Biegi narciarskie

XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Podział na dyscypliny.
balwan

Re: Biegi narciarskie

Post autor: balwan » 28 sty 2018, 12:50

Monika minęła jeden płotek na zakręcie. Szkoda bo wynik rewelacyjny jak na wiek.
Ogląda ktoś ? Jaka trasa ?

Awatar użytkownika
italianista

Post autor: italianista » 28 sty 2018, 12:54

Pewnie płaska, bo wg Królowej Śniegu tylko na takich potrafi biegać Skinder.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 28 sty 2018, 13:23

Merlin pisze:
28 sty 2018, 12:44
italianista pisze:
28 sty 2018, 12:39
To nie mnie powinniście się o to pytać tylko Królową Śniegu. Spytajcie się jej szczerze czy przypadkiem nie cieszy się z dyskwalifikacji Skinder.
Ja myślę, że Justyna płaci Królowej Śniegu za niszczenie polskich biegów. Królowo, przyznaj się, ile kasujesz? Jeśli to się opłaca, to ja mam blisko do Małysza, może zaangażuje mnie do niszczenia skoków.
Tak, jasne, zdemaskowaliście mnie. Stawki to już sprawa tajna, ale polecam Merlin, zainteresuj się. Za zniszczenie Kastelika są bardzo wysokie stawki w tym biznesie ;)
A tak na poważnie to zwyczajnie jest mi przykro, że ktokolwiek może mi zarzucać, że cieszę się z pecha Moniki. Sądzę, że nikt poza italianistą tak nie sądzi. Nigdy żadnemu polskiemu sportowcowi nie życzyłam źle. I żadnego polskiego sportowca nigdy na tym forum nie obraziłam, w porównaniu z italiatnistą, który napisał o JK ''szkapa''. Nie rozumiem w ogóle pojęcia, iż jeden sportowiec może być zagrożeniem dla drugiego. Tym bardziej, że choć to i tak abstrakcyjne, gdy dzielą ich lata świetlne w sukcesach i osiągnięciach.
Nigdy nie napisałam o Monice złego słowa, nie życzyłam jej źle i sądzę, że nikt nie ma prawa mi zarzucać, że chciałam ją w jakikolwiek sposób zniszczyć. Mam jednak prawo wyrażać opinię o tym kto moim zdaniem powinien na IO startować. Też nie stwierdziłam, że potrafi biegać tylko po płaskich trasach, tylko, że na trudniejszych radzi sobie zdecydowanie gorzej, podobnie jak na dystansach.
Życzę tej dziewczynie jak najlepiej, od lat piszę o potrzebie treningu młodzieży, wielokrotnie krytykowałam tutaj kadrę i jej organizację. Skoro Monika to niby w moim przekonaniu zagrożenie dla JK to czemu postulowałam jej wysłanie do Lahti?
A tak kończąc, jeśli tak ma wyglądać to forum podczas IO, które są wielkim świętem, na który każdy z nas czeka i które po to by łamać granicę i wierzyć w polskie medale, to zastanawiam się czy jest sens, żebym dłużej na tym forum została.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 28 sty 2018, 13:37

italianista pisze:
28 sty 2018, 11:52
Nie ma żadnego DSQ. Królowa Śniegu ma tylko problemy umysłowe i jeśli widzi zagrożenie dla Kowalczyk to oczernia wszystkich równo jak leci.
Po raz trzeci łamiesz netykietę, dobre obyczaje, do tego podajesz fałszywe informacje. Trzecie ostrzeżenie, trzytygodniowa przerwa na forum.

Nie miałeś godności odpisać na moje dwa poprzednie ostrzeżenia, ani na moje posty dotyczące twoich komentarzy, uważam więc, że ci wszystko jedno.

EDIT: jednak tygodniowy, tak deklarowałem kilka miesięcy temu.

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 28 sty 2018, 13:40

pbest pisze:
28 sty 2018, 12:23
italianista pisze:
28 sty 2018, 12:15
Cieszcie się, bo macie z czego.
Ktoś się tutaj z tego cieszy? Jeśli twoje posty są na serio to chyba czas się udać do jakiegoś specjalisty.
Wizyta u specjalisty nic nie pomoże, ale chociaż chłopak się przejdzie. Spacer raczej nie zaszkodzi. Wybacz italianisto, ale nie sposób Cię już traktować poważnie. Czemu to ma służyć?

Proponuję nie odpowiadać na te prowokacje italianisty. Chyba, że napisałby coś merytorycznego. Może tak italianisto skomentowałbyś (w stosownym wątku) wyniki naszych nielotów Kubackiego i Huli na MŚwL, o co Cię już prosiłem? Ale pewnie znowu zamilkniesz i o skokach (w stosownym wątku ;) ) nic nie napiszesz.

Edit. No cóż, runfixe rozwiązał problem.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 28 sty 2018, 13:52

Krolowa Sniegu pisze:
28 sty 2018, 13:23

A tak kończąc, jeśli tak ma wyglądać to forum podczas IO, które są wielkim świętem, na który każdy z nas czeka i które po to by łamać granicę i wierzyć w polskie medale, to zastanawiam się czy jest sens, żebym dłużej na tym forum została.
Problem chyba dotyczy jednej osoby, inni potrafią się niezgadzać ze sobą w sposób cywilizowany.

Mam nadzieję, że jak emocje opadną po tym trollowym ataku, to te czarne myśli przeminą. Przed nami impreza zimowa na którą czekaliśmy cztery lata, warto je spędzić razem.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 28 sty 2018, 14:56

No proszę, za moment IO, a moja faworytka do medalu na 10 km łyżwą Diggins po raz pierwszy wygrywa bieg na tym dystansie w PŚ.
Marit, jak na ten moment sezonu, dopiero 5. Zawsze na ostatnim PŚ, przed dłużą imprezą, deklasowała.

pbest

Post autor: pbest » 28 sty 2018, 14:58

Jako tako Jaśkowiec, 39.miejsce i 15 sekund od punktów. Forma Sylwii chyba rośnie.

marti

Post autor: marti » 28 sty 2018, 14:58

Wcale dziś rewelacyjnie nie wyglądały Norweżki. Najlepsza z nich Weng, która ostatnio regularnie startowała. Oestberg, a zwłaszcza Bjoergen bez rewelacji. W poprzednim sezonie o tej porze sezonu już wygrywała. Teraz jest na poziomie z grudnia, czyli bardzo nierówna. Być może 2-3 medale zdobędzie w Korei, ale w roli dominatorki średnio ją widze.

marti

Post autor: marti » 28 sty 2018, 14:59

Krolowa Sniegu pisze:
28 sty 2018, 14:56
No proszę, za moment IO, a moja faworytka do medalu na 10 km łyżwą Diggins po raz pierwszy wygrywa bieg na tym dystansie w PŚ.
Marit, jak na ten moment sezonu, dopiero 5. Zawsze na ostatnim PŚ, przed dłużą imprezą, deklasowała.
Poza Davos 2013. Tam zebrała bęcki od Justyny w sprincie i wycofała się z 10-tki łyżwą.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 28 sty 2018, 15:05

marti pisze:
28 sty 2018, 14:59
Krolowa Sniegu pisze:
28 sty 2018, 14:56
Poza Davos 2013. Tam zebrała bęcki od Justyny w sprincie i wycofała się z 10-tki łyżwą.
Pamiętam, jednak przed większością imprez było inaczej.

marti

Post autor: marti » 28 sty 2018, 15:16

Cały ten sezon Marit ma nijaki. Dominacja na starcie sezonu w Beito, potem wygrana w Kuusamo, zjazd z formą na początku grudnia, by potem znów wygrać w Toblach. Dziś widzieliśmy ją w wydaniu powiedzmy z Lillehammer, a przypominam, że nie było Kalli i Parmakoski dziś! Na jej korzyść można napisać, że dziś w pewnym momencie osłabła, ale póżniej zaczęła przebijać się już do przodu. W pewnym momencie przecież była 12, by skończyć ostatecznie 5. Być może rzeczywiście dopiero co zeszła z gór i jest nieco przymulona? Wygląda na to, że wytrzymałość jednak ma. Nie skreślam jej, ale powtórzenie Lahti wydaję mi się mało realne. Zbyt bardzo wyrównał się poziom i zbyt wiele ma aktualnie mocnych konkurentek, żeby tak dominować.

bart4

Post autor: bart4 » 28 sty 2018, 15:22

Masówka łyżwą na mało wymagającej trasie to dla Bjoergen bez finiszu słabsza konkurencja. I tak miała małą stratę pod nieobecność Parkamoski i Kali szczególnie.
Klasyk wymaga więcej siły, wytrzymałości dlatego moim zdaniem to ona jest faworytką na 30... no ale zobaczymy.
Pamietajcie że to Norki... Że to Bjoergen, mogła być dzisiaj nawet 15-ta i co z tego?

marti

Post autor: marti » 28 sty 2018, 15:25

Dziś wyglądała na przymuloną, ale wytrzymałość chyba ma. Do igrzysk jeszcze 2 tygodnie i to tylko do 1 startu. Tyle tylko, że rok temu już od połowy stycznia wygrywała wszystko. Na oko jest słabsza, niż w zeszłym sezonie, co nie oznacza, że 2-3 złotych medali w Pjongczang nie wywalczy.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 28 sty 2018, 22:04

Z tt wynika, że Monika wypadła nartami poza trasę na zjeździe. Z tego co napisała JK są tam zjazdy na których trudno się zmieścić.

ODPOWIEDZ