Biathlon

XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Podział na dyscypliny.
Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Re: Biathlon

Post autor: runfixe » 18 mar 2018, 14:04

Nowakowska?
Domraczewa zostaje?

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 18 mar 2018, 14:12

runfixe pisze:
18 mar 2018, 14:04
Nowakowska?
Domraczewa zostaje?
Daria tak :)
Weronika również owszem kończy, ale ona to nie ścisła czołówka. Julia Ransdom też kończy.

balwan

Post autor: balwan » 18 mar 2018, 14:16

Krolowa Sniegu pisze:
18 mar 2018, 14:00
Kończy na pewno Dorin Habert. Kuzmina też ma odejść. Ktoś jeszcze?
Też się wydaje, że tempo poprawić powinno się udać, bo jednak to trochę kiepskie, jak dziewczyna wbiega 34, wali 5/5 i wybiega 33. Nie mówię o tempie Wierer, wystarczy by strzelała na poziomie Kuzminy i innych.
Kamila same tempo fatalne nie ma , Ona najwięcej czasu traci od wbiegnieca na stanowisko do momentu pierwszego strzału. Z tego co Sikora mówił Ona ma problem z stabilizacją pozycji dlatego tak długo to schodzi. Same odstępy między poszczególnymi strzałami ma pewnie na poziomie zbliżonym do wszystkich Polek w tym sezonie.

Dla mnie jest to zdecydowanie mniejsze zmartwienie niż sytuacja Kingi Mitoraj która bardzo wolno biega.

Po zakończeniu kariery przez Nowakowską mamy 5 dziewczyn na poziomie mogącym walczyć w PŚ i myślę że 4 miejsca to dobra sytuacja gdyż będzie jakas rywalizacja o miejsce. Po cichu liczę że kolejny postęp zrobi Joanna Jakieła i będzie tą 6 do PS ( może już jakiś start w przyszłym sezonie ).

W Pucharze Ibu dobrze by było aby szanse dostały pozostałe młode dziewczyny. W sumie szkoda że w tym roku do Rosji nie wysłano Tamaszewskiej i Jakiely. W biathlonie kobiet na pewno mamy perspektywy na sukces są perełki jak Jakieła( biegowo powinna być talentem na miarę Żuk) i Żuk. Redaktor biathlon.pl( Krystek jeśli nazwisko pomyliłem to przepraszam) uważa że jeszcze Gembicka ma.ogromny potencjał ( tu też mogłem się pomylić bo z głowy pisze , ale na pewno mówił o dziewczynie z roczniku z dwójką z przodu)

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 18 mar 2018, 14:27

balwan pisze:
18 mar 2018, 14:16
Krolowa Sniegu pisze:
18 mar 2018, 14:00
Kończy na pewno Dorin Habert. Kuzmina też ma odejść. Ktoś jeszcze?
Też się wydaje, że tempo poprawić powinno się udać, bo jednak to trochę kiepskie, jak dziewczyna wbiega 34, wali 5/5 i wybiega 33. Nie mówię o tempie Wierer, wystarczy by strzelała na poziomie Kuzminy i innych.
Kamila same tempo fatalne nie ma , Ona najwięcej czasu traci od wbiegnieca na stanowisko do momentu pierwszego strzału. Z tego co Sikora mówił Ona ma problem z stabilizacją pozycji dlatego tak długo to schodzi. Same odstępy między poszczególnymi strzałami ma pewnie na poziomie zbliżonym do wszystkich Polek w tym sezonie.

Dla mnie jest to zdecydowanie mniejsze zmartwienie niż sytuacja Kingi Mitoraj która bardzo wolno biega.

Po zakończeniu kariery przez Nowakowską mamy 5 dziewczyn na poziomie mogącym walczyć w PŚ i myślę że 4 miejsca to dobra sytuacja gdyż będzie jakas rywalizacja o miejsce. Po cichu liczę że kolejny postęp zrobi Joanna Jakieła i będzie tą 6 do PS ( może już jakiś start w przyszłym sezonie ).

W Pucharze Ibu dobrze by było aby szanse dostały pozostałe młode dziewczyny. W sumie szkoda że w tym roku do Rosji nie wysłano Tamaszewskiej i Jakiely. W biathlonie kobiet na pewno mamy perspektywy na sukces są perełki jak Jakieła( biegowo powinna być talentem na miarę Żuk) i Żuk. Redaktor biathlon.pl( Krystek jeśli nazwisko pomyliłem to przepraszam) uważa że jeszcze Gembicka ma.ogromny potencjał ( tu też mogłem się pomylić bo z głowy pisze , ale na pewno mówił o dziewczynie z roczniku z dwójką z przodu)
Pisząc tempo miałam na myśli całość, samo strzelanie też szybkie nie było, bo w leżaku 58 i 57 czas strzelania. Ale owszem od przygotowanie też bardzo długie.
Ja w Kingę, o czym już pisałam nie wierzyłam i nie wierzę, ona już jako juniorka słabo biegała i nie zanosi się by miała to poprawić. Oby jej medal mśj nie skończył się jak medal Szczurka.
Jakieła to rocznik 1999, szybko biega, ale strzela fatalnie - coś w stylu Żuk w młodości.
Gembicka też wielki talent, rocznik 2001, więc to jeszcze juniorka młodsza. Szybko biegająca, wypatrzona przez Bielową, która ją na imprezy zaczęła wozić mega szybko. Ona już w wieku 16 lat startowała na MEJ, tam gdzie Kamila sięgnęła po brąz w sprincie. Była 78, ale biegała z dużo starszymi rywalkami.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 18 mar 2018, 14:52

Janik zaczął z kopyta, był nawet przez moment ósmy.
Strzelanie trzy dobierania i 45 sekund w plecy.

maruda

Post autor: maruda » 18 mar 2018, 21:09

Krolowa Sniegu pisze:
18 mar 2018, 14:12
runfixe pisze:
Nowakowska?
Domraczewa zostaje?
Weronika również owszem kończy, ale ona to nie ścisła czołówka. Julia Ransdom też kończy.
Makarainen kończy karierę choćby.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 18 mar 2018, 21:19

maruda pisze:
18 mar 2018, 21:09
Krolowa Sniegu pisze:
runfixe pisze:
Nowakowska?
Domraczewa zostaje?
A Sikora ją dzisiaj wymieniał jako kandydatkę do Kuli na przyszły rok :P
Czyli co:
- Marie Dorin Habert
- Kaisa Makarainen
- Anastazja Kuzmina
- Weronika Nowakowska
Dużo. Czyli co zostaje Daria, co z Laurą jeszcze nie wiadomo, do tego jeszcze powinna wrócić Gabdża.
Na biathlon.pl nie wyklucza się, że kończą też Dunklee i Crawford. Z szybkobiegaczek zostanie tylko Daria i Laura... Reszta bardzo niepewna.

maruda

Post autor: maruda » 18 mar 2018, 21:42

Krolowa Sniegu pisze:
18 mar 2018, 21:19
maruda pisze:
18 mar 2018, 21:09
Krolowa Sniegu pisze:

A Sikora ją dzisiaj wymieniał jako kandydatkę do Kuli na przyszły rok :P
Czyli co:
- Marie Dorin Habert
- Kaisa Makarainen
- Anastazja Kuzmina
- Weronika Nowakowska
Dużo. Czyli co zostaje Daria, co z Laurą jeszcze nie wiadomo, do tego jeszcze powinna wrócić Gabdża.
Na biathlon.pl nie wyklucza się, że kończą też Dunklee i Crawford. Z szybkobiegaczek zostanie tylko Daria i Laura... Reszta bardzo niepewna.
Powrót Koukalovej ponoć niepewny (tzn. możliwy koniec kariery).

maruda

Post autor: maruda » 22 mar 2018, 15:46

Fourcade królem dzisiejszych zawodów: nie tylko wygrana, ale też mała kryształowa kula za sprint (niespodzianka, J. Boe miał dużą przewagę, ale dziś zawalił) i praktycznie pewna duża kryształowa kula.

Nasi biathloniści zakończyli dziś sezon, nawet w tej przetrzebionej stawce nie udało się awansować do pościgowego... (Nędza-Kubiniec stracił w biegu prawie 4 minuty :/). Nie zmienia to faktu, że polscy biathloniści wypełnili cele na ten sezon (awans 2 na igrzyska - czyli maksymalna możliwa kwota jaką mogli w tym sezonie wywalczyć, utrzymanie 3 miejsc startowych w PŚ oraz punkty w zawodach pucharu świata).

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 22 mar 2018, 18:48

Jak to dobrze, że niektórzy potrafią widzieć pozytywy w tym naszym słabym męskim biathlonie. Mi czasami chce się tylko siąść i płakać. Może coś dobrego się urodzi w przyszłych sezonach?

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 22 mar 2018, 19:04

runfixe pisze:
22 mar 2018, 18:48
Jak to dobrze, że niektórzy potrafią widzieć pozytywy w tym naszym słabym męskim biathlonie. Mi czasami chce się tylko siąść i płakać. Może coś dobrego się urodzi w przyszłych sezonach?
Ciężko będzie Janik i Pancerz raczej nic już nie pokażą. Pozostali panowie kiepsko biegają już teraz...

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 22 mar 2018, 19:05

maruda pisze:
22 mar 2018, 15:46

Nasi biathloniści zakończyli dziś sezon, nawet w tej przetrzebionej stawce nie udało się awansować do pościgowego... (Nędza-Kubiniec stracił w biegu prawie 4 minuty :/). Nie zmienia to faktu, że polscy biathloniści wypełnili cele na ten sezon (awans 2 na igrzyska - czyli maksymalna możliwa kwota jaką mogli w tym sezonie wywalczyć, utrzymanie 3 miejsc startowych w PŚ oraz punkty w zawodach pucharu świata).
Wcale nie taka słaba stawka. Przynajmniej pierwsza 40 dobrze znana i utytułowana :P
Ostatnio zmieniony 22 mar 2018, 19:37 przez Krolowa Sniegu, łącznie zmieniany 1 raz.

maruda

Post autor: maruda » 22 mar 2018, 19:14

Krolowa Sniegu pisze:
22 mar 2018, 19:05
maruda pisze:

Wcale nie taka słaba stawka. Bynajmniej pierwsza 40 dobrze znana i utytułowana :P
https://sjp.pl/bynajmniej ;)

Nie było dziś Amerykanów, Ukraińców, Kanadyjczyków, Czechów, Svendsena, Bauera, Samuelsona czy części Francuzów (a pewnie kogoś pominąłem).

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 22 mar 2018, 19:37

maruda pisze:
22 mar 2018, 19:14
Krolowa Sniegu pisze:
maruda pisze:

Wcale nie taka słaba stawka. Bynajmniej pierwsza 40 dobrze znana i utytułowana :P

Nie było dziś Amerykanów, Ukraińców, Kanadyjczyków, Czechów, Svendsena, Bauera, Samuelsona czy części Francuzów (a pewnie kogoś pominąłem).
Owszem, ale i tak dla Polaków poprzeczka wysoko zawieszona.

maruda

Post autor: maruda » 22 mar 2018, 20:03

Krolowa Sniegu pisze:
22 mar 2018, 19:37
maruda pisze:
22 mar 2018, 19:14
Krolowa Sniegu pisze:

Owszem, ale i tak dla Polaków poprzeczka wysoko zawieszona.
3 minuty z małym haczkiem dawały "60". Ja mało wymagam od naszych, bo wiem jakie mają możliwości, ale nie przesadzajmy. Tachizaki jakoś dał radę ;)

ODPOWIEDZ