Skoki narciarskie

XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Podział na dyscypliny.
Kuburgha

Re: Skoki narciarskie

Post autor: Kuburgha » 06 mar 2018, 22:36

Co do tego gonienia liczby zwycięstw Małysza w PŚ, to żeby było to realne, to chyba Stoch musiałby zdominować końcówkę tego sezonu jak Małysz w 2007. Ale ja już od Stocha nie "wymagam" niczego na przyszłe sezony. Niech wygra puchar w tym roku, a co później? Oby skakał jak najdłużej na jak najwyższym poziomie, ale nie będę miał pretensji o brak jakichkolwiek sukcesów od przyszłego roku

Natomiast bardzo mi się podobało zdanie z jednego z wywiadów jeszcze na początku sezonu:
"- Kamil, ty już nic nie musisz.
- Nie muszę. Ale bardzo chcę."

Oby chciało mu się jeszcze jak najdłużej i jak najwięcej.

bombel

Post autor: bombel » 07 mar 2018, 10:08

marti,kuburgha

Ja też uważam, że Stoch ma mniejsze szanse na dobicie do Małysza niż większe. Ale jak widać nie zwalnia tempa, a gdyby utrzymał formę z tego sezonu (załóżmy, że będzie miał 7 zwycięstw PŚ czyli jeszcze tylko + 2 zrobi) tylko przez kolejny sezon to na później zostaną mu tylko 2 zwycięstwa PŚ. Czyli taki np. Amman czy Kasai już po szczycie formy tyle sobie uskładali. Zależy czy Stochowi się będzie chciało skakać jeszcze. Daje mu 30% szans.
I pamiętajmy o tym o czym pisałem już kiedyś. Wszyscy nasi aktualni skoczkowie kadry A mieli nietypowe kariery. Wellinger,Kraft, Prevc, Schliri, Amman i cała reszta odpalała najlepszą formę w wieku 18-24 i chyba tylko Amman to potrafił długo utrzymać (Welinger, Kraft mają jeszcze szanse). U nas Stoch zaczął poważne skakanie w wieku 24/25, Żyła chyba 29, Kot 26, Kubacki 27, Hula 31. Nasi późno zaczęli, to miejmy nadzieję, że późno skończą. Jeszcze chyba tylko Johansson odpalił późno po 25. Nikt inny mi się nie przypomina

marti

Post autor: marti » 08 mar 2018, 13:33

Dla mnie sprawa jest prosta. Kluczowy będzie kolejny sezon. Jeśli go zdominuje (niczym obecnie), bądż podzieli się tą dominacją z kimś innym (jak z Kraftem w ubiegłym), to ma spore szanse. Wtedy jest realne, że za rok o tej porze będzie mieć +- 35 wygranych i wówczas nawet nie dominując w następnych latach można te 5 triumfów uciułać, dobijając do 40. Na pewno ważne jest, żeby maksymalnie wykorzystać tą aktualną wysoką formę, bo nie wiadomo, kiedy i czy takowa się jeszcze pojawi. Stoch może odpalił póżniej, niż reszta wielkich, ale jego wysoka forma zaczęła się już w lecie 2010r., czyli niedługo stuknie już 8 lat. Od tego czasu praktycznie cały czas jest w ścisłej czołówce, wyjąwszy ten kryzysowy sezon 2015/2016. To dość długo.

bombel

Post autor: bombel » 08 mar 2018, 14:56

No to jest to samo co pisałem. Warunkiem gonienia Małysza jest uciułanie ile się da jeszcze w marcu i te parę zwycięstw w przyszłym sezonie. Dlatego też pisałem, że szkoda że tyle tych drużynówek teraz jest bo gdyby w Lahti było 2x indywidualnie to chyba nie ma wątpliwości, że Stoch miałby kolejny skalp.

Jeszcze do kryzysu dodałbym 2014/15 bo 9 miejsce w PŚ jak na takiego gościa to też był kryzys. Miał 2 gorsze polimpijskie sezony, więc też jestem ciekaw jak zareaguje po Korei.

RychuGKM

Post autor: RychuGKM » 08 mar 2018, 18:38

Pamiętaj, że w tamtym sezonie Stoch przez kontuzje stracił pierwszą część sezonu i zaczął starty dopiero od Oberstdorfu. A i tak zdążył 5 razy wskoczyć na podium (2 razy wygrał).

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 08 mar 2018, 21:37

Pojawiła się propozycja, aby większość zawodów PŚ mężczyzn i kobiet organizować na tych samych skoczniach, w te same weekendy:
http://www.fis-ski.com/ski-jumping/news ... -hill.html
Dzięki temu mają być niższe koszty organizacji. Będzie też skutek w postaci większej ilości drużynowych konkursów mieszanych. Miałoby już się tak zacząć w trakcie najbliższej LGP. Ostateczne decyzje jeszcze jednak nie zapadły. Dla nas te konkursy mieszane to akurat niezbyt korzystna zmiana na pierwszy rzut oka. Ale z drugiej strony może być jeden plus. Przy większej liczbie takich konkursów, transmitowanych w TVP, Tajner będzie musiał tłumaczyć, czemu nasze żeńskie skoki są w czarnej d...e. I chyba w końcu będzie musiał coś zrobić dla ich rozwoju. Ale to już takie optymistyczne założenie.

Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 09 mar 2018, 8:36

Podejrzewam, że TVP może w ogóle tych konkursów nie pokazywać, tak jak to jest z męskimi biegami, gdzie nawet jak są sprinty, to podczas rywalizacji mężczyzn przełączają się do studia (brak praw do ich pokazywania) - a przynajmniej kiedyś tak było, dawno na TVP biegów nie oglądałem. Natomiast sam pomysł bardzo dobry. Na pewno pomoże w promocji żeńskich skoków. Ja bym w ogóle połączył organizowanie męskich i kobiecych zawodów, tak jak to jest we wszystkich dyscyplinach, z wyjątkiem alpejskiego. Oczywiście nie wysłałbym dziewczyn na mamuty, ale to też do czasu, Iraschko kiedyś pokazała, że panie też mogą na nich skakać.

bombel

Post autor: bombel » 09 mar 2018, 9:03

RychuGKM pisze:
08 mar 2018, 18:38
Pamiętaj, że w tamtym sezonie Stoch przez kontuzje stracił pierwszą część sezonu i zaczął starty dopiero od Oberstdorfu. A i tak zdążył 5 razy wskoczyć na podium (2 razy wygrał).
Oj zapomniałem o tej kontuzji. Jeśli tak to faktycznie wycofuje się z teorii o 2 słabych sezonach

marti

Post autor: marti » 09 mar 2018, 22:40

Sezon wypisz wymaluj, jak 2007r., i końcówka Małysza. Z tą różnicą, że Małysz wygrał MŚ na średniej skoczni, zaś Stoch IO na dużej. Reszta się zgadza i Stoch też powinien zdobyć KK. Na dodatek wygrał TCS, a Małysz wtedy z super formą eksplodował dopiero w czasie MŚ w Sapporo. Małysz był wtedy też ponad 1,5 roku młodszy, niż teraz Stoch, zatem tym większy szacunek i podziw dla niego za tegoroczne osiągnięcia.

RychuGKM

Post autor: RychuGKM » 10 mar 2018, 12:57

W Zakopanem na coc Kazach Tkaczenko 138,5! Chyba miał jakiś huragan pod narty.
Polacy fatalnie. Poza juniorami Maciusia w 2 serii tylko Zniszczoł

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 10 mar 2018, 19:06

marti pisze:
04 mar 2018, 17:40
Norwegów tylko mamuty mogą uratować w walce o PN z Niemcami.
Nie mogłem się powstrzymać ;)
RychuGKM pisze:
10 mar 2018, 12:57
Chyba aż 13 zawodników w tej serii miało odjęte więcej punktów niż on
RychuGKM pisze:
Polacy fatalnie. Poza juniorami Maciusia w 2 serii tylko Zniszczoł
W zasadzie należało się tego spodziewać. Chociaż liczyłem, że jednak juniorzy uciułają coś więcej, bo raz, że to start u siebie, a dwa bo kilku czołowych zawodników PK startuje teraz w Norwegii. Trudno. A niektórzy tu sobie śmieszkowali po TCS "gdzie ten kryzys" nawiązując do moich wpisów o sytuacji zaplecza.

No i na koniec jeszcze jedno. Od kwalifikacji w Lahti można się zachwycać dominacją Stocha. I super. Ale tak się przez ten czas poskładało, że w walce o PŚ zyskał póki co tylko minimalnie. Mam nadzieję, że jutro zwiększy przewagę, dalej tak będzie skakał w tym tygodniu, a wtedy Planica będzie już tylko formalnością.

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 10 mar 2018, 19:35

Seria Stocha we wszystkich skokach łącznie z treningami po IO: 1,1,1,3,1,1,1,1,1,1,1,1,1,2,1

Na IO 1 i 4 miejsce w loteryjnym konkursie.
Serio Kamil nie trafil z formą?
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

bombel

Post autor: bombel » 10 mar 2018, 19:48

Heh no właśnie forum niby wysoki poziom ma, ale dalej mity i stereotypy o mamutach i przednich wiatrach dla Norwegów istnieją. Norweg w formie wygra wszędzie, tak jak Stoch w formie wygra i na mamucie z norwegiem...

Ale widać, że już Stoch zachowuje minimalną przewagę nad Joahnsonem. Wiadomo było, że Lahti to nie będzie standard więc będzie jeszcze ciekawie

Awatar użytkownika
Merlin

Post autor: Merlin » 10 mar 2018, 19:53

RychuGKM pisze:
On skakał bardzo dobrze już w treningu i w serii próbnej. Wszystkie skoki w Zakopanem miał świetne, zobaczymy, co będzie jutro.

marti

Post autor: marti » 10 mar 2018, 20:18

bombel pisze:
10 mar 2018, 19:48
Heh no właśnie forum niby wysoki poziom ma, ale dalej mity i stereotypy o mamutach i przednich wiatrach dla Norwegów istnieją. Norweg w formie wygra wszędzie, tak jak Stoch w formie wygra i na mamucie z norwegiem...

Ale widać, że już Stoch zachowuje minimalną przewagę nad Joahnsonem. Wiadomo było, że Lahti to nie będzie standard więc będzie jeszcze ciekawie
Odnosiłem się do stanu po Lahti. Tam najlepsi byli Niemcy, którzy dziś zaliczyli sporą wpadkę, skoro nawet na podium nie weszli. Co prawda można było przypuszczać, że Stoeckl zaaplikował podopiecznym dodatkowy trening siłowy z myślą o Raw Air, co musiało odbić się kosztem Lahti. Nikt jednak nie mógł przypuszczać, że tak zdemolują dzisiaj konkurencję. Na dziś dzień szala w PN wyrażnie przechyla się ku Norwegom, w czym znaczny udział także Austrii. Sytuacja Polaków raczej stabilna i wyżej tego 3 miejscu raczej nie podskoczymy. Chyba, że Niemcy w każdej drużynówce będą tak skakać, jak dziś. Dzisiaj najbardziej zawieli chyba Eisenbichler i Freitag, chociaż co ciekawe bez obniżenia belki przez Schustera pokonaliby jednak Austrię...

ODPOWIEDZ