Biegi narciarskie w PyeongChang 2018

XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Podział na dyscypliny.
Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 05 lut 2018, 10:45

Konkurencje na IO:
  • Bieg łączony kobiet
  • Bieg łączony mężczyzn
  • Sprint stylem klasycznym kobiet
  • Sprint stylem klasycznym mężczyzn
  • Bieg stylem dowolnym na 10km kobiet
  • Bieg stylem dowolnym na 15km mężczyzn
  • Sztafeta kobiet
  • Sztafeta mężczyzn
  • Sprint drużynowy stylem dowolnym kobiet
  • Sprint drużynowy stylem dowolnym mężczyzn
  • Bieg masowy stylem klasycznym mężczyzn na 50km
  • Bieg masowy stylem klasycznym kobiet na 30km

Terminarz:
10.02.2018 08:15 Bieg łączony kobiet
11.02.2018 07:15 Bieg łączony mężczyzn
13.02.2018 09:30 Sprint kobiet kwalifikacje
13.02.2018 10:15 sprint mężczyzn kwalifikacje
13.02.2018 12:00 Sprint kobiet i mężczyzn Finały
15.02.2018 07:30 Bieg na 10 km stylem dowolnym kobiet
16.02.2018 07:00 Bieg na 15km stylem dowolnym mężczyzn
17.02.2018 10:30 Sztafeta kobiet
18.02.2018 07:15 Sztafeta mężczyzn
21.02.2018 09:00 Sprint drużynowy kobiet kwalifikacje
21.02.2018 09:40 Sprint drużynowy mężczyzn kwalifikacje
21.02.2018 11:00 Sprint drużynowy kobiet i mężczyzn Finały
24.02.2018 06:00 Bieg na 50km stylem klasycznym mężczyzn
25.02.2018 07:15 Bieg na 30 km stylem klasycznym kobiet

italianista

Re: Biegi narciarskie w PyeongChang 2018

Post autor: italianista » 07 lut 2018, 11:49

Ewelina Marcisz w wywiadzie powiedziała, że wyjazd na igrzyska to finisz jej kariery. Na pytanie, gdzie ma szansę najbardziej powalczyć odpowiedziała, że w sprincie, gdzie liczy nie tylko na czołową 30-tkę, ale nawet 20-tkę... Powiedziała też, że powalczy na 10 km. Podkreśliła, że bardzo liczy na pomoc Kowalczyk w sztafecie.

Trzymamy za słowo. I zabierz ze sobą pozostałe włącznie z Kowalczyk.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 07 lut 2018, 18:53

Maciej Staręga nadal mówi o pierwszej 15 w sprincie. Jak dla mnie mimo wszystko to mało realne - ten chłopak ledwie pięciokrotnie przechodził kwalifikacje i tak głównie wtedy, gdy brakowało części zawodników. Jeśli awansuje to i tak będzie duży sukces.
Wiadomo już może kiedy będą listy startowe, bo zastanawiam się nad składem poszczególnych nacji na sprint klasykiem.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 07 lut 2018, 18:59

italianista pisze:
07 lut 2018, 11:49
Ewelina Marcisz w wywiadzie powiedziała, że wyjazd na igrzyska to finisz jej kariery. Na pytanie, gdzie ma szansę najbardziej powalczyć odpowiedziała, że w sprincie, gdzie liczy nie tylko na czołową 30-tkę, ale nawet 20-tkę... Powiedziała też, że powalczy na 10 km. Podkreśliła, że bardzo liczy na pomoc Kowalczyk w sztafecie.

Trzymamy za słowo. I zabierz ze sobą pozostałe włącznie z Kowalczyk.
Może jej się uda przejść kwalifikację, w końcu tylko po 4 zawodniczki z każdego państwa mogą wystartować.
Dziwne, że tak szybko chce kończyć karierę, dobrze się zapowiadała, w końcu to druga w historii Polka z medalem z Uniwersjady. Szkoda, jednak z jej głową trudno było coś zdziałać.
Myślę jednak, że Sylwia Jaśkowiec będzie chciała biegać dalej. Podobnie jak Galewicz i Łęchota, bo to jeszcze młode zawodniczki.
Za rok mam nadzieję, że w kadrze A zobaczymy Rucką, jako liderkę, Skinder, Pradziad i Izę Marcisz - oby jak najszybciej wyrobiły fis punkty do startów w PŚ.
Nie martw się Justyna jeśli zostanie to i tak tylko do mś w 2019 roku. Dla Skinder nawet dobrze by została, bo mogą pobiec razem sprint drużynowy klasykiem i zapewnić Moni stypendium.

SzG

Post autor: SzG » 07 lut 2018, 19:22

Krolowa Sniegu pisze:
07 lut 2018, 18:53
Maciej Staręga nadal mówi o pierwszej 15 w sprincie. Jak dla mnie mimo wszystko to mało realne - ten chłopak ledwie pięciokrotnie przechodził kwalifikacje i tak głównie wtedy, gdy brakowało części zawodników. Jeśli awansuje to i tak będzie duży sukces.
Wiadomo już może kiedy będą listy startowe, bo zastanawiam się nad składem poszczególnych nacji na sprint klasykiem.
Nie mniej realne niż medal JK.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 07 lut 2018, 19:26

SzG pisze:
07 lut 2018, 19:22
Krolowa Sniegu pisze:
Piszesz o sprincie czy ogólnie?
Porównywanie Staręgi, który od 4 lat bodaj nie doszedł dalej niż do półfinału sprintu klasykiem,do JK chyba jednak mocno na wyrost.

SzG

Post autor: SzG » 07 lut 2018, 19:28

Krolowa Sniegu pisze:
07 lut 2018, 19:26
SzG pisze:
Krolowa Sniegu pisze:
Porównywanie Staręgi, który od 4 lat bodaj nie doszedł dalej niż do półfinału sprintu klasykiem,do JK chyba jednak mocno na wyrost.
Porównywanie medalu JK do 15-stki Staręgi jest na wyrost?
"Nie wydaje mnie się"

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 07 lut 2018, 20:01

SzG pisze:
07 lut 2018, 19:28
Krolowa Sniegu pisze:
07 lut 2018, 19:26
SzG pisze:

Porównywanie medalu JK do 15-stki Staręgi jest na wyrost?
"Nie wydaje mnie się"
Jeśli piszemy łącznie o 30 km i sprincie to jest na wyrost.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 07 lut 2018, 20:10

CROSS-COUNTRY SKIING - typy Sports Illustrated

MEN

1.4K Sprint (Classical)

Gold: Johannes Høsflot Klæbo, Norway
Silver: Emil Iversen, Norway
Bronze: Federico Pellegrino, Italy

Team Sprint (Freestyle)

Gold: Italy
Silver: Norway
Bronze: Sweden

15K Freestyle

Gold: Dario Cologna, Switzerland
Silver: Maurice Manificat, France
Bronze: Alex Harvey, Canada

30K Skiathlon

Silver: Martin Johnsrud Sundby, Norway
Bronze: Maurice Manificat, France

50K Mass Start (Classical)

Gold: Martin Johnsrud Sundby, Norway
Silver: Alex Harvey, Canada
Bronze: Alexey Poltoranin, Kazakhstan

4 x 10K Relay

Gold: Norway
Silver: Russia

WOMEN

1.2K Sprint (Classical)

Gold: Maiken Caspersen Falla, Norway
Silver: Stina Nilsson, Sweden
Bronze: Jessie Diggins, U.S.

Team Sprint (Freestyle)

Gold: Sweden
Silver: U.S.
Bronze: Norway

10K Freestyle

Heidi Weng, Norway
Ingvild Flugstad Østberg, Norway
Jessie Diggins, U.S.

15K Skiathlon

Gold: Charlotte Kalla, Sweden
Silver: Heidi Weng, Norway
Bronze: Marit Bjørgen, Norway

30K Mass Start (Classical)

Gold: Heidi Weng, Norway
Silver: Charlotte Kalla, Sweden

4 x 5K Relay

Silver: Sweden
Bronze: Finland

Dość zaskakujące - dają medal Dario na 15km, ale w biegu łączonym już nie. U pań jeszcze bardziej zaskakuje brak medalu Kalii w łączonym, a srebro na 30 km przed Marit. Tak samo medal Diggins w sprincie klasykiem. Dość zaskakujące.

italianista

Post autor: italianista » 07 lut 2018, 20:22

Nie widzę w tym zestawieniu Kowalczyk.

Z tym przechodzeniem kwalifikacji w sprincie indywidualnym to pisałaś o Marcisz czy Kowalczyk? Ja wiem, że limit na kraj wynosi 4, ale czy Kowalczyk w sprincie klasykiem jest w stanie spokojnie awansować, czyli zająć przyzwoite miejsce dające szanse na lepsze rozstawienie?

Chciałbym życzyć jej i tobie jak najlepiej, ale nie rozumiem, dlaczego startuje w biegu łączonym 10. lutego, skoro 13. lutego jest już sprint. Zwłaszcza, że ponoć miała nie biegać już stylu dowolnego. Czyżby za te kilka milionów Tajner dyktował jej warunek pobiegnięcia sprintu drużynowego łyżwą razem z Jaśkowiec, który w Falun zaowocował medalem?

Chciałbym poznać te magiczne zasady wg których PZN kieruje się zarządzaniem biegami narciarskimi w Polsce i nie tylko, bo w skokach narciarskich za Chiny Ludowe nie jestem w stanie zrozumieć, dlaczego zniszczono i Kastelika i Ziobrę sezon po sezonie. Tak jakby jeden albo dwóch to była tylko statystyka a już w miarę wyszkoleni zawodnicy i zawodniczki spadali z nieba.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 07 lut 2018, 20:49

italianista pisze:
07 lut 2018, 20:22
Nie widzę w tym zestawieniu Kowalczyk.

Z tym przechodzeniem kwalifikacji w sprincie indywidualnym to pisałaś o Marcisz czy Kowalczyk? Ja wiem, że limit na kraj wynosi 4, ale czy Kowalczyk w sprincie klasykiem jest w stanie spokojnie awansować, czyli zająć przyzwoite miejsce dające szanse na lepsze rozstawienie?

Chciałbym życzyć jej i tobie jak najlepiej, ale nie rozumiem, dlaczego startuje w biegu łączonym 10. lutego, skoro 13. lutego jest już sprint. Zwłaszcza, że ponoć miała nie biegać już stylu dowolnego. Czyżby za te kilka milionów Tajner dyktował jej warunek pobiegnięcia sprintu drużynowego łyżwą razem z Jaśkowiec, który w Falun zaowocował medalem?

Chciałbym poznać te magiczne zasady wg których PZN kieruje się zarządzaniem biegami narciarskimi w Polsce i nie tylko, bo w skokach narciarskich za Chiny Ludowe nie jestem w stanie zrozumieć, dlaczego zniszczono i Kastelika i Ziobrę sezon po sezonie. Tak jakby jeden albo dwóch to była tylko statystyka a już w miarę wyszkoleni zawodnicy i zawodniczki spadali z nieba.
Pisałam, że może uda się je przejść Ewelinie, w Falun jej się udało zakwalifikować z 30 czasem.
Myślę, że jest w stanie pobiec na jakiś przyzwoity rezultat w kwalifikacjach, bo licząc szybko jeśli byłyby przed nią nawet 4 Norweżki, 3 Szwedki, 1 Finka, 2 Amerykanki, 1 Rosjanka to i tak daje 12 miejsce.
Nie, nie będzie biegła sprintu drużynowego z tego co mówiła. Ma biec łączony, sprint, sztafetę i 30 km. Raz, że mocniejsze przetarcie 72 godziny przed sprintem, a dwa mówiła, że to ma być forma odstresowania się przed sprintem.
Też ich nie rozumiem, to, że na wyżywienie zawodnika w SMS jest mniej kasy niż na więźnia jest żenujące. Mi się marzy dobry trener ze Skandynawii dla tych dziewczyn, bo potencjał na pewno mają i warto w nie zainwestować. Wystarczy spojrzeć jak rozwinęły się amerykańskie biegi - nasze powinny brać przykład.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 07 lut 2018, 21:12

Tak zakładając kto może pobiec sprint
Norwegia - Falla, Harsem, Oestberg, Marit/Weng
Szwecja - Nilsson, Ida, Falk, Dyvik
Finlandia - Parmakoski - nie mam pojęcia kogo jeszcze wystawią, może Saarinen, Kyllonen
USA - Caldwell, Bjoersen, Diggins, Sargent
Szwajcaria - van der Graff, Faendrich
Niemcy - Ringwald, Kolb, Carl
Rosja - Belorukova, Nepryeva
Słowenia - Visnar, Fabjan, Lampic, Cebasek
Włochy - Vuerich, Laurent,

bart4

Post autor: bart4 » 07 lut 2018, 21:28

Jeśli Bjoergen by zdobyła medal w łączonym to raczej odpuści sprint żeby lepiej wypocząć do 10kmF, co jak co ale na tamtych trasach może się liczyć w walce z Weng, Kallą i Diggins.
Obawiam się tych Rosjanek młodych no i Szwedek. Niemki i Słowenki bez szans z tym podbiegiem.

Z jednej strony wolałbym żeby JK olała ten bieg i była gotowa do sprintu ale oni wiedzą lepiej, mają już swój plan na to czy 30 czy sprint ma być tym najlepszym punktem.

Śnegowa co z Mononen? Zakonczyła karierę? i ta biathlonistka.] Laukkanen

maruda

Post autor: maruda » 07 lut 2018, 21:44

Krolowa Sniegu pisze:
07 lut 2018, 20:10
CROSS-COUNTRY SKIING - typy Sports Illustrated

MEN

1.4K Sprint (Classical)

Silver: Emil Iversen, Norway
Bronze: Federico Pellegrino, Italy

Team Sprint (Freestyle)

Gold: Italy
Silver: Norway

15K Freestyle

Gold: Dario Cologna, Switzerland
Silver: Maurice Manificat, France
Bronze: Alex Harvey, Canada

30K Skiathlon

Silver: Martin Johnsrud Sundby, Norway
Bronze: Maurice Manificat, France

50K Mass Start (Classical)

Gold: Martin Johnsrud Sundby, Norway
Silver: Alex Harvey, Canada
Bronze: Alexey Poltoranin, Kazakhstan

4 x 10K Relay

Silver: Russia

WOMEN

1.2K Sprint (Classical)

Gold: Maiken Caspersen Falla, Norway
Silver: Stina Nilsson, Sweden
Bronze: Jessie Diggins, U.S.

Team Sprint (Freestyle)

Gold: Sweden
Silver: U.S.
Bronze: Norway

10K Freestyle

Heidi Weng, Norway
Ingvild Flugstad Østberg, Norway
Jessie Diggins, U.S.

15K Skiathlon

Gold: Charlotte Kalla, Sweden
Silver: Heidi Weng, Norway

30K Mass Start (Classical)

Gold: Heidi Weng, Norway
Silver: Charlotte Kalla, Sweden

4 x 5K Relay

Silver: Sweden
Bronze: Finland

Dość zaskakujące - dają medal Dario na 15km, ale w biegu łączonym już nie. U pań jeszcze bardziej zaskakuje brak medalu Kalii w łączonym, a srebro na 30 km przed Marit. Tak samo medal Diggins w sprincie klasykiem. Dość zaskakujące.
Ileż się można dziwić typom SI, przecież wiadomo że w wielu dyscyplinach to totalni ignoranci, pewnie nie wiedzą, że są jakieś style w bieganiu i czym się różnią :D
I tak dobrze, że niedopuszczonych Rosjan tym razem nie widzą na podium...

Awatar użytkownika
Merlin

Post autor: Merlin » 07 lut 2018, 21:57

Krolowa Sniegu pisze:
07 lut 2018, 20:49
Też ich nie rozumiem, to, że na wyżywienie zawodnika w SMS jest mniej kasy niż na więźnia jest żenujące.
Ja wiem, że przykład z więźniami jest przytaczany bardzo często. Na pacjenta w szpitalu mniej, na ucznia w szkole mniej, na sportowca w SMS mniej itp. To ma pokazać absurdalność sytuacji. Tylko nikt nie bierze pod uwagę, że utrzymanie więźnia to jest nie tylko jedzenie. W kwocie, którą tak chętnie się podaje przy różnych okazjach, znaczną część stanowią wydatki nie na wyżywienie, a na pilnowanie, a to już bardzo zmienia te "żenujące" proporcje.

ODPOWIEDZ