Biegi narciarskie

XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Podział na dyscypliny.
Krolowa Sniegu

Re: Biegi narciarskie

Post autor: Krolowa Sniegu » 23 mar 2018, 23:14

balwan pisze:
23 mar 2018, 18:36
Jak dla mnie najbardziej realne się wydaje że Wieretelny obejmuje juniorki a Kowalczyk w tej kadrze będzie taka " trenerką - motywatorką" aby inne dziewczyny zobaczyły co Oznacza ciężka praca. Bo stawiam że jak zamierza startować w maratonach to dalej będzie trenowała ciężko.
Tez tak sadze. Dzisiaj mowila o msj w Szczyrku i o tym, ze dziewczyny nie moga tam byc 50-60 oraz ze Wieretelny bedzie pracowal z mlodymi polskimi biegaczkami. Jesli JK pojedzie jako wsparcie sztafety to na pewno bedzie ciezko trenowac i nie pojedzie zepsuc sztafety.

marti

Post autor: marti » 23 mar 2018, 23:21

W 2015r., Tajner chciał, żeby Wierietielny zajął się pozostałymi kadrami z czynnie wtedy trenującą jeszcze Kowalczyk. Wtedy odmówił z powodu rzekomego wieku, a teraz na to poszedł, kiedy jest 3 lata starszy? Gdzie tu logika? Poza tym znając Kowalczyk, to jeszcze 10 razy zdanie może zmienić i wcale się nie zdziwię, gdyby normalnie startowała jeszcze w PŚ w klasyku i pojechała walczyć indywidualnie w Seefeld.

maruda

Post autor: maruda » 23 mar 2018, 23:28

Krolowa Sniegu pisze:
23 mar 2018, 23:14
balwan pisze:
Jak dla mnie najbardziej realne się wydaje że Wieretelny obejmuje juniorki a Kowalczyk w tej kadrze będzie taka " trenerką - motywatorką" aby inne dziewczyny zobaczyły co Oznacza ciężka praca. Bo stawiam że jak zamierza startować w maratonach to dalej będzie trenowała ciężko.
Tez tak sadze. Dzisiaj mowila o msj w Szczyrku i o tym, ze dziewczyny nie moga tam byc 50-60 oraz ze Wieretelny bedzie pracowal z mlodymi polskimi biegaczkami.
Gwoli ścisłości: za 2 lata na mśj to i bez Kowalczyk i Wieretelnego byłyby pozycje znacznie wyższe niż 50-60, bo akurat zdolne dziewczyny z tych roczników wyjątkowo mamy :)

marti

Post autor: marti » 23 mar 2018, 23:43

Podejrzewam, że pozycja negocjacyjna Kowalczyk i Wierietielnego po 3 latach zapaści wynikowych była dużo słabsza, niż 3 lata temu. Toteż, nie dało się już dalej ciągnąc tego jednoosobowego teamu w kolejnych latach na podobnych zasadach i z takim wsparciem finansowym, jak dotychczas. Tajner zapewne postawił Kowalczyk warunek, że albo biorą z trenerem całą kadrę pod swoje skrzydła, albo koniec z finansowaniem i kończymy z tą zabawą. Nie mam jednak krzty wątpliwości, że gdyby chodziło o dobro polskich biegów narciarskich, to Wierietielny podjąłby się tego zadana już dawno temu. Teraz, po prostu nie miał wyboru, a jak widać na emeryturę mu się nie spieszy, o której tak przejmująco opowiadał jeszcze dawno przed Soczi. Mam tylko nadzieję, że obecność na obozach Kowalczyk i jej treningi nie będą go całkowicie absorbować i tym młodszym dziewczynom też poświęci odpowiednią ilość uwagi i zaangażowania. Liczę też, że układ ten będzie podlegał regularnej i wnikliwej kontroli z zewnątrz, bo nie można się powtórzyć sytuacja z poprzednich lat, że team Justyny robił sobie, co chciał i gdzie chciał za grube związkowe i ministerialne dotacje.

balwan

Post autor: balwan » 24 mar 2018, 9:23

Ja jestem ciekaw z skąd nagle PZN ma tyle pieniędzy by - zatrzymać Horngachera - podobnie wiąże się to ogromnymi kosztami np. maszyna do przygotowania nart 500 tys zł
- zrobić kadrę z porządnym sztabem dla Maryny Gasienicy- Daniel ( to obiecywał po IO )
- Wieretelny/Kowalczyk
- męska kadra też ma dostać podobno dość przyzwoitego trenera ( chyba że tu chodzi o Wieretelny)
- kadra B w skokach nowy trener ( tu pewnie taka sama kasa jak Zidek)
- kadra kobiet w skokach podobno nowy znany trener ( plotki mówiły nie tak dawno że Kruczek teraz już wiadomo że nie On - zaprzeczył by mógł się podjąć takiej pracy )
- a i pewnie i w Snowboardzie też pójdą większe pieniądze po sukcesach z tego sezonu Kwiatkowskiego.

Chyba że to wszystko takie obiecanki po IO Tajnerem były

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 24 mar 2018, 9:36

marti pisze:
23 mar 2018, 23:21
W 2015r., Tajner chciał, żeby Wierietielny zajął się pozostałymi kadrami z czynnie wtedy trenującą jeszcze Kowalczyk. Wtedy odmówił z powodu rzekomego wieku, a teraz na to poszedł, kiedy jest 3 lata starszy? Gdzie tu logika? Poza tym znając Kowalczyk, to jeszcze 10 razy zdanie może zmienić i wcale się nie zdziwię, gdyby normalnie startowała jeszcze w PŚ w klasyku i pojechała walczyć indywidualnie w Seefeld.
Jakis dowod? Bo wtedy o tym mowil prof. Krasicki, ze Tajner powinien taka propozycje zlozyc Woeretelnemu, ale czy ja zlozyl?
Ostatnio zmieniony 24 mar 2018, 9:47 przez Krolowa Sniegu, łącznie zmieniany 1 raz.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 24 mar 2018, 9:47

marti pisze:
23 mar 2018, 23:43
Podejrzewam, że pozycja negocjacyjna Kowalczyk i Wierietielnego po 3 latach zapaści wynikowych była dużo słabsza, niż 3 lata temu. Toteż, nie dało się już dalej ciągnąc tego jednoosobowego teamu w kolejnych latach na podobnych zasadach i z takim wsparciem finansowym, jak dotychczas. Tajner zapewne postawił Kowalczyk warunek, że albo biorą z trenerem całą kadrę pod swoje skrzydła, albo koniec z finansowaniem i kończymy z tą zabawą. Nie mam jednak krzty wątpliwości, że gdyby chodziło o dobro polskich biegów narciarskich, to Wierietielny podjąłby się tego zadana już dawno temu. Teraz, po prostu nie miał wyboru, a jak widać na emeryturę mu się nie spieszy, o której tak przejmująco opowiadał jeszcze dawno przed Soczi. Mam tylko nadzieję, że obecność na obozach Kowalczyk i jej treningi nie będą go całkowicie absorbować i tym młodszym dziewczynom też poświęci odpowiednią ilość uwagi i zaangażowania. Liczę też, że układ ten będzie podlegał regularnej i wnikliwej kontroli z zewnątrz, bo nie można się powtórzyć sytuacja z poprzednich lat, że team Justyny robił sobie, co chciał i gdzie chciał za grube związkowe i ministerialne dotacje.
- przykry jest straszny brak szacunku i dla najwybitniejszej zawodniczki w historii sportow zimowych i dla najwybitniejszego trenera
- Przez lata team 1+1 dzialal swietnie. Wieretelny w okolicach 2010/11 mowil, o czym napisal w ksiazce Chruscicki, ze zadna dziewczyna by nie wytrzymala treningow z Justyna to raz, dwa bylby to z niekorzyscia dla obu, trzy zadna nie chciala tak pracowac
- Kowalczyk wstawila kiedys zestawienie pokazujace ile wyrabiala godzin przed IO 2010, a ile dziewczyny. Sylwia chciala pracowac i jakos Kowalczyk jej pomogla.
- w 2011 w Oslo, gdy cala kadra sie ze soba gryzla, padlo nawet zdanie mowiace, ze naszczescie Kowalczyk trenuje oddzielnie i oby sie to nie zmienilo
- z emerytura zrobil sie szum medialny, wielokrotnie przekrecany. W okolicach Soczi wyciagnieto wypowiedz sprzed sezonu 2013/14, gdzie o emeryturze mowil. Po prostu wtedy oboje byli strasznie zajechani, Justyna, jak to pisal Wolnicki w ksiazce siadala psychicznie. Pozniej sie poukladalo.
- jestem ciekawa kto ma taka wiedze by skontrolowac Wieretelenego? Akurat on i Kowalczyk to taki typ ludzi, ze jesli cos robia to robia to na 100%. Poza tym przygotowanie do kariery Ruckiej, Skinder to pewnie 5-6 lat do wynikow na wysokim poziomie.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 24 mar 2018, 9:51

maruda pisze:
23 mar 2018, 23:28
Krolowa Sniegu pisze:
23 mar 2018, 23:14
balwan pisze:
Tez tak sadze. Dzisiaj mowila o msj w Szczyrku i o tym, ze dziewczyny nie moga tam byc 50-60 oraz ze Wieretelny bedzie pracowal z mlodymi polskimi biegaczkami.
Gwoli ścisłości: za 2 lata na mśj to i bez Kowalczyk i Wieretelnego byłyby pozycje znacznie wyższe niż 50-60, bo akurat zdolne dziewczyny z tych roczników wyjątkowo mamy :)
Teoretycznie tak, jednak jesli prawda jest to co mowila KowalczykK ze pracuja 3 razy mniej niz rownolatki ze Skandynawii, to z roku na rok mogloby byc coraz gorzej, bo nie bedzie bazy. Jestem ciekawa jak trening z Wieretelnym na nie wplynie, czy nie bedzie okresowego zjazdu. Kowalczyk po sezonie 2005/06 mocno zaplacila. Juha Mieto powiedzial wtedy, ze pracowali tak ciezko przed IO, ze organizm musial zjechac, ale bedzie baza pod sukcesy i byla :)

maruda

Post autor: maruda » 25 mar 2018, 0:00

Pierwszy od bodaj 17 lat (kto pamięta bez sprawdzania, kto wygrał z Justyną na MP? :) ) inny niż złoty medal Kowalczyk - srebro w sprincie drużynowym.
Złoto dla par: Łętocha/Jaśkowiec oraz Klisz/Staręga.

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 25 mar 2018, 1:31

Odpowiedź banalna by brzmiała Jaśkowiec, ale wtedy by pewnie nie padło pytanie. Jeśli więc nie Kubińska (możliwe, że jeszcze jako Marek), to "raczej na pewno" nikt, kogo mogę pamiętać.

Po napisaniu powyższego sprawdziłem i miałem rację. Aczkolwiek też statystyka, oczywiście jak każda, jest fałszywa - Kowalczyk w wielu biegach w ciągu tych ostatnich 17 lat nie startowała, zwłaszcza w ostatnim okresie.

ODPOWIEDZ