Piłka ręczna

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
no name

Re: Piłka ręczna

Post autor: no name » 01 paź 2017, 17:31

W końcu pierwszy z ważnych dobry mecz Krowickiego.
Prawie wszystko "chodziło" tak jak trzeba.
Prawie bo graliśmy właściwie bez prawego skrzydła. I z tym przydało by się coś zrobić w ciągu najbliższych dwóch miesięcy.
Karolina tak jakby nie miała żadnej przerwy. I dobrze.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 01 paź 2017, 22:15

obawiałem sie tego meczu tym bardziej po niezłym wynikowo meczu Słowaczek w Czarnogórze
a tu ładne zwyciestwo, faktycznie pierwszy samodzielny kroczek Krowickiego i w zasadzie awansu do ME juz nie powinnismy puscic

ładna obrona, bezlitosne punktowanie w kontrach, kilka ładnych akcji ind. i zespołowych
za to mało rzutów z 2 linii albo nieuważnie oglądałem

mam roboczą teze ze Rasmussen meczył sie bardziej niz Krowicki z przeciwnikami w typie Słowaczek ale za to z powodzeniem skakał do gardeł topowym ekipom, za to Krowicki ładnie klepie rywali ze średniej półki ale w starciu z wysoką odpada bez wiekszej walki

moze sie cos zmieni na MŚ, tam sporo topu na naszej drodze
warto tez czujnie obserwowac sparing(i) przed MŚ, mecze z Brazylią (2013) i Czarnogórą(2015) dużo informacji przynosiły
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 01 paź 2017, 23:48

Z topowymi zespołami to Krowicki się nie nagrał by wysuwać takie wnioski. Z Karoliną są w stanie dużo osiągnąć. Oby omijaly nas kontuzje to będzie dobrze.
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

mrpotato

Post autor: mrpotato » 02 paź 2017, 9:06

Ukassiu pisze:
01 paź 2017, 23:48
Z topowymi zespołami to Krowicki się nie nagrał by wysuwać takie wnioski.
6-7 meczów czyli w sam raz żeby wysnuć luźne wnioski
a czy słuszne to inna bajka, mam nadzieje ze nie, bo
ścieżka w MŚ usłana kolcami

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 03 paź 2017, 11:35

Turniej z Francją, Danią i Norwegią więc mega mocna obsada.
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 10 paź 2017, 16:43

Galińska w ostatniej kolejce bundesligi z 7 bramkami. Mamy 3 rozgrywające rzucające dużo bramek w najlepszej lidze świata. Oby tak regularnie...
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

L__

Post autor: L__ » 11 paź 2017, 11:44

Ukassiu pisze:
10 paź 2017, 16:43
Galińska w ostatniej kolejce bundesligi z 7 bramkami. Mamy 3 rozgrywające rzucające dużo bramek w najlepszej lidze świata. Oby tak regularnie...
W żeńskim szczypiorniaku chyba przeceniasz siłę Bundesligi. Zgadnij ile drużyn z Niemiec zagrało w finale LM od momentu wprowadzenia tych rozgrywek(1993)? No właśnie.

Ale oczywiście to dobrze, że nasz grają w silnych drużynach i są ich istotnymi punktami.
L__=Lukash

mrpotato

Post autor: mrpotato » 11 paź 2017, 21:48

cieszy że Galińska odpala bo już miałem chwile zwatpienia odnosnie jej osoby
apropos
przed chwilą Vistal zebrał oczekiwane bęcki z Bukaresztem
ale taka dziewczyna jak Paulina Uścinowicz(18 lat) ma papiery na granie

gliese832c

Post autor: gliese832c » 26 paź 2017, 19:45

Polska - Francja 15:29 w towarzyskim turnieju w Danii... kto nie widział, ten jest szczęśliwym człowiekiem. Co się dzieje z tą reprezentacją. Nasi nie umieją wymienić trzech dobrych podań.

balwan

Post autor: balwan » 27 paź 2017, 10:11

Michał Jurecki zrezygnował z kadry czy kontuzja?

Oglądałem wczorajszy mecz i w ataku to był dramat, najgorsze jest to ze po za Jureckim(?) nie ma potencjalnych wzmocnień.

Celem PZPR powinny być IO 2024, bo o Tokio nawet ja nie marzę o jeśli chodzi o dyscypliny drużynowe to jestem optymistą.

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 27 paź 2017, 10:32

Zrezygnował. Jesli chodzi o kadrę to spokojnie. Najważniejszy jest turniej w Portugalii. Te turnieje dla nas cenne doświadczenie.
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

cube

Post autor: cube » 28 paź 2017, 20:47

Oglądnąłem 2 połowę dzisiejszego meczu i chwilami wyglądało to naprawdę fajnie. Oczywiście koniec końców przegrana ( według mnie głównie przez doświadczenie) ale właśnie po to są takie mecze. Potencjał jednak w tej drużynie jest.

Tomek Gębala to według mnie materiał na nawet lepszą wersję Karola Bieleckiego. Oby tylko zdrowie dopisało.

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 29 paź 2017, 5:19

Materiał tak, ale musi zacząć wykorzystywać swoje warunki i potencjał.
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

mrpotato

Post autor: mrpotato » 25 lis 2017, 8:59

wysoka wygrana z Rumunią na jej terenie!
turniej towarzyski,na papierze wszystko wygląda niesamowicie
jak nie kryją się za tym jakies elementy typu lajtowe podejscie Rumunek
to trzeba być czujnym bo ni stąd ni zowąd mogą być 3-cie kolejne udane Mś (startują w piątek)

w turnieju jeszcze mecze z Macedonią i Brazylią
jak z Brazylią zrobimy jakis niezły wynik to...

pytanie tylko czy można to gdzies zobaczyć?

edit: można tu, leci od 13, działa
http://www.tv-sport-hd.com/TVRHD.html

29:18 do przodu ;)

po równej pierwszej połówce w drugiej bezwzględny stopniowy odjazd za sprawą troche kaleczących Brazylijek i świetnej postawie Płaczek w bramce
moze to nie jest Brazylia sprzed 2 lat ale wciaz wiele tam swietnych zawodniczek wiec takie zwyciestwo musi powodowac optymizm

było dużo elementów z czasów Rasmussena: zadziornosc, pozytywna mowa ciała, umiejetne spoilerowanie gry,
mocna bramka i brak przesadnej finezji w rozgrywaniu

truizmem jest stwierdzenie ze powrót Kudłacz dobrze zrobił tej ekipie, to nie tylko klasa sportowa ale i mega pozytywna osobowość

oby w warunkach wiekszej stawki na Mś udało sie to dobre wrażenie podtrzymać, kilka młodych(Roszak, Zawistowska) żeby nie pękło pod presją a mysle ze bedzie emocjonująco... bardzo bym sie cieszył bo juz zaczynałem tracić nadzieje ze ten nie wypalony przecież mechanizm zatrybi i MS będą dla nas bez większej historii

jeszcze jutro o 13 z Macedonią a potem ostatnia selekcja i oby w dobrym zdrowiu nach Deutschland ;)

cobra

Post autor: cobra » 25 lis 2017, 15:02

Obejrzałem drugą połowę z Brazylią i wygląda to naprawdę dobrze. Poza wynikiem, który w takich meczach jest drugorzędny cieszy:
- mało błędów własnych, co byłą dużą bolączką w naszej grze za ery Rasmussena
- wygląda na to, że mamy bramkarkę na wysokim poziomie, której poza pojedynczymi meczami u Rasmussena brakowało. Opinie oczywiście nie tylko na podstawie drugiej połowy z BRA, ale też wcześniejszych obserwacji
- mamy urozmaicony styl gry - nie łupanka z drugiej linii Wojtas/Achruk/Kobylińska, tylko gra zróżnicowana - przed wszystkim nowoczesna gra z szybkim wznowieniem, dużo bramek z kontrataków (i to przeciwko Brazylii!), podania do skrzydeł plus stare walory ze strony rzutów z 2 linii, do tego dochodzą pojedyncze akcje jeden na jeden Kudłacz, kilka bramek z koła też doszło.
- mądry trener, który zna się na rzeczy, podczas czasów daje precyzyjne wskazówki, widać że zna się na swoim fachu, dodatkowo widać, że dziewczyny się nie podpalają tą wygraną, nie było jakieś wielkiej euforii po meczu
- dobrze zbilansowany zespół - kilka doświadczonych dziewczyn o uznanej renomie w Europie (Kudłacz,Achruk) lub Polsce (Grzyb) + młode zdolne dziewczyny, które też już grały w wielkich turniejach (Kobylińska,Drabik,Zych+skrzydłowe), świeża krew, zawsze potrzebna w budowie silnego zespołu plus wspomniana bramkarka.
- nie ma się co napalać na Mistrzostwa, że jedziemy tam po medal, bo piłka ręczna kobiet jest najbardziej konkurencyjną dyscypliną drużynową z gier olimpijskich (poza licznymi krajami w Europie liczy się też pokonana dzisiaj Brazylia, Korea, trochę mniej Angola), zawsze to daje jakieś 10-12 krajów, wśród których każdy z każdym może wygrać (inna sprawa, że zazwyczaj wygrywa Norwegia). Ważniejsze jest, że wszystko wskazuje na to, że my w tej grupie jesteśmy/będziemy, co daje nam szanse, że wywalczymy upragniony awans na Igrzyska. A komu bardziej byśmy tego życzyli niż właśnie tym dziewczynom, szczególnie Karolinie Kudłacz, wielkiej zawodniczce, a tak nie docenianej w Polsce wśród masy wykreowanych przez media sportowców, którzy są bardziej popularni w Polsce, o czym świadczą nominacje w ostatnim plebiscycie PS.
- Ważne też, żeby ta grupa się rozwijała dalej, bo ma na to papiery. Przez rozwój myślę, o tym aby dziewczyny wyjeżdżały z Polski grać w dobrych klubach za granica i europejskich pucharach. Bo jakby nie patrzeć tylko Kudłacz rywalizuje w Lidze Mistrzyń (Vistalu nie liczę, bo to była gra, a nie równa rywalizacja), co też studzi nastój, że jesteśmy potęgą. Liczę, że po udanych MŚ dziewczyny (szczególnie te młode) będą uciekały z Polski.
To tyle ode mnie, czekają nas fajne mistrzostwa.

ODPOWIEDZ