Na co liczycie w Pjongczang

XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Podział na dyscypliny.

Ile medali zdobędzie Polska podczas ZIO 2018 w Pjongczang

Czas głosowania minął 04 sty 2018, 10:32

1
0
Brak głosów
2
8
23%
3
8
23%
4
12
34%
5
1
3%
6
2
6%
7
4
11%
8
0
Brak głosów
9
0
Brak głosów
10
0
Brak głosów

Liczba głosów: 35

generalissimus1

Re: Na co liczycie w Pjongczang

Post autor: generalissimus1 » 13 sty 2018, 23:33

Krolowa Sniegu pisze:
13 sty 2018, 23:20
generalissimus1 pisze:
13 sty 2018, 19:53
Trzy medale powinny być naszym celem. Wszystko poniżej przyjmę z mniejszym lub większym rozczarowaniem. Osobiście jednak uważam, że dorzucimy jeszcze jeden, czwarty medal, który będziemy wspominać przez lata.
Czyj mialby byc ten wspominany medal? :)
Na razie nie odpowiem wprost ;) Generalnie chodzi o dość loteryjną dyscyplinę, która już nie jedno widziała. Medal ten będzie złoty :)

Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 13 sty 2018, 23:51

generalissimus1 pisze:
13 sty 2018, 23:33
Krolowa Sniegu pisze:
generalissimus1 pisze:
Trzy medale powinny być naszym celem. Wszystko poniżej przyjmę z mniejszym lub większym rozczarowaniem. Osobiście jednak uważam, że dorzucimy jeszcze jeden, czwarty medal, który będziemy wspominać przez lata.
Na razie nie odpowiem wprost ;) Generalnie chodzi o dość loteryjną dyscyplinę, która już nie jedno widziała. Medal ten będzie złoty :)
Steven Bradbury przyjął polskie obywatelstwo? :P

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 14 sty 2018, 0:57

generalissimus1 pisze:
13 sty 2018, 23:33
Krolowa Sniegu pisze:
generalissimus1 pisze:
Obstawiam short track albo ski cross.

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 14 sty 2018, 1:39

A ja się wybiję i nie o Polakach. Ja liczę, że złoto w curlingu zdobędą Szkotki (przepraszam, Brytyjki), a u mężczyzn będzie finał Szwecja-Norwegia, wygrany przez panów w śmiesznych spodniach. W parach mieszanych nie mam swoich faworytów, ale liczę, że to nie będą Kanadyjczycy.

dd100

Post autor: dd100 » 14 sty 2018, 2:40

Też czasem lubię powoływać się w żartach na przykład Bradbury'ego, ale trzeba pamiętać o tym, iż to nie był człowiek znikąd. Niewielu z naszych zimowych sportowców może pochwalić się dorobkiem dwóch medali olimpijskich i trzech z MŚ.

Pawło

Post autor: Pawło » 14 sty 2018, 7:22

poza skokami jest cień oczekiwań związany z JK bo to JK, ale tak obiektywnie chyba się czuje, że nie tym razem.
ski-cross i short-track zero szans.
Biatlon wyrasta na czarnego konia, chyba nr 2 przed JK.
Jest mała szansa na fuks w panczenach pań, Holenderki mogą się wywrócić, Kanadyjki też, ale one nie są nie do ogrania, jakaś mała szansa na brąz jest, fuksem.
Dla saneczkowej 2 to pewnie za wcześnie.....;p, ale miło, że na samym finiszu w kilku dyscyplinach jest wzrost formy pozwalający na kilka emocji więcej niż 2 tygodnie temu się zdawało

Awatar użytkownika
barania głowa

Post autor: barania głowa » 14 sty 2018, 15:38

Pawło pisze:
14 sty 2018, 7:22
poza skokami jest cień oczekiwań związany z JK bo to JK, ale tak obiektywnie chyba się czuje, że nie tym razem.
Patrząc na to jak przebiegał w ostatnim czasie schyłek karier najbardziej topowych polskich sportowców, do których moglibyśmy odnieść schemat Justyny Kowalczyk, a więc kilka lat przebywania na najwyższym poziomie, załamanie wynikowe (czy też zamierzona przerwa w karierze) i próba przygotowania się do ostatniego startu na io będąc w dość zaawansowanym wieku, to ciężko mieć nadzieje na sukces w przyszłym miesiącu.
Praktycznie tylko Adam Małysz przeszedł taką drogę z medalowym efektem. Inni nie mieli tyle szczęścia. Przykłady takich zawodników jak Artur Partyka, Renata Mauer, Sycz/Kucharski, Otylia Jędrzejczak, Dominatorzy, Szymon Kołecki, Leszek Blanik, czy Tomasz Majewski pokazują że ostatni zryw kończy się co najwyżej miejscem punktowanym. Część sama zrezygnowała ze startów, część nie zdołała uzyskać kwalifikacji olimpijskie, a część poniosła sromotne klęski.
Z naszych mistrzów olimpijskich którzy podejmowali próby kontynuowania kariery do kolejnych io w swoim ostatnim starcie na io medal zdobyli chyba tylko Legień i Korzeniowski. Obaj nie mieli jednak załamań w swojej karierze w jej ostatnim czteroleciu, zdobywając wtedy regularnie medale najważniejszych imprez, a Korzeniowski wręcz dominując.

Dla mnie jeżeli Kowalczyk zdobędzie miejsce punktowane będę w pełni usatysfakcjonowany jej startem – będzie to godne pożegnanie jak Dominatorzy, czy Tomek Majewski. Trudno mieć inne oczekiwania patrząc na ostatnie kilka sezonów. Wiem że sama zawodniczka oczekuje o wiele więcej, ale pytania, czy w szczególności w jej przypadku jest sama wstanie dokonać racjonalnej oceny szans. Mam obawy że może to się zakończyć jak w przypadku Szewińskiej w Moskwie, czy Jędrzejczak w Londynie.

maruda

Post autor: maruda » 16 sty 2018, 14:51

Największe polskie szanse na złoto w Korei wg bukmacherów:
skoki narciarskie - skocznia normalna Kamil Stoch 2,5:1
skoki narciarskie - skocznia duża Kamil Stoch 2,5:1
skoki narciarskie - konkurs drużynowy Polska 2,75:1
łyżwiarstwo szybkie - 500 m Artur Waś 26:1
skoki narciarskie - skocznia duża Dawid Kubacki 26:1
skoki narciarskie - skocznia normalna Dawid Kubacki 29:1
biegi narciarskie - 30 km klasykiem ze startu wspólnego Justyna Kowalczyk 51:1
biathlon - sztafeta 4 x 6 km Polska 64:1
biegi narciarskie - sprint klasykiem Justyna Kowalczyk 68:1

Nie znalazłem notowań w biegu drużynowym panczenistek.

Pawło

Post autor: Pawło » 22 sty 2018, 12:58

dobrze, że styczeń był w miarę optymistyczny w biatlonie, panczenach, sportach saneczkowych, nawet dla JK w ostatnim biegu czy w snowboardzie (Panowie fajnie pojechali, nie wiem czy są w kadrze) - IO powinny być dla nas lepsze niż w grudniu by się wydawało, w znaczeniu miejsc, punktów, emocji.
Bo medale raczej "2-3", gdzie 2 już dobrze a 3 świetnie

Lukash

Post autor: Lukash » 22 sty 2018, 13:38

barania głowa pisze:
14 sty 2018, 15:38
Pawło pisze:
14 sty 2018, 7:22
Praktycznie tylko Adam Małysz przeszedł taką drogę z medalowym efektem. Inni nie mieli tyle szczęścia. Przykłady takich zawodników jak Artur Partyka, Renata Mauer, Sycz/Kucharski, Otylia Jędrzejczak, Dominatorzy, Szymon Kołecki, Leszek Blanik, czy Tomasz Majewski pokazują że ostatni zryw kończy się co najwyżej miejscem punktowanym. Część sama zrezygnowała ze startów, część nie zdołała uzyskać kwalifikacji olimpijskie, a część poniosła sromotne klęski.
Z naszych mistrzów olimpijskich którzy podejmowali próby kontynuowania kariery do kolejnych io w swoim ostatnim starcie na io medal zdobyli chyba tylko Legień i Korzeniowski. Obaj nie mieli jednak załamań w swojej karierze w jej ostatnim czteroleciu, zdobywając wtedy regularnie medale najważniejszych imprez, a Korzeniowski wręcz dominując.

Odgrzewany kotlet, ale naprawdę nie wiem co na powyższej liście robi Blanik, szczególnie gdy sporządzona jest druga lista z odchodzącymi w chwale.

W 2008r było oczywistym, że Pekin to ostatni start Blanika na IO i najpewniej ostatni w karierze. Spektakl pod tytułem "może wrócę" był podyktowany tylko kwestią stypendium z MSiT, które Leszkowi przysługowało pod warunkiem "przygotowań" do kolejnych imprez.

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 26 lut 2018, 14:25

Merlin w wątku typera ubolewa, że przegrali w nim optymiści. Zwróćcie uwagę, na wyniki sondy w tym wątku. Dwa medale typowali tylko najwięksi pesymiści. I to raptem aż ośmiu. Mniej nie obstawił nikt. To raptem trochę mniej niż 1/4 głosujących (sam typowałem 4). W typerze, 2 medale obstawiło jeszcze mniej bo chyba tylko 3 osoby. Wiem, że nie ma co szczególnie zestawiać naszego sportu latem i zimą, zwłaszcza gdy ten zimowy wrócił chyba na swe normalne miejsce. Ale dalej jesteście takimi optymistami ci, którzy wieszczycie w Tokio 8 medali w lekkiej lub co najmniej 4 w wioślarstwie? Dobra pytanie retoryczne. Tym bardziej, że do Tokio kupa czasu, a lato to nie zima. Tak mi przyszło tylko do głowy, bez intencji wzbudzania jakiejś dyskusji. Bo i wątek ku temu nie jest stosowny. Ale optymizm chyba jednak zwykle góruje na forum nad realizmem.
Jasne, liczyliśmy na normalną skocznię... Jak w Rio na Fajdka...
Ostatnio zmieniony 26 lut 2018, 14:53 przez Kuburgha, łącznie zmieniany 1 raz.

maruda

Post autor: maruda » 26 lut 2018, 14:30

Kuburgha pisze:
26 lut 2018, 14:25
Merlin w wątku typera ubolewa, że przegrali w nim optymiści. Zwróćcie uwagę, na wyniki sądy w tym wątku. Dwa medale typowali tylko najwięksi pesymiści. I to raptem aż ośmiu. Mniej nie obstawił nikt. To raptem trochę mniej niż 1/4 głosujących (sam typowałem 4). W typerze, 2 medale obstawiło jeszcze mniej bo chyba tylko 3 osoby. Wiem, że nie ma co szczególnie zestawiać naszego sportu latem i zimą, zwłaszcza gdy ten zimowy wrócił chyba na swe normalne miejsce. Ale dalej jesteście takimi optymistami ci, którzy wieszczycie w Tokio 8 medali w lekkiej lub co najmniej 4 w wioślarstwie? Dobra pytanie retoryczne. Tym bardziej, że do Tokio kupa czasu, a lato to nie zima. Tak mi przyszło tylko do głowy, bez intencji wzbudzania jakiejś dyskusji. Bo i wątek ku temu nie jest stosowny. Ale optymizm chyba jednak zwykle góruje na forum nad realizmem.
Jasne, liczyliśmy na normalną skocznię... Jak w Rio na Fajdka...
Nie wiem czy ktoś rozsądny spodziewa się 8 medali na IO w lekkiej :)
Stawiając u buków na to, że Polska zdobędzie mniej niż 3 medale można było sporo wygrać. Konkursu na normalnej skoczni bym z Fajdkiem w Rio jednak nie porównywał :P

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 26 lut 2018, 15:02

maruda pisze:
26 lut 2018, 14:30
Nie wiem czy ktoś rozsądny spodziewa się 8 medali na IO w lekkiej :)
Jakieś dyskusje o możliwości osiągania na igrzyskach żniwa medalowego na poziomie naszych najlepszych MŚ w lekkiej wszakże już na forum bywały.
maruda pisze:
Konkursu na normalnej skoczni bym z Fajdkiem w Rio jednak nie porównywał :P
Masz prawo. W końcu chyba tak nie wiało, nie było mrozu i śniegu ;) Natomiast jeśli chodzi o dość powszechne oczekiwania i ich efekt nie dostrzegasz podobieństwa?

maruda

Post autor: maruda » 26 lut 2018, 15:12

Kuburgha pisze:
26 lut 2018, 15:02
maruda pisze:
Konkursu na normalnej skoczni bym z Fajdkiem w Rio jednak nie porównywał :P
Masz prawo. W końcu chyba tak nie wiało, nie było mrozu i śniegu ;) Natomiast jeśli chodzi o dość powszechne oczekiwania i ich efekt nie dostrzegasz podobieństwa?
Mogę dostrzec ;) Ale przyczyny niepowodzenia diametralnie inne. No i - 4. i 5. miejsce, to jednak coś nieco innego niż odpadnięcie w eliminacjach :)
Ostatnio zmieniony 26 lut 2018, 22:52 przez maruda, łącznie zmieniany 1 raz.

SzG

Post autor: SzG » 26 lut 2018, 22:35

Polska ma szanse w takich samych dyscyplinach jak w poprzednich latach: skoki narciarskie, łyżwiarstwo szybkie, biegi narciarskie i biathlon. Do tego dochodzi cicha nadzieja w short-tracku, ale jest to zdecydowanie mniej realna możliwość. W skokach narciarskich śmiało można liczyć na 3 medale, w łyżwiarstwie szybkim największe szanse mają drużyny i Waś na 500 metrów, w biegach to wiadomo: Kowalczyk, o ile dojdzie do takiej formy, która dawałaby podstawy do walki o medale.
QR_BBPOST Liczę, że po kontuzji wróci Jaśkowiec do wysokiej formy wtedy może powalczą z Kowalczyk w sprincie drużynowym. Jest jeszcze Patrycja Maliszewska, oby wróciła do sportu po tej okropnej kontuzji.

Nie ma takiej opcji, nawet jak Sylwia wróci, JK nie pobiegnie łyżwą. Nie trenuje jej wcale. A Sylwia jako zwykła idiotka, grająca w piłkę nożna bez butów prędzej sobie coś zrobi niż wróci. Poza tym to IO i nie miłyby najmniejszych szans w sprincie drużynowym łyżwą.
Jak widać rok w sporcie to bardzo dużo. Zarówno w ocenie przewidywanych wyników jak i oceny postawy sportowców. Zgadnijcie kto obrażał SJ nazywając idiotką, a kto widział szanse na medale JK. :lol:

ODPOWIEDZ