rek na NOC)
To oznaczałoby po prostu, że jak zakwalifikujemy czwórkę i dwójkę mamy automatycznie miejsce w jedynce i zwalniamy kwalifikację dla innych krajów.
Ale... jednak jak teraz czytałem na stronie ICF: "The biggest change is the opportunity for each National Olympic Committee to enter two boats in each race, with the exception of the K4." ... to jednak moje przypuszczenia są mylne. Czyli dwa medale dla węgierek w K1 500, a może i w K2
Tylko po co w punkcie b2 regulaminu "1 boat per event" ???????????? Zapomnieli zmienić :roll: :?:

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 16 paź 2018, 0:00

mtk pisze:
15 paź 2018, 23:11
Co z tego, że 4 łódki? 2 plus 4 to 6 (max kwota kajakarzy/rek na NOC)
To oznaczałoby po prostu, że jak zakwalifikujemy czwórkę i dwójkę mamy automatycznie miejsce w jedynce i zwalniamy kwalifikację dla innych krajów.
Ale... jednak jak teraz czytałem na stronie ICF: "The biggest change is the opportunity for each National Olympic Committee to enter two boats in each race, with the exception of the K4." ... to jednak moje przypuszczenia są mylne. Czyli dwa medale dla węgierek w K1 500, a może i w K2
Tylko po co w punkcie b2 regulaminu "1 boat per event" ???????????? Zapomnieli zmienić :roll: :?:
Pisałem wcześniej, że ta jedna osada na konkurencje jest w tabelce z nagłówkiem o osadach, które można zakwalifikować na igrzyskach. A wzmianka o dwóch tam, gdzie jest mowa o tym ile osad z kraju może wystąpić w danej konkurencji. Czyli możemy zakwalifikować jedną dwójkę, ale jeśli zakwalifikujemy czwórkę, to możemy wystawić dwie dwójki na igrzyskach. Ale to była tylko moja interpretacja tego zapisu. Z tego co piszesz wygląda, że słuszna.
A więc nie zapomniano niczego zmienić ;) W sumie prawdziwa rewolucja.

mtk

Post autor: mtk » 16 paź 2018, 0:41

Wolałbym moją interpretację... Bo teraz mniejsze szanse na medale :(
Ale może Iskrzycka z Paszek poprawią szybkość i np. wygrają w Tokio, a np. Naja z Puławską będą trzecie... :):) Wtedy nowy system będziemy bardzo chwalić

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 16 paź 2018, 4:57

Wszystko więc wskazuje na opcję z dwoma łódkami z jednego kraju. Węgrzy będą z pewnością zadowoleni...

Greebo

Post autor: Greebo » 16 paź 2018, 5:57

Ja ogólnie tez byłbym zadowolony, choć zapewne utrudnia to naszym walkę o medale, gdyby tylko możliwość startowania dwóch łódek z jednego kraju była tez na MS czy ME. Nie lubię gdy zasady na IO sa mocno oderwane od tych ktore stosuje sie na innych imprezach zwłaszcza gdy nie ma to jakiegoś wielkiego uzasadnienia.

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 16 paź 2018, 7:19

Jestem ciekaw, czy w kobiecych kajakach jakiemukolwiek krajowi udałoby się zdobyć dwa medale w jednym wyścigu w Tokio, zwłaszcza w dwójkach. Największy problem dla nas widzę u pań w C1-200, bo w kanadyjkach jednak widać to bardzo realnie. Tam Borowska będzie musiała walczyć z dwoma paniami Vincent. Chociaż ciągle marzy mi się jej złoto, więc co za różnica ;)

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 16 paź 2018, 7:50

Kuburgha pisze:
16 paź 2018, 7:19
Jestem ciekaw, czy w kobiecych kajakach jakiemukolwiek krajowi udałoby się zdobyć dwa medale w jednym wyścigu w Tokio, zwłaszcza w dwójkach. Największy problem dla nas widzę u pań w C1-200, bo w kanadyjkach jednak widać to bardzo realnie. Tam Borowska będzie musiała walczyć z dwoma paniami Vincent. Chociaż ciągle marzy mi się jej złoto, więc co za różnica ;)
Nie wiem jak oni to zorganizuja, ale moga zajechac kajakarki, bo to oznacza dla wielu wiecej startow. Wegierki stac na dwa medale w K1 500 i K2 500. Nzl tez moze walczyc o dwa w jedynkach.

Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 16 paź 2018, 9:21

Krolowa Sniegu pisze:
16 paź 2018, 7:50
Kuburgha pisze:
16 paź 2018, 7:19
Nie wiem jak oni to zorganizuja, ale moga zajechac kajakarki, bo to oznacza dla wielu wiecej startow. Wegierki stac na dwa medale w K1 500 i K2 500. Nzl tez moze walczyc o dwa w jedynkach.
To już raczej problem trenerów kadr. Będą musieli decydować, czy wolą zadowolić się mniejszą ilością medali czy zagrać va banque i być może nic nie zdobyć. Być może skorzystamy na wygórowanych ambicjach gigantów.

Awatar użytkownika
Merlin

Post autor: Merlin » 16 paź 2018, 16:51

Col_Frost pisze:
16 paź 2018, 9:21
Krolowa Sniegu pisze:
16 paź 2018, 7:50
To już raczej problem trenerów kadr. Będą musieli decydować, czy wolą zadowolić się mniejszą ilością medali czy zagrać va banque i być może nic nie zdobyć. Być może skorzystamy na wygórowanych ambicjach gigantów.
Cztery jedynki, dwie dwójki i czwórka to dwanaście miejsc do obsadzenia, przy sześciu zawodniczkach wychodzi po dwie konkurencje na każdą. Nie sądzę, żeby dla Węgierek i innych zawodniczek czołówki był to jakikolwiek problem, tym bardziej, że zawody potrwają sześć dni. Przecież wiele kajakarek normalnie "obsługuje" trzy konkurencje.

ODPOWIEDZ