Skoki narciarskie

XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Podział na dyscypliny.
Lukash

Re: Skoki narciarskie

Post autor: Lukash » 23 mar 2018, 14:58

Merlin pisze:
23 mar 2018, 12:54
Wyrażałem tu już kilka razy moje negatywne zdanie o systemie przeliczników za wiatr i żonglowaniu belkami startowymi, przede wszystkim w lotach.
(...)
Czy nadal ktoś może popierać system, w którym sędziowie już przed startem decydują, że jeden skoczek może walczyć o zwycięstwo, a innemu takie prawo odbierają?
Ja też już kilka razy się do tego odnosiłem i dalej mam mieszane uczucia.

Myślę, że to nie sędziowie odbierają niektórym szanse, ale warunki atmosferyczne. I pod tym względem współczesne skoki są chyba sportem najbardziej uzależnionym od sił natury.

A na mamutach(przy specyficznej trajektorii lotu) dodatkowo istnieje coś takiego jak belka krytyczna, czyli możliwość ustawienia jej tak nisko, że zawodnik zamiast "odlecieć" musi lądowąć, bo jest zbyt nisko nad zeskokiem.
Col_Frost pisze:
23 mar 2018, 14:09
Największym problemem są tu jednak prowadzący zawody, którzy starają się rozgrywać konkursy na siłę, bez względu na warunki pogodowe, w tym przypadku wietrzne, czego przykład mieliśmy między innymi w Pjongczangu.
Dla mnie problemem jest rozgrywanie na siłę konkursów "na wysokim poziomie", czyli takich gdzie zawodnicy skaczą daleko.

Możliwość manipulacji belką w trakcie zawodów to krok w dobrym kierunki, ale belka powinna być zmieniana w wyjątkowych okolicznościach. Dla mnie istotne jest porównania odległości skoczków, a nie ustawianie belki u słabszych na tyle wysoko, że skaczą oni podobnie jak czołówka, tyle że z niższej platformy startowej.

Też nie raz o tym pisałem.

marti

Post autor: marti » 23 mar 2018, 17:10

Stoch dziś głównie dzięki notom wygrał, które szczególnie za 1 skok były ewidentnie zawyżone. Mam tylko nadzieję, że nie wydrze w niedzielę któremuś z Norków małej kuli za noty, ponieważ należy im się ona, a już w szczególności Johanssonowi. Sądząc także po ilości komentarzy w temacie na tym forum, to dobitnie świadczy o tym, że te sukcesy Stocha spowszedniały do tego stopnia, że nie można ich nawet porównywać do Małyszomanii.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 23 mar 2018, 17:18

marti pisze:
23 mar 2018, 17:10
Stoch dziś głównie dzięki notom wygrał, które szczególnie za 1 skok były ewidentnie zawyżone. Mam tylko nadzieję, że nie wydrze w niedzielę któremuś z Norków małej kuli za noty, ponieważ należy im się ona, a już w szczególności Johanssonowi. Sądząc także po ilości komentarzy w temacie na tym forum, to dobitnie świadczy o tym, że te sukcesy Stocha spowszedniały do tego stopnia, że nie można ich nawet porównywać do Małyszomanii.
Moze niech wszystkie kule odda Norwegom, co? Niby dlaczego im cos sie nalezy, a nie Stochowi? Bo raz, twoim zdaniem, zawyzyli mu noty? Smieszne. Ile razy zawyzali Norwegom?..

marti

Post autor: marti » 23 mar 2018, 17:21

Krolowa Sniegu pisze:
23 mar 2018, 17:18
marti pisze:
Moze niech wszystkie kule odda Norwegom, co? Niby dlaczego im cos sie nalezy, a nie Stochowi? Bo raz, twoim zdaniem, zawyzyli mu noty? Smieszne. Ile razy zawyzali Norwegom?..
Obejrzyj sobie pierwszy skok i potem zabieraj głos. Za taki pokraczny i markowany telemark 18,5, a nawet 19 przyznawać? Ammann z najlepszych lat by się nie powstydził czegoś takiego.

bombel

Post autor: bombel » 23 mar 2018, 17:33

Na 19 nie zasłużył, ale gdyby każdy mu dał adekwatne 18 to i tak by wygrał. Notami można się ekscytować przy różnicach max 2 pkt, tutaj było ponad 3. I do tego odległościowo też był najlepszy. Czysta wygrana pomimo być może faktycznie ciut zawyżonych not

Lukash

Post autor: Lukash » 23 mar 2018, 17:37

marti pisze:
Stoch dziś głównie dzięki notom wygrał, które szczególnie za 1 skok były ewidentnie zawyżone.
Obejrzyj sobie pierwszy skok i potem zabieraj głos. Za taki pokraczny i markowany telemark 18,5, a nawet 19 przyznawać? Ammann z najlepszych lat by się nie powstydził czegoś takiego.

Stoch wygrał dziś z Forfangiem, którego noty za pierwszy skok wyznaczyły standard(a też pojawiła się tam 19 przy znacznie gorszej odległości). Tego w swojej pokracznej optyce nie dostrzegłeś.

Pierwszy skok Stocha to casus Johanssona ze średniej skoczni na IO. Znakomita odległość, dobry telemark za HS i błąd przy odjeździe, za który należało zabrać punkt. 18,5 to minimum, 19tka w porównaniu z notami za 1 skok Forganga też zasadna.
Mam tylko nadzieję, że nie wydrze w niedzielę któremuś z Norków małej kuli za noty, ponieważ należy im się ona, a już w szczególności Johanssonowi.
Ja oczywiście mam nadzieję, że wydrze i turniej w Planicy(mała szansa) i PŚ w lotach (bardzo mała szansa). Niestety zaczynam też źle życzyć Norwegom, czytając te wypowiedzi frustrata.

marti

Post autor: marti » 23 mar 2018, 17:43

Turniej w Planicy może sobie wyrywać, mam to gdzieś, bo to kolejny sztuczny i bezużyteczny twór. Niemaszków w PN niech też sobie łykają, zwisa mi to, ponieważ różnica pomiędzy 2, a 3 miejscem jest żadna. Nawet jeśli ich wyprzedzą, to niech ślą karton wódki dla Wellingera, który totalnie ma już wyj... na ten sezon. Natomiast klasyfikacji lotów nie ścierpię już dla Stocha, bo co za dużo, to niezdrowo. Wystarczy, że już jeden zimowy kanibal jest z Francji w biathlonie od 7 lat. Inną sprawą jest to, że ta kulka autentycznie ucieszy, czy to Stjernena, czy Johanssona, zaś Stochowi jest to potrzebne, jak kwiatek do kożucha. Ostatnio, jak się na niego patrzy, to nic mu się nie chce i nic nie cieszy (nawet Schmitt to zauważył), kiedy ze zblazowaną i obojętną miną przyjmuje kolejne wygrane. Bardzo się zdziwię, jeśli znajdzie motywację do ciężkiej harówki przed kolejnym sezonem.
Ostatnio zmieniony 23 mar 2018, 17:48 przez marti, łącznie zmieniany 1 raz.

SzG

Post autor: SzG » 23 mar 2018, 17:48

Gdyby nie liczyły się noty-wygrałby Stoch, gdyby nie było przeliczników-wygrałby Stoch, gdyby liczyła się tylko odległość-wygrałby Stoch ...gdyby konkurs był uczciwy wygrałby jakiś Norek. Logiczne. Sukcesy Stocha spowszedniały. Wróćmy do czasów Małyszomanii-ile było tu wówczas komentarzy po zwycięstwach Małysza.

Zrobiła się ciekawa sytuacja w walce o KK za loty. Musi wygrać Stoch, Johanson poza pudłem, a Stjernen poza 6. Trudne ,ale dość realne.

marti

Post autor: marti » 23 mar 2018, 17:49

SzG pisze:
23 mar 2018, 17:48
Gdyby nie liczyły się noty-wygrałby Stoch, gdyby nie było przeliczników-wygrałby Stoch, gdyby liczyła się tylko odległość-wygrałby Stoch ...gdyby konkurs był uczciwy wygrałby jakiś Norek. Logiczne. Sukcesy Stocha spowszedniały. Wróćmy do czasów Małyszomanii-ile było tu wówczas komentarzy po zwycięstwach Małysza.

Zrobiła się ciekawa sytuacja w walce o KK za loty. Musi wygrać Stoch, Johanson poza pudłem, a Stjernen poza 6. Trudne ,ale dość realne.
Otwieram lodówkę- wyskakuje Stoch... Zapomniałeś dodać.

Kazulinho

Post autor: Kazulinho » 23 mar 2018, 18:00

No proszę, nasze forum najwyraźniej stało się na tyle popularne, że doczekaliśmy się własnego trolla. Mało to przyjemny, ale jednak wyznacznik rozwoju w sferze popularności.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 23 mar 2018, 18:06

Kazulinho pisze:
23 mar 2018, 18:00
No proszę, nasze forum najwyraźniej stało się na tyle popularne, że doczekaliśmy się własnego trolla. Mało to przyjemny, ale jednak wyznacznik rozwoju w sferze popularności.
Made my day :P

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 23 mar 2018, 18:10

marti pisze:
23 mar 2018, 17:43
Turniej w Planicy może sobie wyrywać, mam to gdzieś, bo to kolejny sztuczny i bezużyteczny twór. Niemaszków w PN niech też sobie łykają, zwisa mi to, ponieważ różnica pomiędzy 2, a 3 miejscem jest żadna. Nawet jeśli ich wyprzedzą, to niech ślą karton wódki dla Wellingera, który totalnie ma już wyj... na ten sezon. Natomiast klasyfikacji lotów nie ścierpię już dla Stocha, bo co za dużo, to niezdrowo. Wystarczy, że już jeden zimowy kanibal jest z Francji w biathlonie od 7 lat. Inną sprawą jest to, że ta kulka autentycznie ucieszy, czy to Stjernena, czy Johanssona, zaś Stochowi jest to potrzebne, jak kwiatek do kożucha. Ostatnio, jak się na niego patrzy, to nic mu się nie chce i nic nie cieszy (nawet Schmitt to zauważył), kiedy ze zblazowaną i obojętną miną przyjmuje kolejne wygrane. Bardzo się zdziwię, jeśli znajdzie motywację do ciężkiej harówki przed kolejnym sezonem.
Jak Norwezki dominuja i dominowaly to jakos nie pisales, ze co za duzo to niezdrowo.
Ale wymyslasz dzisiaj.... Poczytaj nieco w psychologii o typach osobowosci. Kazdy jest inny i kazdy innaczej prezentuje radosc Sa ludzie, ktorzy ciesza sie wewnetrznie i nie ma w tym nic zlego ani nienormalnego. Sa sangwinicy, sa cholerycy, sa tez typy melancholiczne i flegamtyczne (oczywiscie, w znaczeniu psychologicznymp gdzie te slowa oznaczaja cos innego).

SzG

Post autor: SzG » 23 mar 2018, 18:21

Nie uważam, że Stoch podchodzi do zwycięstw mniej ekspresyjnie niż np. Małysz, jeśli to on jest wzorem i wyznacznikiem.
Ale pewnie wskazaną reakcją jest taka jak zwycięzców telewizyjnych muzycznych show.

marti

Post autor: marti » 23 mar 2018, 18:22

Akurat Stoch potrafił się cieszyć ze swoich prób na początku swoich wielkich sukcesów, czego nie można powiedzieć o nim teraz. Wiadomo, że Hannawaldem nigdy nie będzie z charakteru, ale po igrzyskach zaczyna sprawiać wrażenie człowieka, któremu na niczym mu nie zależy. Skoro nawet Schmitt tak powiedział, to musi być coś na rzeczy.

Nigdy nie pisałem, że totalna dominacja Norweżek mi odpowiada. Wręcz przeciwnie bardzo się ostatnio cieszyłem, że nie tylko Szwedki im dorównują kroku, ale też Parmakoski, młode Rosjanki itp. Nie chciałbym tylko, żeby Amerykanie się wzięli zbyt poważnie za ten sport, bo może to oznaczać przejście z jednej dominacji w drugą, zatem niech sobie biegają Diggins i koleżanki szybko, byle by tylko nie przeskoczyły pewnego poziomu.

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 23 mar 2018, 20:11

Dziś odbyły się kwalifikację do zawodów PŚ pań w Oberstdorfie. Nasze bez awansu. Na 53 zawodniczki Twardosz 50, a Rajda 52. Pierwszej do awansu zabrakło 36 punktów, drugiej prawie 46. Na normalnej skoczni. Jesteśmy Kazachstanem kobiecych skoków...
marti pisze:
Mam tylko nadzieję, że nie wydrze w niedzielę któremuś z Norków małej kuli za noty, ponieważ należy im się ona, a już w szczególności Johanssonowi.
Wielce osobliwe stanowisko polskiego kibica. Chyba nigdy jeszcze nie zdarzyło mi się życzyć zwycięstwa rywala nad naszym reprezentantem. W jakiejkolwiek dyscyplinie. Nawet jako legionista nie życzyłem sukcesu przeciwnikom Lecha Poznań w pucharach (czy kiedyś Widzewa).
A czy należy się Norwegom? Może być i tak, że Stoch wygra w niedzielę i nie wygra tej klasyfikacji. Komu sie wtedy "należeć" będzie? Nie Stochowi, zwycięzcy największej ilości konkursów w lotach? (zakładając oczywiście to niedzielne zwycięstwo). Ale nie spekuluję, do wygrania bardzo daleko. Niestety.
marti pisze:
23 mar 2018, 17:43
Natomiast klasyfikacji lotów nie ścierpię już dla Stocha, bo co za dużo, to niezdrowo. Wystarczy, że już jeden zimowy kanibal jest z Francji w biathlonie od 7 lat. Inną sprawą jest to, że ta kulka autentycznie ucieszy, czy to Stjernena, czy Johanssona, zaś Stochowi jest to potrzebne, jak kwiatek do kożucha.
8 złotych Phelpsa nie było za dużo? A chyba byłeś jego fanem (jeśli dobrze pamiętam). Cavica to jedno złoto też pewnie ucieszyło by bardziej ;) Zwłaszcza, że "na oko" niemal wszystkim wydawało się, że dopłynął szybciej. I nawet producenci aparatury do pomiaru czasu musieli coś tam nieskładnie bełkotać dlaczego się wyświetliło inaczej niż większość widziała gołym okiem. No ale rozumiem Phelps to Phelps. Polskie sukcesy nudzą bardziej niż monotonia na basenie.

ODPOWIEDZ