Skoki narciarskie

XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Podział na dyscypliny.
Kuburgha

Re: Skoki narciarskie

Post autor: Kuburgha » 04 lut 2018, 19:29

Żyła dziś:
"W sporcie da się zmienić bardzo dużo w zasadzie z dnia na dzień. Szczerze mówiąc, dopiero od piątku uczę się skakać <śmiech>. Od Zakopanego zmieniło się wszystko. Przede wszystkim moje podejście. Pomogła spokojna rozmowa z trenerem Horngacherem. Powiedział mi, że teraz już muszę go słuchać <śmiech>...
Po zawodach na Wielkiej Krokwi trochę mi się wszystko pomieszało. Pozycja najazdowa była nie do końca taka, jaka powinna być. Fizycznie jestem od początku sezonu przygotowany bardzo dobrze, więc trzeba było coś zmienić w technice, skoro nie szło na skoczni. Tutaj musiałem nauczyć się inaczej ruszać z belki, co przyniosło pozytywny wpływ na resztę skoku. Trener od piątku nauczył mnie tego, jak powinno to wyglądać. To od tego elementu rozpoczyna się skok. Dalej wszystko dzieje się bardzo szybko. Cieszę się, że szkoleniowiec postawił sprawę jasno, a ja nie miałem nic do gadania. To mi wyszło na plus.
Ze skoku na skok, miałem do tego pomysłu coraz więcej przekonania, bo odległości z serii na serię były lepsze. Niedzielne próby konkursowe były bardzo dobre. Chyba najlepsze tej zimy. Finalnie dały podium Pucharu Świata, a na nim zawsze fajnie się stoi."
Myślicie, że to taka prosta przyczyna zmiany jego wyników i przeskoku z trzeciej dziesiątki do pierwszej?

I jeszcze jeden fajny cytat z jego dzisiejszej wypowiedzi:
"Niezależnie od tego czy znajdę się w składzie na zawody, czy nie, będę wspierał kolegów z reprezentacji. Jesteśmy jednym zespołem i każdy walczy o sukces drużyny. Takie podejście jest najważniejsze. Ważne, kiedy jest się częścią całości, a nie zostaje się samemu"

Pawło

Post autor: Pawło » 04 lut 2018, 19:30

italianista pisze:
04 lut 2018, 18:38
Polska zdobędzie zero medali w biegach narciarskich, bo jak się wywala 3 miliony złotych na jedną zawodniczkę i nie ma się pieniędzy na inwestycje w młodzież i organizację tras, to nie może być inaczej. I nie będzie. Ale tutaj na forum jesteście zbyt zaślepieni, żeby dostrzec tę prostą zależność, że wiara w jedną zawodniczkę, która startuje już czysto amatorsko i nie do końca poważnie traktuje swoje obowiązki, pozbawiona jest sensu. Trzeba inwestować w szerszą grupę, o czym pisałem wcześniej. Jedna zawodniczka zasysa tylko pieniądze, które mogłyby zostać przeznaczone na rozwój dyscypliny i blokuje młodzież.

Kiedy młodzież dopuści się do startów w PŚ!?
tą która przegrywa z 50 juniorkami z całego świata?
To te dziewczyny blokuje Justyna Kowalczyk - dwukrotna mistrzyni olimpijska??? Nie bądź...śmieszny;p

Stoch blokuje Juroszka? :D

Greebo

Post autor: Greebo » 04 lut 2018, 20:46

Ja napisze tylko ze mam nadzieje ze w startach indywidualnych szanse zaprezentowania sie na IO dostaną wszyscy ktorzy polecieli. Po prostu - kazdy z nich sobie na to zasłużył. Na ten moment imo Kot na K90 w miece Żyły lub Huli, a na dużej on poza kadrą.

W drużynie bez sentymentów - Ci którzy Beda najlepsi na treningach.

Pawło

Post autor: Pawło » 04 lut 2018, 21:51

moim zdaniem Hula i Kubacki to stały skład na wszystkie konkursy
pokażą to treningi, ale na k90 Kot może być mocny. Tam podobno są "inne progi"...ble ble ble, ale fakt, mogą preferować pozycję dojazdową Kota lub Żyły...ale ten w 2 dni się jej nauczył;p;p;p - to jest przekot, istny wariat;p

i ten jego nowy taniec z nóżki na nóżkę - trzyma ciepło w mięśniach - podoba mi się ten pomysł

BTW - nie wiedziałem, że Maleńczuk trenuje kadrę B Japonii ;) (sorki, ale skojarzyli mi się)

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 04 lut 2018, 22:01

No to jeszcze dla pełnego obrazu tego weekendu wyniki innych zawodów niż PŚ.

MŚJ: drużyna chłopaków 5 miejsce (w zasadzie z nikim więcej "nie mieli prawa" przegrać), drużyna dziewczyn 9 (w zasadzie jakiś sukcesik, że nie ostatnia, ale do awansu do drugiej serii brakowało ok. 30 punktów). Konkurs mieszany - 8 miejsce (na 14).

PK w Planicy: w sobotę punktował tylko Zniszczoł (10), a dziś Kantyka (19). Dziś Zniszczoł w pierwszej serii oddał tu chyba swój najgorszy skok w weekend i był 31. Reszta (Murańka, Leja, Stękała) jest milczeniem. No, może nie aż tak, Stękała ma ciut lepsze wyniki niż ostatnio. Ale pamiętać należy, że w Planicy zabrakło kilku Austriaków, którzy startowali w PŚ oraz grupy zawodników występujących w MŚJ. Czy więc rzeczywiście Stękała dokonał postępu? Bo Murańka to już czarna rozpacz. W sumie to Leja, facet spoza kadr, skacze na jego poziomie.

Fajny weekend kadry A (w sumie trzeci konkurs w historii naszych najlepszych startów w PŚ) znów przysłonił to co na zapleczu. A tam mrocznie.

generalissimus1

Post autor: generalissimus1 » 04 lut 2018, 22:32

Podejrzewam, że kadrę B po sezonie przejmie Maciusiak, ewentualnie Horngacher kogoś wykombinuje. W kontekście tych wyników coraz bardziej wierzę w słowa Ziobry, że przeskakiwał Stękałę o 20 m na treningach. Z liczących się krajów skokowych mamy zdecydowanie najgorsze wyniki na zapleczu. Murańka już prawdopodobnie jest nie do odratowania, ale Zniszczoła jeszcze pewnie da się wyciągnąć z tego marazmu. Potrzeba jednak trenera na poziomie.

Pawło

Post autor: Pawło » 04 lut 2018, 22:51

mrok jest, ale to nie jest temat na teraz
teraz są igrzyska, podsumowanie 4 lata kadry A, taka prawda. Tym się trzeba zająć, ale chyba po sezonie. Kadry A wszyscy nam zazdroszczą. My nie byliśmy nigdy potęgą, owszem kadra B bywała lepsza, ale takiej A nie mieliśmy.
Czy my będziemy mieli kiedyś 8-9 bardzo mocnych skoczków? Nie wiem. Przepaść straszna, może pewne pokolenie wypadło, kadra A się ustabilizowała, ciężko było się przebić.

Naturalna selekcja. Myślę, że choć 3 skoczków z Korei doleci do Chin, zobaczymy jak Wolny, Pilch, Zniszczoł. Troszkę czasu mamy. Więc zgadzam się co do problemu....ale to nie jest temat do męczenia kotka na 3 dni przed 1ym treningiem w Korei imho

Pawło

Post autor: Pawło » 04 lut 2018, 22:56

A Słowenia - dziś mają z 10 talentów...fajnie...ale ilu z nich się przebije, a ilu zostanie Murańkami, nie wiemy. PŚ w skokach jest tak ustawiony, że nadmiar talentów nie do końca pomaga o ironio, nie wiemy ile talentów poszło w piach w Niemczech czy Norwegii, gdzie wyraźnie lepszy Lindvik obejrzy io w tv, a dołujący Stjernen sie załapał. Ok, starszy, doświadczony....ale na dziś wyraźnie słabszy.

Więc jednak kadra A jest wyznacznikiem. Czy kogoś obchodzi jak gra kadra B Islandii w nogę? Tak szczerze...

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 04 lut 2018, 23:33

generalissimus1 pisze:
04 lut 2018, 22:32
Murańka już prawdopodobnie jest nie do odratowania, ale Zniszczoła jeszcze pewnie da się wyciągnąć z tego marazmu.
Nie przekreślałbym jeszcze Murańki. W końcu jak na nasze polskie warunki to młodziutki skoczek, cóż to jest te 24 lata. Przecież Kot, Kubacki, a zwłaszcza Hula nie błysnęli obecnymi osiągnięciami w młodszym wieku. A tak już w formie zupełnej ciekawostki, to Murańka jest w PK wyżej niż drużynowy mistrz olimpijski z Soczi Marinus Kraus. Więc rację ma Pawło, że nie tylko my tracimy talenty.
Pawło pisze:
04 lut 2018, 22:51
teraz są igrzyska, podsumowanie 4 lata kadry A, taka prawda. Tym się trzeba zająć, ale chyba po sezonie. Kadry A wszyscy nam zazdroszczą.
Jeśli już to dla nas podsumowanie dwóch lat pracy Horngachera, bo jednak ostatnie dwa lata Kruczka już jednak coraz bardziej było dołowanie. I oczywiście, że o obrazie dyscypliny decyduje kadra A, wiele razy o tym też wspominałem. Tylko, że za nią na prawdę prawie nic nie ma.

Pawło pisze:
My nie byliśmy nigdy potęgą, owszem kadra B bywała lepsza, ale takiej A nie mieliśmy.
Czy my będziemy mieli kiedyś 8-9 bardzo mocnych skoczków?
Ale na razie to nie chodzi o 8-9 bardzo mocnych. Nie mamy nawet na tylu zawodników, żeby spokojnie wykorzystać limit krajowy w zawodach PŚ u siebie bez strachu, że ktoś się zabije skacząc z niskiej belki startowej. Nie chodzi o stado bardzo mocnych, ale o grupkę średnich, takich którzy będą naciskać na kadrę A, wzmagać rywalizację (choćby o to miejsce 6, bo Wolny jednak póki co wyraźnie odstaje od olimpijskiej piątki). I będą stwarzać nadzieję, że można będzie płynnie zastępować obecne pokolenie. A tymczasem to u nas problemem nie jest to, że nie "wyprodukowaliśmy" jednego czy dwóch roczników zdolnych juniorów. Nie, problemem jest, że w ogóle leży obecnie jakikolwiek system tej "produkcji".

Ale masz rację, teraz czas na igrzyska. Tylko na koniec zauważ Pawło, że ja tylko podałem suche wyniki z zaplecza z jednym chyba zdaniem komentarza - w dwóch postach o zapleczu rozpisałeś się teraz Ty ;)

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 04 lut 2018, 23:48

Nie przesadzajmy. Obecna kadra A spokojnie nastepne czterolecie będzie nam przynosić wiele radości. Co jakiś czas pojawia się talent typu Wolny czy teraz Pilch. I będą kolejni , którzy na bazie sukcesów Stocha zaczęli trenować.
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

Pawło

Post autor: Pawło » 05 lut 2018, 9:51

Kuburgha pisze:
04 lut 2018, 23:33
generalissimus1 pisze:
04 lut 2018, 22:32
Murańka już prawdopodobnie jest nie do odratowania, ale Zniszczoła jeszcze pewnie da się wyciągnąć z tego marazmu.
Nie przekreślałbym jeszcze Murańki. W końcu jak na nasze polskie warunki to młodziutki skoczek, cóż to jest te 24 lata. Przecież Kot, Kubacki, a zwłaszcza Hula nie błysnęli obecnymi osiągnięciami w młodszym wieku. A tak już w formie zupełnej ciekawostki, to Murańka jest w PK wyżej niż drużynowy mistrz olimpijski z Soczi Marinus Kraus. Więc rację ma Pawło, że nie tylko my tracimy talenty.
Pawło pisze:
teraz są igrzyska, podsumowanie 4 lata kadry A, taka prawda. Tym się trzeba zająć, ale chyba po sezonie. Kadry A wszyscy nam zazdroszczą.
Jeśli już to dla nas podsumowanie dwóch lat pracy Horngachera, bo jednak ostatnie dwa lata Kruczka już jednak coraz bardziej było dołowanie. I oczywiście, że o obrazie dyscypliny decyduje kadra A, wiele razy o tym też wspominałem. Tylko, że za nią na prawdę prawie nic nie ma.

Pawło pisze:
My nie byliśmy nigdy potęgą, owszem kadra B bywała lepsza, ale takiej A nie mieliśmy.
Czy my będziemy mieli kiedyś 8-9 bardzo mocnych skoczków?
Ale na razie to nie chodzi o 8-9 bardzo mocnych. Nie mamy nawet na tylu zawodników, żeby spokojnie wykorzystać limit krajowy w zawodach PŚ u siebie bez strachu, że ktoś się zabije skacząc z niskiej belki startowej. Nie chodzi o stado bardzo mocnych, ale o grupkę średnich, takich którzy będą naciskać na kadrę A, wzmagać rywalizację (choćby o to miejsce 6, bo Wolny jednak póki co wyraźnie odstaje od olimpijskiej piątki). I będą stwarzać nadzieję, że można będzie płynnie zastępować obecne pokolenie. A tymczasem to u nas problemem nie jest to, że nie "wyprodukowaliśmy" jednego czy dwóch roczników zdolnych juniorów. Nie, problemem jest, że w ogóle leży obecnie jakikolwiek system tej "produkcji".

Ale masz rację, teraz czas na igrzyska. Tylko na koniec zauważ Pawło, że ja tylko podałem suche wyniki z zaplecza z jednym chyba zdaniem komentarza - w dwóch postach o zapleczu rozpisałeś się teraz Ty ;)
nie wiem jak zaznaczyć krótki cytat cholera
rozpisałem się bo temat się powtarza. to tak jakby w Rejkjaviku przed 1ym meczu na mundialu rozważano poziom 2 ligi islandzkiej. Ja doceniam wagę problemu, biorę też pod uwagę specyfikę skoków i usztywnianie kadr A, nie tylko naszej - te same nazwiska od lat trochę. Myślę, że poziom kadr B fluktuuje nie tylko u nas, nie jest tak, że nie było ok zawodników, takich jak piszesz, ale ta rola ich nie bawiła, ciężko też z tego wyżyć (wylatują mi te nazwiska - Biegun, Kłusek? Leja, Biela, powoli Klimek, Stękała). Ile można latać na jakieś zawody, których nikt nie ogląda. Idę o zakład, że takie przejściowe problemy mają wszyscy mocni, obecnie również Japonia i jak pisałem - ile lat Wohlgennant, Huber czy Słoweńcy wytrzymają z zaangażowaniem;p.
Także też bym nie przesadzał, mamy talenty, myślę że musimy być gotowi, że skoki ogólnie mogą stać się sportem kadr A - to nie narc. alpejskie czy biatlon - tam ci z B dostają więcej szans, specyfika dyscypliny.

To nie ja użyłem słowa "mrok" a na IO rozdają medale kadrom A - obyśmy w innych dyscyplinach mieli takie "problemy" jak w skokach;p. Trzeba być naprawdę mocnym by wskoczyć do naszej obecnej kadry...trzeba być w światowej czołówce :P, nie każdy jest na to gotowy i nie każdy będzie chciał 10 lat skakać w PK...taka prawda wg mnie i mnie to wcale nie dziwi

Pawło

Post autor: Pawło » 05 lut 2018, 10:01

dobra - czy K90 jest trochę takim "skokiem w dal" na śniegu?
Chyba trochę tak. Echhh....gdyby tak 2 medale wpadły...i cała 4ka w TOP 10:)

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 05 lut 2018, 10:20

Pawło pisze:
05 lut 2018, 9:51
nie wiem jak zaznaczyć krótki cytat cholera
Niestety one nie działają od ostatniego update'u, a szkoda bo były wygodne.

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 05 lut 2018, 15:06

Ukassiu pisze:
04 lut 2018, 23:48
Nie przesadzajmy. Obecna kadra A spokojnie nastepne czterolecie będzie nam przynosić wiele radości. Co jakiś czas pojawia się talent typu Wolny czy teraz Pilch. I będą kolejni , którzy na bazie sukcesów Stocha zaczęli trenować.
W wieku, w jakim Stoch i Żyła będą za 4 lata (a Hula jeszcze starszy) to na igrzyskach w Korei jest tylko około 5 skoczków. Więc nie jestem taki pewien ile radości nam jeszcze przyniosą w kolejnych latach (obyś miał rację).

Pawło pisze:

Myślę, że poziom kadr B fluktuuje nie tylko u nas,
Tylko że u nas to nie fluktuacja, to systematyczny zjazd.
Pawło pisze:
Także też bym nie przesadzał, mamy talenty,
No chyba niekoniecznie jest tak różowo z tymi talentami, popatrz na wyniki MŚJ. Zdolnych juniorów mieliśmy na fali "Małyszomanii". To z tej grupy są m.in. Kubacki i Kot. A ostatnio chyba jednak posucha, Pilch jest tu wyjątkiem. Tych talentów trochę brakuje. I pamiętajmy, że nie z każdego wyrasta mistrz. Jeśli nawet Małysz, który raczej stara się nie nafajdać do pzn-owskiego gniazda mówi, że ze szkoleniem juniorskim jest nie za bardzo, to chyba jest źle. To chyba ostatni moment, na intensywne działania, jeśli nie chcemy obudzić się z ręką w nocniku po zakończeniu karier przez Stocha i spółkę. Póki co jest jeszcze szansa, aby zmiana warty odbyła się łagodnie. Ale już widzę, jak po ewentualnym sukcesie olimpijskim (a spodziewam się sukcesu) Tajner i spółka będą się miesiącami upajać zamiast ruszyć cztery litery.

No, ale masz rację, oby w naszym sporcie tylko takie problemy. PZN jest obecnie na podium w rywalizacji naszych związków sportowych. A gdzie będzie za kilka lat? Tak się wtedy wyśpi jak sobie teraz pościele (czy jakoś podobnie brzmi przysłowie).

Na szczęście w olimpijskim wątku o skokach będziemy mogli podyskutować bez mojego marudzenia o zapleczu. Obiecuję uroczyście tam tego nie robić.

Pawło

Post autor: Pawło » 05 lut 2018, 19:21

prawda, Wolnego wciąż traktuję jednak jako talent. Nie wiem co myśleć o Zniszczole, no ciężko go już tak traktować.

Wąsek ma potencjał. Kto rok temu stawiałby na Pilcha? I jak wyżej, IO 2022 mamy raczej bezpieczne, więc obecni 10-latkowie mogą być ważni w kontekście 2026. A na takie rozważania jest za wcześnie.

Nasz 8 skoczek i tak jest lepszy pd najlepszego szablisty czy boksera;p

ODPOWIEDZ