Piłka nożna

Awatar użytkownika
Col_Frost

Piłka nożna

Post autor: Col_Frost » 18 lis 2020, 10:41

To już tak chyba bardziej do tematu na Paryż, więc zakładam.

Wczoraj młodzieżówka wygrała z Łotwą 3:1, zapewniając sobie drugie miejsce w grupie eliminacyjnej na przyszłoroczne Euro. Niestety nie zapewnia jej to kwalifikacji na turniej finałowy. W tej chwili w tabeli zespołów z drugich miejsc zajmujemy piąte, ostatnie premiowane awansem miejsce (boli tym bardziej, że z Rumunią przegraliśmy różnicą jednej straconej bramki). Na szczęście tylko dwie grupy nie zakończyły jeszcze rozgrywek, z czego drugi zespół grupy 7 (Portugalia) i tak jest przed nami. Niestety zagrażają nam zespoły z grupy 1, w której sytuacja jest skomplikowana.

Aktualnie drugie miejsce zajmują tam Islandczycy, którzy rozegrali już wszystkie mecze, ale nie grali rewanżu z Armenią z powodu covida w tej ostatniej drużynie. Dwa punkty straty do nich mają Irlandczycy, którzy zagrają dziś z Luksemburgiem (i zapewne wygrają). W grze jest jednak jeszcze Szwecja, która ma trzy punkty straty do Islandii (i lepszy bilans bezpośrednich meczów) i gra dzisiaj z Włochami, którzy mają już zapewniony awans na turniej finałowy, a ponadto również nie rozegrała meczu z Armenią, z tych samych powodów co Islandia.

Jeżeli za nierozegrane mecze z Armenią zostaną przyznane walkowery na korzyść Szwedów i Islandczyków to na Euro nie jedziemy, co będzie sporym rozczarowaniem. Wówczas którykolwiek z tych zespołów by nie zajął drugiego miejsca, wyprzedzi nas w klasyfikacji drugich miejsc. Irlandia na to szans nie ma, podobnie jak zarówno Włosi jak i Islandczycy, gdyby nie otrzymali tych trzech punktów za mecze z Armenią. Kwestia Polskiego awansu zostanie zatem rozstrzygnięta w najgorszy możliwy sposób, przy stoliku. I zapewne jeszcze jakiś czas będziemy o nią drżeli.

W każdym razie nie trzeba mówić, że postawa naszych w kwalifikacjach jest sporym zawodem.

Awatar użytkownika
Ukassiu

Re: Piłka nożna

Post autor: Ukassiu » 18 lis 2020, 16:17

Moder, Karbownik, Walukiewicz, Kamiński. Z nimi kadra u21 inaczej by wyglądała. Moder w kwalifikacjach już nie wystąpi, podobnie jak Walukiewicz, który raczej na stałe zagościł w pierwszej kadrze. Mam nadzieję, że za rok Karbownik i Kamiński będą w kadrze na el. MEu21
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

mrpotato

Post autor: mrpotato » 20 lis 2020, 10:04

na ten moment Irlandia druga (po wygranej z Lux) w grupie która nas interesuje
czekamy na decyzję ws Armenia - Islandia, tylko Islandczycy mogą nas wypchnąć z Euro

a gdyby rozegrali ww mecz i byłby remis to wchodzimy bo zapomniałem ile Islandczycy mieli tych pts w kluczowej tabelce
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

Awatar użytkownika
Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 20 lis 2020, 10:19

Ukassiu pisze:
18 lis 2020, 16:17
Moder, Karbownik, Walukiewicz, Kamiński. Z nimi kadra u21 inaczej by wyglądała. Moder w kwalifikacjach już nie wystąpi, podobnie jak Walukiewicz, który raczej na stałe zagościł w pierwszej kadrze. Mam nadzieję, że za rok Karbownik i Kamiński będą w kadrze na el. MEu21
Ale to nie może być wymówka, że ten czy tamten nie zagrał. Najlepsi 21-latkowie łapią się do pierwszej kadry, tak jest na całym świecie. Kontuzje też wpadają, element losowy. Najlepszy zespół to nie ten z najsilniejszą pierwszą jedenastką, tylko z wyrównaną i liczną ławką. Dla mnie te kwalifikacje są rozczarowaniem, bez względu na to kto grał.
mrpotato pisze:
20 lis 2020, 10:04
a gdyby rozegrali ww mecz i byłby remis to wchodzimy bo zapomniałem ile Islandczycy mieli tych pts w kluczowej tabelce
Wystarczy odjąć 6 od ich aktualnego wyniku (i pięć zdobytych bramek) ;)

ODPOWIEDZ