Skoki narciarskie

XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Podział na dyscypliny.
marti

Re: Skoki narciarskie

Post autor: marti » 17 mar 2018, 18:48

Tande w ogóle mógłby nie skakać w tym swoim 2 skoku, o który ktoś tutaj się czepiał, a i tak by wygrali. O co więc chodzi?

RychuGKM

Post autor: RychuGKM » 17 mar 2018, 19:23

marti pisze:
17 mar 2018, 18:48
Tande w ogóle mógłby nie skakać w tym swoim 2 skoku, o który ktoś tutaj się czepiał, a i tak by wygrali. O co więc chodzi?
A gdzie ja pisałem, że liczyłem na wygraną z Norwegią? To ty bredzisz coś o fuksiarskim zwycięstwie ze Słowenią. A Domen to i na dużej skoczni 50 punktów mógłby stracić.W Lahti przegrał z Zyłą 60 punktów w 1 skoku. A co do Tande to chodziło by nie stracił w Raw Air dlatego mu tą belkę podnieśli. Stocha by puścili nawet się nie zastanawiając

beny1001

Post autor: beny1001 » 18 mar 2018, 9:42

Dokładnie kolega powyżej wytłumaczył dlaczego to wkurzenie po podniesieniu belki Tandemu. Nikt nie powie że sprawiedliwe to było, jeśli siedmiu skoczków w grupie skacze z równej belki w trudnych warunkach, a ostatnie emu w grupie nagle jury podnosi belkę w dodatku aż o 4 belki, nie wiele to ma wspólnego ze sportowa rywalizacja. Ale ok, niech będzie kolego martii że się czepiam, w końcu jest to normalna i często stosowana reguła. ;)

marti

Post autor: marti » 18 mar 2018, 13:49

Moim zdaniem powinni podnieść belki już przed skokiem Wellingera, tyle tylko, że co to by zmieniło? Zamiast spisku norweskiego, byłby niemiecko- norweski. Uważam, że najbardziej skrzywdzono Słoweńców i to oni mogą mieć największe pretensje jury. Skok na 129 metr, nawet dla nierównego Domena w Vikersund, to nie nie normalna sytuacja.

pbest

Post autor: pbest » 18 mar 2018, 20:11

Gratulacje dla naszego króla zimy, kolejne trofea do bogatej kolekcji.

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 18 mar 2018, 21:11

Sukces na koniec sezonu przyjęliśmy chyba jako coś oczywistego i jak widać dzisiejsze zawody nie wzbudziły tu większych emocji.

Natomiast w PN dziś odrobiliśmy do Niemców symbolicznie. Bez zwycięstw Stocha raczej będzie trudno o 2 miejsce w tej klasyfikacji. PŚ w lotach też raczej odleciał. Ale o podium tej klasyfikacji może jeszcze uda się Stochowi powalczyć, ale na to skromne szanse, chociaż można liczyć, że w Planicy Norwegowie nie będą błyszczeć tak jak w Vikersund.

A w PK dzisiejsze zawody w Czajkowskim odwołane. Natomiast wczoraj Wąsek 8, Pilch 13, Murańka 25, Czyż 28 a Zniszczoł 31.

balwan

Post autor: balwan » 18 mar 2018, 22:08

Poziom kadry B w tym sezonie był kompromitujący. Wszyscy poniżej oczekiwań . Kantyka miał moment dobrych skoków i Zniszczoł który miał momenty w COC że się wydawało że się odbuduje. Wszyscy inny brak słów.
Nie widzę możliwości by Zidek został na stanowisku trenera , bo wątpię by zawodnicy zaufali komuś kto doprowadził ich do kompromitujących wyników. Po za tym jeśli w trakcie przygotowania do sezonu karierę kończy 4 kadrowiczów : Ziobro, Kłusek, Biegun, Stękała ( dwóch ostatnich wróciło pod namową związku) to znak że coś tam jest nie tak.

bombel

Post autor: bombel » 19 mar 2018, 8:37

Ale macie problemy najpierw czemu nie ma "20" dla Stocha, który wygrywa po 30 pkt nad resztą, a potem czemu Tandemu podnoszą belkę mając 120 pkt straty do naszego. A jeśli chcieli mu pomóc wejść na pudło Raw Air to tylko kosztem innego Norwega...dajcie spokój. Żebyśmy w przyszłym sezonie tylko takie problemy mieli...

Stoch złapał chyba lekką zadyszke ciekawe jak to w Planicy będzie wyglądało.
Poza tym warto zwrócić uwagę na wzrost formy Krafta który już doszedł do ścisłej czołówki coś czuje, że w przyszłym sezonie znów się będzie bił o najwyższe cele

Puchar Narodów przegrany przez Żyłe zdaje się, że braknie tych 100-150 pkt z tamtej drużynówki

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 19 mar 2018, 20:20

Wspominałem już kiedyś o pomysłach na Raw Air w wydaniu kobiet. Jeśli tak się stanie, to wcześniej lub później możemy mieć problem. Widzieliście ten tekst?
https://sport.onet.pl/zimowe/skoki-narc ... ir/jv7xwq9
Czy gdyby taki konkurs mieszany był w tym roku, to Stoch wygrałby turniej?

RychuGKM

Post autor: RychuGKM » 19 mar 2018, 20:37

Ja jestem jak najbardziej za. A żeby rozwiązać problem dobrych zawodników w słabych zespołach należy wszystkie drużyny dopuścić do 2 serii, lub też wprowadzić klauzulę, że zawodnik w top 20 raw air skacze 2 raz nawet jeśli jego drużyna nie zakwalifikowała się do 2 serii. I po problemie!

Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 19 mar 2018, 21:29

Mam lepszy pomysł. Niech świat pomoże nam rozkręcić skoki kobiet do przyzwoitego poziomu (bo sami chyba tego nie dokonamy), a potem niech sobie będą konkursy, jakie tylko chcą ;)

balwan

Post autor: balwan » 22 mar 2018, 12:30

Organizacja jakiekolwiek prestiżowego turnieju na skoczniach w Planicy czy Vikersund nie mają sensu. Dzisiejsze kwalifikacje jak i konkursy w Vikersund to pokazały .

Według mnie Raw Air bardzo ciekawy turniej ale gdyby zamiast Vikersund byłby weekend na mniejszej skoczni.

anoda

Post autor: anoda » 22 mar 2018, 13:16

Odpadli dzisiaj Wellinger, Tande, Domen Prevc, Geiger no i nasz Żyła. Grono kandydatów do miejsca na pudle(czy tez kolejnej wygranej trochę się zmniejszyło). W gronie rywali Kamila pozostają Norwegowie (z Forfangiem na czele i Johanssonem w drugim rzędzie), Słoweńcy, gdzie każdy może być groźny nawet Tepes czy Kranjec no i Freitagiem. W drużynowce raczej pewne 3 miejsce.
Najlepsi w Europie, słabi na Igrzyskach. Święto lekkoatletyki w Berlinie.

Awatar użytkownika
Merlin

Post autor: Merlin » 23 mar 2018, 12:54

Wyrażałem tu już kilka razy moje negatywne zdanie o systemie przeliczników za wiatr i żonglowaniu belkami startowymi, przede wszystkim w lotach. Wczorajsze kwalifikacje dostarczyły mi nowych argumentów.
Kubacki 224,5 m - trzecie miejsce, Deschwanden 230 m (bez upadku, czy podpórki) - 42 miejsce, nie awansował do konkursu. Ciekawostka, ile Szwajcar musiałby skoczyć, żeby wygrać kwalifikacje? Stracił do Forfanga 58,9 pkt, to jest ponad 49 metrów, chcąc pokonać Norwega powinien polecieć na 279,5 m. Gdyby "tylko" pobił rekord świata, skacząc 254 m, byłby czternasty. I nie dotyczy to bynajmniej tylko Deschwandena, gdyż zawodników, którym skok na RŚ nie dałby wygrania kwalifikacji naliczyłem ok. dwudziestu. Parę przykładów odległości "wymaganych" do zwycięstwa: Nazarow 275, C.Prevc 272, Kranjec 271, Alamommo 271, Jelar 268 itp.
Myślicie, że nie warto się zajmować "kelnerami"? To podam, że lider PŚ w lotach - Stjernen, żeby wygrać, powinien skoczyć 258,5 m. Czy nadal ktoś może popierać system, w którym sędziowie już przed startem decydują, że jeden skoczek może walczyć o zwycięstwo, a innemu takie prawo odbierają?

Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 23 mar 2018, 14:09

System, jak system, trochę jednak te szanse wyrównuje. Ale sam również nie jestem jego fanem. Największym problemem są tu jednak prowadzący zawody, którzy starają się rozgrywać konkursy na siłę, bez względu na warunki pogodowe, w tym przypadku wietrzne, czego przykład mieliśmy między innymi w Pjongczangu.

Rozpoczęła się seria próbna przed dzisiejszym konkursem. Skoki oddała grupa narodowa Słowenii. Bonusy za wiatr od -0,1 do +16,9.

ODPOWIEDZ