Biegi narciarskie w PyeongChang 2018

XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Podział na dyscypliny.
RychuGKM

Re: Biegi narciarskie w PyeongChang 2018

Post autor: RychuGKM » 13 lut 2018, 15:18

O czym ona bredzi, przecież i tak by nie awansowała bo jest bez formy

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 13 lut 2018, 16:06

RychuGKM pisze:
13 lut 2018, 15:18
O czym ona bredzi, przecież i tak by nie awansowała bo jest bez formy
Poza tym bylo dzisiaj tyle zoltych kartek i jakos JK jej nie dostala.
Po prostu Norwegia jest nerwowa, bo u kobiet najpierw tylko jedna w osemce, pozniej tylko jedna w finale. 10 km lyzwa im zgarnie Kalla, a w sztafetach tez sa mocne rywalki.

Pawło

Post autor: Pawło » 13 lut 2018, 16:25

Kuburgha pisze:
13 lut 2018, 14:33
Pawło pisze:
13 lut 2018, 14:02
tak, wyeliminowała zawodniczkę idiotycznym zachowaniem
możesz mieć sobie uśmieszek;p, mi to nie przeszkadza
Taki "urok" konkurencji, sama też przez takie sytuacje przechodziła. Królowa pewnie przytoczy z pamięci gdzie i kiedy. Nie nazwałbym też tego "idiotycznym zachowaniem" Kowalczyk.
Nie rozumiem tylko dlaczego Ci za to trochę wstyd. Za faule (i to celowe) naszych piłkarzy też? ;)
za jej styl - trochę chamski, nie widziałem przeprosin, jakieś żale, że ta była z przodu, że się otworzyła, no lekko na nią najechałam. Serio??
JK ma swoją buraczaną twarz, czasem ją pokazuje.

Tak, za celowy faul eliminujący Senegalczyka będę miał żal, to chyba normalne, fair play

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 13 lut 2018, 17:08

Pawło pisze:
13 lut 2018, 16:25
za jej styl - trochę chamski, nie widziałem przeprosin, jakieś żale, że ta była z przodu, że się otworzyła, no lekko na nią najechałam. Serio??

Tak, za celowy faul eliminujący Senegalczyka będę miał żal, to chyba normalne, fair play
Chyba się nie rozumiemy. Mi nie chodziło o to czy coś było fair (swoją drogą sytuacja dyskusyjna, a Kowalczyk nie dostała żadnej kary za to co się stało).
Chodziło mi o TWOJE poczucie wstydu (tak napisałeś, że jest Ci wstyd) za zachowanie kogoś, na kogo nie masz żadnego wpływu. Oczywiście, że celowe wykoszenie rywala to zagranie nie fair i jeśli pokonamy np. Argentynę bo połamiemy na początku meczu nogi Messiemu, to zwycięstwo nie będzie smakowało tak jak powinno. Tylko trudno sytuację z tego biegu oceniać w taki sposób (ot zwykłe starcie w ferworze walki). Ja zaś nie czuję powodu do MOJEGO osobistego, kibicowskiego wstydu ani teraz, ani za np. "spacer" Hajty w 2002 roku po nodze bodajże Paulety. Osobiście nie mam za co.
Tak jak nie czuję też bym miał powody do wstydu za handel niewolnikami, Jedwabne, krucjaty itp. Ale to już zupełnie inna bajka. Tyle. Pozdrawiam.

bart4

Post autor: bart4 » 13 lut 2018, 17:15

Justyna też kilka razy była "faulowana" chociażby w kilku sprintach z Nilsson, też z zeszłego roku bodaj jak ją Bjoergen i Weng z łokci wzięły.
Johaug jej w kilku masówkach narty deptała, Jacobsen w jednym sprincie ...

Oestberg rozżalona choć wie że jest jak to określiła kiedyś Śniegowa, zapchajdziurą Norweskiej kadry i mieliśmy rację że znowu będzie bez medalu ind.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 13 lut 2018, 17:19

bart4 pisze:
13 lut 2018, 17:15
Justyna też kilka razy była "faulowana" chociażby w kilku sprintach z Nilsson, też z zeszłego roku bodaj jak ją Bjoergen i Weng z łokci wzięły.
Johaug jej w kilku masówkach narty deptała, Jacobsen w jednym sprincie ...

Oestberg rozżalona choć wie że jest jak to określiła kiedyś Śniegowa, zapchajdziurą Norweskiej kadry i mieliśmy rację że znowu będzie bez medalu ind.
To jedyna Norweżka na tym poziomie i w tym wieku, która nie ma indywidualnego medalu MŚ. Oczywiście jest też Harsem, ale ta nigdy nie była podstawą kadry A. Ingvild jest do jeżdżenia wszędzie. Prawda jest też taka, że żadna z młodych Norweżek nie spełniła aż takich oczekiwań jakie na niej kładziono. Jak przychodzi do MŚ to Weng też szału wielkiego nie robi.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 13 lut 2018, 18:13

Tak na marginesie Jaśkowiec powiedziała, że kadrowiczki dostają 4 pary nart na sezon. Śmiech na sali.

SzG

Post autor: SzG » 13 lut 2018, 18:39

Krolowa Sniegu pisze:
13 lut 2018, 18:13
Tak na marginesie Jaśkowiec powiedziała, że kadrowiczki dostają 4 pary nart na sezon. Śmiech na sali.
Szkoda mi tej zawodniczki. Miała nawet może większe możliwości niż Kowalczyk. Szkoda ,że ktoś kiedyś (po sukcesach młodzieżowych w 2009) nie wpadł na pomysł, żeby ją dobrze poprowadzić szykując na sezon cztery tiry, a nie pary.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 13 lut 2018, 18:50

SzG pisze:
13 lut 2018, 18:39
Krolowa Sniegu pisze:
Szkoda mi tej zawodniczki. Miała nawet może większe możliwości niż Kowalczyk. Szkoda ,że ktoś kiedyś (po sukcesach młodzieżowych w 2009) nie wpadł na pomysł, żeby ją dobrze poprowadzić szykując na sezon cztery tiry, a nie pary.
A co by dało prowadzenie przy jej wypadku? Zawinił brak tras. Ja do dziś żałuję, że w Libercu, gdzie Sylwia była po 2 złotach U-23 i 31 miejscu w sprincie dziewczyny nie pobiegły sprintu drużynowego klasykiem - Sylwia miała jeszcze sprawną rękę, a Justyna wtedy gromiła. Japonki wtedy o włos przegrały brąz... Tak samo szkoda, że sztafety w łyżwie nie kończyła wtedy Kowalczyk. Medal w drużynie mógłby wiele zmienić wtedy.

SzG

Post autor: SzG » 13 lut 2018, 18:56

Krolowa Sniegu pisze:
13 lut 2018, 18:50

A co by dało prowadzenie przy jej wypadku? Zawinił brak tras.
Może dałoby choć część tego co dało w przypadku JK .
Krolowa Sniegu pisze:
Medal w drużynie mógłby wiele zmienić wtedy.
Co by zmienił skoro nie było tras?

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 13 lut 2018, 19:25

SzG pisze:
13 lut 2018, 18:56
Krolowa Sniegu pisze:

A co by dało prowadzenie przy jej wypadku? Zawinił brak tras.
Może dałoby choć część tego co dało w przypadku JK .
Krolowa Sniegu pisze:
Medal w drużynie mógłby wiele zmienić wtedy.
Co by zmienił skoro nie było tras?
Może szybciej zaczęłaby pracować z zagranicznym trenerem, a nie w Polsce.
Może już wtedy, jeśli szanse medalowe w sprincie drużynowym by były zostałaby dołączona do teamu Justyny.

marti

Post autor: marti » 13 lut 2018, 19:35

Nieprawda, że Oestebrg jeżdzi wszędzie, bo w tym sezonie po TDS miała wyjątkowo długi okres przerwy w startach. Ewidentnie widać, że cała norweska kadra pań jest pod formą. Sytuację ratują tylko wielkie gwiazdy- Marit i Falla, ale też nie wygrywają. Świetnie za to są przygotowane Szwedki i w sztafecie może być ciekawie. Muszą tylko tą 4 znaleść na 1 zmianę i starać się zminimalizować straty do Norek.
Nilsson wyciągnęła wnioski z fatalnych MŚ w zeszłym roku, zaś Kalla nawiązuje do swoich świetnych występów z Falun 2015. Nie rozpędzał bym się jednak i nie wieszał jej na szyi od razu 4-5 złotych medali, ponieważ to jest Kalla, która zupełnie niespodziewanie może zaliczyć jakąś wpadkę, nawet będąc w wielkiej formie. To nie jest maszyna w typie Marit z najlepszych lat, która kosiła po kilka złot na każdej, kolejnej wielkiej imprezie.

Lukash

Post autor: Lukash » 13 lut 2018, 21:18

Pawło pisze:
13 lut 2018, 16:25
Kuburgha pisze:
13 lut 2018, 14:33
Pawło pisze:
13 lut 2018, 14:02
tak, wyeliminowała zawodniczkę idiotycznym zachowaniem
możesz mieć sobie uśmieszek;p, mi to nie przeszkadza
Taki "urok" konkurencji, sama też przez takie sytuacje przechodziła. Królowa pewnie przytoczy z pamięci gdzie i kiedy. Nie nazwałbym też tego "idiotycznym zachowaniem" Kowalczyk.
Nie rozumiem tylko dlaczego Ci za to trochę wstyd. Za faule (i to celowe) naszych piłkarzy też? ;)

W całym jej dzisiejszym występie to jedna z niewielu rzeczy godna pochwały. Pierwszy raz w karierze zaryzykowała na zjeździe i wyprzedziła na nim Norweżkę.

Niestety nie udało jej się utrzymać swojego właściwego toru i straciła na tym znacznie. Jak się okazało nic by to nie zmieniło, bo ostatnia prosta była fatalna. Trasa bardzo podobna do tej z 2010r. Tylko dyspozycja nie ta- szkoda, ale jak pisałem nie raz- w legendzie o Szewińskiej nie pojawia się wzmianka o IO w Moskwie, u Kowalczyk może być tak samo. A może jednak coś się jeszcze uda?

Pawło, czyż my Cię nie znamy z poprzedniego forum i innego nicka? :)

RychuGKM

Post autor: RychuGKM » 13 lut 2018, 21:25

Krolowa Sniegu pisze:
SzG pisze:
Krolowa Sniegu pisze:
A co by dało prowadzenie przy jej wypadku? Zawinił brak tras. Ja do dziś żałuję, że w Libercu, gdzie Sylwia była po 2 złotach U-23 i 31 miejscu w sprincie dziewczyny nie pobiegły sprintu drużynowego klasykiem - Sylwia miała jeszcze sprawną rękę, a Justyna wtedy gromiła. Japonki wtedy o włos przegrały brąz... Tak samo szkoda, że sztafety w łyżwie nie kończyła wtedy Kowalczyk. Medal w drużynie mógłby wiele zmienić wtedy.
Bardziej należy żałować, że ten duet w Vancouver nie wystartował. Przecież Justyna wtedy łyżwą jeszcze dobrze biegała. Rok później w sprincie była 5. Tam mógł być medal i początek współpracy

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 13 lut 2018, 22:00

RychuGKM pisze:
13 lut 2018, 21:25
Krolowa Sniegu pisze:
SzG pisze:

Bardziej należy żałować, że ten duet w Vancouver nie wystartował. Przecież Justyna wtedy łyżwą jeszcze dobrze biegała. Rok później w sprincie była 5. Tam mógł być medal i początek współpracy
Szybciej by medal na MŚ w Libercu zdobyły. W Vancouwer chyba jednak więcej ekip mocnych było. Poza tym większym wyznacznikiem poza sprintem był fakt, że JK wtedy na dystansach fruwała - tam np. Kalla w tym sprincie rozdawała karty, a sprinterką nigdy nie była.

ODPOWIEDZ