Gimnastyka

Igrzyska XXXIII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
barnaba

Gimnastyka

Post autor: barnaba » 19 paź 2021, 0:13

Blanik został prezesem związku. Po ostatnich latach afer, oskarżeń o niegospodarność, mobbing, prywatę - to jakaś szansa na pozytywne zmiany.

guma

Re: Gimnastyka

Post autor: guma » 19 paź 2021, 0:55

barnaba pisze:
19 paź 2021, 0:13
Blanik został prezesem związku. Po ostatnich latach afer, oskarżeń o niegospodarność, mobbing, prywatę - to jakaś szansa na pozytywne zmiany.
Bardzo wątpię w to, że akurat Blanik może cokolwiek poprawić. Wydaje mi się, że ze względu na jego stosunkowo niedawne wielkie sukcesy sportowe uznano, że tylko on w tym zabagnionym środowisku ma jeszcze jakieś szanse przyciągnięcia jakichkolwiek sponsorów i tym się kierowano wybierając prezesa związku. Pragmatyczne podejście wcale jednak nie oparte na szczerym zamiarze podniesienia poziomu sportowego tej dyscypliny w naszym kraju. A to byłby jedyny cel godny. Ten wybór według mnie nie rokuje dobrze i postępu się nie spodziewam. Dalej będziemy ciągnęli ogony. Chciałbym się mylić, bo tu jest do zdobycia aż 14 kompletów medali olimpijskich i wielka liczba punktów za miejsca finałowe, ale jakoś nie mogę się skłonić do optymizmu. Jakkolwiek życzę nowemu prezesowi powodzenia.

barnaba

Post autor: barnaba » 19 paź 2021, 13:59

guma pisze:
19 paź 2021, 0:55
barnaba pisze:
19 paź 2021, 0:13
Bardzo wątpię w to, że akurat Blanik może cokolwiek poprawić. Wydaje mi się, że ze względu na jego stosunkowo niedawne wielkie sukcesy sportowe uznano, że tylko on w tym zabagnionym środowisku ma jeszcze jakieś szanse przyciągnięcia jakichkolwiek sponsorów i tym się kierowano wybierając prezesa związku. Pragmatyczne podejście wcale jednak nie oparte na szczerym zamiarze podniesienia poziomu sportowego tej dyscypliny w naszym kraju. A to byłby jedyny cel godny. Ten wybór według mnie nie rokuje dobrze i postępu się nie spodziewam. Dalej będziemy ciągnęli ogony. Chciałbym się mylić, bo tu jest do zdobycia aż 14 kompletów medali olimpijskich i wielka liczba punktów za miejsca finałowe, ale jakoś nie mogę się skłonić do optymizmu. Jakkolwiek życzę nowemu prezesowi powodzenia.
Do medali w gimnastyce sportowej mamy bardzo daleko, w gimnastyce artystycznej podium jest w ogóle niewyobrażalne.
Ale liczę na pewne zmiany w związku, koniec nepotyzmu, promowania swoich zawodników, pogonienie niekompetentnych trenerów, rezygnację i potępienie zachowań przemocowych lub bliskich molestowaniu seksualnemu. A przede wszystkim uporządkowanie finansów.
Na medale to pewnie przyjdzie czas dopiero w Brisbane :(

guma

Post autor: guma » 19 paź 2021, 16:04

barnaba pisze:
19 paź 2021, 13:59
Do medali w gimnastyce sportowej mamy bardzo daleko, w gimnastyce artystycznej podium jest w ogóle niewyobrażalne.
Ale liczę na pewne zmiany w związku, koniec nepotyzmu, promowania swoich zawodników, pogonienie niekompetentnych trenerów, rezygnację i potępienie zachowań przemocowych lub bliskich molestowaniu seksualnemu. A przede wszystkim uporządkowanie finansów.
Na medale to pewnie przyjdzie czas dopiero w Brisbane :(
Jeśli założymy, że przynajmniej na razie cele prezesa Blanika będą miały charakter raczej porządkowo-organizacyjny i finansowy, a nie sportowy, to pozostaje, a nawet wzmaga się wątpliwość co do tego, czy on ma właściwe kompetencje, żeby je osiągnąć? Chciałbym, żeby swoim postępowaniem i sukcesami te wątpliwości rozwiał. Tego mu życzę.

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 19 paź 2021, 20:28

Ponieważ jestem słabo zaznajomiony z innymi nazwiskami, czy ktoś może porównać resztę zarządu? Bo znam już jeden związek, w którym wybrano prezesa jednogłośnie, ale to jedyny członek zarządu, który chce zmian i w ten sposób ma związane ręce.
Dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają. Ale ja nie jestem dżentelmenem.

barnaba

Post autor: barnaba » 20 paź 2021, 12:59

Pochwalił się, że w zarządzie ma swoich ludzi, a że starego zarządu został tylko facet od skoków na trampolinie, z którym zawsze się dogadywał.

ODPOWIEDZ