Lekkoatletyka

Igrzyska XXXIII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
Lukash

Re: Lekkoatletyka

Post autor: Lukash » 15 wrz 2021, 0:08

Krolowa Sniegu pisze:
14 wrz 2021, 15:32
no name pisze:
14 wrz 2021, 14:52
Owszem zdobył medal olimpijski, ale w żaden sposób nie jesteśmy w stanie stwierdzić ile w tym zasługi Ziółkowskiego.
Przypomnę tylko, że to Ziółkowski namówił Pawła Fajdka to pomocy psychologa.
A potem Fajdek spalił się psychicznie w eliminacjach.

Sesji też było niewiele.
no name pisze:
14 wrz 2021, 8:29
.Chyba, że rzeczywiście mają jakiś układ, Fiodorow będzie oficjalną figurantką, a Sobierajska de facto pozostanie, tylko z nieoficjalnego drugiego szeregu, bez pokazywania się na zawodach itp...
To figuranctwo ma sens tylko w drugą stronę.

I kto czy tak właśnie nie było- czy Fiodorow nie odgrywała już większej roli niż Sobierajska?

Czasami z wypowiedzi zawodników mam wrażenie, że głównym trenerem polskiego młota (poza Włodarczyk) to aktualnie jest Paweł Fajdek. Z nim wszyscy konsultują technikę, od niego się uczą, jego słuchają...

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 15 wrz 2021, 10:44

Lukash pisze:
15 wrz 2021, 0:08
A potem Fajdek spalił się psychicznie w eliminacjach.
No nie spalił, ale właśnie znalazł taki klucz, że wygrał ze sobą.
Gdyby się spalił, to by odpadł. Tu nawet jedna sesja mogła coś dać. Czasem wystarczy się otworzyć, wyciągnąć te lęki na wierzch albo nauczyć odpowiedniej techniki.
Karolina Naja - najlepsza szlakowa świata: "Jesteśmy świetnie przygotowane i możemy spełnić wszystkie marzenia, nawet jeśli jakieś się wydają nierealne" ;)

Awatar użytkownika
barania głowa

Post autor: barania głowa » 18 wrz 2021, 16:20

Henryk Olszewski pozostaje prezesem PZLA na kolejną kadencję.
Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 18 wrz 2021, 16:33

A PZLA dostał jeszcze w tym roku ponad 3mln od ministerstwa za świetny wynik na IO.
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 18 wrz 2021, 23:10

A tu taki hit:
Karolina Naja - najlepsza szlakowa świata: "Jesteśmy świetnie przygotowane i możemy spełnić wszystkie marzenia, nawet jeśli jakieś się wydają nierealne" ;)

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 25 wrz 2021, 16:53

13-letnia Maja Woźniak pobiegła 100 m w 11,97. Wyrównała rekord Polski U16 należący do Swobody.

agd

Post autor: agd » 25 wrz 2021, 17:43

A 14-letni Roch Krukowski - młodszy brat Marcina, wygrywa rzut oszczepem, bijąc rekord życiowy 65.76cm.

Outsider

Post autor: Outsider » wczoraj, 14:01

Izabela Paszkiewicz 2.27.41, życiówka i 7. miejsce w Maratonie Berlińskim.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » wczoraj, 17:21

Ciekawa rozmowa z Hołub-Kowalik, także o przyszłości sztafety i celach. https://sport.tvp.pl/56055827/lekkoatle ... -mlodziezy

O swojej opiece nad "młody" i budowaniu z nimi atmosfery w kadrze: "Stara gwardia miała kłopoty zdrowotne. Wykruszyły się w połowie sezonu. Dostałam pod opiekę młodzież. Mówiłam, że sport z jednej strony to rywalizacja, z drugiej zabawa. Jeśli w grupie jest fajna atmosfera, to zdobywa się medale. Inaczej nie ma na nie szans. Od dawna wyznaję taką zasadę. Dziewczyny to podłapały. Można to było zaobserwować po filmikach umieszczanych na TikToku."

O swoich planach na 2022 rok: "Na pewno będę się przygotowywać do kolejnego letniego sezonu. Nie wiem, czy wystartuję podczas halowych mistrzostw świata."

Celach sztafety: "Jako sportowcy mamy ogromne ambicje. Wróciłyśmy z Japonii ze złotem i srebrem. Zawsze jednak mogłyśmy przywieźć... dwa złota! Jest o co walczyć. Chcemy udowodnić, że medale to ciężka praca, nie przypadek. Nie zatrzymamy się."

O sezonie 2021 i problemach zdrowotnych, również u Małgorzaty Hołub one wystąpiły: "W kwietniu miałyśmy poważny kryzys. Iga Baumgart-Witan miała ogromne kłopoty z Achillesem. Justyna Święty-Ersetic walczyła z koronawirusem. Anna Kiełbasińska była po operacji. Sama gdy truchtałam miałam łzy w oczach. Myślałyśmy, że nadszedł moment, w którym trzeba zakończyć kariery. Kobiety miewają trudne chwile, ale przecież co nas nie zabije, to wzmocni! Młodzież nas zmotywowała. Czuć było oddech na plecach. Wiedziałyśmy, że któraś z nas mogła się nie załapać do sztafety..."

I o młodych w kadrze: "Wspólnie z młodszymi biegaczkami zdobyłam srebro mistrzostw świata sztafet. Potem Iga i Justyna zrozumiały, że trzeba się brać do roboty. W tym roku Natalia Kaczmarek biegała kosmicznie. Była naszą liderką. Stopniowo uczyła się zachowań na najważniejszych imprezach. Super, że "wystrzeliła" w olimpijskim roku. Między innymi dzięki niej cieszyłyśmy się z medali."

Zaskakuje mnie dość mocno, że mówi o praktycznie wszystkich zawodniczkach starszej gwardii + Natalii Kaczmarek, a całkowicie pomija problemy i odpadnięcie Patrycji Wyciszkiewicz-Zawadzkiej. Dla mnie jedna z największych bohaterek tego sezonu LA, to jak poprowadziła sztafetę i zajęła się "młodymi" dało nam bardzo wiele. Zresztą dzisiaj Aniołki to taka marka, że obserwując social media itd. jestem przekonana, że taką Kornelię Lesiewicz zna i rozpoznaje więcej osób niż Patryka Dobka, Konrada Bukowieckiego czy Michała Haratyka.

ODPOWIEDZ