Skoki narciarskie w PyeongChang 2018

XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Podział na dyscypliny.
dd100

Re: Skoki narciarskie w PyeongChang 2018

Post autor: dd100 » 11 lut 2018, 18:02

Pawło pisze:
11 lut 2018, 17:32
I jeśli Waś będzie prowadził po 1ym biegu ;)
Jak będzie pierwszy po pierwszym biegu to będzie miał złoto :P

Awatar użytkownika
barania głowa

Post autor: barania głowa » 11 lut 2018, 18:26

Mnie jednak przede wszystkim zawiódł Stoch. Drugi sezon jest w czubie światowych skoków, jeden z głównych kandydatów do zwycięstwa w każdym konkursie. I trzeci konkurs z rzędu na głównej imprezie sezonu ląduje poza podium. Porównując go do Małysza, to pod tym względem skuteczność Stocha jest marna. Adam był gwarancją medali jak był w formie i po za Sapporo był regularny jak szwajcarski zegarek. A tu mamy po raz kolejny niewykorzystaną szansę.

Statystycznie niezwykle ciekawym przypadkiem na wczorajszym podium jest Robert Johansson. W swojej karierze tylko raz stał na podium zawodów pucharu świata, nie udała się mu ta sztuka w tym sezonie, nigdy nie wygrał takich zawodów.
Z tak małą ilością podiów od 1992 r. nie znalazłem medalisty olimpijskiego. W sezonie zdobycia medalu przed konkursem nie stanął na podium zawodów pś Kuttin, a nigdy nawet pojedynczych zawodów nie wygrał rodak Johanssona – Lasse Ottesen. Szkoda że bohaterem takich ciekawostek nie jest Hula.

Pawło

Post autor: Pawło » 11 lut 2018, 18:44

dd100 pisze:
11 lut 2018, 18:02
Pawło pisze:
11 lut 2018, 17:32
I jeśli Waś będzie prowadził po 1ym biegu ;)
Jak będzie pierwszy po pierwszym biegu to będzie miał złoto :P
cholera, czemu ja pamiętam 2 biegi na 500m? :)
chyba kiedyś były, tak to jest jak się zakłada, że nic się nie zmienia...

Pawło

Post autor: Pawło » 11 lut 2018, 18:48

Dark777 pisze:
11 lut 2018, 17:36
http://sport.tvp.pl/igrzyska/35971490/w ... eli-skakac no to się chyba wyjaśniło dlaczego nie przerwali konkursu
wiesz....a co ryzykowali ci z miejsc 4-15, najwyżej przeziębienie;p, jakmi cudem mieliby nie chcieć skakać ;), takie ble ble on wygaduje, ale z jakim namaszczeniem ;)

pbest

Post autor: pbest » 11 lut 2018, 18:52

Trzeba się skupić na drugim konkursie i skończyć rozpamiętywanie. Prawda jest taka, że raz się ma szczęście, a raz nie, taka dyscyplina. Mam nadzieję, że ta nerwowa atmosfera wokół skoczków nie wpłynie na ich formę, która przecież jest bardzo wysoka. Widać, że trafili w punkt z przygotowaniami i teraz trzeba to tylko potwierdzić. W drużynie nie wyobrażam sobie braku medalu na ten moment. Austria, Japonia i Słowenia są po prostu za słabe w tym momencie.

matti

Post autor: matti » 11 lut 2018, 19:02

Skocznia duża to inne skakanie. Oby nie wiało pod narty bo NOR zgarnie wszystko... . Przydałyby się równe warunki z wiatrem na poziomie do 1m/s w plecy. Idealne dla nas

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 11 lut 2018, 19:27

pbest pisze:
11 lut 2018, 18:52
W drużynie nie wyobrażam sobie braku medalu na ten moment. Austria, Japonia i Słowenia są po prostu za słabe w tym momencie.
Też mi ciężko sobie wyobrazić powrót bez medalu, bo zgadzam się z Tobą, że forma jest. Ale jeden błąd może być szalenie kosztowny. Chociaż mam nadzieję, że nie będziemy się oglądać w tym konkursie za siebie na sytuację na miejscu 4 tylko walczyć o złoto.
matti pisze:
11 lut 2018, 19:02
Skocznia duża to inne skakanie. Oby nie wiało pod narty bo NOR zgarnie wszystko... . Przydałyby się równe warunki z wiatrem na poziomie do 1m/s w plecy. Idealne dla nas
Nie sądzę, że przy w miarę równym wietrze pod narty Norwegia może zgarnąć wszystko. Chyba tylko wtedy, gdy będzie z huraganem i im się taki trafi.
W zeszłym roku na normalnej skoczni wiało podobnie jak teraz, a na dużej było znacznie bardziej sprawiedliwie. Poniżej 1 m/s pod narty. Natomiast w najbliższy weekend ma być sporo cieplej. Czy to będzie oznaczać jeszcze większą loterię wietrzną? Chyba im mniejszy mróz tym większe ryzyko wiatru.

mirass

Post autor: mirass » 11 lut 2018, 19:34

pbest pisze:
11 lut 2018, 18:52
Trzeba się skupić na drugim konkursie i skończyć rozpamiętywanie. Prawda jest taka, że raz się ma szczęście, a raz nie, taka dyscyplina. Mam nadzieję, że ta nerwowa atmosfera wokół skoczków nie wpłynie na ich formę, która przecież jest bardzo wysoka. Widać, że trafili w punkt z przygotowaniami i teraz trzeba to tylko potwierdzić.
A widzisz naczelny "znawca" tego forum uważa zupełnie inaczej, co wczoraj był łaskaw napisać, ciekawe czy uważa że dziś Niemiec prowadzący po 3 ślizgach w sankach tez nie trafil z formą?

Pawło

Post autor: Pawło » 11 lut 2018, 21:09

wszystko pięknie, ale Niemcy mają złoto, Norwegia 2 medale, my nic. To nie jest drobna różnica.
Zgadzam się z oceną skoków Polaków dokonaną przez Hannawalda. Forma jest, ale na razie mamy stan zero, my poniekąd "musimy", oni już tylko mogą.

Pawło

Post autor: Pawło » 11 lut 2018, 21:11

to trochę jak ćwierćfinał Euro z Portugalią, niby remis, niby tylko karne, oni wygrali całą imprezę...my wróciliśmy z niczym. W tym sensie sport jest brutalny, a ja stoję w zasadzie jedynie po stronie końcowego wyniku, rezultatu, faktu. Mam raczej węgierskie podejście (nie tylko oczywiście) - "liczą się tylko medale"

dd100

Post autor: dd100 » 11 lut 2018, 22:00

"Węgierskie podejście" - tylko po co Ci Węgrzy 19 osób wysłali na te IO :P

Pawło

Post autor: Pawło » 11 lut 2018, 22:07

dd100 pisze:
11 lut 2018, 22:00
"Węgierskie podejście" - tylko po co Ci Węgrzy 19 osób wysłali na te IO :P
no w ich przypadku chodzi raczej o letnie wyczyny...nieosiągalne dla nas
a jeszcze zobaczymy czy bracia Liu nie pokonają naszych skoczków w ilości medali. Zimą oni akurat słabsi....nic dziwnego w sumie;p Mi chodziło o nawiązanie do konkursu, nie widzę nic fajnego w 4 i 5 miejscach.
Ps. w short tracku są od nas wyraźnie lepsi i wysłali sporo dobrych zawodników, mieli sztafetę kobiet choćby

dd100

Post autor: dd100 » 11 lut 2018, 22:12

No tak, w biegach też są od nas lepsi, a Nagy to mega faworyt 1000m i 1500m :D

Zawsze się śmieję z takiego podejścia. Ktoś niedawno podał przykład Kanadyjczyków, ale też się na tym przykładzie przejechał.
Prawda jest taka, iż większość krajów wysyła tylko kogo może, ewentualnie jak ma już zawodników w danej konkurencji, w której jest ogórkiem to reszty nie wysyła.

Pawło

Post autor: Pawło » 11 lut 2018, 22:55

dd100 pisze:
11 lut 2018, 22:12
No tak, w biegach też są od nas lepsi, a Nagy to mega faworyt 1000m i 1500m :D

Zawsze się śmieję z takiego podejścia. Ktoś niedawno podał przykład Kanadyjczyków, ale też się na tym przykładzie przejechał.
Prawda jest taka, iż większość krajów wysyła tylko kogo może, ewentualnie jak ma już zawodników w danej konkurencji, w której jest ogórkiem to reszty nie wysyła.
nie o to mi chodziło
a o ich podejście do wyników - cenią tylko medale, najbardziej złoto, co nie znaczy oczywiście, że każdy Węgier zdobędzie medal. Żadna nacja tak nie ma, nawet hey hey USA. Chodziło mi o to, że na Węgrzech, w Niemczech, Rosji, Chinach czy Australii nikt raczej by nie wspominał 5 miesjca jako sukcesu, gdy ktoś prowadził po 1 rundzie. Raczej jako porażkę i ja po tej stronie stoję. Pięknych polskich porażek i moralnych zwycięstw to ja mam po dziurki w nosie już od lat.

Czemu mamy być wyjątkiem nie wiem. Myślę, że celem Huli był medal.
Chyba celowo przeinaczasz, by było niby śmiesznie. Dodam tylko, że Edith Miklos wciąga nosem na 1 nodze...wszystkich naszych alpejczyków razem wziętych ;p. Ale to już tylko tak BTW

no name

Post autor: no name » 12 lut 2018, 9:54

mirass pisze:
10 lut 2018, 21:26
no name pisze:
10 lut 2018, 17:14
Ja tylko powtórzę, to co pisałem jakieś półtora miesiąca temu.
Od osiemnastu lat nikomu w latach olimpijskich nie udało się zbudować dwóch szczytów. Albo TSC kosztem igrzysk albo odwrotnie.
Mało tego, uważam, że Kamil przygotował kopa na TSC z pełną świadomością tego co napisałem powyżej.
Mało tego, nie mam mu tego za złe.
Szkoda, że o wietrze, regulaminach, sędziach rozpisujemy się tylko przy niepowodzeniach naszych.
Jak jest ok, to powyższe wydaje się być bez znaczenia....
Loteryjny konkurs jednym podwiało innym nie, szczegolnie w drugiej serii. Kazdy z nas zdenerwowany przebiegiem konkursu, stara sie jakos naszych wspierac a ty pieprzysz farmazony o braku szczytu formy bo Stoch przegral medal o 0,5 pkt na malej skoczi. Mam nadzieje ze to odszczekasz po duzej skoczni, bo druzynowki pewnie nie zaliczysz do "normalnego" medalu. Moze i sie rozpisujemy o wiatrach sedziach itp. bo to niestety ma wplyw na dzisiejsze wyniki w skokach, przelicz wyniki za same skoki i zobacz jak wygladala by klasyfikacja.
Napisałem ci krótki list otwarty w wątku (nomen omen) "spluwaczka" w offie. Dla pewności poprawię jeszcze privem. Bądź uprzejmy się uważnie i szczegółowo zapoznać.

ODPOWIEDZ