Skeleton

XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Podział na dyscypliny.
Awatar użytkownika
Wilczek19857

Skeleton

Post autor: Wilczek19857 » 13 sty 2017, 13:34

http://www.ibsf.org/en/ - strona IBSF (łaczony skeleton i bobsleje)
http://pzbis.com/ - strona polskiego związku
W Pucharze Europy w Szwajcarskim St. Moritz bardzo dobrze pojechała 2 ślizgi Marta Orłowska, 12 w 1 przejeździe i 8 w 2 przejeździe = 12 miejsce w generalce, wśród mężczyzn wystartował Kamil Karnas, który spisał się gorzej, ale 25msc (20 kwalifikuje sie do 2 ślizgu) daje nadzieję na progres tego zawodnika.

mgars

Skeleton

Post autor: mgars » 24 lut 2017, 11:59

Trwają mistrzostwa świata w Koenigssee. Za niecałe pół godziny przejazd Michała Jakóbczyka. Dziś także rywalizacja kobiet z Martą Orłowską. Transmisja oczywiście na stronie federacji.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Skeleton

Post autor: runfixe » 24 lut 2017, 12:52

Czy one są kwalifikacjami do ZIO ?

mgars

Skeleton

Post autor: mgars » 24 lut 2017, 13:13

Chyba są częścią kwalifikacji, które trwają od października 2016. Szanse na start Polaków na igrzyskach są jednak bardzo małe.

balwan

Skeleton

Post autor: balwan » 24 lut 2017, 13:29

O której rywalizacja kobiet się rozpoczyna ?

mgars

Skeleton

Post autor: mgars » 24 lut 2017, 13:33

O 15:00. Polka z ostatnim 31 numerem

Col_Frost

Skeleton

Post autor: Col_Frost » 24 lut 2017, 14:27

Jakóbczyk popisał się świetnymi czasami startów - 11 w pierwszym i 5 w drugim ślizgu. Pierwszego przejazdu nie widziałem, ale w drugim drżałem o to, żeby dojechał do mety na brzuchu. Jak opanuje w przyzwoitym stopniu jazdę na wirażach, a przede wszystkim schodzenie z nich, to przy takich startach może być zawodnikiem na 20 PŚ. Chociaż to wszystko oceniam po jednym przejeździe, pierwszy raz go w akcji widziałem.

mgars

Skeleton

Post autor: mgars » 24 lut 2017, 14:35

Pierwszy był trochę lepszy, przynajmniej do połowy jechał całkiem nieźle.

dd100

Skeleton

Post autor: dd100 » 27 lut 2017, 4:18

Col_Frost pisze:QR_BBPOST Jakóbczyk popisał się świetnymi czasami startów - 11 w pierwszym i 5 w drugim ślizgu. Pierwszego przejazdu nie widziałem, ale w drugim drżałem o to, żeby dojechał do mety na brzuchu. Jak opanuje w przyzwoitym stopniu jazdę na wirażach, a przede wszystkim schodzenie z nich, to przy takich startach może być zawodnikiem na 20 PŚ. Chociaż to wszystko oceniam po jednym przejeździe, pierwszy raz go w akcji widziałem.
W trzecim start miał nawet na 4 wynik. Komentatorzy normalnie "szaleli" jak widzieli jego czasy startu ;). Ogólnie mam podobne odczucia do Twoich. Do zjazdu z "kreisla" (jak to się po polsku pisze? ;)) to by się około 20 miejsca mieścił. Jakby poprawił te wiraże to nawet przyzwoity zawodnik by nam wyrósł. Z drugiej strony jeszcze parę lat temu uważałem, iż w sankach "następczynią" Staszulonek to może być co najwyżej Wojtuściszyn, a nie Kuls, gdyż opierałem to właśnie na czasach startów. Wojtuściszyn miała wtedy dużo lepszy start, a o Kuls to lepiej było nie wspominać, a obecnie każdy widzi jak jest i taka Kuls potrafi mieć czasy startu na poziomie 10 PŚ.

Col_Frost

Skeleton

Post autor: Col_Frost » 27 lut 2017, 16:51

dd100 pisze:W trzecim start miał nawet na 4 wynik. Komentatorzy normalnie "szaleli" jak widzieli jego czasy startu ;). Ogólnie mam podobne odczucia do Twoich. Do zjazdu z "kreisla" (jak to się po polsku pisze? ;)) to by się około 20 miejsca mieścił. Jakby poprawił te wiraże to nawet przyzwoity zawodnik by nam wyrósł. Z drugiej strony jeszcze parę lat temu uważałem, iż w sankach "następczynią" Staszulonek to może być co najwyżej Wojtuściszyn, a nie Kuls, gdyż opierałem to właśnie na czasach startów. Wojtuściszyn miała wtedy dużo lepszy start, a o Kuls to lepiej było nie wspominać, a obecnie każdy widzi jak jest i taka Kuls potrafi mieć czasy startu na poziomie 10 PŚ.
Oczywiście masz rację, to była raczej luźna uwaga z mojej strony, zainspirowana zaskoczeniem z wyników Jakóbczyka, niż próba poważnej prognozy. Nie wiadomo jakie postępy może zrobić nasz skeletonista w polskich warunkach, czyt. bez własnego toru. Zdaje się, że skeletoniści, w odróżnieniu od bobsleistów, nie mogą sobie pozwolić na życie tylko z uprawiania sportu (niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę), więc liczba wyjazdów na tory jest ograniczona. Niemniej nie trudno dojść do wniosku, że jeśli na starcie jest szybszy od rywali z najbliższych sobie pozycji o 0.3-0.4 sekundy, to znaczy, że plasuje się w nieodpowiednim dla siebie miejscu ;)
Co do saneczkarek to chyba niemal każdy pokładał większe nadzieję we Wojtuściszyn. Ten sezon niestety ma wyjątkowo nieudany, zaledwie dwa starty w PŚ, ale osobiście wierzę, że w przyszłym roku przejście PN będzie formalnością, a miejsca w "20" PŚ niczym niezwykłym.

dd100

Skeleton

Post autor: dd100 » 28 lut 2017, 1:46

Jakóbczyk to też i czynny lekkoatleta. W zeszłym roku startował w MP i w MMP, w tych drugich zawodach nawet w sztafecie złoto zdobył. Znając życie pewnie i studentem jest, więc problem finansowy raczej jeszcze u niego nie występuje ;).
Nie wiem też jak u niego z psychiką. Związek chciał stworzyć w bobach osadę kobiecą to Borowska się połamała, a z rok temu połamał się też bobsleista próbujący swoich sił w skeletonie, czyli Rafał Koszyk. Słabe perspektywy.

balwan

Re: Skeleton

Post autor: balwan » 08 lis 2017, 14:52

Za nami pierwsze treningi Pucharu Europy. Bardzo dobrze spisała się Marta Orłowska: 7 i 8 czas. Gorsze czasy uzyskała męska część kadry i Polyvach był 13 i 15 a Jakóbczyk 16 i 13.

Czasy kobiet i mężczyzn jest razem liczony, Orłowska wśród kobiet 1 i 2 czas.

Chodzi o miejsca w swojej grupie treningowej. Nie mam czasu by porównać z czasami z grupą która startowała o 9

dd100

Post autor: dd100 » 22 sty 2018, 18:26

Taka ciekawostka (a w zasadzie gdybologia ;)).
Mogło się tak zdarzyć, iż Jakóbczykowi zabrakłoby tylko kilku punktów do kwalifikacji na IO.
Dwa miejsca poszły w relokacje (po Austriaku i Szwajcarze), następny w kolejce Norweg miał też nie jechać, ale Norwedzy zmienili zdanie (po dobrym występie w ten weekend w PŚ). Gdyby Norweg jednak nie jechał to następny w kolejce był Francuz tylko ze 162 punktami. Jakóbczyk miał 128, ale nie wystartował na ostatnim PE (rozbił się na treningu i wolał nie ryzykować). Jakby wystartował to pewnie zdobyłby ponad 20 punktów, czyli miałby ponad 150.

Abc100

Post autor: Abc100 » 22 sty 2018, 18:58

Masz rację, częściowo, ponieważ ostatnionie wystartował w Altenbergu w podwójnym pucharze interkontynentalnym(taka drugą liga w Skeletonie) i moim zdaniem zająłby około 2x20 miejsce czyli około 34pktx2=68pkt. A żeby jeszcze było ciekawiej tydzień przed Altenbergiem w St Moritz w pierwszym pucharze Inter nie ukończył (miał pecha bo wywrócił się na starcie i nie mógł ukończyć) a w drugim pucharze Inter nie wystartował nie wiem czemu? Nie wiem także były duże szanse na wysłanie pierwszego polskiego skeletonisty na IO

Awatar użytkownika
sharkinator

Post autor: sharkinator » 22 sty 2018, 19:04

Wydaje mi się, że Monika Wołowiec już startowała na ZIO.

ODPOWIEDZ