Skoki narciarskie

XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Podział na dyscypliny.
Kuburgha

Re: Skoki narciarskie

Post autor: Kuburgha » 11 paź 2017, 20:04

Jeszcze warto wspomnieć, że w weekend odbyły się w Szczyrku letnie MP kobiet. Kamila Karpiel raczej znokautowała rywalki. Drugą Rajdę wyprzedziła o 12 pkt., a trzecią Pałasz aż o 46,5pkt.
Różnice trochę jak w japońskich krajowych zawodach, gdzie najlepsi zawodnicy i zawodniczki zwykle niemiłosiernie miażdżą resztę (a przynajmniej tak wyglądały japońskie wyniki w tym roku).

No a u panów z kadrą pożegnali się Biegun i Stękała. Obaj bardzo daleko jednak byli od choćby przyzwoitego poziomu PK. Zresztą Stękała swoją szansę to przegrał chyba rok temu, gdy zdaje się dość ostentacyjnie kwestionował metody pracy Horngachera latem, a chyba przez moment był wtedy w kadrze A.

balwan

Post autor: balwan » 12 paź 2017, 6:48

"Umowa była taka, że do października dwóch zawodników musi odpaść z kadry B, która była zbyt liczna. Każdy o tym wiedział. Andrzej Stękała i Krzysztof Biegun zaliczyli słabe lato, praktycznie nie punktowali nawet w zawodach z cyklu FIS Cup, więc podjęliśmy taką decyzję. Takie ruchy są podyktowane wyłącznie rezultatami osiąganymi przez zawodników na skoczni i nie wynikają one z czynników pozasportowych - tłumaczy Mateja.

- Odbyło się też spotkanie trenerów głównych z kierownictwem zarządu, na którym podjęto decyzję, iż Krzysztof Miętus będzie przygotowywał się z kadrą B, natomiast Łukasz Bukowski do sezonu zimowego będzie przygotowywał się pod okiem Macieja Maciusiaka w kadrze juniorów. Widzimy w nim potencjał, więc otrzyma jeszcze szansę trenowania w kadrze C - oznajmił szkoleniowiec."
Ze skijumping.pl

Bukowski to chyba ma jakieś plecy, nie wiem jak można widzieć z kimś w takim potencjał. Ma 21 lat i kilka punktów w Fis Cupie. A Ostatnio przegrywa z Łotyszami.

Stękała pewnie wyleciał za ostry język, często gada to co myśli. A PZN nie lubi takich ludzi. Szkoda tym bardziej że Stękała w ostatnim czasie miał duże problemy osobiste. I PZN zamiast mu pomóc to go wywala.

balwan

Post autor: balwan » 17 paź 2017, 15:00

Niestety Michael Hayboeck doznał kontuzji, na tę chwilę jeszcze nie wiadomo jak poważna. Mówi się nawet o zerwanych więzadłach.
Fatalna informacja dla kibiców Austrii jak i myślę każdego kibica sportu.
Zarówno Austriacy, Norwedzy jak i Niemcy w ostatnich sezonach mają duże problemy przez kontuzje.
Hayboeck, Freund , Gangnes ( nie wierzę że już w tym sezonie wróci do formy)- przecież tak by mogło wyglądać podium w Korei.

bart4

Post autor: bart4 » 17 paź 2017, 15:33

W przypadku tych federacji mają tyle dobrze że z sezonu na sezon zwykle pojawia się kolejny dobry zawodnik. Nie cierpią na klęskę urodzaju.
Ciekawe jak się Prevc'owie zaprezentują, starszy pod koniec sezonu 16/17 wracał do najlepszego skakania.

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 17 paź 2017, 20:15

To w końcu cierpią na klęskę urodzaju czy nie, bo chyba dwa kolejne zdania są sformułowane trochę sprzecznie ;)
Jednak z tymi nowymi niekoniecznie tak różowo. Przynajmniej u Austriaków. Niby mają dużo skoczków, widoczni są w PK, ale jednak naprawdę nowy austriacki skoczek w ścisłej czołówce ostatnimi laty się nie zadomowił. Ewentualny brak Hayboecka byłby dla drużyny austriackiej sporą wyrwą. Mocno ograniczałby medalowe aspiracje w konkursie drużynowym. Przynajmniej z perspektywy ostatniego sezonu. Pojawiły się już jednak informacje, że być może przerwa w treningach wykluczy Austriaka tylko z pierwszych konkursów PŚ.

bart4

Post autor: bart4 » 17 paź 2017, 20:34

sam sobie wydedukuj
U Austriaków pokazał się w zeszłym sezonie Fettner nie jest to nowy i młody zawodnik ale zanotował najlepszy sezon w karierze, może w kolejnym będzie dalszy progres. Wellinger u Niemców.

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 17 paź 2017, 21:38

Dobrze byłoby, gdybym nie musiał dedukować co chciałeś napisać w dwóch trochę sprzecznych ze sobą zdaniach i dlatego zwróciłem na to uwagę. Albo mają ciągle nowych skoczków i cierpią na klęskę urodzaju, albo na nią nie cierpią i nie ma dopływu nowych mistrzów. Jestem trochę przewrażliwiony na punkcie różnych zwrotów frazeologicznych od czasu, gdy pewna pani minister przed laty powiedziała, że ma nadzieje, że nasza delegacja wróci z negocjacji na tarczy. I nikt na konferencji wówczas nie zareagował. Ale dajmy już temu spokój, każdemu zdarzają się językowe wpadki. Zwłaszcza w pośpiesznych wpisach.
Natomiast jeśli się nie mylę, to Fettner jest dopiero pierwszym jakoś tam nowym austriackim skoczkiem w czołówce od poprzedniego sezonu olimpijskiego. Zresztą miał już w przeszłości jeden niezły sezon, otarł się w nim o podium całego TCS (to że miał medale drużynowe, to osobna sprawa). Poza tym jednak to już nie to co w erze Pointnera, gdy tych nowych było trochę więcej. Natomiast wydaje mi się, że z wymienionych przez Ciebie nacji ostatnimi czasy na klęskę urodzaju cierpią Norwegowie. Im w szerokiej czołówce przybywa chyba najwięcej zawodników.
Swoją drogą to podobno kilka tygodni temu Stoeckl porozumiał się z norweską federacją, że zostaje do 2022 roku. Ciekawy ruch z taką umową kilka miesięcy przed igrzyskami.

SzG

Post autor: SzG » 17 paź 2017, 22:06

Fettner, czyli skoczek ,który skakał z Małyszem, gdy ten wygrywał TCS. To może i przed Stefanem Hulą jeszcze kariera stoi otworem.

bart4

Post autor: bart4 » 17 paź 2017, 23:47

Tylko Twoje przewrażliwienie na tym punkcie mnie nie interesuje :) To tylko forum, może daj spokój z tą poprawnością. Wrzucając jakiś post z telefonu nie sprawdzam go kilka razy, nie wysyłam tekstów do żadnej redakcji. Tyle.

hesse

Post autor: hesse » 18 paź 2017, 7:50

Ja jestem ciekaw jak w tym roku spisze się Wellinger. W tamtym sezonie ciągle oglądał plecy Krafta, może w tym zacznie wygrywać.

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 18 paź 2017, 18:32

bart4 pisze:
17 paź 2017, 23:47
Wrzucając jakiś post z telefonu nie sprawdzam go kilka razy, nie wysyłam tekstów do żadnej redakcji. Tyle.
Ale przecież w swej nieco paternalistycznej dobrotliwości dopuściłem możliwość popełnianie błędów przez wszystkie internetowe byty przygodne, więc się nie tłumacz :)
Jeśli już mogę mieć jakiekolwiek oczekiwania, to apelowałbym o bardziej uprzejme zwroty niż:
bart4 pisze:
17 paź 2017, 20:34
sam sobie wydedukuj
w reakcji na moją wątpliwość spowodowaną sprzecznością logiczną twej wypowiedzi. Bo taki misio o małym rozumku jak ja może sobie wydedukować coś nieadekwatnego. O ile oczywiście grzeczność wypowiedzi interesuje Cię bardziej niż moje przewrażliwienie ;) Tyle na ten temat i pozdrawiam.
SzG pisze:
17 paź 2017, 22:06
Fettner, czyli skoczek ,który skakał z Małyszem, gdy ten wygrywał TCS. To może i przed Stefanem Hulą jeszcze kariera stoi otworem.
Sporo stron wstecz wymieniliśmy jakieś posty na temat Jana Matury, który błysnął kilkoma podiami, osiągniętymi gdy był starszy rok czy dwa niż aktualnie Stefan Hula. A wcześniej też raczej nie osiągał wyraźnie lepszych wyników niż nasz skoczek. Może więc i Huli jeszcze jakieś podium PŚ w karierze się trafi? I może nie należy traktować tego tylko w kategoriach żartu? Chociaż oczywiście prawdopodobieństwo małe, a liczba zawodników, którzy błysnęli koło trzydziestki w skokach jest dość skromna. Ale życzę mu serdecznie.

hesse pisze:
18 paź 2017, 7:50
Ja jestem ciekaw jak w tym roku spisze się Wellinger. W tamtym sezonie ciągle oglądał plecy Krafta, może w tym zacznie wygrywać.
Faktycznie ciekawe. Ale czasem jest tak, że masz jedną szansę w życiu i czasem pechowo dla siebie trafiasz akurat wtedy na jeszcze większego kozaka (inna sprawa, że przegrywał nie tylko z Kraftem, ale 2 lub 3 razy zwycięstwo zabrał mu Stoch). Zobaczymy jak będzie, chociaż oczywiście zwycięstw mu nie życzę, wolę w tej roli naszych (jak pewnie wszyscy). A jak się chwilę zastanowić, to pewnie na poczekaniu można wymienić z tuzin zawodników, których ewentualne sukcesy w kilku konkursach PŚ najbliższego sezonu nie powinny nikogo jakoś szczególnie zaskakiwać. Stoch, Kot, Kubacki, Wellinger, Eisenbichler, Kraft, Schliri, P. i D. Prevc, Tande, Gangnes i np. Fannemel. Prawda, że po zwycięstwach każdego z nich można byłoby spokojnie powiedzieć, że było to do przewidzenia? Mniej lub bardziej. Konkurencja spora, dyscyplina trochę nieprzewidywalna, oczekiwania w kraju spore, więc całkiem fajnie, że poważne skakanie na białej, a nie zielonej nawierzchni zaczyna się już za kilka tygodni.

bart4

Post autor: bart4 » 20 paź 2017, 14:59

Mój, Twoim zdaniem nieuprzejmy zwrot niczym się nie różni od Twojego natarczywego pouczania na forum czy jakieś sformułowanie jest logiczne czy też nie. Zachowaj dla siebie takie uwagi. Pozdrawiam.

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 20 paź 2017, 17:16

Kuburgha pisze:
17 paź 2017, 20:15
To w końcu cierpią na klęskę urodzaju czy nie, bo chyba dwa kolejne zdania są sformułowane trochę sprzecznie ;)
bart4 pisze:
17 paź 2017, 20:34
sam sobie wydedukuj
Tak to wyglądało w kolejności. Więc jeśli mój wpis był natarczywy to uniżenie Cię przepraszam. Faktycznie byłem wielce nieuprzejmy w swej natarczywości.
Gdybym był rozsądniejszy i posłuchałbym Twej grzecznej zachęty do dedukcji, mógłbym zacząć podejrzewać, iż jesteś być może nieco przewrażliwiony na swoim punkcie. I stąd takie reakcje na zwróconą uwagę. A wtedy musiałbym Ci odpisać
bart4 pisze:
17 paź 2017, 23:47
Tylko Twoje przewrażliwienie na tym punkcie mnie nie interesuje :)
Ale na szczęście jestem zbyt leniwy na dedukcję w piątkowe popołudnie, więc nie wyciągnę takich wniosków i uniknę kolejnej nieuprzejmości.

bart4

Post autor: bart4 » 21 paź 2017, 8:33

:) To ja pierwszy powinienem przeprosić. Rzuciłem tym "sam sobie wydedukuj" jak psu jakiś kęs, wyszło prowokująco.
kończąc, chodziło mi najzwyczajniej w świecie o to że przytoczone kraje nie będą mieć problemu z napływem nowych, dobrych zawodników, mają systemy szkoleniowe, infrastrukturę, tradycje związane z dyscypliną itd. Może im się zdarzyć słabszy sezon ale nie będzie to raczej początkiem jakiegoś upadku.

Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 21 paź 2017, 8:54

O Finlandii pewnie też tak kiedyś myślano ;) I chociaż to na razie ewenement, nie można z całym prawdopodobieństwem wykluczyć powtórki w wykonaniu innego kraju, nawet jeśli szanse na to są marginalne.

ODPOWIEDZ