Short track

XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Podział na dyscypliny.
Col_Frost

Re: Short track

Post autor: Col_Frost » 17 mar 2018, 22:02

marti pisze:
17 mar 2018, 21:56
To ma formę wieloboju i kończy się super- finałem, czy jakoś tak. Zdziesiątkowana Rosja zdobyła kilka razy więcej medali od silnej i licznej, jak nigdy polskiej ekipy. Trochę szacunku dla Rosjan, bo w ich sytuacji nawet 1 miejsca punktowanego byśmy nie zdobyli.
Wielobój jest rozgrywany na każdej imprezie, z wyjątkiem IO. Zresztą to, że jest prowadzona klasyfikacja wieloboju, nie znaczy, że wszystkie zawodniczki startują w każdej konkurencji (choć oczywiście może tak być, bo zawodnicy startujący na wszystkich trzech dystansach to nic niezwykłego, a wręcz powszechna rzecz) i nie umniejsza to medalom wywalczonym na poszczególnych dystansach. Nie myl wieloboju short-trackowego z tym w panczenach. To trochę jakbyś olał medal olimpijski w ujeżdżeniu, bo to jednocześnie konkurs drużynowy.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 17 mar 2018, 22:04

marti pisze:
To ma formę wieloboju i kończy się super- finałem, czy jakoś tak. Zdziesiątkowana Rosja zdobyła kilka razy więcej medali od silnej i licznej, jak nigdy polskiej ekipy. Trochę szacunku dla Rosjan, bo w ich sytuacji nawet 1 miejsca punktowanego byśmy nie zdobyli.
Za co szacunku, że niszczą idę olimpizmu szprycując wszystko co się rusza, kupując Koreańczyków do jazdy po lodzie i wywołując wojnę miesiąc po igrzyskach u siebie? Pod względem sportowym i politycznym stracili u mnie szacunek przynajmniej na przyszłą dekadę.

marti

Post autor: marti » 17 mar 2018, 22:05

Co z tego, że pokonała te dwie Kanadyjki, jak jedna się wygrzmociła zdecydowanie prowadząc, a druga zaliczyła DSQ? Dodajmy do tego obsadę i termin tych zawodów i odpowiedzmy na pytanie, czy jest się czym podniecać? Dla mnie taki medal ma wartość złota Kszczota na MŚ w hali.

marti

Post autor: marti » 17 mar 2018, 22:06

runfixe pisze:
17 mar 2018, 22:04
marti pisze:
Za co szacunku, że niszczą idę olimpizmu szprycując wszystko co się rusza, kupując Koreańczyków do jazdy po lodzie i wywołując wojnę miesiąc po igrzyskach u siebie? Pod względem sportowym i politycznym stracili u mnie szacunek przynajmniej na przyszłą dekadę.
Za to Koreańczycy w biathlonie wcale z Rosji zaciągu nie brali, zaś Avakumova, Frolina i Łapshin to kosmici...

dd100

Post autor: dd100 » 17 mar 2018, 22:09

Brawo Natalia :)

PS. Chciałbym być farciarzem, który ma dwa medale olimpijskie i trzy z MŚ :P

Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 17 mar 2018, 22:09

marti pisze:
17 mar 2018, 22:05
Co z tego, że pokonała te dwie Kanadyjki, jak jedna się wygrzmociła zdecydowanie prowadząc, a druga zaliczyła DSQ? Dodajmy do tego obsadę i termin tych zawodów i odpowiedzmy na pytanie, czy jest się czym podniecać? Dla mnie taki medal ma wartość złota Kszczota na MŚ w hali.
Tak, wiemy, dla Ciebie wartość mają tylko tytuły wywalczane przez norweskich narciarzy :P Zresztą nie ma w tym niczego złego, każdy ma swoje własne sympatie. Nie rozumiem tylko skąd ten wielki bulwers, że Maliszewska śmiała w ogóle zdobyć medal MŚ? No jak tak można? Po 15 miejscu na IO powinna wziąć łopatę, wykopać dół, a potem się w nim zasypać, a ta zakłada łyżwy i startuje dalej! Nienormalna jakaś! A poważnie: rozumiem, że Cię ten medal nie obchodzi, że sport dla Ciebie nieciekawy (chociaż widzę, że wypowiadałeś się w tym temacie parę razy, no ale nieważne, preferencje się zmieniają), tylko skąd ta złość?

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 17 mar 2018, 22:12

marti pisze:
Tylko, że jak Polak się wywraca to od razu podnoszą się głosy "co za niezdara, co za frajer". Nigdy nie jest dobrze.
Jasne, że to co innego niż medal olimpijski, ale termin i miejsce rozgrywania wszyscy znali od dawna i tak miało być. Medal, nagroda, sponsorzy teraz będą przy Maliszewskiej i będzie mogła się przygotowywać i rozwijać w spokoju.

SzG

Post autor: SzG » 17 mar 2018, 22:27

Jak ktoś chce może podniecać się raz na dwa lata, potencjalnie częściej przy pomocy norweskich anabolików,czy innych wspomagaczy,ale dlaczego zazdrościć innym,którzy potrafią częściej?

Z drugiej strony dokarmianie trolla prowadzi do jego większej aktywności ,gdyż w ten sposób pozostaje zaspokojony uzupełniając swoje defekty.

Brawa dla Maliszewskiej za jak do tej pory życiowy sukces. Oby jeszcze większy przyszedł za cztery lata w Pekinie.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 17 mar 2018, 22:31

runfixe pisze:
17 mar 2018, 22:12
marti pisze:
Tylko, że jak Polak się wywraca to od razu podnoszą się głosy "co za niezdara, co za frajer". Nigdy nie jest dobrze.
Jasne, że to co innego niż medal olimpijski, ale termin i miejsce rozgrywania wszyscy znali od dawna i tak miało być. Medal, nagroda, sponsorzy teraz będą przy Maliszewskiej i będzie mogła się przygotowywać i rozwijać w spokoju.
No właśnie, jak nasz leży to niezdara i frajer, nikt o zwykłym pechu nie mówi. Jak wygrywamy po upadku jakiegoś "niezdary i frajera" to nam się farci.

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 17 mar 2018, 22:39

Mamy srebro mistrzostw świata w konkurencji olimpijskiej. Mam za zwieraczem pod kością ogonową opinię użytkownika marti, jak też wszystko to, co sobą reprezentuje na tym forum. Cieszę się tylko, że nie jest on żadną liczącą się postacią w polskim sporcie - przynajmniej kibice nie odwiedzający tego forum mogą się cieszyć i nikt im nie będzie wmawiał, że liczy się tylko to, co pasuje zakompleksionym defetystom (chociaż mam nadzieję, że ta liczba mnoga w naszym narodzie nie ma pokrycia).

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 17 mar 2018, 23:19

Vojthas pisze:
17 mar 2018, 22:39
Mamy srebro mistrzostw świata w konkurencji olimpijskiej. Mam za zwieraczem pod kością ogonową opinię użytkownika marti, jak też wszystko to, co sobą reprezentuje na tym forum. Cieszę się tylko, że nie jest on żadną liczącą się postacią w polskim sporcie - przynajmniej kibice nie odwiedzający tego forum mogą się cieszyć i nikt im nie będzie wmawiał, że liczy się tylko to, co pasuje zakompleksionym defetystom (chociaż mam nadzieję, że ta liczba mnoga w naszym narodzie nie ma pokrycia).
Wydaje mi sie ze niestety ma. Poczytaj onet :( Lewandowski wygrywa HME to pisza brawo, ale do rekordu swiata daleko... Zawsze szukamy dziury w calym. Maliszewska dzisiaj odniosla najwiekszy sukces w zyciu, ale i tak pewnie zdaniem martiego nie powinna sie cieszyc, bo przeciez jej sie tylko pofarcilo... Przykre to.

maruda

Post autor: maruda » 17 mar 2018, 23:41

Col_Frost pisze:
17 mar 2018, 22:09
marti pisze:
Tak, wiemy, dla Ciebie wartość mają tylko tytuły wywalczane przez norweskich narciarzy :P Zresztą nie ma w tym niczego złego, każdy ma swoje własne sympatie. Nie rozumiem tylko skąd ten wielki bulwers, że Maliszewska śmiała w ogóle zdobyć medal MŚ? No jak tak można? Po 15 miejscu na IO powinna wziąć łopatę, wykopać dół, a potem się w nim zasypać, a ta zakłada łyżwy i startuje dalej! Nienormalna jakaś! A poważnie: rozumiem, że Cię ten medal nie obchodzi, że sport dla Ciebie nieciekawy (chociaż widzę, że wypowiadałeś się w tym temacie parę razy, no ale nieważne, preferencje się zmieniają), tylko skąd ta złość?
Natalia była na igrzyskach 11. ;)
I było widać wysoką formę już tam. Brawo za dziś! :)

marti

Post autor: marti » 17 mar 2018, 23:58

Krolowa Sniegu pisze:
17 mar 2018, 23:19
Vojthas pisze:
Wydaje mi sie ze niestety ma. Poczytaj onet :( Lewandowski wygrywa HME to pisza brawo, ale do rekordu swiata daleko... Zawsze szukamy dziury w calym. Maliszewska dzisiaj odniosla najwiekszy sukces w zyciu, ale i tak pewnie zdaniem martiego nie powinna sie cieszyc, bo przeciez jej sie tylko pofarcilo... Przykre to.
Ona niech się cieszy, tylko nie róbmy nie wiadomo czego z krążka w roku, już nie wiem jak to określić- tuż po olimpijskim (poolimpijski będzie dopiero w 2019)? Na dodatek obsada kadłubowa i te forma wielobojowa sprawia, że ten jej medal można na upartego porównać do srebra Niedżwiedzkiego na MŚ w wieloboju łyżwiarskim. Niech powalczy o duży medal, to pogadamy, chociaż dla mnie, jak już pisałem w takim sporcie, jak short- track liczą się tylko igrzyska. Reszta, to mało znaczący dodatek.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 18 mar 2018, 0:37

marti pisze:
17 mar 2018, 23:58
Krolowa Sniegu pisze:
17 mar 2018, 23:19
Vojthas pisze:
Ona niech się cieszy, tylko nie róbmy nie wiadomo czego z krążka w roku, już nie wiem jak to określić- tuż po olimpijskim (poolimpijski będzie dopiero w 2019)? Na dodatek obsada kadłubowa i te forma wielobojowa sprawia, że ten jej medal można na upartego porównać do srebra Niedżwiedzkiego na MŚ w wieloboju łyżwiarskim. Niech powalczy o duży medal, to pogadamy, chociaż dla mnie, jak już pisałem w takim sporcie, jak short- track liczą się tylko igrzyska. Reszta, to mało znaczący dodatek.
Facet, w normalnym lyziwarstwie sa i MS na dystansach i wielobojowe. W short tracku kazde MS maja taka forme i tutaj za poszczegolne dystanse sa normalne medale, rownie cenne jak np. srebro na 1500 m na dystansowych mistrzostwach w lyzwiarstwie szybkim. Wiec nie wiem po co pijesz do formy tej imprezy.

dd100

Post autor: dd100 » 18 mar 2018, 0:41

Po co karmicie trolla?

ODPOWIEDZ