Skoki narciarskie w PyeongChang 2018

XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Podział na dyscypliny.
RychuGKM

Re: Skoki narciarskie w PyeongChang 2018

Post autor: RychuGKM » 19 lut 2018, 15:33

balwan pisze:
19 lut 2018, 15:30
Austria 3 lata temu była druga na MŚ . I tylko Stoch się obronił
Przegrał wtedy z Gregorem w ostatnim skoku

Awatar użytkownika
Maxxie

Post autor: Maxxie » 19 lut 2018, 15:34

Ludzie przestańcie narzekać...Polska nie zdobywa i to jeszcze w sportach zimowych zbyt często medali na IO w czymś drużynowym. ;) Tylko nasi łyżwiarze i łyżwiarki, a to też historia współczesna, ostatnie 8 lat, więc naprawdę wyluzujcie z tym, że Stoch ,,zawalił'', Kot zawalił'' itd.
Ostatnio zmieniony 19 lut 2018, 15:35 przez Maxxie, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 19 lut 2018, 15:34

No fakt, Niemcy z Freitagiem byli niżej.

Co nie zmienua faktu, że diametralnie wszystko się może w ciagu 2,3 lat zmienić. Murańka,Ziobro? Kto by pomyślał...
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 19 lut 2018, 15:37

Szaranowicz zakończył "kariere"? Dobrze słyszałem?!
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

balwan

Post autor: balwan » 19 lut 2018, 15:38

Ukassiu pisze:
19 lut 2018, 15:37
Szaranowicz zakończył "kariere"? Dobrze słyszałem?!
Już wcześniej zapowiadał że to jego dodatnie Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Chyba za dwa lata letnie mu zostały ;)

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 19 lut 2018, 15:39

Ukassiu pisze:
19 lut 2018, 15:27
3 lata temu było takie samo podium. Kto zgadnie ilu zawodników, którzy skakali dzisiaj w tych 3 reprezentacjach skakało wtedy?
Wprowadziles w blad - tam byla Austria, nie Niemcy ze srebrem.

Awatar użytkownika
Maxxie

Post autor: Maxxie » 19 lut 2018, 15:40

Nie słuchałem, ale bardzo możliwe, ze właśnie do letnich jeszcze dociągnie i potem emerytura.

bart4

Post autor: bart4 » 19 lut 2018, 15:41

Bardzo dobry konkurs. Świetni Norwegowie, nie do ruszenia w drużynówce , a formę pokazali już na początku sezonu i mówiłem że na ZIO będą bardzo bardzo mocni może nie do pokonania.
Niemcy mają w Korei Andyego w wielkiej formie, zmiana Eisenbichlera za Geirega też się im opłacała. Niewiele nam brakowało do srebra ale trzeba się cieszyc tym co jest :) Maciek w nieco lepszej formie i kto wie, może by było i srebro.
Brawo Panowie, fajnie że Hula, Kot i Kubacki mają swoje medale :)

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 19 lut 2018, 15:54

Nie ma co gadać, że ktoś w którymś skoku mógł lepiej. W drużynie pasuje wypowiedź Wellingera po MŚwL: "gdyby każdy z nas skoczył pół metra dalej byłby medal". Tu pasuje idealnie do nas, wtedy byłoby srebro. Lekko rozczarowany jestem, że "tylko brąz", ale ileż to igrzysk z konkursami drużynowymi oglądałem marząc, aby nasi walczyli w nich o medale. Doczekałem się i mam nadzieję, że na złoto drużynowe też jeszcze przyjdzie kiedyś pora.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 19 lut 2018, 16:02

Brawo drużyna, brawo! Jak najbardziej zasłużyli na ten medal. Wreszcie mityczny medal w skokach drużynowych zdobyty. No i oczywiście 4 medal olimpijski dla Kamila. Gratulacje!

bartex

Post autor: bartex » 19 lut 2018, 16:04

Trojka na podium taka jaka miala byc taka jest. Szkoda troche tego srebra bo malo zabraklo, jednak ile my tych medali na zimowych io zdobywamy zeby wybrzydzac.
Ogolny start naszych skoczkow dobry. Powtorzylismy wynik z Lahti.

italianista

Post autor: italianista » 19 lut 2018, 16:13

Kuburgha pisze:
19 lut 2018, 15:54
Nie ma co gadać, że ktoś w którymś skoku mógł lepiej. W drużynie pasuje wypowiedź Wellingera po MŚwL: "gdyby każdy z nas skoczył pół metra dalej byłby medal". Tu pasuje idealnie do nas, wtedy byłoby srebro. Lekko rozczarowany jestem, że "tylko brąz", ale ileż to igrzysk z konkursami drużynowymi oglądałem marząc, aby nasi walczyli w nich o medale. Doczekałem się i mam nadzieję, że na złoto drużynowe też jeszcze przyjdzie kiedyś pora.
Żebyś się nie zdziwił. Jak Pilchu nie dostanie po sezonie przydziału z kadry C do A to nie będzie wewnętrznej rywalizacji. Znowu zacznie się dziadowanie wzorem innych sportów, często typowo drużynowych, gdzie nie ma rywalizacji wewnątrz kadr i często jest się w reprezentacji za zasługi. Hula w momencie Pekinu będzie miał 35 lat, Stoch 34, Kubacki 31, Kot 30. Warunkiem rywalizacji jest powrót młodszego od Kota Ziobry, przesuwanie w górę kadr Pilcha, przegranych obecnie Murańki, Zniszczoła, Bieguna, Stękały, powrót do kadr Kastelika i Lei.

Jak zacznie się dziadować i cementować skład z Pjongczangu z myślą o Pekinie tak jak wy chcecie, to g... z tego wyjdzie.
Wołosz musi wrócić na rozegranie, Stysiak musi grać w szóstce na ataku, a Smarzek na przyjęciu, trenerem nie może być ani Nawrocki ani Kawka. I wtedy żeńska siatkówka jest w stanie awansować do Tokio.

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 19 lut 2018, 16:20

italianista pisze:
19 lut 2018, 16:13
Kuburgha pisze:
19 lut 2018, 15:54
Żebyś się nie zdziwił. Jak Pilchu nie dostanie po sezonie przydziału z kadry C do A to nie będzie wewnętrznej rywalizacji. Znowu zacznie się dziadowanie wzorem innych sportów, często typowo drużynowych, gdzie nie ma rywalizacji wewnątrz kadr i często jest się w reprezentacji za zasługi. Hula w momencie Pekinu będzie miał 35 lat, Stoch 34, Kubacki 31, Kot 30. Warunkiem rywalizacji jest powrót młodszego od Kota Ziobry, przesuwanie w górę kadr Pilcha, przegranych obecnie Murańki, Zniszczoła, Bieguna, Stękały, powrót do kadr Kastelika i Lei.

Jak zacznie się dziadować i cementować skład z Pjongczangu z myślą o Pekinie tak jak wy chcecie, to g... z tego wyjdzie.
O Twoim podejściu do juniorów, z których już robisz idoli, odpisałem Ci w wątku o skokach, bo tam zacząłeś. Kto tu pisał o pragnieniu cementowania składu? I przypomnę Ci ponownie, że chyba nikt ode mnie więcej nie pisał tu o problemach zaplecza. Czytaj posty innych.

generalissimus1

Post autor: generalissimus1 » 19 lut 2018, 16:22

Radzę sobie ten medal zapamiętać. Nie wiadomo ile będziemy musieli czekać na następny...

bombel

Post autor: bombel » 19 lut 2018, 16:30

Zobaczymy. W skokach 4 lata to cała epoka. To jest sport gdzie giganci mogą w ciągu jednego sezonu się zaciąć (Szlirenzauer, Prevc, Kraft zobaczymy...)

Podsumowując konkurs to jak mówiłem Norwegia poza zasięgiem zasłużone złoto. Z Niemcami nawiązaliśmy walkę i chwała za to. Fajnie wyglądają wyniki - 3 potęgi (bo jednak Norwegia nie zmiażdżyła nas i Niemców) i jakieś tło. Potwierdziło się, że Tande ma papiery na mistrza, tylko lubi zawieść w ważnych momentach. Dzisiaj najlepszy indywidualnie.

Podsumowanie skoków na ZIO
Wygrani : Wellinger, Stoch, Johansson, Norwegia
Przegrani : Kraft (dominator z zeszłego sezonu), byłby Tande gdyby nie jednak złoto drużynowe, Austria, Słowenia. Kuttin i Janus mogą się nie utrzymać. Fabryka skoczków z Austrii i Słowenii bez medalu, i to daleko od medalu. Nie nawiązali w ogóle walki jak i indywidualnie (Hayboeck to przypadek moim zdaniem) jak i drużynowo

Niech Stoch obroni PŚ. Rysiek Ryśkiem, ale Wellinger może zaatakować jeszcze

ODPOWIEDZ