Biegi narciarskie w PyeongChang 2018

XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Podział na dyscypliny.
Krolowa Sniegu

Re: Biegi narciarskie w PyeongChang 2018

Post autor: Krolowa Sniegu » 14 lut 2018, 20:06

Monte88 pisze:
14 lut 2018, 17:44
A ja myślę, że powinniśmy posypać głowę popiołem i zapomnieć o jakimkolwiek sukcesie. Justyna, jeśli dobiegnie do mety, będzie najwyżej dwunasta w maratonie. Sztafeta nie wejdzie do ósemki, podobnie, jak sztafeta sprinterska.
Na kolejnych Igrzyskach będziemy się modlić o ósemkę.
Rozumiem Wasz entuzjazm (chcemy, bardzo tego chcemy), ale pseudospecjalistyczne wynurzenia Królowej to już przejaw czystej naiwności. Dajcie spokój i cieszcie się tym, co możemy zobaczyć.
Poza tym po raz kolejny wracamy do tego o czym już kiedyś rozmawialiśmy. Już na początku IO pisałam, że szanse na jakikolwiek medal poza medalem skoczków są małe - procentowo większe są szanse, że medalu nie będzie, niż, że będzie. Jednak z takim założeniem nie ma najmniejszego sensu oglądać sportu. Igrzyska są po to, żeby marzyć. Nikt nie mówi o kompletnym odrealnieniu, ale akurat mój optymizm, masowo podważany przy okazji MŚ w Londynie skończył się wygraną w naszym typerze :D

Monte88

Post autor: Monte88 » 14 lut 2018, 20:47

Nie zgadzam się z twierdzeniem, że nie marząc, nie można oglądać Igrzysk. To tylko jedna z możliwości. Nie marząc, nie łudzę się i każdy medal jest dla mnie wtedy niespodzianką. Gratuluję optymizmu, dla mnie to czysta naiwność - świat jest zły, podobnie jak agresywna jest rywalizacja sportowa.
Nie chodziło mi jednak o postawę życiową, bo ona jest indywidualna i ją akceptuję (realizuję Twoje szczytne założenia o równości, o których ciągle przypominasz , gdy chodzi o rzekome niedocenienie sportów kobiecych).
Zwróciłem uwagę na brak podstaw merytorycznych do wygłaszania Twoich scenariuszy na temat przebiegu zawodów. Tylko tyle, moim zdaniem jest ono nieuprawnione, podobnie , jak obrona Kowalczyk, która zapowiada koniec biegów narciarskich, a nie nadzieję na przyszłość.
Quis custodiet ipsos custodes?

Pawło

Post autor: Pawło » 14 lut 2018, 22:16

zgadzam się z Monte, czasem się trafi optymistycznie, ale jak ciągle się strzela optymistycznie, to już traci się na realizmie, nawet jak raz wyjdzie.
Wspierajmy Polaków, ale to, że mają biało-czerwone stroje nie przesunie ich w stawce rywali. Czasem i dla mnie za dużo jest tego lekko naiwnego niczym nie podpartego hurraoptymizu i niepotrzebnych, trochę stronniczych postów, na + jak JK lub na - jak A.Mąka chyba, która była najlepsza z Polek na ME.

To zaburza realny obraz polskich szans

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 14 lut 2018, 22:18

Monte88 pisze:
14 lut 2018, 20:47
Nie zgadzam się z twierdzeniem, że nie marząc, nie można oglądać Igrzysk. To tylko jedna z możliwości. Nie marząc, nie łudzę się i każdy medal jest dla mnie wtedy niespodzianką. Gratuluję optymizmu, dla mnie to czysta naiwność - świat jest zły, podobnie jak agresywna jest rywalizacja sportowa.
Nie chodziło mi jednak o postawę życiową, bo ona jest indywidualna i ją akceptuję (realizuję Twoje szczytne założenia o równości, o których ciągle przypominasz , gdy chodzi o rzekome niedocenienie sportów kobiecych).
Zwróciłem uwagę na brak podstaw merytorycznych do wygłaszania Twoich scenariuszy na temat przebiegu zawodów. Tylko tyle, moim zdaniem jest ono nieuprawnione, podobnie , jak obrona Kowalczyk, która zapowiada koniec biegów narciarskich, a nie nadzieję na przyszłość.
Poza Kowalczyk, której nigdy nie skreślę, jestem raczej realistką. A kiedy ja widziałam nadzieję dla polskich biegów. Od 2-3 lat permanentnie piszę o tym jak dramatycznie to wszystko wygląda. Jak dla mnie jeśli nic się nie zmieni to za 4 lata nic już nie będzie, a ósemka w sztafecie będzie szczytem marzeń. Jednak na tych IO ósemkę powinno się jednak udać wywalczyć w sztafecie 4x5km, co wynika nie tyle z formy Polek, ale też z formy rywalek - poziom biegów w wielu krajach spadł. Ukrainki są z roku na rok coraz gorsze, Włoszki jako dawna siła odeszły z niepamięć, Czeszki też nie mają już teraz biegaczek na wysokim poziomie. Korzystamy ze słabości innych krajów w tej sztafecie, a nie ze swojej siły.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 14 lut 2018, 22:19

Pawło pisze:
14 lut 2018, 22:16
zgadzam się z Monte, czasem się trafi optymistycznie, ale jak ciągle się strzela optymistycznie, to już traci się na realizmie, nawet jak raz wyjdzie.
Wspierajmy Polaków, ale to, że mają biało-czerwone stroje nie przesunie ich w stawce rywali. Czasem i dla mnie za dużo jest tego lekko naiwnego niczym nie podpartego hurraoptymizu i niepotrzebnych, trochę stronniczych postów, na + jak JK lub na - jak A.Mąka chyba, która była najlepsza z Polek na ME.

To zaburza realny obraz polskich szans
Wypominasz mi ciągle jeden post na temat Ani - po prostu się wtedy zirytowałam, bo jak można się nie zirytować, kiedy Polka strzela dobrze, a tak słabo biegnie. Nie mówiąc już o Pitoń, która swoim strzelaniem się aż skompromitowała, bo to była katastrofa strzelecka.

bart4

Post autor: bart4 » 14 lut 2018, 22:44

Eh gdyby Sylwia JAśkowiec nie miała tyle pecha, a przynamniej w jednym przypadku sama mu nie pomogła to jestem pewien że jutro by walczyła o 15-kę na 10kmF... To dystans i styl dla Sylwii.

Nie chciałbym żeby ona też kończyła po tych ZIO, niech się jeszcze postara, pilnuje i może przynajmniej dla niej będzie warto co jakiś cza jeszcze ten śmieszny PŚ oglądać za rok..

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 14 lut 2018, 22:49

bart4 pisze:
14 lut 2018, 22:44
Eh gdyby Sylwia JAśkowiec nie miała tyle pecha, a przynamniej w jednym przypadku sama mu nie pomogła to jestem pewien że jutro by walczyła o 15-kę na 10kmF... To dystans i styl dla Sylwii.

Nie chciałbym żeby ona też kończyła po tych ZIO, niech się jeszcze postara, pilnuje i może przynajmniej dla niej będzie warto co jakiś cza jeszcze ten śmieszny PŚ oglądać za rok..
A dla mnie niech konczy. Nic juz nie ugra, a znajac zycie znow zrobi sobie krzywde.
Gdyby od pojscia pod skrzydla Petraska rzeczywiscie pracowala regularnie, gdzie on ma podobna mysl jak Wieretelny to i jutrzejszy bieg i obie sztafety wygladalyby innaczej.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 15 lut 2018, 7:47

Źle patrzyło z oczu Bjoergen na starcie. Dziś nie bierze jeńców.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 15 lut 2018, 8:00

runfixe pisze:
15 lut 2018, 7:47
Źle patrzyło z oczu Bjoergen na starcie. Dziś nie bierze jeńców.
Haha, nie widziałam. Mam wrażenie, że po niej sporo widać, np. zawsze gdy kiepsko się czuła się tak specyficznie uśmiechała.
Na razie ruszyła mocno. Ale Kalla będzie porównywalna po 1,6. Ale tutaj będzie walka. Marzy mi się medal dla Kalli i Diggins.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 15 lut 2018, 8:02

Na 5 km Marit dokłada, ale po 15 sekund Ebbie i sprinterkom, więc zobaczymy co z tego wyjdzie.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 15 lut 2018, 8:04

Po 1,8 cała czołówka wygląda porównywalnie i się zamyka w 10 sekundach.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 15 lut 2018, 8:06

Sylwia na razie dość przyzwoicie biegnie po 5 km 47 sekund do Marit. To podobny bieg do Mononen, leszy od Stephen.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 15 lut 2018, 8:10

Fatalna transmisja, pokazują Randall na mecie, nie pokazują Kalli na 5 km.
Kalla
Haga +3 sek.
Marit +8
Oesberg +10
Diggins +13
Krista +13

Na 6,2
Krista już tylko 1,9 za Marit. Może być bez medalu dla Bjoergen.

EDIT: Haga ponad 15 sekund przewagi nad Marit po 6,2

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 15 lut 2018, 8:13

Haga przed Kallą na 6,2 o 2 sekundy.
Weng po 5 km odstaje już od czołówki.
Ciasto o braz, po 6,2 sek. Diggins sekundę przed Marit, Krista 2 za Marit.
Ingvild już więcej traci.

balwan

Post autor: balwan » 15 lut 2018, 8:17

Ale wspaniałe biegnie Haga, oby tak do.mety ;)

ODPOWIEDZ