Skoki narciarskie

XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Podział na dyscypliny.
mirass

Re: Skoki narciarskie

Post autor: mirass » 25 mar 2018, 22:01

O pan "profesor" już poucza. A może tak odniósłbyś się do treści merytorycznej posta? Jak mogłeś PRZECZYTAĆ wcześniej nie tylko ja twierdzę że to co piszesz o Stochu (już od dłuższego czasu) to albo nieznajomość specyfiki skoków, albo do czzego bardziej się przychylam kompleks że podobnych sukcesów nie odnosimy na przyklad w szermierce, strzelectwie, bo przeciez biegi i skoki to troche sport dla "plebsu" co nie?

SzG

Post autor: SzG » 25 mar 2018, 23:38

A Stoch w formie wygrałby ostatni konkurs w Oslo?

no name

Post autor: no name » 26 mar 2018, 8:47

mirass pisze:
25 mar 2018, 22:01
...kompleks że podobnych sukcesów nie odnosimy na przyklad w szermierce, strzelectwie, bo przeciez biegi i skoki to troche sport dla "plebsu" co nie?
Nie wiem jaką przyjmujesz definicję "plebsu", ale coś musi być na rzeczy skoro aby obejrzeć PŚ w strzelectwie czy szermierce to trzeba kopać wirtualne zasoby niczym bitcoiny i raz na jakiś czas udaje się coś znależć.
Tymczasem skoki wyłażą z lodówki, pralki i wszystkich innych urządzeń domowych, o dziwo w większości przypadków "serwowane" w TV w porze weekendowego rodzinnego obiadku (i nawet IO odbywające się z na drugim końcu świata z 8 godzinną różnicą czasu temu zwyczajowi nie przeszkodziły :)).
Pytanie retoryczne.jest takie. Czy media robią to w celu popularyzacji skoków i ogólnego "krzewienia" kultury fizycznej, czy też może na każdej minucie wciskania propozycji suplementów diety w przerwie pomiędzy pierwszą, a drugą serią skoków można zarobić najwięcej ?
Ale to już temat na forum socjologiczne,a nie sportowe, a opisana sytuacja żadnej mierze nie ujmuje wielkim osiągnięciom olimpijskim Kamila.

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 27 mar 2018, 14:26

no name pisze:
26 mar 2018, 8:47
coś musi być na rzeczy skoro aby obejrzeć PŚ w strzelectwie czy szermierce to trzeba kopać wirtualne zasoby niczym bitcoiny i raz na jakiś czas udaje się coś znależć.
Prawdopodobnie gdyby nasi odnosili spektakularne sukcesy w tych dyscyplinach i kiedyś zamiast "małyszomanii" doświadczylibyśmy "maueromanii" lub "gruchałomanii" to i te dyscypliny byłyby po dziś dzień obficie obecne w tv. Pewnie w odpowiednich warunkach w dzisiejszym świecie da się wypromować podwodne bierki i cymbergaja na żużlu. Ale to już faktycznie nie na to forum.
Natomiast właśnie zauważyłem (winne trochę pewnie przeniesienie wątku), że skupiając się na Waszej "odwiecznej" polemice z mirassem, nie odniosłeś się do mojej argumentacji o niemożności poradzenia sobie z mocno niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi przy najwyższej nawet formie (przykłady podałem, a jeden dorzucił SzG) lub dużym szczęściem do warunków u rywali. I tym samym do twierdzenia, że przeprowadzony w wyjątkowych warunkach olimpijski konkurs na normalnej skoczni w Pjongczang trudno uznać za najlepszy miernik formy danego skoczka, co chyba osłabia argumentację o najwyższej formie naszego mistrza właśnie na TCS. W każdym razie wydaje się, że merytorycznych przesłanek do tego brak, a pozostaje tylko Twoje przekonanie.

Kończąc już moje patrzenie wstecz, nawiązania do igrzysk i olimpijskiego sezonu, wypada mieć nadzieję, że były to ostatnie zimowe igrzyska, na których nie wystąpiły nasze skoczkinie.

ODPOWIEDZ