Saneczkarstwo

XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Podział na dyscypliny.
Col_Frost

Re: Saneczkarstwo

Post autor: Col_Frost » 18 gru 2017, 18:50

Zgadzam się z przedmówcą. Na miejsce punktowane z Korei śmiało możemy liczyć i powinien to być cel Chmielewskiego i Kowalewskiego. Co prawda ograniczenie reprezentantów jednego kraju do dwóch dwójek niewiele nam pomoże, bo poza Niemcami żaden kraj nie ma aż trzech dwójek, które regularnie plasowałyby się w czołowej dziesiątce PŚ, ale zawsze to jeden rywal mniej. Teoretycznie Amerykanie, Włosi i Łotysze mogliby się pokusić o trzy punktowane miejsca na IO, w przypadku gdyby wyżej wspomnianego ograniczenia nie było, ale ich ewentualny sukces byłby wysoce nieprawdopodobny.

Wracając jednak do Polaków. Nie wiem jak wy, ale ja na próbie przedolimpijskiej odniosłem wrażenie, że koreański tor pasuje naszym saneczkarzom. Wszyscy, którzy pojadą na igrzyska uzyskiwali tam najlepsze, albo zbliżone do najlepszych miejsc ubiegłego sezonu (u Kurowskiego zdecydowała pogoda). Co prawda akurat w przypadku dwójki bezapelacyjnie najlepszym startem był Oberhof i to by trochę zaprzeczało powyższej teorii. Mimo wszystko podchodzę do tego bardzo optymistycznie, może nawet trochę za bardzo. Polacy nie będą na pewno głównymi faworytami do miejsca w czołowej ósemce, ale trudno będzie ich obecność na jednym z tych miejsc nazwać niespodzianką. Mam też nadzieję, że sporty saneczkowe znajdą tym razem miejsce na antenie i nie powtórzy się historia z Soczi, gdzie w tv widziałem chyba tylko bobslejowe czwórki (a i to na nsport).

dd100

Post autor: dd100 » 18 gru 2017, 21:16

Ja tam mam nadzieję, iż w najbliższym czasie (pewnie jeszcze nie w tym sezonie) zaczną się kręcić wokół podium na PŚ. Na pewno poprawili starty i to na tyle, iż w takim Winterbergu czy też Calgary jeszcze w połowie dystansu potrafili mieć czas ok. 3-4 miejsca (i to liczony z dwóch wyścigów). Może kiedyś w końcu wyjdzie im ten "ostatni wiraż" ;).

pbest

Post autor: pbest » 26 gru 2017, 23:27

Col_Frost pisze:
18 gru 2017, 18:50
Zgadzam się z przedmówcą. Na miejsce punktowane z Korei śmiało możemy liczyć i powinien to być cel Chmielewskiego i Kowalewskiego.
Ma ten moment, w moim przekonaniu, mają większe szanse na Top8 niż którykolwiek polski panczenista indywidualnie.

Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 05 sty 2018, 13:43

W Koenigssee nasi olimpijczycy w komplecie przebrnęli przez PN.

pbest

Post autor: pbest » 06 sty 2018, 10:35

Przy naszej dwójce dziś widnieje DNS...ktoś coś wie?

Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 06 sty 2018, 12:41

Wczoraj startowali ze stanem podgorączkowym - nie wiem czy tylko jeden z nich czy obaj. Mieli podjąć decyzję o starcie, widać zdrowie nie pozwoliło.

pbest

Post autor: pbest » 06 sty 2018, 13:03

Col_Frost pisze:
06 sty 2018, 12:41
Wczoraj startowali ze stanem podgorączkowym - nie wiem czy tylko jeden z nich czy obaj. Mieli podjąć decyzję o starcie, widać zdrowie nie pozwoliło.
To dobrze, że tylko to. Bo gdyby jakaś kontuzja (odpukać!) to tracimy szansę na dwa miejsca punktowane na igrzyskach.

balwan

Post autor: balwan » 07 sty 2018, 14:13

Dziś bez Polaków w sztafecie

pbest

Post autor: pbest » 07 sty 2018, 14:15

balwan pisze:
07 sty 2018, 14:13
Dziś bez Polaków w sztafecie
A właśnie sobie transmisję odpaliłem...dzięki za cynk.

Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 07 sty 2018, 14:53

Bez Chmielewskiego i Kowalewskiego nie mogliśmy złożyć sztafety. To była jedyna nasza dwójka jaka wybrała się do Koenigssee

dd100

Post autor: dd100 » 07 sty 2018, 22:10

Petyniak z Wanielistą byli na liście startowej pierwszego treningu (w środę był ten trening), ale w nim nie wystartowali. Dlaczego nie wiem.

Ciekaw jestem jakby sobie dzisiaj poradzili Polacy przy nie najlepszej postawie czołowej siódemki. Jeśli wygrywają Włosi to znak, iż źle się dzieje ;).

Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 07 sty 2018, 22:35

Bez przesady, Włosi raz na jakiś czas mają "dzień konia" i potrafią zajmować wysokie miejsca. Co prawda dzisiejszych zawodów nie oglądałem (w ogóle w ten weekend nie miałem okazji podziwiać saneczkarzy), ale nie wierzę, że ich wysokie miejsce było dziełem słabej postawy innych. Oczywiście zaważyła tu z pewnością dyskwalifikacja Niemców. Jednak z pierwszą z drużyn spoza czołówki, czyli Czechami, wygrali o ponad 3 sekundy. Jest to różnica mniej więcej dająca zwykle podium, choć to też zależy w dużej mierze od toru. Ponadto spójrz na wyniki Włochów indywidualnie. Voetter ósma u pań, a Fischnaller i Nagler/Malleier zajęli siódme miejsca. Widać tor w Koenigssee wyjątkowo im pasuje (może tam trenują?). Biorąc pod uwagę wyniki indywidualne (tak, wiem że to bywa często mylące) z Włochami, prócz Niemców, mogli powalczyć jedynie Austriacy, którzy chyba faktycznie zawiedli, szczególnie Kindl, który tragicznie wystartował. Słabszy start zaliczyli też chyba Rosjanie (w ich przypadku jeśli przegrywają z kimkolwiek innym niż Niemcy trzeba tak założyć), ale reszta - nie sądzę.

Co do naszych trudno oczekiwać, by wygrali z Czechami o ponad 2 sekundy (w momencie gdy Czesi są najlepsi w drugiej lidze), szczególnie że był to dość słaby weekend Polaków. Właściwie pochwalić mogę tylko Ewę Kuls, która zajęła miejsce w "20". Cieszę się, że Natalia Wojtuściszyn znów w zawodach, ale jednak ciężko jest mi się radować z 22 lokaty. Panowie jeszcze słabiej i pozycje pod koniec trzeciej dziesiątki. Poważnej wtopy brak, bo wszyscy przebrnęli przez PN, ale w samych zawodach, prócz wspomnianej Kuls, cieniutko. Czekam na Oberhof.

dd100

Post autor: dd100 » 07 sty 2018, 23:33

Col Frost nie widzisz tego znaczka ;). Polacy jeśli mieliby z kimkolwiek powalczyć to najwyżej z Łotyszami, ale pewnie trochę emocji by było, bo tak jak pisałem poza Włochami reszta sztafet pojechała z mniejszymi lub większymi błędami, a dwójka niemiecka to już w ogóle zaszalała z tym falstartem.

Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 12 sty 2018, 12:16

Ciężko łapię sarkazm, szczególnie w internetach ;)

No to w Oberhofie nasi znów w komplecie. Co prawda trwa jeszcze ślizg dwójek w PN, ale nie ma szans, żeby Polaacy odpadli.

dd100

Post autor: dd100 » 12 sty 2018, 12:42

Cieszy zwycięstwo w PN, i to ze sporą przewagą, naszej dwójki. Po kłopotach zdrowotnych chyba nie ma śladu. Liczę, iż powalczą jutro o 8.

ODPOWIEDZ